Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

W oknoplascie dostaniesz teraz 39% upustu a i ceny wyjsciowe okien sa nieco nizsze.

a te upusty w Ochmanowie czy u dystrybutorów na mieście ?

 

wczoraj podpisałam umowę u dystrybutora oknoplastu w Wieliczce.

Podobno juz dziś Oknoplast zmienia ceny (czytaj:" mniejsze rabaty")

o kurczę to znów dostanę po tyłku, no nic zobaczę może jeszcze dzisiaj podskoczę do okno+ (oknoplusa), mi jakoś się bardziej podobały ich okna ale może to tylko moje odczucie.

 

Acha edit-blondi mam pytanie może wiesz o ile można u nich odroczyć montaż? kupowałaś z montażem wogóle ? na kiedy masz odbiór ?

 

Ma ktoś może okna z OknoPlusa ? może jakieś wrażenia i porównanie do innych okien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Acha edit-blondi mam pytanie może wiesz o ile można u nich odroczyć montaż? kupowałaś z montażem wogóle ? na kiedy masz odbiór ?

 

 

W umowie mam wpisane do 15-02-2008, ale jeśli chciałabym później to mam tylko dać znać.

 

W Oknoplusie promocje mają do końca roku więc musisz sie pospieszyć. Ja pytałam tam o drzwi wejściowe i muszę Ci powiedzieć, że w Krakowie w Oknoplusie na Zapolskiej powiedzieli mi sporo taniej niż w Wieliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha edit-blondi mam pytanie może wiesz o ile można u nich odroczyć montaż? kupowałaś z montażem wogóle ? na kiedy masz odbiór ?

 

 

W umowie mam wpisane do 15-02-2008, ale jeśli chciałabym później to mam tylko dać znać.

 

W Oknoplusie promocje mają do końca roku więc musisz sie pospieszyć.

a drukowałaś ten śmieszny kupon rabatowy na iuch stronie czy dają te 5% dodatkowe bez szemrania ?

no ja zamówić napewno zamówię do końca roku i mam nadzieję że na tym tylko zyskam, a w oknoplusie też patrzyłaś ?? myślałaś o tych oknach, coś cię zniechęciło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drukowałaś ten śmieszny kupon rabatowy na iuch stronie czy dają te 5% dodatkowe bez szemrania ?

no ja zamówić napewno zamówię do końca roku i mam nadzieję że na tym tylko zyskam, a w oknoplusie też patrzyłaś ?? myślałaś o tych oknach, coś cię zniechęciło ?

 

Nie drukowałam bo powiedziano mi, że rabat, który dostałam obejmuje już te 5%. Ponadto w Wieliczce montaż jest po16 zł a w Ochmanowie po 20.

 

Wyceniałam też w Oknoplusie i kwota była podobna. Jednak wizualnie mnie bardziej podobały sie z Oknoplastu i o ile pamietam w Oknoplusie nie mają "winstepów", które zamówiłam sobie w Oknoplaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drukowałaś ten śmieszny kupon rabatowy na iuch stronie czy dają te 5% dodatkowe bez szemrania ?

no ja zamówić napewno zamówię do końca roku i mam nadzieję że na tym tylko zyskam, a w oknoplusie też patrzyłaś ?? myślałaś o tych oknach, coś cię zniechęciło ?

 

Nie drukowałam bo powiedziano mi, że rabat, który dostałam obejmuje już te 5%. Ponadto w Wieliczce montaż jest po16 zł a w Ochmanowie po 20.

 

Wyceniałam też w Oknoplusie i kwota była podobna. Jednak wizualnie mnie bardziej podobały sie z Oknoplastu i o ile pamietam w Oknoplusie nie mają "winstepów", które zamówiłam sobie w Oknoplaście.

 

mi na pierwszy rzut oka nie podobały siete z oknoplastu jakieś takie niedopracowane były ale to tylko moje wrażenie

a co to te winstepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknoplascie dostaniesz teraz 39% upustu a i ceny wyjsciowe okien sa nieco nizsze.

a te upusty w Ochmanowie czy u dystrybutorów na mieście ?

 

wczoraj podpisałam umowę u dystrybutora oknoplastu w Wieliczce.

Podobno juz dziś Oknoplast zmienia ceny (czytaj:" mniejsze rabaty")

o kurczę to znów dostanę po tyłku, no nic zobaczę może jeszcze dzisiaj podskoczę do okno+ (oknoplusa), mi jakoś się bardziej podobały ich okna ale może to tylko moje odczucie.

 

Acha edit-blondi mam pytanie może wiesz o ile można u nich odroczyć montaż? kupowałaś z montażem wogóle ? na kiedy masz odbiór ?

 

Ma ktoś może okna z OknoPlusa ? może jakieś wrażenia i porównanie do innych okien ?

 

 

Wczoraj podpisałem umowe z oknoplusem z montażem możesz umówić sie na dowolny termin, okna najwcześniej dopiero po 20 stycznia. Chcialem kupić okna w kolorze macore ale termin realizacji dostałem na połowe lutego, standartowe kolory sa realizowane wcześniej. Pracuja między świętami to może uda cisię zalatwić bo czeka cie jeszcze pomiar otworów okiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisałem umowe z oknoplusem z montażem możesz umówić sie na dowolny termin, okna najwcześniej dopiero po 20 stycznia. Chcialem kupić okna w kolorze macore ale termin realizacji dostałem na połowe lutego, standartowe kolory sa realizowane wcześniej. Pracuja między świętami to może uda cisię zalatwić bo czeka cie jeszcze pomiar otworów okiennych.

kupiłeś na standartowych okuciach czy może jakieś dodatki ?

jaki profil ?

 

W oknoplasie promocja zimowa do 31.12.2007. Przedstawiciele zawsze podkrecaja aure rokowan. Montaz drozszy ale cos za cos. Pewnie korzystaja z tanszych pianek i nie zawsze masz autoryzacje montazu i gwarancje na nia.

coś chyba 20zł/m2 tyle liczą za montaż, jak miałem ofertę z oknolpusa i oknoplastu to było podobnie w cenach.

 

acha 13.07.2007 roku byłem po wycenę u jednych i drugich i mam na papierku napisane że mam rabat 32% + 4% przy płatności przelewem a 2% jeśli gotówką więc te promocje co teraz są to że tak powiem pic na wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpisałem umowe z oknoplusem z montażem możesz umówić sie na dowolny termin, okna najwcześniej dopiero po 20 stycznia. Chcialem kupić okna w kolorze macore ale termin realizacji dostałem na połowe lutego, standartowe kolory sa realizowane wcześniej. Pracuja między świętami to może uda cisię zalatwić bo czeka cie jeszcze pomiar otworów okiennych.

kupiłeś na standartowych okuciach czy może jakieś dodatki ?

jaki profil ?

 

typ okna Artplus ,typ okuć UR DE LUX 4G w kolorze srebrny brąz, maja tez fajne szyby zmniejszające widoczność ktróre można założyc w łazience lub w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przyjmiecie mnie do Grupy ?

budujemy sobie z małżem domek w gminie Wieliczka, a dokładnie w Janowicach

...

dziękuję :lol:

 

w temacie okien:

właśnie zakończono nam montaż ostatniej partii okien

zamawialiśmy w Oknoplusie (Okno+) i jestem bardzo zadowolona - dlaczego taka decyzja?

- rozważałam tak poważnie Okno+ i Oknoplast - bliżej fabryki, jakaś marka, okna podobały się na pierwszy rzut oka, ceny po pierwszej wycenie na podobnym pułapie

 

- zobaczyłam inne - oknopol, thermoplast - nie podobały się; Jezierski - a gdzież są salony i czemu tak krótko pracują ?

 

- nie podobały mi się - po dokładnym obejrzeniu - okna z Oknoplastu, te w Ochmanowie - niestarannie wykonane, spoiny nierówne i ostre, jeśli takie okna są tam, niemal pod bokiem Prezesa, to co przywieźliby do mnie na wieś?

 

- w Okno+ profil jest częściowo wypełniony styropianem, co ma ograniczyć uciekanie ciepła przez ramy okienne, a tych u mnie pod dostatkiem :wink:

 

- zastanawiałam się nad obniżonym progiem w drzwiach balkonowych, ale są różne zdania na ich temat - również na forum Muratora, podobno przy skąpo osłoniętym tarasie zdarza się im przepuszczanie wody; pytałam o to w Oknoplaście i o dziwo potwierdzili moje obawy, ale nie zagłębiałam się bardziej w temat

 

- ja mam dwie pary okien balkonowych z ruchomym słupkiem, w Okno+ na każdej kwaterze mam klamkę do otwarcia każdej z nich, w Oknoplaście w ramie jednego z okien jest taka "wajcha" do odblokowania ruchomego słupka - mnie się to mniej podobało

 

- świetny kontakt z przedstawicielem Okno+ - POLECAM p.Agatę z saloniku na Piłsudskiego 99 w Wieliczce - mail, telefon - potwierdzenia z ich inicjatywy, symulacje okien nietypowych i wycena kilku wariantów, wszystko dograne, na czas, szybko; odmiennie niż standard w budowlance

 

- w Oknoplaście PAN SPRZEDAWCA :-? w Ochmanowie przez ponad tydzień nie był w stanie wyprodukować wyceny, zrobił to po 3 mailach wysłanych na skrzynkę ogólną salonu, a następnie ze trzy razy poprawiał, bo słuchanie i czytanie ze zrozumieniem nie są jego dobrą stroną

 

trzeba jednak pamiętać, że Okno+ nie ma tak wielu ekip montażowych jak Oknoplast i w czasami zdarza się, ze okna już dawno są gotowe, a trzeba czekać na termin montażu

tak więc jeśli ktoś się na nich decyduje, a jeszcze nie zna szczegółów lub nie ma wybudowanych jak ja wszystkich ścian :D , to polecam rozważyć kiedy chcecie te okna montować i klepnąć sobie wstępnie termin

 

szczegóły na temat samych okien mogę podać w osobnym poście, jeśli ktoś będzie zainteresowany

 

ups! rozpisałam się

mam jeszcze przemyślenia na temat autoryzowanych przedstawicieli firmy Gerda :evil: ....

 

pozdrawiam przedświątecznie

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze przemyślenia na temat autoryzowanych przedstawicieli firmy Gerda :evil: ....

 

pozdrawiam przedświątecznie

B

 

no to dawaj o tych przedstawicielach dawaj newsy

 

a co do okno+ to mi się też bardziej podobają okienka ich od innych, żona troszkę zdegustowana bo nie można zamówić okna z dwoma kolorami różnymi dla zewnętrtznej i wewnętrznej strony. ja wogóle obstaję za białymi w środku bo do wszystkigo pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi mów - tylko szukam okazji, żeby nie krzątać się świątecznie :lol:

 

zależało mi, żeby zamknąć dom w jednym dniu - okna i drzwi - i każdemu z kim rozmawiałam o stolarce jasno to komunikowałam

specjalnie przesunęłam montaż okien, żeby spokojnie zmieścić się z terminami w gerdzie, nie wiedziałam na jaki model się zdecyduję, a na niektóre czeka się 6 tygodni, a czasem dłużej, bo dostawy są raz w tygodniu ???

 

pierwsze podejście - HEBAN, Kosocicka - cena za montaż 1 drzwi - 480 pln - NIENEGOCJOWALNA , bo robi im to firma zewnętrzna, poza tym na pomiar przyjadą i doradzą, jak wpłacę zaliczkę, czyli jak sobie sama doradzę co chcę / mogę mieć - odpadli

 

udarzyłam do Wieliczki - mała firma, robili u sąsiada, był zadowolony

zamówiłam - ufff, 8 tygodni przed terminem montażu

 

2 tygodnie później dwoni do mnie panna z owej firmy (godz.11.50) i mówi, że w jednym z wybranych przeze mnie modeli nie ma wybranego koloru - a musi być bo w wiatrołapie są dwie pary

aha i do 12.00 musi mieć odpowiedź, bo jak nie to może dopiero za tydzień złożyć zamówienie ????????

pytam jak to nie ma?? (katalog jest trochę mylący), przecież przyjęli zamówienie, no to co proponuje - jak się domyślacie, zero propozycji

wymyśliłam sama (zmieniłam model, pozostawiając poprzednią, niższą cenę) - zaakceptowali

 

dwa dni przed montażem dzwonię, jestem w firmie i wszystko potwierdzam

 

nadchodzi "wiekopomna chwila" - zamykamy się

 

faceci od okien już są, tych od drzwi nie ma

no to dzwonię - spóźnią się, bo im się poprzedni montaż przedłuża

OK czekam

po dwóch godzinach dzwonię znowu - ???? nikt nic nie wie, sprawdzają

po jakimś czasie panna oddzwania - szef prosił, żeby powiedzieć, że dziś nie przyjadą

????? :o ?????

bo dwie ekipy nie MOGĄ pracować w jednym dniu, przeszkadzają sobie

... o żesz pip! pip! pip!.....

 

montowali na drugi dzień, zaczęli od najprostszych, antywłamaniówki zostawili sobie na koniec - bez lampy, rękawiczek czapek

wredna jestem, ale wcale mi ich nie było żal, jak ich zadymka dopieszczała przez ponad dwie godziny

oczywiście nie skończyli, potrzebny był jeszcze jeden dzień, dobrze, że wzięłam sobie dwa dni urlopu

 

wtedy okazało się, że nie ma okapnika i jednej wkładki (jest odwrotna z gałką od strony garażu)

za to jest faktura (w błędnej kwocie, parę stówek wyższej), a brakujące rzeczy to nam zamontują jak:

- podpiszemy protokół odbioru

- zapłacimy 100% kasy

- załatwią reklamację (14 dni)

... o żesz pip! pip! pip!.....

 

zapłaciliśmy 100% prawidłowej kwoty, ale po założeniu brakującej wkładki

okapnik zamontowali po 4 tygodniach od pozytywnego rozpatrzenia reklamacji

po wielokrotnych telefonach

 

sąsiadowi inna firma - również autoryzowany przedstawiciel Gerdy z Krakowa - zrobiła podobny numer, też miał mieć montaż okien i drzwi w jednym dniu, ale drzwi dojechały tydzień później

 

podsumowując:

drzwi są, wyglądają też dobrze, chyba dobrze zamontowane - okaże się za jakiś czas

przeraża mnie ewentualna reklamacja

arogancja firmy osiągnęła maxa

odbiję sobie wystawiając laurkę na czarno-białej liście małopolskiej

dwa wrzody do przodu i rok życia w plecy

 

uff! upuściłam sobie trochę żółci i wracam do świątecznego odgruzowywania mieszkania

 

pozdrawiam

B

 

PS

doszliśmy już do etapu kiedy stwierdzenie "jadę do domu" musi być doprecyzowane - na wieś czy do mieszkania

ale frajda

:p

też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Forumowiczów nowych i stałych bywalców. Co do okien to przerabiałem u Urzędowskiego. W zasadzie OK tylko do terminu nalezy dodać minimum 30 dni żeby się nie rozczarować. W Wieliczce namierzylem 2 przedstawicielstwa Gerdy. W pierwszym koło Kingi było ... no powiedzmy, że w końcu nie skorzystałem i dziwiłem sie jak oni jeszcze utrzymują się na rynku. Zamówiłem w drugim i termin dostałem taki jak na barme garażową, która jedzie z Niemiec.

 

Edit - przepraszam, że nie odpisałem w sprawie ceny tych wykonawców. Prosze wybacz. Teraz robie poddasze (ruina finansowa) i wydałem już krocie na butle z PB do suszenia mokrych tynków. Jutro rano jadę wymnienić butlę, bo już idzie na okrągły zegar. Żarty się skończyły, zaczął się mróż.

 

Niestety, bardzo podoba mi się projekt domu, który wybrałem i płace teraz za to słono. Gerdę biorę do garażu, na wejściowe biorę Urzędowskiego bo nic innego do moich okien nie pasuje. Termin - 3 miesiące "plus". Jak rozumiem w chwili podpisywania umowy, drzewo z którego ma to być zrobione pewnie jeszcze rosło w lesie :D

 

Ponieważ jutro Wigilia - Kochani Forumowicze - Drodzy Sąsiedzi - przyjmijcie prosze najserdeczniejsze życzenia Radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną. Kto może już w nowym domu, a kto jeszcze nie, to przynajmniej z projektem pod poduszką :D

 

W Nowym Roku - mam nadzieję będzie lepiej. Tym, co leją fundament, aby przy kopaniu rowów była słoneczna pogoda, a po wylaniu spadł deszcz. Tym, co stawiają ściany, żeby nie było deszczu ani upałów. Tym co kryją dach, żeby jeszcze wiatru nie było :D . Najwięcej jednak zdrowia! Pieniędzy też potrzebujemy, ale przecież są w bankach :D No i ... długiego, szczęśliwego życia, zebyśmy mogli dożyć spłaty ostatnich rat naszych kredytów :evil: :D

Wszystkiego Najlepszego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...