Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie drogę tymczasową wykonywał p. Śliwiński (Śledziejowice/ Wieliczka i okolice). Cenowo… raczej standard dla kruszywa które zaproponował (porównywałam ceny z allegro i bezpośrednio z kamieniołomów). Dodatkowo płatne 80zł za koparkę przy czym pan od koparki jest naprawdę szybki i jest w stanie zrobić wszystko, wydawało się, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

 

Pan ten nie tylko robi drogi utwardzone, był wykonawcą dróg asfaltowych na osiedlu gdzie się buduję. Jeśli byłabyś zainteresowana dodatkowymi informacjami to proszę na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

 

Witam Wszystkich bardzo serdecznie:wiggle:

 

Jestem na etapie planowania budowy domu koło Świątnik Górnych. Będe potrzebował zbrojenie na moją budowę. Szukam dobrego i taniego dostawcy. Dziękuje za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam wszystkich,

 

W dwóch słowach (prawie dwóch) o nas: Aktualnie jesteśmy w trakcie zakupu działki w Podłężu, byłoby pięknie, gdyby udało nam się załatwić wszystkie formalności w najbliższym sezonie zimowym i rozpocząć budowę najpóźniej na wiosnę 2014.

 

Tymczasem nie mogąc się doczekać sfinalizowania zakupu działki, kupiliśmy kosę spalinową, zarejestrowaliśmy się na forum Muratora i już myślimy o ogrodzeniu ;)

Stąd moje pytanie: gdzie w naszej okolicy (Kraków, Wieliczka, Niepołomice) dostaniemy niedrogą siatkę ogrodzeniową? Jeśli przyjdzie komuś z Was do głowy takie miejsce - będziemy wdzięczni.

 

Najtaniej znajdziesz na Allegro. jeżeli weźmiesz większa ilość dowiozą na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

witajcie z chęcią przyłącze się do grupy budującej w wieliczce,

planuję zacząć budowę w lecie tego roku, projekt z226 ze studia z500 z kilkoma zmianami,

działkę posiadam za herzem.

Powiedzcie mi gdzie w wlk lub okolicach będzie jakiś fajny skład w którym mógłbym kupować wszystko na budowę i co za tym idzie dadzą jeszcze atrakcyjniejsze ceny ??

planuję budowę z porothermu DRYFIX.

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie: Czy ktoś był lub jest na bieżąco z przyłączem wodociągowym do nowo budowanego domu w gmnie Niepołomice??? Chodzi mi o informację jakie są ceny robocizny + materiały oraz namiary na jakiegoś wykonawcę lub kogoś z Wodociągów, tak aby to w miarę poszło sprawnie. Dajcie znać! Proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

witajcie z chęcią przyłącze się do grupy budującej w wieliczce,

planuję zacząć budowę w lecie tego roku, projekt z226 ze studia z500 z kilkoma zmianami,

działkę posiadam za herzem.

Powiedzcie mi gdzie w wlk lub okolicach będzie jakiś fajny skład w którym mógłbym kupować wszystko na budowę i co za tym idzie dadzą jeszcze atrakcyjniejsze ceny ??

planuję budowę z porothermu DRYFIX.

 

pozdro dla wszystkich

 

Witam,

Sam rozpoczynałem budowę 4 lata temu i tez miałem dylemat co do składów.

Najlepszym sposobem okazała się objazdówka po wielu składach i spisywaniu wynegocjowanych cen.

Później 80 % zakupów budowlanych robiłem już tylko na jednym składzie budowlanym, czasami weryfikując ceny. Okazywało się z reguły, że kupowałem po dobrych cenach. Niestety wykończeniówka by mnie wykończyła :lol2: na tym składzie więc korzystałem z marketów typu OBI, Leroy itp.

To ile zapłacisz za dany towar zależy od Ciebie.

Warto poświęcić trochę czasu bo można zaoszczędzić nawet 20 % na surowcach a o wykończeniu nie wspominając...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pustaki warto pytać w Ax-Bud w Sierakowie. Dachy masz blisko i dobrze w Abito. My za późno się zorientowaliśmy i kupiliśmy gdzie indziej. Ocieplenie w Niepołomicach w Profiqa. Kostka brukowa w Mirodor też w Niepołomicach. U nas nie sprawdziło się, że wszystko będzie tanio w jednym miejscu, a też tak myśleliśmy. Okazało się, że lepiej było korzystać ze specjalistycznych firm.

Acha, markety odradzam (znów w oparciu o swoje doświadczenia, tu niestety bardzo przykre) w zakresie pian, silikonów, fug, klejów do płytek i ogólnie drobiazgów typu śrubki, nakrętki, złączki itp. Oni mają na tym okropne ceny, chyba liczą na to, że na "drobne" nikt nie patrzy. Zostawaliśmy co najmniej kilkanaście tysięcy po marketach, oszczędzilibyśmy na pewno sporo.

Acha, dopisuję :). Stal w Krakowie przy ulicy Brzeskiej, po prawej stronie za mostem jadąc od Niepołomic. Nie pamiętam nazwy, ale jest tylko jedno takie miejsce, choć nie jest najlepiej oznakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustaki polecam zamawiać w składzie w Bodzanowie FLIŚ-BUD, mały skład który realizuje wszystkie zamówienia a ceny mają niższe niż np. we wspomnianym AX-BUDzie, chociaż właśnie z AX-BUDu dostarczane są pustaki :-) Stal również kupowaliśmy we FLISIU, taniej nigdzie nie było.

Natomiast ABITO zdecydowanie odradzam, mamy od nich dach i kominy, temat rzeka więc nie będę się rozpisywał (kto chce zapraszam na priv). Ceny takie sobie, bez rewelacji, nawet przy większych zakupach, totalny bałagan na magazynie, przez co braki i to poważne w dostawach, zrzucanie odpowiedzialności za braki w dostawie na ... producentów czy też ich dostawców. Nie dotrzymywanie warunków dostaw itp. itd. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - problemy z prawidłowym rozliczeniem towaru, nas próbowano "przekręcić" na ponad 700 zł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynamy przygodę z budową domu w powiecie Wielickim. Mam kilka pytań do doświadczonych kolegów, którzy swoją przygodę już zaczęli. Chciałam się zorientować jak wygląda sprawa z adaptacją projektu gotowego i uzyskaniem pozwolenia na budowę, ile to orientacyjnie kosztuje. Czy w cenę architekci wliczali projekty przyłączy, czy konieczne jest to do uzyskania pozwolenia czy wystarczą same warunki o zapewnieniu poszczególnych mediów. Z góry dziękuję za informację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi, już mniej więcej będe wiedział gdzie ruszyć po materiały.

Przyłączam się do pytania od natala7777, powiedzcie gdzie robiliście adaptacje w wieliczce, jakiego architekta polecacie, ja słyszałem o panu Łukasiku ale może polecacie kogoś innego, może tańszego, czy projekty przyłączy są potrzebne do pozwolenie bo raz słyszałem że wystarczają same warunki a inni twierdzą że projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...