Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Serdeczne pozdrowienia z okolic Gdowa. Nieśmiało dołaczam do Grupy Wielickiej. Tam większość już zaawansowana i zaprawiona w bojach budowlanych, a my mamy zamiar rozpocząć budowę w jesieni. Na razie zbieramy informacje o budowaniu, pieniądze i uzbrajamy się w cierpliwość. Dopiero czekamy na WZ - powinna być w maju. Działkę mamy w Gdowie - 8 arów - zgrabny prostokąt. Musi wystarczyć.

W sąsiedztwie są jeszcze takie same - podobno do sprzedania - to wiadomość dla "KAKUSKA". Z Gdowa do Krakowa dojeżdża wiele osób (do granic miasta - 25-30 minut). 4000zł to bardzo przyzwoita cena jak na Gdów, tylko na podział działki trzeba czekać rok - brak planu zagosp. przestrzennego - o czym jako geodeci chyba wiecie. Lepiej znaleźć "gotową". Powodzenia i do zobaczenia w Gdowie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[/b]Hanika dzieki za info.Gdybym mogla Cie jeszcze prosic o jakies blizsze namiary na te dzielki? :D Moze jestes w stanie wyslac mi na priv fragment mapy z tego terenu ewentualnie nr dzilalki swojej lub tych sasiednich do ewentualnego kupna to sobie na mapach w starostwie sprawdze jak to wyglada.Skoro piszesz ze 4 tys to jest dobra cena to pewnie twoje sa drozsze :( Ta cena jest taka wlasnie ze wzgledu ze trzeba wykonywac tam podzial i to troche potrwa-a nie kazdy chce czekac oraz ze one nie maja przeznaczenia typowo budowlanego-ale to wszystko da sie podobno"obejsc" jak twierdzi moj maz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupę Wielicką!

Remontuję super dom z bali w okolicy Wieliczki - Golkowice. Własciwie to bardzo duzo robię w nim od nowa, ale warto chyba. I rzecz jasna również potrzebuję koparki :) !! I kogos do oczyszczenia studni. Czy mam na tym forum jakiegos sąsiada? Nie znam jeszcze zbyt dobrze okolicy, tak wiec nie wiem własciwie jakie wioski mam w zasięgu wzroku... Pozdrawiam serdecznie bliższych i dalszych sąsiadów!

Marta

 

Patrząc (mniej więcej) na południe masz przed sobą Ochojno - czyli mozemy nieomalże machać do siebie :wink:

REmont domu z bali - hm. kiedyś miałam nadzieję, ze będę remontować starą chałupę... Nic z tego nie wyszło - budujemy nową ... Napisz coś więcej - jak stary jest ten dom, jaki zakres remontu itp.

Co do koparki - masz je pod bokiem (Wróblowice czyli jeszcze Kraków - zaraz potem są Golkowice) - 012 654 97 05.

Pozdrawiam, i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naszą Grupę !

Dziś moja dzielna ekipa zalała mi strop. Betoniarki mieliły aż miło, tylko nie chcieli mi podstawić gruszek 7-ek, tylko 9-tki. Na jutro zamawiam deszcz do lania płyty (proszę nie krzyczeć :D tylko mały deszczyk...)

Niedaleko mnie jest komis samochodowy. Tak sobie patrzyłem na stojące tam auta. Ten Golf to Porotherm, ten Nissan to zbrojenie, ta Honda to dachówka, ten opel to beton .... i tak z uśmiechem na ustach w myślach wykupiłem pół komisu ... jako "szczęśliwy" inwestor.

Nie ma co narzekać. Przecież inni też budują ! :D Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak - Polska organizuje Euro 2012. Jako kibic się cieszę !

Jako inwestor ... pamiętam co było przy Sanktuarium w Łagiewnikach - wszyscy fliziarze zniknęli z rynku...

Czy zdajecie sobie sprawę co będzie się działo o przez najbliższe lata na rynku stali, betonu, materiałów konstrukcyjnych i pracy ludzkiej w budownictwie?

Na pomoc Ukraińców też nie ma co liczyć. Oni będa budować swoje autostrady, stadiony i hotele ...

Że też nie zbudowałem domu 2 lata temu ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam zanim środki z unii dotrą do decydentów to zdążymy się wybudować.

Poza tym połowa tej kasy zostanie pewnie wyprowadzona przez co sprytniejszych więc infrastruktura będzie małym kosztem robiona - materiały z dolnej półki itp. A my przecież najlepsze bierzemy do naszych domów :)

Prognozują jeszcze że dzięki temu będzie dalszy wzrost cen mieszkań i ziemi.

 

Cytat z ONETU:

"... Mieszkania – jeśli ktokolwiek liczył na spadek cen w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie, to dziś musi swoje plany zweryfikować. To co dziś wydaje się drogie, za pięć lat będzie ceną „ze starych dobrych czasów”. ..."

 

Dobrze że już działkę mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapisuję się do grupy wielickiej. Wprawdzie trochę mi daleko do większości z Was, ale przecież mieszkamy w powiecie wielickim, tyle, że z tej bardziej płaskiej strony.

Mogę polecić fliziarza. Czy się podejmie - nie wiem. Zapewne zależy to od oczekiwanego terminu wykonania prac. Wiem, że podaje jakieś dosyć odległe.

Mirosław Raplis 502 397 581

Najtańszy nie jest, ale robi bardzo dokładnie i porządnie. Nie tylko flizowaniem się zajmuje. W moim dzienniku można zobaczyć zdjecia efektów jego pracy (od połowy trzeicej strony do początku czwartej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję do niego przekręcić a nuż się zgodzi?

 

Pewnie, że się zgodzi, tylko na jaki termin :lol: :wink:

 

Dla zainteresowanych cegłami i pustakami:

wczoraj widziałam na własne oczy rozładunek pustaków słowackich BRITTERM - 30 cm w cenie 8 zł/sztuka.

W tym samym składzie :

K3 - 3,9

K1 - 1,2

 

Skład przy Myślenickiej w Swoszowicach - tel; 12 654 72 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka napisał:

Ja będę się budować w Biskupicach :-)

Na razie jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich papierków ale mamy nadzieje, że na jesień uda nam sie wylać fundamenty

.

 

Witam wszystkich z powiatu wielickiego :D

Bardzo cieszę z tego wątku. Rzeczywiście grupa krakowska jest zbyt duża żeby można było łatwo się kontaktować i wymieniać doświaczenia. 8)

 

Będziemy budować się w Sławkowicach, więc bardzo blisko Biskupic. Widzę, że jesteśmy na tym samym etapie :wink:

 

Masz może jakąś osobę do sporządzenia przyłączy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich budujacych w okolicach Wieliczki!

Nasz domek już "stoi" w Śledziejowicach...co prawda straszy pustymi otworami okiennymi, drzwiowymi, ale juz go widac. Budowa to porażka naszego życia...z winy źle dobranej ekipy - pierwszej, która schrzanila parter, i drugiej która miala naprawić, a schrzanila jeszcze wiecej...jeszcze nie wybudowane, a juz tyle burzenia bylo, że slabo się robi....aktualnie czekamy na fachowca od wykonania schodów betonowych (już byly, ale...musielismy je wykuc, nie nadawaly się do użytku) i szukamy fachowana od wykonania kanalizycji pod "pierwszą" wylewką parteru - niby już jest, ale zrobiona ze spadkiem do srodka domu, a nie na zewnątrz :o

Jedyną rzeczą, która cieszy w tym domu to dach, wykonany bez zastrzeżeń, solidnie, dokladnie z dobrymi radami i myśleniem za nas...gdyby ktoś potrzebowal namiary to slużę (z tym, że na ten rok już szans nie ma, a nawet na przyszly mają zlecenia)

Jesli chodzi o koparkę, to mogę podać namiary na super Pana, który kopie doslownie od linijki...jak dla mnie jest bezkonkurencyjny!

 

Natomiast sama proszę Was bardzo o namiary na wykonawcę:

- instalacji wodno - kanalizacyjnej

- instalacji gazowej i centralnego ogrzewania (może być jedno i drugie w komplecie)

 

Pozdrawiam

Aneta

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...