Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam i zaczynam budowe w grupie Wielckiej.

Na począteku mam pytanie czy ktoś może mi doradzić w pewnej sprawie. Chodzi o to że gmina Gdów nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego a pani w gminie powiedziała że plan będzie dopiero w maju.

Pytam czy szybciej będzie czekać, czy starać sie o warunki zabudowy po starych warunkach? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hejka!!

 

 

Czy ktoś z was instalował już szambo?? Jakie kupujecie? Betonowe czy plastikowe?? Nie wiecie gdzie najlepiej kupić? Najlepiej od razu z montażem.

 

Zakupiłem betonowe. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę PROBUD http://www.probud.pl. Wszystko załatwiałem przez telefon. Przywieźli, rozładowali do wykopu, zakryli płytą, postawili kominek rewizyjny z kręgów, dali fakturę i certyfikat - trwało to niecałą godzinkę.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek, a powiedz mi czy oni od razu robią podłaczenie czy trzeba kogos mieć oddzielnie?

 

Trzeba napewno przygotować wykop i wsypać piach na dno wykopu - instrukcja montażu jest na ich stronce - bo oni koparki nie zapewniają (tylko samowyładowczy samochód przyjeżdża i 2 ludzi). Co do położenia rur w wykopie to niestety nie wiem - najlepiej zadzwonić i zapytać. U mnie podłączenie zrobili spece od robót ziemnych, którzy w tym czasie doprowadzali naszą działkę do stanu używalności :)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :) i gratuluję zaawansowania budowy. Zamierzam budować w gminie Gdów i doczekałam się wreszcie na WZ - czekałam 10 m-cy! Na dniach chcę kupić projekt i zabrać się do konkretnej roboty. Czy ktoś może mi polecić niedrogiego architekta? Czy cena 1400zł za adaptację domu i po 500zł za projekt przyłączy to dużo czy mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :) i gratuluję zaawansowania budowy. Zamierzam budować w gminie Gdów i doczekałam się wreszcie na WZ - czekałam 10 m-cy! Na dniach chcę kupić projekt i zabrać się do konkretnej roboty. Czy ktoś może mi polecić niedrogiego architekta? Czy cena 1400zł za adaptację domu i po 500zł za projekt przyłączy to dużo czy mało?

 

 

Niestety możesz dostać teraz z gminy decyzję wygaszającą twoje warunki. Odwiedzam gminę w Gdowie bardzo często i jestem w sytuacji podobnej do Twojej. Czekałem na WZ równe 12 miesięcy. Akurat kiedy dostałem ją do ręki okazało się, że od stycznia wchodzi plan zagospodarowania dla miejscowości Liplas.W świetle prawa budowlanego Plan Zagospodarownia ma wyższą rangę od WZ-tki.W Starostwie w Wieliczce mają wczesniej informację dla której gminy uchwalany jest Plan Zagospodarowania i ponoć jeżeli ma on wchodzić w życie "na dniach" nie wydają pozwoleń na budowę w oparciu o WZ-tkę. Reasumując dla mnie przygoda z papierkami zaczyna się od nowa mimo tego, że od roku za tym gonię. Na szczęście zalatwianie w gminie, w której jest plan trwa 2 tygodnie, a nie 12 miesięcy. Jeżeli chodzi o adaptację to pytałem w biurze w Gdowie (okolice ośrodka zdrowia) i pani architekt krzyknęła 1100zł (adaptacja bez żadnych zmian w projekcie).

PS. 2 stycznia chyba jako jeden z pierwszych odbieram wyrys\wypis z nowego planu zagospodarowania przestrzaennego w gminie gdów dla miejscowości liplas (wniosek zkładałem jakieś 2 tygodnie temu).

 

pozdrawiam i w razie pytań odnośnie gminy gdów służe pomocą

 

PS2.Zaczynając budowę trochę na opak przed wydaniem pozwolenia kupiłem cegłę Thermopor 25 w cenie 6,50zł\szt. Ciekawe jakie ceny będa na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :) i gratuluję zaawansowania budowy. Zamierzam budować w gminie Gdów i doczekałam się wreszcie na WZ - czekałam 10 m-cy! Na dniach chcę kupić projekt i zabrać się do konkretnej roboty. Czy ktoś może mi polecić niedrogiego architekta? Czy cena 1400zł za adaptację domu i po 500zł za projekt przyłączy to dużo czy mało?

 

 

Niestety możesz dostać teraz z gminy decyzję wygaszającą twoje warunki. Odwiedzam gminę w Gdowie bardzo często i jestem w sytuacji podobnej do Twojej. Czekałem na WZ równe 12 miesięcy. Akurat kiedy dostałem ją do ręki okazało się, że od stycznia wchodzi plan zagospodarowania dla miejscowości Liplas.W świetle prawa budowlanego Plan Zagospodarownia ma wyższą rangę od WZ-tki.W Starostwie w Wieliczce mają wczesniej informację dla której gminy uchwalany jest Plan Zagospodarowania i ponoć jeżeli ma on wchodzić w życie "na dniach" nie wydają pozwoleń na budowę w oparciu o WZ-tkę. Reasumując dla mnie przygoda z papierkami zaczyna się od nowa mimo tego, że od roku za tym gonię. Na szczęście zalatwianie w gminie, w której jest plan trwa 2 tygodnie, a nie 12 miesięcy. Jeżeli chodzi o adaptację to pytałem w biurze w Gdowie (okolice ośrodka zdrowia) i pani architekt krzyknęła 1100zł (adaptacja bez żadnych zmian w projekcie).

PS. 2 stycznia chyba jako jeden z pierwszych odbieram wyrys\wypis z nowego planu zagospodarowania przestrzaennego w gminie gdów dla miejscowości liplas (wniosek zkładałem jakieś 2 tygodnie temu).

 

pozdrawiam i w razie pytań odnośnie gminy gdów służe pomocą

 

PS2.Zaczynając budowę trochę na opak przed wydaniem pozwolenia kupiłem cegłę Thermopor 25 w cenie 6,50zł\szt. Ciekawe jakie ceny będa na wiosnę.

 

witam i pozdrawiam no to jedziemy na jedym wózku gmina Gdów nas nie rozpieszcza. Pozdrawiam i życze cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie prądu.

Poszło moje przyłącze na przetarg i ładnie koleś wygrał i zadzownił dzisiaj, że chce działać, ale

 

no właśnie, ale

 

pyta czy mam skrzynkę a ja, że jaką skrzynkę, myślałem że w opłacie za kW mam zapewnione wszystko wraz ze skrzynką, a on, że skrzynkę uziemioną mam mieć we własnym zakresie a jak nie to on mi założy tyle tylko że to będzie kosztowało 900zł - skrzynka + 350zł uziemienie.

 

powiedzcie jak to u Was było, bo ja patrzę na umowę przyłączeniową i nie ma tam nigdzie informacji, że skrzynkę mam sam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykonał wszystko łacznie ze skrzynką. Nie było mowy o żadnej dodatkowej opłacie -płaciłam tylko i aż :o :evil: 1700 z groszami juz za umowę sprzedaży po wykonaniu przyłącza

 

kurczę to nie wiem czy u mnie coś kręcą czy jak

do enionu 1500 ponad brutto a do tego jeszcze za jakieś skrzynki no bez jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwne- a w ogóle to nie wiem dlaczego każda umowa jest inaczej wyceniana :-? Twoja 1500 moja 1700 ? Ten sam facet robił mi tez przyłącz od skrzynki do domu za jednym zamachem i za to już musiałam dodatkowo płacić. Bo w umowie jest skrzynka w ogrodzeniu a od skrzynki do domu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wz i planu zagospodarowania w Gminie Gdów. Plan zagospodarowania tworzomy jest dla poszczególnych miejscowości. Dla Liplasu już jest, natomiast dla Gdowa nie ma. Dlatego sytuacja z "nieważnością" wuzetki raczej mi się nie przytrafi. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo chyba wyszłabym z siebie :evil: . Przeszłam niemało, czekając prawie rok.

A propos adaptacji projektu - ja dzisiaj pytałam naprzeciwko policji i usłyszałam cenę 1400zł za dom bez zmian i po 500 za przyłącza. I jestem zaskoczona, że przy ośrodku jest taniej, bo pani Verey (domyślam się, że u niej pytałeś) ma opinię drogiej architektki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwne- a w ogóle to nie wiem dlaczego każda umowa jest inaczej wyceniana :-? Twoja 1500 moja 1700 ? Ten sam facet robił mi tez przyłącz od skrzynki do domu za jednym zamachem i za to już musiałam dodatkowo płacić. Bo w umowie jest skrzynka w ogrodzeniu a od skrzynki do domu nie ma.

 

a Ty masz skrzynkę w ogrodzeniu a ja mam skrzynkę na słupie może dlatego różnica (103,12 zł/1kW netto x 13kW=1340,56zł netto)

 

a ile wzięli za to przyłącze od domu do skrzynki ??

 

konieczne jest na to PnB czy to nie jest konieczne ? różne opinie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wz i planu zagospodarowania w Gminie Gdów. Plan zagospodarowania tworzomy jest dla poszczególnych miejscowości. Dla Liplasu już jest, natomiast dla Gdowa nie ma. Dlatego sytuacja z "nieważnością" wuzetki raczej mi się nie przytrafi. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo chyba wyszłabym z siebie :evil: . Przeszłam niemało, czekając prawie rok.

Windows - ja dzisiaj pytałam naprzeciwko policji i usłyszałam cenę 1400zł za dom bez zmian i po 500 za przyłącza. I jestem zaskoczona, że przy ośrodku jest tanie, bo pani Verey (domyślam się, że u niej pytałeś) ma opinię drogiej architektki.

ja bym zapytał we Wieliczce na Kilińskiego jeszcze u Łukasika albo Czernik chyba taniej tam u nich jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz skrzynkę w ogrodzeniu a ja mam skrzynkę na słupie może dlatego różnica (103,12 zł/1kW netto x 13kW=1340,56zł netto)

 

a ile wzięli za to przyłącze od domu do skrzynki ??

 

konieczne jest na to PnB czy to nie jest konieczne ? różne opinie słyszałem

 

 

Od skrzynki do domu mam 15m- za robotę (prąd prowadził pod ziemia w peszlu) z materiałami i duza rozdzielinicą wział 1700- w wiatrołapie zrobił oczywiście tez 2 kontakty i siłe, Żałatwił tez za nas wszelkie sprawy z papierkową robota-porządny facet.

Co do PnB to my sami robilśmy projekt i daliśmy do Enionu-oni nam prąd zrobili do skrzynki a reszte juz mielismy na projekcie i mogliśmy od razu zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...