Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Pustaki polecam zamawiać w składzie w Bodzanowie FLIŚ-BUD, mały skład który realizuje wszystkie zamówienia a ceny mają niższe niż np. we wspomnianym AX-BUDzie, chociaż właśnie z AX-BUDu dostarczane są pustaki :-) Stal również kupowaliśmy we FLISIU, taniej nigdzie nie było.

Natomiast ABITO zdecydowanie odradzam, mamy od nich dach i kominy, temat rzeka więc nie będę się rozpisywał (kto chce zapraszam na priv). Ceny takie sobie, bez rewelacji, nawet przy większych zakupach, totalny bałagan na magazynie, przez co braki i to poważne w dostawach, zrzucanie odpowiedzialności za braki w dostawie na ... producentów czy też ich dostawców. Nie dotrzymywanie warunków dostaw itp. itd. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - problemy z prawidłowym rozliczeniem towaru, nas próbowano "przekręcić" na ponad 700 zł !!!

 

Podzwoniłem trochę po tych składach to jeżeli chodzi o porotherm taki jak ja chcę czyli 30 cm DRYFIX to zdecydowanie polecam AX-BUD w sierakowie tańszy o 40 groszy za sztukę niż w bodzanowie i jeszcze całkiem fajne promocje w sierakowie przy większych zamówienich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze chciałam się przywitać. W tej chwili architekt bierze się za adaptację projektu, ale zaglądam tu często, jako że buduję się 3 km od NIepołomic, po stronie Krakowa...

 

Stal w Krakowie przy ulicy Brzeskiej, po prawej stronie za mostem jadąc od Niepołomic. Nie pamiętam nazwy, ale jest tylko jedno takie miejsce, choć nie jest najlepiej oznakowane.

 

Stal podczas remontu naszego bud. gospodarczego-wylewaliśmy płytę żelbet. - kupowałam właśnie u P. Adamskiego na składzie Stali przy ul Brzeskiej w Krakowie- właśnie tym o którym pisze przedmówca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Grupę Wielicką :)

Kupię działkę budowlaną (minimum 10 arów) uzbrojoną w okolicach Wieliczki. Najchętniej miejscowości takie jak Biskupice, Zabłocie, Trąbki, Bodzanów, Tomaszkowice, Przebieczany.

Warunek konieczny: działka musi mieć wjazd bezpośrednio z drogi gminnej lub posiadać własną drogę dojazdową.

Cena do 65 tyś.

Może ktoś z Was ma taką działeczką lub zna kogoś kto ma? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynamy przygodę z budową domu w powiecie Wielickim. Mam kilka pytań do doświadczonych kolegów, którzy swoją przygodę już zaczęli. Chciałam się zorientować jak wygląda sprawa z adaptacją projektu gotowego i uzyskaniem pozwolenia na budowę, ile to orientacyjnie kosztuje. Czy w cenę architekci wliczali projekty przyłączy, czy konieczne jest to do uzyskania pozwolenia czy wystarczą same warunki o zapewnieniu poszczególnych mediów. Z góry dziękuję za informację :)

 

 

Cześć, chodzi Ci o adaptację projektu, na które już istnieje pozwolenie na budowę czy zakupiłaś jakiś "gotowy" i zaczynasz z nim zabawę? ;)

 

Ja niejako nie robiłam tego typu adaptacji, lecz z tego co się orientuję, to architekt bierze od zmiany (ok 500zł od każdej)

Ja się buduję w Wielickim, niemniej mój architekt był ze śląska (gdzie obecnie mieszkam), ale naniósł wszystkie trasy mediów na mapę, która poszła do ZUDP. Do pozwolenia na budowę potrzebne były projekty dla każdego z mediów oprócz wody. W moim przypadku były do:

- przyłącza prądu (od skrzynki do domu)

- odwiertów i ich podłączenia z domem

- szamba (teren z ochroną wód podziemnych)

- zbiornika dla wody deszczowej

(chyba nic nie pominęłam).

Na pozwolenie czekałam niecały miesiąc i otrzymałam je w grudniu 2012. Wówczas trzeba było mieć projekty do całej infrastruktury dotyczącej nieruchomości. Jak to obecnie wygląda - trudno mi powiedzieć, akurat jest to temat o którym chętnie zapomnę - nie było straszne, ale konieczność załatwiania tych wszystkich projektów wychodziło bokiem. Plus taki, że przy PnB doczepili się tylko numeracji stron i kilku innym drobnostką, które można było szybko poprawić.

 

Proponuję abyś udała się do urbanistyki i dowiedziała jak to obecnie wygląda. Ustawa niby ta sama, ale każdy urząd ją inaczej interpretuje ;) jak widziałam projekt i to co było w nim zawarte u kolegi, który dostał PnB 2 m-ce wcześniej w innym województwie, to mi szczęka opadła (a my się tak męczyliśmy ze wszystkim ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wielicką :)

Kupię działkę budowlaną (minimum 10 arów) uzbrojoną w okolicach Wieliczki. Najchętniej miejscowości takie jak Biskupice, Zabłocie, Trąbki, Bodzanów, Tomaszkowice, Przebieczany.

Warunek konieczny: działka musi mieć wjazd bezpośrednio z drogi gminnej lub posiadać własną drogę dojazdową.

Cena do 65 tyś.

Może ktoś z Was ma taką działeczką lub zna kogoś kto ma? :)

Pozdrawiam

 

Nie wiem jak w miejscowościach, które wymieniłeś gdyż ja szukałam w okolicy Wieliczki, Skawiny i na pn. od Krakowa, ale o takiej cenie za grunt to można było pomarzyć….

Zaczęłam poszukiwania od 70k, skończyłam na dodatkowych 100k. Ale może miałam większe wymagania ;)

 

Życzę aby ceny uległy zmianie na Twoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ceny już uległy zmianie, bo ludzie wiedzą, że nie będzie działkowego boomu jak w 2007 roku. Mogą zatem sprzedać swoją działkę jeżeli trafi się kupiec (nawet jeśli to oznacza obniżenie ceny) lub... trzymać sobie dalej działkę i czekać na kolejnego kupca. Konkurencja jest przeogromna, powiecie wielickim jest 700 działek do sprzedania, w tym wiele ogłoszeń pojawia się ciągle od kilku lat.

 

Czyli wydałaś na swoją działkę 170 tyś? Dla mnie to cena dużo ponad ustalony budżet, ale ważne że w końcu znalazłaś swoje miejsce :)

 

Powodzenia z budową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do sprzedania po budowie:

1. Deski szalunkowe 32mm. Jest tego pewnie okolo 3m2. Rozne dlugosci od 2m do 4m. Transport we wlasnym zakresie. Cena 300pln/m3 (do negocjacji). Ilosc policzymy przy odbiorze.

2. Papa termozgrzewalna z posypka (producent Matizol). Mam tego 6 rolek. Nie pamietam ile jest w rolce ale chyba nie mniej niz 6 rolek. Cena za calosc 200pln

 

Towar do odbioru w miejscowosci Koźmice Małe/ k Wieliczki.

 

W razie zainteresowania prosze o kontakt na priv. Moge podeslac zdjecia na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania deski 32mm grubości, długość 5-6m. Deski były kupione w tamtym roku w tartaku w Tokarni po 650zł/kubik. Były wykorzystane do fundamentów i płyty.

Deski zaraz po budowie zostały wyczyszczone i usunięto z nich gwoździe. Wszystkie deski złożyliśmy na płycie przekładając je. Przez okres "zimy" były w pomieszczeniu. Desek kupiliśmy 8,5 kubika, w tym momencie długich desek jest na pewno mniej, ale dokładnie należałoby przeliczyć przy składowaniu. Myślę, że będzie ok 5 kubików, reszta desek jest krótsza, ale są to deski również do wykorzystania np. 3m. Obecnie mamy zabite otwory okienne, ale żadnej deski nie docinaliśmy, są takiej długości z jakich korzystali budowlańcy. Deski do odbioru w Kokotowie w soboty lub w tygodniu po godzinie 17. Cena to 450zł./kubik.

Zdjęcia mogę wysłać na maila.

 

Jesteśmy zainteresowani ziemią z fundamentów (nie glina), chętnie przyjmiemy duże ilości. Mamy do dyspozycji samochód, więc jeśli ktoś ma na miejscu koparkę, a chce się pozbyć ziemi to możemy się dogadać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi, już mniej więcej będe wiedział gdzie ruszyć po materiały.

Przyłączam się do pytania od natala7777, powiedzcie gdzie robiliście adaptacje w wieliczce, jakiego architekta polecacie, ja słyszałem o panu Łukasiku ale może polecacie kogoś innego, może tańszego, czy projekty przyłączy są potrzebne do pozwolenie bo raz słyszałem że wystarczają same warunki a inni twierdzą że projekty.

 

1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam ponownie :))) czy ktoś ewentualnie miał okazję skorzystać z usług Pana Łukasika jak polecał darko0812? niedawno byłam u tego Pana i wydawał mi się bardzo konkretny i rzeczowy cenowo w sumie chyba nie najgorzej, no ale dobrze byłoby usłyszeć jakieś konkretne opinie jeśli ktoś z nim współpracował.

Chciałam również przestrzec przed Geodetą Panem Andrzejem Kaweckim uważajcie na tego Pana (jeśli ktoś jednak się zdecyduje na jego usługi radzę podpisać umowę) - osobiście nie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :))) czy ktoś ewentualnie miał okazję skorzystać z usług Pana Łukasika jak polecał darko0812? niedawno byłam u tego Pana i wydawał mi się bardzo konkretny i rzeczowy cenowo w sumie chyba nie najgorzej, no ale dobrze byłoby usłyszeć jakieś konkretne opinie jeśli ktoś z nim współpracował.

Chciałam również przestrzec przed Geodetą Panem Andrzejem Kaweckim uważajcie na tego Pana (jeśli ktoś jednak się zdecyduje na jego usługi radzę podpisać umowę) - osobiście nie polecam!!!

 

Zdecydowanie odradzam. Prowadzi monopol w Wieliczce (zapewne ze względu na miejsce), ale nie cieszy się uznaniem nawet wśród swoich kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Zdecydowanie odradzam. Prowadzi monopol w Wieliczce (zapewne ze względu na miejsce), ale nie cieszy się uznaniem nawet wśród swoich kolegów.

 

Witajcie,

słyszałem o Panu Łukasiku je jest ok, ale nie zdecydowałem się na niego, obecnie robię adaptację u Pani Marty z archbudu z Krakowa

która działa na terenie Wieliczki, koszt u niej 3600 w tym projekt zjazdu 800zł, geolog 600zł i resztę załatwia Pani architekt i przywozi pozwolenie do domu.Jak ktoś chce kontakt napiszę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

słyszałem o Panu Łukasiku je jest ok, ale nie zdecydowałem się na niego, obecnie robię adaptację u Pani Marty z archbudu z Krakowa

która działa na terenie Wieliczki, koszt u niej 3600 w tym projekt zjazdu 800zł, geolog 600zł i resztę załatwia Pani architekt i przywozi pozwolenie do domu.Jak ktoś chce kontakt napiszę na priva.

 

Witam

Też rozpoczynam budowę domu w gminie Wieliczka (Węgrzce Wielkie). Jest na etapie papierkologi/biurokracji do PnB.

Możesz podesłać namiary na Panią Martę na priva bo właśnie przymierzem się do adaptacji.

Pytanko jeszcze z innej beczki czy badania geologiczne są teraz obowiązkowe do PnB bo różnie o tym się mówi, a jak zwykle konkretów brak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...