Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam, w przyszłym roku mam zamiar popełnić finansowe i psychiczne sepuku tj. zacząć budowę domu. W związku z tym mam pytanie do budowniczych w stanie zaawansowanym:

1. czy jeśli kupuję gotowy projekt w firmie oddalonej znacznie od miejsca zamieszkania to jak uzgodnić np. zmiany w projekcie bez wizyty w tej firmie. Innymi słowy: czy można to zrobić na odległość czy też trzeba zatrudnić miejscowego projektanta/architekta. Jeśli druga opcja proszę o namiary do solidnych projektantów z okolic Wieliczki.

2. Jakiego polecacie geodetę z Wieliczki? Ile płaciliście za mapki, wytyczenie działki, domu itp?

Pozdrawiam, czekam na życzliwe podpowiedzi.

 

Jesli chodzi o zmiany do ja otrzymalem pozwolenie na zmiany in-blanco. tzn pusta kartka opieczetowana i podpisana tak ze osoba robiaca takowe zmiany jedynie je wpisala a wszelkie podpisy juz byly.

Jesli chodzi o geodete to narazie jedynie robilem mapki gdyz niedawno zlozylem papiery o PNB. mapka mnie kosztowala kolo 500, jak znajde namiary to dam znac.

podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam poszukuję speca/ekipy od budowy (a raczej wykopania) studni. Nie wiem czy będzie kopana czy też wiercona.

Realizacja studni oczywiscie na wiosnę.

 

Piotr

niestety w tym temacie nie pomoge ale jestem ciekawy jak takowe kopanie/budowanie studni wyglada z punktu prawnego. trzeba robic jakies projekty, pozwolenia itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nas zasypało :o zima na całego,a przeciez mamy jesień dopiero :o

ja liczę na przyszłotygodniowe ocieplenie bo by mi fachmani przyszli wybudowali ściankę kolankową i ściany szczytowe podprowadzili trochę, żeby można było robić dach.

http://www.pogodynka.pl

 

a wczoraj zalewaliśmy strop no pogoda masakra była bo zaczęliśmy o 14.45 coś około i wtedy właśnie zaczęło padać na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć obserwuję od jakiegoś czasu forum muratora, zarejestrowałem się dopiero dzisiaj. Mieszkam w okolicach Łapanowa, pracuję w Krakowie,budowe planuję w miejscowości Liplas (gm.Gdów).Właśnie trzymam w ręku Warunki Zabudowy i bardzo się z tego faktu cieszę ponieważ czekałem na nie niespełna rok Może to nie ładnie w powitaniu od razu o coś pytać, ale bez sensu nowy wątek na to zakładać. Drodzy wieliccy forumowicze, czy możecie polecić mi jakiegoś architekta, który tanio wykona adaptację projektu w terenie ?(naniesienie projektu oraz przyłączy na mapce-jak się z pewnością orientujecie). Bardzo proszę o jakieś namiary, przykładowe ceny, co zawierał projekt adaptacji. Z góry dziękuję za info.

PS. czy jest jakieś wpisowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć obserwuję od jakiegoś czasu forum muratora, zarejestrowałem się dopiero dzisiaj. Mieszkam w okolicach Łapanowa, pracuję w Krakowie,budowe planuję w miejscowości Liplas (gm.Gdów).Właśnie trzymam w ręku Warunki Zabudowy i bardzo się z tego faktu cieszę ponieważ czekałem na nie niespełna rok Może to nie ładnie w powitaniu od razu o coś pytać, ale bez sensu nowy wątek na to zakładać. Drodzy wieliccy forumowicze, czy możecie polecić mi jakiegoś architekta, który tanio wykona adaptację projektu w terenie ?(naniesienie projektu oraz przyłączy na mapce-jak się z pewnością orientujecie). Bardzo proszę o jakieś namiary, przykładowe ceny, co zawierał projekt adaptacji. Z góry dziękuję za info.

PS. czy jest jakieś wpisowe ?

proponuję popatrzeć na wcześniejsze strony bo były te informacje podawane, może nie wszystkie, ale większość wraz z namiarami chyba. Ponadto jest wątek Małopolska - biała i czarna lista wykonawców. http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420.htm - i tam można też wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się :)

U mnie w miarę spokój na budowie.

Prawdopodobnie w tym roku zakończę walkę.

Chłopaki kończą ściany działowe na poddaszu i taras.

Myślę, że do przyszłego tygodnia się wyrobią.

Zimę spędzę pewnie na ustalaniu wykonawców, rozglądaniu się za materiałami do wykończeniówki itp.

Ale forum będę czytał i postaram się być aktywny :)

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy robił ktoś z was szambo? możecie kogos polecic?

miałam robic oczyszczalnie scieków,ale nie dostałam pozwolenia i muszę robic szambo :roll:

proszę o jakies namiary na szambiarzy

dzięki

 

A czemu to nie dali Stelka pozwolenia.

 

Mieli jakieś wąty ?

 

W warunkach zabudowy dla mojego obszaru © jest napisane, że można oczyszczalnie ścieków.

 

http://www.wieliczka.gmina.pl/plan-zagospodarowania.html

 

a jak to praktycznie będzie to w sumie dopiero się dowiem bo narazie tematu nie podejmowałem

 

OBSZAR C obejmujący południową część wsi: Golkowice, Podstolice, Koźmice Wielkie, Koźmice Małe i Mietniów oraz wsie: Janowice, Chorągwica, Raciborsko, Grajów, Dobranowice, Jankówka, Gorzków, Byszyce

 

Dokładnie to tak:

W zakresie odprowadzenia ścieków ustala się:

1. W odniesieniu do zasad ogólnych:

1) Obowiązek podłączenia istniejącego i projektowanego zainwestowania kubaturowego do zbiorczego systemu kanalizacji.

W ekonomicznie i technicznie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się możliwość objęcia niektórych obiektów systemem indywidualnym lub grupowym odprowadzenia ścieków. Warunkiem niezbędnym w tych

przypadkach będzie konieczność zastosowania takich rozwiązań technologicznych, które nie wpłyną negatywnie na środowisko.

2) System rozdzielczy jako obowiązujący system kanalizacji w granicach opracowania planu.

3) Zakaz wprowadzania nie oczyszczonych ścieków komunalno-bytowych powstających w budynkach mieszkalnych, gospodarczych i urządzeniach przemysłowych do wód i gruntu, a rolnicze ich wykorzystanie może być dokonane jedynie zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dn. 18.07.2001r. „Prawo wodne” (Dz. U. Nr 115 poz. 1229). Ustalenie to nie dotyczy otwartych kanałów ściekowych odprowadzających wody opadowe z układu komunikacyjnego.

4) Obowiązek podczyszczania wód opadowych z terenów utwardzonych (parkingi, place postojowe oraz tereny usług, produkcji i zabudowy wielorodzinnej) przed wprowadzeniem ich do wód powierzchniowych lub gruntu dla obszaru objętego rozdzielczym systemem kanalizacji.

 

2. W zakresie rozwiązań szczegółowych:

1) Zachowanie i adaptacja funkcjonujących lokalnych i przydomowych czyszczalni ścieków zapewniając możliwość budowy nowych zgodnie z rozwiązaniem przedstawionym w opracowaniu „Biprokom” Kraków z

2002 roku i konsultacjami społecznymi przeprowadzonymi w listopadzie 2003 roku przez UM i G w Wieliczce i programem wykonania sieci kanalizacyjnych i przydomowych oczyszczalni ścieków w latach 2004 - 2015.

2) Wskazuje się lokalizację dla wiejskiej oczyszczalni ścieków w Koźmicach Wielkich (ozn. na rysunku planu literą Opracowanie: BRK S.A – 2005 r. 25

K).

4) Możliwość zlokalizowania nowych sieci kanałowych oraz urządzeń i obiektów (pompownie, punkty zlewne) w liniach rozgraniczających istniejących i projektowanych dróg i ulic oraz w terenach, których przeznaczenie

podstawowe i dopuszczalne określono w rozdziale II niniejszej uchwały. Warunkiem koniecznym w tym przypadku jest brak naruszenia pozostałych ustaleń planu oraz uzyskanie zgody zarządcy drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla znawcy przepisów. Gdzie dokladnie budujesz? Może wpadnę na grilla z załącznikiem? A poważnie: czy w gminie Wieliczka jest szansa z FOŚ na dotację do BOŚ biol.oczyszcz.ścieków? Czy ktoś już tego próbował? Bo czy opłaca się robić zwykłe szambo za 3000 czy BOŚ za 7000 i dostać dfinansowanie? Jak na razie na kanalizację w Chorągwicy nie liczę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGCdzięki za link

 

lbryndal no tak...Ty należysz do gminy Wieliczka,a ja do gminy Kłaj :roll:

 

i między innymi jest napisane tak:

"na obszarze planu,jako położonym powyżej ujęcia wody pitnej na rz.Rabie dla wodociągu komunalnego "Bochnia"

obowiązuje zasada bezwzględnego odprowadzania ścieków do kanalizacji zakończonej oczyszczalnią ścieków,co osiągniete zostanie poprzez:utrzymanie,modernizację i rozbudowę systemu kanalizacji "Szarów" z oczyszczalnią w Targowisku ,wspólną dla wsi:Łysokanie,Brzezie,Grotkowice,Dąbrowa,Szarów,Gruszki.....ufffff

 

i wszystko jasne :o trzeba było przeczytać dokładnie co się ma napisanie w planie miejscowym :roll: ale ze mnie ciemna masa :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podrożały działki :o znalazłam to w internecie

Ceny działek

 

Kłaj 6 500 - 8 500 zł/ar

 

Szarów 10 000 - 12 000 zł/ar

 

Dąbrowa 10 000 - 11 000 zł/ar

 

Brzezie 7 500 - 9 000 zł/ar

 

Targowisko 5 500 - 6 500 zł/ar

 

 

:o :o :o

Infrastruktura

 

Przez teren gminy równolegle do siebie biegną dwie główne arterie komunikacyjne Małopolski, czyli droga krajowa nr 4 oraz linia kolejowa do Medyki. Już niebawem pomiędzy jedną a drugą wkomponuje się także autostrada A4. Sieć dróg gminnych utwardzonych ma długość 100 km. Komunikacja zbiorowa jest domeną właścicieli prywatnych mikrobusów. Uzupełnieniem dla mieszkańców Szarowa, Dąbrowy i Kłaju jest możliwość dojazdu do Krakowa koleją.

 

Wszyscy mieszkańcy gminy mają możliwość korzystania z sieci wodociągowej zasilanej wodą z ujęć głębinowych. Sieć kanalizacyjna obejmuje 25 proc. gospodarstw domowych. Ścieki są transportowane do trzech oczyszczalni. Gmina jest w całości zgazyfikowana. Nie ma także problemów z przyłączeniem do sieci teleinformatycznej.

 

Gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla znawcy przepisów. Gdzie dokladnie budujesz? Może wpadnę na grilla z załącznikiem? A poważnie: czy w gminie Wieliczka jest szansa z FOŚ na dotację do BOŚ biol.oczyszcz.ścieków? Czy ktoś już tego próbował? Bo czy opłaca się robić zwykłe szambo za 3000 czy BOŚ za 7000 i dostać dfinansowanie? Jak na razie na kanalizację w Chorągwicy nie liczę..

nie wiem czy to do mnie było ale jeśli tak to ja buduję się w Raciborsku zaraz za Pawlikowicami.

 

Szamba raczej nie planuję budować tylko BOŚ, ale narazie mam problem z usytuowaniem na działce bo jakoś tak mało miejsca mam.

 

Jeśli już wymyślę coś to pójdę do Gminy zapytać jak to jest czy można i o szczegóły co do spuszczania wody z oczyszczalni rowem albo do drenu.

 

W gminie zapytam też o dofinansowanie do BOŚ i do kotła ekologicznego.

 

No właśnie może jeszcze ktoś się wypowie co do dofinansowania i jaki był efekt.

 

Witajcie, gdzie sa ceny tych działek? Czy płacąc 6500 za ar w Chorągwicy przepłaciłem?

cena bajka, zależy oczywiście jeszcze jak z uzboreniem w media i jak położona, jaki widoczek, dojazd. W Mietniowie znajoma ma kawałek pola to po 14 000/ar proponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...