Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Działka 35x65m , wjazd od północy po krótszym boku. Lekki spadek północny. Prąd 10m od działki, gorzej z gazem 100m. Dojazd drogą bitą sużebną 30m od drogi wieliczka sułów (to ta główna droga w chorągwicy koło straży). Widoki na razie ok.

Co do ceny to miałem też działki po 8-9 tys/ar ale tylko przez biura nieruchomości. Jestem zdecydowanym krytykiem takich instytucji. Nic nie robią, umawiają się na oglądanie działki a na miejscu się okazuje że bagno albo linia wys.napięcia. Szukaja chyba frajerów i za nic nie odpowiadają.Lepiej dogadać się bezpośrednio, tym bardziej że to w końcu prawdopodobnie sąsiad..

Jak się wkleja zdjęcia?

p.s. Do Raciborska mam może ze 2km, więc prawie sąsiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szacunek dla znawcy przepisów. Gdzie dokladnie budujesz? Może wpadnę na grilla z załącznikiem? A poważnie: czy w gminie Wieliczka jest szansa z FOŚ na dotację do BOŚ biol.oczyszcz.ścieków? Czy ktoś już tego próbował? Bo czy opłaca się robić zwykłe szambo za 3000 czy BOŚ za 7000 i dostać dfinansowanie? Jak na razie na kanalizację w Chorągwicy nie liczę..

 

Witam

ja pytałam w gminie Wieliczka i nie ma mowy o żadnych dotacjach na POŚ, kotły ekologiczne itp.

ja tez planuje BOŚ, w tym tygodniu ma przyjechać gość od odwiertów, a potem muszę wybrać BOŚ i do projektanta.

Jak sie okazuje w gminie Wieliczka wymagają badania gruntu (jesli woda nie jest odprowadzana do rowu lub szczelnego zbiornika) oraz projektu wykonanego przez uprawnionego projektanta. No i jeszcze jedno wogóle nie wchodzi w rachubę POŚ zakończony oczkiem wodnym. Takie projekty sa z miejsca odrzucane przez starostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sobote była mała awaria :( .

Wywaliło zawór przelotowy przy licznku wody. Mój małż o mał nie dostał zawału i nie spadł z drabiny :p . Huk był straszny i zalało cały garaż i pomieszczenie za nim, no ale przyjechali Panowie z wodociągów i opanowali sytuację.

Dziś nareszcie zaczęli mi tynki wewnetrzne, więc myslę, że już jakoś pójdzie. Jeszcze tylko to i wylewki i kończę sezon budowlany. Chociaż myslałam, że skończę go na koniec października a tu pewnie przeciągnie sie do świąt. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

własnie dowiaduje się o POŚ .... i juz sie boje

MAm na działce rów melioracyjny i moża tam odporwadzać juz oczyszczona wode ale na to musze miec zgode Małopolskiego Zarzadu Melioracji i urządzeń wodnych w Krakowie - a ta ma być wydane pozwolenie wodnoprawne - i podlega kontroli :(

MAm działe o wymiarach 25x 60 m - to drenażowa mi sie nie zmieści :evil:

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ja też w przyszłym roku ruszam z budową, okolice Wieliczki są przepiękne, ale sama budowa będzie pewnie drogą przez mękę...

rozczytuję się w Waszych postach i za głowę łapię - wiem, że nic nie wiem!!!

Na usprawiedliwienie nieznajomości fachowych określeń, mam tylko to, że jestem na etapie wyboru projektu :)

Chcemy kupić projekt Archonu i wprowadzić zmiany m.in. wielkości okien. Polećcie proszę dobre biuro w Krakowie, które wykona usytuowanie domu na działce, wprowadzi wspomniane zmiany i nie jest drogie.

 

Druga prośba - czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę budowlaną.

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa władza z liberałami na czele ma w planach jakieś zmiany ułatwiające budowę? Planowano (przynajmniej na poczet kampanii wyborczej ) zniesienie pozwoleń na budowę. Czy ktoś z forumowiczów wie coś z bliższych źródeł zbliżonych do Sejmu RP? Bo może warto odczekać kilka miesięcy i zaoszczędzić czas i parę tys. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, witam wszystkich nowych i "starych". U nas jakoś praxce posuwają się do przodu. Nadla jestem dobrej mysli, że na swięta BN się wprowadzimy. Jesteśmy na etapie kończenia ścian wwnętrznych i niedługo zaczniemy kłaść płytki.Wodę i gaz już mamy doprowadzone. Czekamy na prąd :evil: :evil:

I zostalo nam jeszcze jedno: wkopanie szamba. Czy ktoś ma to już za sobą i może w skrócie opowiedzieć jak się za to zabrać? I kto to wykonuje? Czy wystarczy wykopać koparką rów i zasypać?

POzdrawiam sąsiadów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów po dłuższej przerwie . :D :D Polecam pana Staniasława Wcisło z okolic Proszowic 605 569 282 robił szambo u mnie w Janowicach , solidna firma i cena do łyknięcia . Po ustaleniu terminu i oględzinach przyjechał z gotowym szambem 10-tką, wykopanie dziury i osadzenie szamba zajęło jeden dzień.Miał własną kopare więc odpadł problem zgrania terminu koparki i montazu szamba.Projekt gotowy kupiony w Agrobisp Kraków Pl. Na Stawach 3 potem adaptacja , następnie u mnie było wystąpienie o pozwolenie bo przyłącza robiłam oddzielnie. Jak się uprawomocniło no to zgłoszenie i kopanie. Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom w poziomkach z Archonu już stoi - my też zmieniliśmy większość okien na większe a. ponieważ w projekcie domek był naprawde mały , powiększyliśmy go poszerzając o metr.Nad wejściem i nad tarasem zmieniliśmy konstrukcje dachu , dzięki czemu powstały fajne zadaszenia . Mnie adaptacje robił znajomy architekt , ale wiele dobrego słyszałam o Agrobisp przy Placu Na Stawach , można też zlecić adaptacje projektu w Archonie tak było przynajmniej kiedy kupowałiśmy nasz projekt . Przeglądnijcie również poprzednie strony forum . :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla znawcy przepisów. Gdzie dokladnie budujesz? Może wpadnę na grilla z załącznikiem? A poważnie: czy w gminie Wieliczka jest szansa z FOŚ na dotację do BOŚ biol.oczyszcz.ścieków? Czy ktoś już tego próbował? Bo czy opłaca się robić zwykłe szambo za 3000 czy BOŚ za 7000 i dostać dfinansowanie? Jak na razie na kanalizację w Chorągwicy nie liczę..

 

Witam

ja pytałam w gminie Wieliczka i nie ma mowy o żadnych dotacjach na POŚ, kotły ekologiczne itp.

ja tez planuje BOŚ, w tym tygodniu ma przyjechać gość od odwiertów, a potem muszę wybrać BOŚ i do projektanta.

Jak sie okazuje w gminie Wieliczka wymagają badania gruntu (jesli woda nie jest odprowadzana do rowu lub szczelnego zbiornika) oraz projektu wykonanego przez uprawnionego projektanta. No i jeszcze jedno wogóle nie wchodzi w rachubę POŚ zakończony oczkiem wodnym. Takie projekty sa z miejsca odrzucane przez starostwo.

a to centusie, podatki to pieknie zbierają, ale wspomóc proekologiczne działania to nihuhu

 

gdzie wogóle o to pytać gdzie mam wywalać tą wodę ? albo gdzie mogę wywalać bo z tym mogę mieć problem chyba

 

witam

własnie dowiaduje się o POŚ .... i juz sie boje

MAm na działce rów melioracyjny i moża tam odporwadzać juz oczyszczona wode ale na to musze miec zgode Małopolskiego Zarzadu Melioracji i urządzeń wodnych w Krakowie - a ta ma być wydane pozwolenie wodnoprawne - i podlega kontroli :(

MAm działe o wymiarach 25x 60 m - to drenażowa mi sie nie zmieści :evil:

:x

rów melioracyjny to jest melioracja w ziemi co idzie czy to jest taki rów jak przy drodze ?

kurcze bo ja to co najwyżej mogę wpuścić wodę z oczyszczalni do drenu co idzie koło mojej działki

 

Witajcie, gdzie sa ceny tych działek? Czy płacąc 6500 za ar w Chorągwicy przepłaciłem?

a nie ma tam jeszcze jakiejś działki ? moi bardzoooo dobrzy znajomi szukają działki i jakoś nie wychodzi im więc może akurat ktoś na forum słyszał o czymś za normalne pieniądze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka 35x65m , wjazd od północy po krótszym boku. Lekki spadek północny. Prąd 10m od działki, gorzej z gazem 100m. Dojazd drogą bitą sużebną 30m od drogi wieliczka sułów (to ta główna droga w chorągwicy koło straży). Widoki na razie ok.

 

 

Witam szanownych sąsadów , jeśli dobrze sie do czytałem to stawiacie koło straznicy jakieś 500 metrów niżej buduje dom , zaczołem w poniedziałek dach i utknołem z powodu pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy komuś w okolicy nie zostało cegły K3, której chciałby się pozbyć ??? Brakło mi trochę na ścianki działowe...

a po ile chodzi K3 bo ja też będę musiał za niedługo kupić.

murarz namawia mnie na pianowe bo tańsze i jak coś ma się wykłuć w 12cm to w pianowym drapnie się i już a w ceramice popęka ponoć.

 

chyba w tym roku jeszcze kupię okna. w oknoplaście mają promocję 33% upustu w opnoplusie też jakaś jest promocja a szczegóły u sprzedawców.

 

Ma ktoś może okna z tych firm jaki model ? jesteście zadowoleni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zamawiania okien , wybralem oknoplus z oknoplastu nie podobały mi się zgrzewy jakie robili na rantach( mają lekkie odbarwienia) przy oknach w kolorze (białe mają całkiem niezłe). Co do k3 jest po 2,40 , tez miałem robić scianki działowe z betonu komórkowego ale się wycofałewm.

 

 

Chciałbym zabezpieczyc dom alarmem czy możecie coś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zamawiania okien , wybralem oknoplus z oknoplastu nie podobały mi się zgrzewy jakie robili na rantach( mają lekkie odbarwienia) przy oknach w kolorze (białe mają całkiem niezłe). Co do k3 jest po 2,40 , tez miałem robić scianki działowe z betonu komórkowego ale się wycofałewm.

 

no oknoplus też mi się bardziej podoba

a jaki model z oknoplusa bierzesz pod uwagę ?

 

a dlaczego działkówki nie robileś z komórkowego betonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...