Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

O remontować nie swoją droge na własny koszt? Dobrze przemyslałeś ten pomysł a Ci właściciele co nie było ich 10 lat? niewiadomo kiedy przyjadą i co powiedzą.

 

Niby tak, to na razie teoria.

Ale po 1. jak ich nie było 10 lat to może ich nie będzie następne 20, a remont to za duże słowo, wykopię rów, umocnię brzegi wkopie rurę pod drogą i gro :)

Po 2. to jest Polska, nikt nie ma dokumentacji czy tam był/jest przepust czy nie .To jest droga wewnętrzna nie będąca w żadnym stopniu własności z właścicielami nieużytków. Tylko ja z niej korzystam i jeden sąsiad co mieszka 300 metrów w dole, droga wg mapy kończy się razem z moja działką (czyli on w zasadzie jeździ nielegalnie-ale to jest wieś, nie wiecie jak jest na wsi?)Więc co za problem zrobić i zalegalizować.

Po 3. lepiej żeby mi woda stała w bramie wjazdowej? Lepiej to chyba przemyśleć teraz przed wbiciem łopaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyżbym wyczuwał w Twoim poście nutke uszczypliwości czy jest on jak zwykle rzeczowy i na temat :)

A tak przy okazjii: Co się robi i gdzie aby uzyskać warunki przyłączy i jaka droga mnie czeka w urzędach, zakładach w Wieliczce? Gazownia, ZE. Czy są jakies wnioski on-line bo nie znalazłem.

 

Co do warunków na media to należy złożyć wnioski do odpowiednich insytucji:

- prąd - enion - http://www.enion.pl/res/krakow/doc/wniosek_01_07_07.doc

- gaz

- wodociągi

- zjazd z drogi - nie wiem czy u Ciebie to będzie, ale u mnie musiała być decyzja, że działka posiada połączenie z drogą gminną

 

A w skrócie to wypełnia się wniosek i zanosi do prądów, gazów czy wodociągów, dołącza się o ile dobrze pamiętam mapkę s-w i chyba tyle. Po 2 tygodniach powinny być gotowe warunki. Przy składaniu dobrze zaznaczyć odbiór osobisty bo tak to pocztą będzie szło zwykłym listem tydzień i jeszcze gdzieś zginie

O remontować nie swoją droge na własny koszt? Dobrze przemyslałeś ten pomysł a Ci właściciele co nie było ich 10 lat? niewiadomo kiedy przyjadą i co powiedzą.

Niby tak, to na razie teoria.

Ale po 1. jak ich nie było 10 lat to może ich nie będzie następne 20, a remont to za duże słowo, wykopię rów, umocnię brzegi wkopie rurę pod drogą i gro :)

przemyśleć to trzeba to fakt, ale mi by się nie podobało jakby nagle na moją działkę wlewała się woda z jakiegoś przepustu, którego by tam wcześniej nie było, podejżewam, że nawet jeśli ich nie było 10 lat a wrócą po 15 i zobaczą wymytą własność to będą dociekali jak to się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak macie rozwiązany problem kratki ściekowej w garażu?

Mam zostawiony wypust z kanalizacji i skłaniam sie do zamontowania tam odwodnienia liniowego 2m z syfonem. Niestety okazuje się, że kupienie tego odwodnienia razem z syfonem jest mistrzostwem świata i chyba muszę ściągnąć z allegro. :(

A jak to wygląda u Was? Może wiecie gdzie coś takiego kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączał się ktoś ostatnio do wodociągów ?

 

ile biorą boscy fachowcy od wody ?

 

coś słyszałem o 100zł/m, materiał kosztuje 10zł/m, koparka 6zł/m kilka razy łopatą trzeba ruszyć i zarobek piękny

 

może jakby kogoś wziąść z okolic Dobczyc albo Gdowa a może i z Bochni i taniej by było macie jakieś namiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak macie rozwiązany problem kratki ściekowej w garażu?

Mam zostawiony wypust z kanalizacji i skłaniam sie do zamontowania tam odwodnienia liniowego 2m z syfonem. Niestety okazuje się, że kupienie tego odwodnienia razem z syfonem jest mistrzostwem świata i chyba muszę ściągnąć z allegro. :(

A jak to wygląda u Was? Może wiecie gdzie coś takiego kupić?

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - u mnie w garażu też była studzienka rewizyjna fi 160 którą przerabiam na kratkę ściekową. Jest w Castoramie do kupienia kratka z syfonem wbudowanym - całość jest głęboka na jakieś 15 cm - składa się to z 2 części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź kogoś z okolicy i to taką ekipę która ma "błogosławieństwo" wodociągów, to zrobia to tak, że nie bedziesz mieć problemów z odbiorem.

 

Paweł

 

ale troszkę dużo się płaci za to "błogosławieństwo" pozatym to mi się wydaje że chodzi tylko o pieczątkę bo jaki to jest problem wg projektu wykopać dołek i wprowadzić przewód, który potem i tak podłączają do wodociągu ludzie z wodociągów a nie ten koleś.

może się mylę ale mi się wydaje że wprowadzają oni przewód i tylko w domu podłączają tak jak to ma być czyli zakładają wodomierz, a od strony wodociągu zostawiają niepodłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź kogoś z okolicy i to taką ekipę która ma "błogosławieństwo" wodociągów, to zrobia to tak, że nie bedziesz mieć problemów z odbiorem.

 

Paweł

 

ale troszkę dużo się płaci za to "błogosławieństwo" pozatym to mi się wydaje że chodzi tylko o pieczątkę bo jaki to jest problem wg projektu wykopać dołek i wprowadzić przewód, który potem i tak podłączają do wodociągu ludzie z wodociągów a nie ten koleś.

może się mylę ale mi się wydaje że wprowadzają oni przewód i tylko w domu podłączają tak jak to ma być czyli zakładają wodomierz, a od strony wodociągu zostawiają niepodłączone

 

A ja właśnie miałem juz taki przypadek że po wykonaniu przyłacza, musiałem przed odbiorem robić kolejny projekt ze zmianą trasy przyłącza bo się "gościu " nie wstrzelił z tym co na projekcie i jedno zdrugim się nie zgrało.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź kogoś z okolicy i to taką ekipę która ma "błogosławieństwo" wodociągów, to zrobia to tak, że nie bedziesz mieć problemów z odbiorem.

ale troszkę dużo się płaci za to "błogosławieństwo" pozatym to mi się wydaje że chodzi tylko o pieczątkę bo jaki to jest problem wg projektu wykopać dołek i wprowadzić przewód, który potem i tak podłączają do wodociągu ludzie z wodociągów a nie ten koleś.

może się mylę ale mi się wydaje że wprowadzają oni przewód i tylko w domu podłączają tak jak to ma być czyli zakładają wodomierz, a od strony wodociągu zostawiają niepodłączone

 

u mnie wszystko z jednej i drugiej strony podpinał wykonawca. Szlasek z wodociągów robił projekt i przyjechał na odbiór (zobaczyć rurę i zasuwę).

 

Jak wybierzesz wykonawcę to pognaj go od razu do wodociąów, żeby ustalił termin odbioru. W listopadzie terminy były dwu miesięczne (odbiory są tylko raz w tygodniu i robią to dwie osoby). Może teraz jest coś luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź kogoś z okolicy i to taką ekipę która ma "błogosławieństwo" wodociągów, to zrobia to tak, że nie bedziesz mieć problemów z odbiorem.

ale troszkę dużo się płaci za to "błogosławieństwo" pozatym to mi się wydaje że chodzi tylko o pieczątkę bo jaki to jest problem wg projektu wykopać dołek i wprowadzić przewód, który potem i tak podłączają do wodociągu ludzie z wodociągów a nie ten koleś.

może się mylę ale mi się wydaje że wprowadzają oni przewód i tylko w domu podłączają tak jak to ma być czyli zakładają wodomierz, a od strony wodociągu zostawiają niepodłączone

 

u mnie wszystko z jednej i drugiej strony podpinał wykonawca. Szlasek z wodociągów robił projekt i przyjechał na odbiór (zobaczyć rurę i zasuwę).

 

Jak wybierzesz wykonawcę to pognaj go od razu do wodociąów, żeby ustalił termin odbioru. W listopadzie terminy były dwu miesięczne (odbiory są tylko raz w tygodniu i robią to dwie osoby). Może teraz jest coś luźniej.

 

Jeśli wykonawca wod-kan to tylko z okolic Wieliczki, najlepiej wskazanych przez panów robiących odbiory. Ja niestety wykonawcę miałam z Krakowa i...odbioru nie mam do tej pory:/

 

edit-blondi

Mam kontakt do gościa od kominków,więc jak jeszcze potrzebujesz to daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących!

Przymierzam się do budowy w Skotnikach. Czy przyjmiecie mnie do Waszej grupy :wink: ?

Może wiecie gdzie tanio kupię Porotherm???

Czekam na wszelkie życzliwe podpowiedzi :D

pozdrawiam

 

Cześć Monika!

Witaj w elitarnej Grupie Wielickiej :D

Jeśli chodzi o Porotherm to polecema Budmur na ulicy Skośnej (koło Attica)

Oprócz dobrej ceny jest bardzo dobra obsługa. Dowożą towar w miarę potrzeb i trzymają u siebie. Nawet w czasie wielkiego kryzysu w lipcu gdzie pustaki były "na sztuki" a nie "na palety" zawsze dostałem wsparcie.

Oprócz tego jeśli w ramach kominów spalinowych i wentylacyjnych zdecydujesz się na Schiedla to też mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...