Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stelka - u mnie teraz robią wylewki, ale jeszcze nie wiem, czy mogę ich polecić. Na razie idzie nie do końca tak jak być powinno, ale daje im szanse - w sobote mają skończyć. Dam znać czy dobrze położyli i czy warto ich polecić.

 

edit-blondi - ja dałem ICOPAL Junior podkładowa. Jest dość gruba i solidna na falowanym podłożu SDS. Zdecydowanie kładłem samemu. Jak już pisałem wcześniej za położenie papy z gruntowaniem chcieli mnie skasować na 3200 zł !!!

 

Koszt dodatkowy jaki musisz ponieść do papy:

1) Dysperbit - ok 70-80 zł za za 20l - do rozrobienia 1:1

2) szczotki smołowce - ok 15 zł sztuka z kijem

3) ok 50 zł koszt LPG (butle dają na stacji za kaucją ok 90-100 zł)

4) palnik do papy - w Castoramie 85 zł

 

dobra papa to około 10-12 zł od metra

 

Możesz dać cieńką, ale wtedy możesz mieć problem z palnikiem (topienie się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi - ja dałem ICOPAL Junior podkładowa. Jest dość gruba i solidna na falowanym podłożu SDS. Zdecydowanie kładłem samemu. Jak już pisałem wcześniej za położenie papy z gruntowaniem chcieli mnie skasować na 3200 zł !!!

 

Koszt dodatkowy jaki musisz ponieść do papy:

1) Dysperbit - ok 70-80 zł za za 20l - do rozrobienia 1:1

2) szczotki smołowce - ok 15 zł sztuka z kijem

3) ok 50 zł koszt LPG (butle dają na stacji za kaucją ok 90-100 zł)

4) palnik do papy - w Castoramie 85 zł

 

dobra papa to około 10-12 zł od metra

 

Możesz dać cieńką, ale wtedy możesz mieć problem z palnikiem (topienie się)

 

Krzysiek a możesz napisać dokładnie jak to kładłeś i ile ci to zajęło? Bo ja butlę to nawet mam a palnik można pożyczyć więc nie byłoby problemu ze sprzętem.

U mnie wprawdzie całość mają robić wylewkarze, ale cenę od metra uzależniają właśnie od ilości warstw izolacji do położenia, więc może byłoby warto.

A ty kładłeś sam tylko papę czy położyłeś wszystkie warstwy? ile płacisz za m2 wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko - 130 m2 w 2 osoby położysz w 1 dzień. Pół dnia zajmuje solidne gruntowanie.

 

Położyłem 1 wastwe na zakład 10cm

 

Na tym położyli folię - dla pewności ilzolacji + oddzielenia papy od sytropianu.

Fajnie sie robi - takie ognie piekielne lecą i cały dom sie ogrzewa :D Oczywiście nie jest to super przylegające do podlogi całą powierzchnią, ale wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na szczescie (choc troche to trwalo) udalo mi sie zebrac wszelkie dokumenty i wniosek o PnB zlozony. szkoda ze sie nie wyrobilem z rozpoczesciem przed zima no ale plany nie zawsze sie sprawdzaja. planuje zaraz po zimie rozpoczac a aby to zrobic niezbedny jest KIEROWNIK BUDOWY:-) bylo kilka tematow na ten temat jednak namiary 'rozeszly' sie po privach. Czy moglbym prosic szanowna grupe o namiary na kierownikow ktorych mozecie polecic? dobrze byloby rowniez poznac cene na jaka powininem sie nastawic.

z gory dzieki

 

Witam,

Jako ze odzew byl praktycznie zerowy to ponawiam swoja prosbe. Nie mowcie ze budujecie bez kierownikow;-) z tego co wiem to jest nielegalne;-) Jesli problemem jest umieszczanie namiarow oficjalnie na forum to prosze o na priva.

Z drugiej strony moze chociaz dacie znac jak wygladaja koszty jesli chodzi o kierownika. ile teraz takowa usluga kosztuje? chcialbym wiedziec choc orientacyjnie zeby miec jakakolwiek wizje gdy bede wydzwanial i dopytywal.

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na szczescie (choc troche to trwalo) udalo mi sie zebrac wszelkie dokumenty i wniosek o PnB zlozony. szkoda ze sie nie wyrobilem z rozpoczesciem przed zima no ale plany nie zawsze sie sprawdzaja. planuje zaraz po zimie rozpoczac a aby to zrobic niezbedny jest KIEROWNIK BUDOWY:-) bylo kilka tematow na ten temat jednak namiary 'rozeszly' sie po privach. Czy moglbym prosic szanowna grupe o namiary na kierownikow ktorych mozecie polecic? dobrze byloby rowniez poznac cene na jaka powininem sie nastawic.

z gory dzieki

 

Witam,

Jako ze odzew byl praktycznie zerowy to ponawiam swoja prosbe. Nie mowcie ze budujecie bez kierownikow;-) z tego co wiem to jest nielegalne;-) Jesli problemem jest umieszczanie namiarow oficjalnie na forum to prosze o na priva.

Z drugiej strony moze chociaz dacie znac jak wygladaja koszty jesli chodzi o kierownika. ile teraz takowa usluga kosztuje? chcialbym wiedziec choc orientacyjnie zeby miec jakakolwiek wizje gdy bede wydzwanial i dopytywal.

Z gory dzieki

U mnie kierownkiem jest Pan Marian Łukasik czy to dobrze czy źle to nie wiem zobaczymy. Urzęduje na Kilińskiego. Namiary na niego były już podawane na forum i jeszcze na kilku innych kierowników więc wydaje mi sie że wystarczy poszukać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zostało mi na placu ponad 2 palety dachówki ( ok 500 szt)cementowej EURONIT ( Oryginalnie zapakowana na paletach) podstawowa S ciemnoszara i kilkanaście gąsiorów i dachówek końcowych. Jeżeli ktoś jest zaiteresowany to proszę o kontakt . Sprzedam po bardzo dobrej cenie i przywiozę na miejsce ( Kraków i okolice) . tel 601803540
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelka - dopiero we środę mam pozwolenie na wejście do domu. Wykonawca nałożył na mnie zakaz wchodzenia na schnącą wylewkę. Dopiero wtedy mogę powiedzieć czy jest dobrze czy nie - jak zobaczę.

 

Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić piec trociniak?

W interncie aż huczy jak go zrobić i że gotowy kosztuje 100zł, ale gdzie go dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

VIC u mnie również kierownikiem budowy jest PAN ŁUKASIK, na razie ok.

 

Słuchajcie czy ktoś z Was nie ma do odstąpienia lub pożyczenia jakiegoś pieca typu "koza" lub coś podobnego. U mnie w nadchodzącym tygodniu mają zacząć tynki a pogoda jest jaka jest i bez solidnego grzania się nie obejdzie.

 

KKrzysiek czy znalazłeś już ten piec? co to za wynalazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi pozwolili po 24h. Nie załamała się ...

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że w tej chwili proces schnięcia jest baaaaaaaaaaaardzo wydłużony. My kończymy kłaść instalację elektryczną i zagipsowanie kabla do lampy na suficie graniczy z cudem. Nawet po 12h odpada. Nie orientujecie się czy można to przykleić np. jakąś taśmą papierową i zatynkować? :roll: a może macie pomysł na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kończymy kłaść instalację elektryczną i zagipsowanie kabla do lampy na suficie graniczy z cudem. Nawet po 12h odpada.

 

Cześc sąsiadka :D

A na gipsie budowlanym próbowaliście ?

On zastyga po paru minutach na kamień.

A jak nie, to można kable punktowo przychwycic klejem na gorąco - takim z pistoletu - tylko powierzchnia klejona (ściana) musi byc bez pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiona jestem po 15 zł/m2 ze szlichtą (ostatnia warstwa zacierana drobniutkim piaseczkiem). Wylewki też robią i tu cena zależy od ilości warstw jakie mają do ułożenia a cena mówił, że w przedziale 12-15/m2. Namiarów nie mam teraz przy sobie, ale podszukam w domu i prześlę

Edit

Jeśli mogę to się przypomnę :wink: Zaczynamy casting do tynków.

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

VIC u mnie również kierownikiem budowy jest PAN ŁUKASIK, na razie ok.

 

Słuchajcie czy ktoś z Was nie ma do odstąpienia lub pożyczenia jakiegoś pieca typu "koza" lub coś podobnego. U mnie w nadchodzącym tygodniu mają zacząć tynki a pogoda jest jaka jest i bez solidnego grzania się nie obejdzie.

 

KKrzysiek czy znalazłeś już ten piec? co to za wynalazek?

 

Edit, my kupiliśmy wczoraj kozę w Castoramie za 130zł, stalową, 4,5kW, na razie robiliśmy próbne rozpalanie, były też żeliwne po 208zł, tylko że małe.

też musimy trochę dosuszać tynki, bo schną już 3 tygodnie a do suchości im jeszcze daleko

no i wylewki przed nami

no właśnie, Paweł, Krzysiek dopisuję się do prośby o namiar na wylewkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...