Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zotka no to jesteśmy prawie sąsiadkami.

 

Słuchajcie, ale zagotowałam!!!!! :evil:

dzwoni do mnie babka, która robi mi projekt zamienny (za dużo zmian mimo tego, że w większości przypadków to tylko zmiana przebiegu instalacji wewnętrznych no i trochę ścianek działowych i kolankowa) no i co okazuje się, że w mojej sytuacji nie ma takiej mozliwości, żeby dostać pozwolenie zmieniające (działka do dzisiaj jest rolna dopiero w sporządzanym w tej chwili studium zmienieli na budowlaną, ale do uchwalenia planu jeszcze jakieś 2 lata). Kobieta w architekturze powiedziała, że dla niej ten przepis jest też idiotyczny (bo nie zmienia się ani położenie ani obrys ani kształ domu), ale ona na to nic nie poradzi (szkoda, że nie powiedziała mi tego zanim zabrałam się za robienie projektu zamiennego). Dobrze, że nie tyczy się to infrastruktury i na działce rolnej mogę takową wykonać.

Cholerka muszę teraz rozgryść jakoś ten temat, bo wygląda na to, że bedzie problem z odbiorem budynku albo musze czekać 2 lata. A swoja drogą to się zastanawiam jak to jest bo jeśli sprawdzą, że budujesz niezgodnie z planem to wstrzymują budowę i nakazują sporządzenie projektu zastępczego i uzyskanie pozwolenia zmieniąjącego na budowę. No i co.... jeśli sporządziłabym takowy projekt i zgłosiła a oni odrzucili to co dalej?.... Według mnie to jedno wyklucza drugie........ Szara polska rzeczywistość.

Na razie to chyba powiem kierbudowi, żeby wpisał wszystkie te zmiany, które można nanieść wpisem do dziennika.

A czy ktoś wie jak sprawa w tej chwili wygląda z odbiorem budynku? Co trzeba mieć, czy jest coś takiego jak częściowy odbiór budynków, i co w momencie kiedy są jakieś istotne odstępstwa od projektu

Przy okazji dowiedziałam się, że na terenie gminy Wieliczka plan zagospodarowania zezwala na budowaniu POŚ.

no wyżaliłam sie trochę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozeznałam troche temat i wygląda na to, że jedyny problem to może być tylko z tą ścianka kolankową a reszta zmian to zmiany nieistotne i jeśli projektant je tak zakwalifikuje to kirbudowi nic do tego i powinien dokonac wpisu. No ale jak widać kierbud dba o swój tyłek i tak na wszelki wypadek chce wymusic pozwolenie zmieniające. Mam nadzieję, że moja projektantka (znajoma) będize miała podobne zdanie. Wstepnie mowiła mi tylko o tej ściance bo zmienia sie kubatura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim na placu boju! Mimo niesprzyjającej pogody brygada dziś zalała wieniec i po woli szykujemy się do dachu...

 

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się może, gdzie w naszej okolicy znajdę kogoś kto wykonałby elementy "okucia" dachu (kosze, obicie desek czołowych) oraz okuł mi dwa kominy... Byłbym wdzięczny za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim na placu boju! Mimo niesprzyjającej pogody brygada dziś zalała wieniec i po woli szykujemy się do dachu...

 

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się może, gdzie w naszej okolicy znajdę kogoś kto wykonałby elementy "okucia" dachu (kosze, obicie desek czołowych) oraz okuł mi dwa kominy... Byłbym wdzięczny za podpowiedz.

 

normalnie to chyba zawsze robi ekipa, która kryje dach :) u mnie tak było zrobili wszystko więżbę, folie, dachówkę, wszelkie okucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w okolicach Wieliczki i życzę wytrwałości i obniżki cen

Po ponad roku poszukiwania działki i różnych kontaktach z biurami nieruchomości z Wieliczki, Gdowa, Dobczyc i Krakowa znaleźliśmy działkę przez naklejenie ogłoszenia na słupie. Moja rada dla poszukujących - to jest najlepszy sposób aby uniknąć jeżdżenia z za nic nie odpowiadającymi "agentami " nieruchomości, straty czasu i przepłacania.Oczywiście trzeba co nieco wiedzieć jak sprawdzić stan prawny działki i nie dać się wydudkać - ale od czego jest to forum i określenie średniej ceny w okolicy.Mam nadzieję, że nie przepłaciłem...

Tym nie mniej działka jest , piękny prostokąt 35x65m, tak , że zmieści się i dom i korty i basen i wybieg dla kucyków i ogródek i warzywniak i lądowisko dla helikoptera.

Na razie zagłębiam się w literaturze fachowej i wybieramy projekt, a za jakiś miesiąc mam zamiar zacząć zbierać papiery - słyszałem że w zimie są najkrótsze kolejki.

Jeszcze raz pozdrawiam i obiecuję stały udział w forum

p.s. Czy są tu może moi przyszli sąsiedzi z Chorągwicy (dwa domki po prawej już za tabliczką w kierunku Kunic przy długiej prostej trochę pod górkę?)

p.s.2 - chętnie załączę zdjęcie działki tylko nie wiem jak.

_________________

budujący teoretycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim na placu boju! Mimo niesprzyjającej pogody brygada dziś zalała wieniec i po woli szykujemy się do dachu...

 

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się może, gdzie w naszej okolicy znajdę kogoś kto wykonałby elementy "okucia" dachu (kosze, obicie desek czołowych) oraz okuł mi dwa kominy... Byłbym wdzięczny za podpowiedz.

 

normalnie to chyba zawsze robi ekipa, która kryje dach :) u mnie tak było zrobili wszystko więżbę, folie, dachówkę, wszelkie okucia

 

no a moi nie mają do tego narzędzi i zawsze inwestorzy im zamawiają okucia + okuwanie komina lub ta taśma ołowiana do której nie mam zaufania...

Dlatego byłbym wdzięczny za jakiś namiar do firm ewentualnie jakiegoś dekarza w okolicy (może ktoś właśnie kryje)

z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...