Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

masz na dachu ?

jak oceniasz tą membranę ?

Tak - na dachu mam tego TYVEKA PRO.

Jak patrzysz na nią to taka jakby cienka, ale jak chwycisz w łapę to czuć że mocna. A co do tej przepuszczalności to trudno ocenić ...

Moja brygada mówiła, że porządna jest, ale i tak udało im się ją przerwać w jednym miejscu.

Musieli użyć taśmy naprawczej.

Właśnie jak kupujesz membranę to kup też:

- rolkę taśmy naprawczej (ja wziąłem COROBAND TAŚMA DO REPERACJI I SKLEJANIA MEMBRAN za 32 zł)

- taśmę do sklejania pasów membran ze sobą (kupiłem COROMIX TASMA 50mb DWUSTRONNA DO SKLEJANIA MEMBRAN za 40 zł)

 

Aha wszystko kupowałem na allegro u gościa o ksywce "kusta" (firma Folnet) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TYVEK Pro. Wybrałem ją ze względu na wytrzymałość. De facto co do paroprzepuszczalności jest pewnie taka jak solid, ale ... mój dom jest na czubku wzniesienia gdzie wieją tajfuny i trąby powietrzne. Musiałem położyć coś co wytrzyma do czasu połozenia dachówki i wytrzymało. Bardzo mocna.

Raz przerwałem ja sam, ale tylko jak spadłem z drabiny przy impregnowaniu krokwi :D

Kupilem też taśmę Tyvek za 100 do łatania dziur. Nie brałem do łaczenia arkuszy bo arkusze są kładzione z zakładem więc zrezygnowałem. Uważajcie na tą taśmę przy transporcie. Jest NIESOMOWICIE silna. Leżała na boku w pudełku (rolka) i klej który był na krawędziach przykleił się tak do pudełka (bokiem rolki) że wyrwał całą tekturę przy próbie rozerwania. Nie mówiąc o samej powierzchni klejącej taśmy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dawno nie pisałem, ale jakoś czasu nie starczyło.

 

Co do okien Edi to ja mam właśnie Orion-Plus i wyglądają całkiem nieźle. Nie bierz montażu na folii, bo to nie ma żadnego sensu.

Chciałem się Wam pochwalić moim rekuperatorem :)

 

http://images23.fotosik.pl/123/48a0c1de648f0093m.jpg

 

Chrzest bojowy przejdzie po tynkach wewnętrznych jak trzeba będzie odporw3adzić obłędną ilość wilgoci.

 

Może macie namiary na dobrą ekipę do tynków maszynowych gipsowych?, zależy mi żeby zaczęli może nawet w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dawno nie pisałem, ale jakoś czasu nie starczyło.

 

Co do okien Edi to ja mam właśnie Orion-Plus i wyglądają całkiem nieźle. Nie bierz montażu na folii, bo to nie ma żadnego sensu.

Chciałem się Wam pochwalić moim rekuperatorem :)

 

http://images23.fotosik.pl/123/48a0c1de648f0093m.jpg

 

Chrzest bojowy przejdzie po tynkach wewnętrznych jak trzeba będzie odporw3adzić obłędną ilość wilgoci.

 

Może macie namiary na dobrą ekipę do tynków maszynowych gipsowych?, zależy mi żeby zaczęli może nawet w przyszłym tygodniu.

 

a jak już mowa o oknach to może macie zdjęcia Swoich okien w realu ?

pochwalcie się bo w salonie to jakoś tak wszystko pięknie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 99% jestem zdecydowana na oknoplast model Orion Plus.

 

Edit - a może model Platinium - nowość - i te kształty :wink:

M

 

 

mogłoby byc i Platinum, ale trzeba wziąść pod uwagę, że wtedy trzeba dopłacić jeszcze jakieś 15%. Mnie niestety nie stać na taki szaleństwa bo w skarbonce widać dno a na budowie końca jeszcze niestety nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dawno nie pisałem, ale jakoś czasu nie starczyło.

 

Co do okien Edi to ja mam właśnie Orion-Plus i wyglądają całkiem nieźle. Nie bierz montażu na folii, bo to nie ma żadnego sensu.

 

a co to jest ten montaz na folii?. bo mnie sie nikt o to nie pytał.

 

ale widzę jakiś mały pnioczek leży u Was koło domu co on z nieba spadł czy co bo jeszcze niedawno go nie widziałem.

 

Stelka wiesz co jadę sobie w niedzielę do rodziców (mieszkają koło Tarnowa) i patrzę jakiś znajomy domek myślę sobie hmmm czyby, aby to ten domek, ale żona mówi, że to Wasz więc tylko dla pewności skręciłem przejechałem obok zobaczyć przód, nawrotka (i to szybko bo jakaś bestia groźna szczekała) i dalej w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . .

ale widzę jakiś mały pnioczek leży u Was koło domu co on z nieba spadł czy co bo jeszcze niedawno go nie widziałem.

 

. . .

 

Przy takim malusim pienieczku, to ktoś się musiał trochę nasapać :) a ciekawe jak go Edi zutylizuje

 

Edi - te folie przyklejane są z jednej strony do ramy okna, z drugiej do muru w którym osadzone jest okno. Na nie kładzie się tynk, zabezpieczają piankę przed wilgocią, która ponoć jej nie służy. Od zewnątrz są to takie samo rozkurczające się uszczelki które nakleja się na ramę i do nich dociska styropian ocieplając dom, mają się rozprężyć i tworzyć szczelne połączenie okna ze styropianem zapobiegające "przedmuchom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dotyczące ocieplenia poddasza:tzn: wełna (20+5),regipsy,zrobienie stryszku wraz ze schodkami na niego, powierzchnia ok 230 m2. Dostaliśmy wycene za całość 22000 z czego 13700 to materiał.Co powiecie o tej kwocie.Warto? Bardzo proszę o szybka pomoc ,bo decyzje musimy podjąć na dniach. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko dotyczące ocieplenia poddasza:tzn: wełna (20+5),regipsy,zrobienie stryszku wraz ze schodkami na niego, powierzchnia ok 230 m2. Dostaliśmy wycene za całość 22000 z czego 13700 to materiał.Co powiecie o tej kwocie.Warto? Bardzo proszę o szybka pomoc ,bo decyzje musimy podjąć na dniach. Z góry dziękuję

 

ja się wstepnie umówiłam z wykonawcą i mam cene 35/m2 robocizna, więc wychodzi chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę jakiś mały pnioczek leży u Was koło domu co on z nieba spadł czy co bo jeszcze niedawno go nie widziałem.

 

 

z nieba to nie tylko z ziemi. 2 lata temu ZD wyciął drzewo (ogromna topolę) a korzeń zostawił. Teraz wadziło mi to w postawieniu słupa energetycznego i ogrodzenia, więc trzeba było go usunąć.

 

Jazda była niesamowita :wink: korzeń waży około 5-6t, dwie koparki nie mogły mu dać rady, ale jakos poszło a dziura była jak po bombie :lol:

Ale przy okazji pozbyłam sie wszelakiego gruzu jaki miałam na budowie, bo zasypaliśmy tym dziurę po korzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim malusim pienieczku, to ktoś się musiał trochę nasapać :) a ciekawe jak go Edi zutylizuje

 

"

 

no jak to jak :roll: postoi sobie troszke na dworze, deszczyk go opłuka a na nastepną zimę jak juz będę mieszkać do kominka :wink:

przynajmniej może zwróci mi sie kasa jaka musiałam zapłacić za wykopanie tego pieroństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...