Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale z drugiej strony nie dziwię się bo chyba wszyscy biorą szamba w Probudzie :)

 

Ceny mają bdb. Pytałem w Krakowie w 2 firmach: BudBet i Kazbet i w obu cena samego zbiornika to było około 3500 i do tego transport i rozładunek we własnym zakresie (a szamba BudBet'u trzeba rozładowywać dźwigiem bo żaden HDS ich nie utrzyma).

 

Tajemnica ceny Probudu tkwi też w lekkości samego zbiornika. Ich szamba są dużo lżejsze od tych krakowskich (mają cieńsze ścianki) co wcale nie znaczy że są gorsze. Dają do każdego zbiornika atesty i gwarancję.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzajac czy można zamówić wcześniej takie szambo w Probud? Na razie to walczę o pozwolenie na to szambo :)

Czy Probud przy zamówieniu wymaga jakiejś zaliczki ?

Czy po ustaleniu terminu wykonania "mojego" zbiornika można potem przesuwać termin montażu (o tydzień czy dwa na przykład).

 

A co do szamba to mam przy okazji dwa pytanka.

1. Robiliście może doprowadzenie rury z szamba do ogrodzenia z jakąś złączką do szambiarki ?

2. Robiliście jakiś system powiadamiania o poziomie nieczystości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzajac czy można zamówić wcześniej takie szambo w Probud? Na razie to walczę o pozwolenie na to szambo :)

Czy Probud przy zamówieniu wymaga jakiejś zaliczki ?

Czy po ustaleniu terminu wykonania "mojego" zbiornika można potem przesuwać termin montażu (o tydzień czy dwa na przykład).

 

A co do szamba to mam przy okazji dwa pytanka.

1. Robiliście może doprowadzenie rury z szamba do ogrodzenia z jakąś złączką do szambiarki ?

2. Robiliście jakiś system powiadamiania o poziomie nieczystości ?

 

Zamawiałem u nich 1,5 miesiąca wcześniej. 8 m3 mieli na stanie i odrazu dla mnie ja zarezerwowali. Transport był tylko wstępnie ustalony, a szczegóły dostawy na 2 tygodnie przed sama dostawa.

 

Zaliczki żadnej nie płaciłem - całość po instalacji.

 

Przesuwałem termin montażu 1 raz bo tak dolało że koparka się topiła i nie było szans wjechać ciężkim samochodem. Nie było z tym najmniejszego kłopotu.

 

Teraz odpowiedzi na Twoje 2 pytania:

o1) Nie robiłem żadnego doprowadzenia do ogrodzenia bo nie mam jeszcze ogrodzenia :D Ale nawet jak powstanie to i tak nie bede robil - szambo mam przy samym ogrodzeniu wiec goście przerzucaja węża i wyciągają (tak u sąsiadów robią).

 

o2) W Probudzie mają fajny produkt (jeszcze go nie zakupiłem bo nie mieli akurat jak mi wieźli zbiornik, ale z pewnością to u nich zamówię w tym roku):

http://www.probud.pl/szczujnik.htm

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie skłaniam się do takiego rozwiązania http://www.probud.pl/szambo12.htm#wyrob

A masz tyle miejsca na działce ??

Szambo o pojemności powyżej 10m3 musi zachować większe odległości od granic działki, od ścian z oknami i od studni (jak masz).

Ja się nastawiam na 10m3.

no fakt przeoczyłem ten mały szczególik czyli odległości

 

 

Odległości, które należy zachować przy wyborze miejsca na szambo określa

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA

z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.02.75.690).

Czytamy Rozdział 7:

Zbiorniki na nieczystości ciekłe

 

§ 34. Zbiorniki na nieczystości ciekłe mogą być stosowane tylko na działkach budowlanych niemających możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, przy czym nie dopuszcza się ich stosowania na obszarach podlegających szczególnej ochronie środowiska i narażonych na powodzie oraz zalewanie wodami opadowymi.

 

§ 35. Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe, doły ustępów nieskanalizowanych oraz urządzenia kanalizacyjne i zbiorniki do usuwania i gromadzenia wydalin pochodzenia zwierzęcego powinny mieć dno i ściany nieprzepuszczalne, szczelne przekrycie z zamykanym otworem do usuwania nieczystości i odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej 0,5 m ponad poziom terenu.

 

§ 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:

 

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m,

2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.

2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości urządzeń sanitarno-gospodarczych, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi - 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej,

2) od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.

3. Odległości pokryw i wylotów wentylacji z dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc większej niż 4 oraz zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe i kompostowników o pojemności powyżej 10 m3 do 50 m3 powinny wynosić co najmniej:

1) od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń wymienionych w ust. 1 pkt 1 - 30 m,

2) od granicy działki sąsiedniej - 7,5 m,

3) od linii rozgraniczającej drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 10 m.

4. Właściwy organ w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w porozumieniu z państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym, może ustalić dla działek budowlanych położonych przy zabudowanych działkach sąsiednich odległości mniejsze niż określone w ust. 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gzajac czy można zamówić wcześniej takie szambo w Probud? Na razie to walczę o pozwolenie na to szambo :)

Czy Probud przy zamówieniu wymaga jakiejś zaliczki ?

Czy po ustaleniu terminu wykonania "mojego" zbiornika można potem przesuwać termin montażu (o tydzień czy dwa na przykład).

 

A co do szamba to mam przy okazji dwa pytanka.

1. Robiliście może doprowadzenie rury z szamba do ogrodzenia z jakąś złączką do szambiarki ?

2. Robiliście jakiś system powiadamiania o poziomie nieczystości ?

 

jakbyś już coś wiedział to napisz jakie mają terminy, ja narazie nie wiem nawet przypuszczalnie w którym miesiącu by to miało być u mnie przypuszczalnie zakładane więc po przemyśleniu będę dzwonił do nich.

 

ten system powiadamiania mają fajny no i nawet nie taki drogi więc można kupić

 

no ale te odległości to kurczę minus straszny może by siędało wpisać w papierach 10 a wziąść 12m3 ? albo w starostwie poprosić o wyjątek od regułu bo 12 to ciut więcej niż 10 to może by tak "nagięli troszkę tą łyżeczkę"

 

 

a jak się jedzie na Niepołomice od strony Wieliczki to za Zabawą przed zakrętem takim ostrym w prawo są poskładane jakieś elementy betonowe i numer telefonu tam jest ogólnie taka reklama. nie kontaktował się ktoś z nimi ?

jutro jak nie zapomnęto przejeżdżając odpiszę numer i zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się jedzie na Niepołomice od strony Wieliczki to za Zabawą przed zakrętem takim ostrym w prawo są poskładane jakieś elementy betonowe i numer telefonu tam jest ogólnie taka reklama. nie kontaktował się ktoś z nimi ?

jutro jak nie zapomnęto przejeżdżając odpiszę numer i zadzwonię.

uf zadzwoniłem przed chwila tam (12 26 49 402)

10m3 z montażem to koszt około 4500-5000zł, masakra i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które robiły już tynki i były to maszynowe gipsowe.

 

czy jak zaciągali tynk na ścianach to listwę którą wyrównywali masę gipsową prowadzili po jakichś tam ułożonych wcześniej na śicanie wypionowanych rurkach czy poprostu na oko zaciągali.

wiem że te listwy którymi to robią mają rurki z wodą i trzymając ją pionowo lecą od jednej strony ściany do drugiej ale czy nie ma wtedy prawdopodobieństwa że będą robiły się górki i dolinki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki krzysztof.mk

przejrzałem ich stronę ale nie znalazłem cen - możesz wysłac mi na priva ile cię kosztował blaszak?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

ja kupowałem tutaj http://www.macko-stal.pl/oferta_garaze.shtml, garaż jak garaż, ale spierdzielili mi bo gośc nie trafił przy przykręcaniu blachy ba dachu w poprzeczkę i jeden wkręt został przykręcony w powietrzu a drugi obok niego normalnie. z tego w powietrzu przykręconego kapała woda prosiłem błagałem żeby to poprawili i wkońcu wziąłem śrubokręt i wykręciłem ten wkręt i jest ok ale firma mnie olała całkowicie dlatego ich nie polecam :x :x :x :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof.mk i Ibryndal ile załaciliście za swojeblaszaki, bo też jestem zainteresowana jego kupnem, tylko zastanawiam się czy nie opłaca się kupić jakiegoś używanego...w końcu potrzebuję go tylko na czas budowy :roll:

ja za swój 1400zł zapłaciłem, a jak masz do kupienia używany to oczywiście, że kupuj tylko przelicz koszt rozłożenia i złożeni oraz transportu, bo jak kupujesz nowy to montują Ci go na działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...