Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do osób które mają Poś z rzutem do do strumyka lub rowu melioracyjnego, czy robiliście operat wodny i pozwolenie wodnoprawne jak by można prosic namiar na kogos kto to robi i najważniejsz jakie są ceny za te usługi.

ja już ostatecznie zrezygnowałem z POŚ-a, będzie szambo i już. Po pierwsze zniechęciły mnie te papierki wszystkie które by mnie czekały, a po drugie to właśnie droga gminna jest niedaleko ale nie ma rowu w niej więc nie pozwolą w nią wpuścić wody, rozsączyć się nie da bo grunt nieprzepuszczalny i jest kicha bo jedynie zbierać tą wodę do jakiejś studni i w lecie podlewać wszystko naokoło a w zimie wywozić i płacić za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają Poś z rzutem do do strumyka lub rowu melioracyjnego, czy robiliście operat wodny i pozwolenie wodnoprawne jak by można prosic namiar na kogos kto to robi i najważniejsz jakie są ceny za te usługi.

ja już ostatecznie zrezygnowałem z POŚ-a, będzie szambo i już. Po pierwsze zniechęciły mnie te papierki wszystkie które by mnie czekały, a po drugie to właśnie droga gminna jest niedaleko ale nie ma rowu w niej więc nie pozwolą w nią wpuścić wody, rozsączyć się nie da bo grunt nieprzepuszczalny i jest kicha bo jedynie zbierać tą wodę do jakiejś studni i w lecie podlewać wszystko naokoło a w zimie wywozić i płacić za to.

 

Ja akurat mam strumyk który przepływa przez działke i myśle o spuszczeniu tam scieku z poś-u zastanawiam sie nad kosztami związanymi z pozwoleniami wodnoprawnymi , na działce też mam mało przepuszczalny grunt i inna metoda niewchodzi w rachube . Dostałem kosztorys za poś firmy Sotralentz i troche mi szc zena opadła 16 033,95 chyba wybiore oferte Biores-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dopiero mam w planach budowę ... działke mam - trochę dalej od Krakowa bo w Dobczycach :) Mam do was pytanko kto wam robił projekty przyłączy wody, gazu itd ? jeden człowiek np. kierbud ?

 

 

 

Najlepiej poszukaj w miejscowej gazowni i wodociągach napewno są tam pracownicy którzy wykonują takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie czy w przypadku przepisania dzialki z pozwoleniem na budowe(jako darowizne z rodzica na dziecko-zamezne) trzeba tworzyc akt notarialny czyw ystarczy złozyc w US oswiadczenie o podatku i atkei tam.

 

Jezeli akt notarialny jest potrzebny(np do ksiag wieczystych) to prosez o namiary na tanich notariuszy.wiem ze jest taksa notarialna ale róznica paru stów robi różnice.

 

Bylam u jednego notariusza (myślenice)i z adzialke rolna 50ar (ja oszacowalam ja na ok 80tys zl) z waznym pozwoleniem na budowe powiedzial 1400zl.

czy da sie taniej i jezeli tak to gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają Poś z rzutem do do strumyka lub rowu melioracyjnego, czy robiliście operat wodny i pozwolenie wodnoprawne jak by można prosic namiar na kogos kto to robi i najważniejsz jakie są ceny za te usługi.

 

Ja akurat mam strumyk który przepływa przez działke i myśle o spuszczeniu tam scieku z poś-u zastanawiam sie nad kosztami związanymi z pozwoleniami wodnoprawnymi , na działce też mam mało przepuszczalny grunt i inna metoda niewchodzi w rachube . Dostałem kosztorys za poś firmy Sotralentz i troche mi szc zena opadła 16 033,95 chyba wybiore oferte Biores-u.

napisałem na PW jak coś zadzowń i dopytaj się go i podziel wiadomościami na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Grupy Wielickiej - Krynico Mądrości- czy ktoś może wie czy w najbliższych planach tj. 2008 lub 2009 jest planowana budowa kanalizacji w Chorągwicy?? Wdzięczność za tak lub nie...

 

Nie jestem pewna,czy w Chorągwicy,ale od jakiegoś czasu dochodzą do mnie wieści o rozbudowie kanalizacji w Gminie i mieście Wieliczka.

 

http://www.wieliczka.gmina.pl/budzet-2008-wzrost-wydatkow-na-inwestycje.html

 

Może tu będzie więcej

http://www.wieliczka24.info/budzet-gminy-wieliczka-na-2008-rok-vt1648.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście co jest na stronce miasta i gminy Wieliczka jeszcze ciekawego :

 

"Ochrona środowiska - 1 mln 200 tys. zł na rewitalizację Parku Mickiewicza oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. "

 

ja już prawie decyduję się na szambo, ale jakby dali kasę to może bym jeszcze wrócił do opcji oczyszczalni jakby dawali kasę na nią oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście co jest na stronce miasta i gminy Wieliczka jeszcze ciekawego :

 

"Ochrona środowiska - 1 mln 200 tys. zł na rewitalizację Parku Mickiewicza oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. "

 

ja już prawie decyduję się na szambo, ale jakby dali kasę to może bym jeszcze wrócił do opcji oczyszczalni jakby dawali kasę na nią oczywiście.

 

a gdzie ty to znalazłeś bo ja jakos nie widzę :cry:

to jest na stronie gminy czy powiatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście co jest na stronce miasta i gminy Wieliczka jeszcze ciekawego :

 

"Ochrona środowiska - 1 mln 200 tys. zł na rewitalizację Parku Mickiewicza oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. "

 

ja już prawie decyduję się na szambo, ale jakby dali kasę to może bym jeszcze wrócił do opcji oczyszczalni jakby dawali kasę na nią oczywiście.

 

a gdzie ty to znalazłeś bo ja jakos nie widzę :cry:

to jest na stronie gminy czy powiatu?

to w tym linku co powyżej mojego napisał suire

http://www.wieliczka.gmina.pl/budzet-2008-wzrost-wydatkow-na-inwestycje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o kanalizacji(Chorągwica,strona 47),oraz innych planach Gminy.

http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/95F7C6EF-9154-4AED-80A2-45554E336D32/353091/WPI.pdf

 

a na stronie 294 jest:

KARTA OPISOWA ZADANIA INWESTYCYJNEGO

Nazwa zadania:

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

 

Zakres rzeczowy zadania:

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków przy budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dawno mnie nie było, bo kupę roboty było na działeczce. M inn. wkopywanie szamba... Zapłaciłam za 10m3 3,300- betonowe, robiła mi to firma z Proszowic. jak cos to telefon dam na prv.

 

Odnośnie parapetów- mam drewniane dopasowane do koloru schodów- cena o ile sie nie mylę 200 zł/ m2

 

Ania i Tomek- witajcie sasiedzi!

 

Mam 6 sztuk wełny jakby ktoś chciał odkupić.

 

Acha- słuchajcie nie wiecie skąd podłączyć internet oprócz TP? Nie zamierzam mieć tel. stacjonarnego.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dawno mnie nie było, bo kupę roboty było na działeczce. M inn. wkopywanie szamba... Zapłaciłam za 10m3 3,300- betonowe, robiła mi to firma z Proszowic. jak cos to telefon dam na prv.

 

Odnośnie parapetów- mam drewniane dopasowane do koloru schodów- cena o ile sie nie mylę 200 zł/ m2

 

Ania i Tomek- witajcie sasiedzi!

 

Mam 6 sztuk wełny jakby ktoś chciał odkupić.

 

Acha- słuchajcie nie wiecie skąd podłączyć internet oprócz TP? Nie zamierzam mieć tel. stacjonarnego.

 

Pozdrowienia

ci od szamba to Ci:

 

Transbed. FHUP. S. Wcisło.

tel. 0 605 56 92 82

adres

Piekary61 gm. Proszowice

czy może ktoś inny ?

 

3300 to koszt szamba z przywozem i załadunkiem do wykopu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndall- tak, pan Stanisław Wcisło. 3300 mnie kosztowało z przywozem, włożeniem do gotowego wykopu i zasypaniem. Dają oczywiście papier na to.

Koparkę załatwiałam oddzielnie. Kosz- około 300 zł za kilka godzin kopania.

 

Parapety- firma Rabdrew z Rabki. http://www.rabdrew.com/ Przy okazji robienia schodów zrobili parapety.Zrobione są z jesionu i mają kolor ciemnobrązowy. Nie wiem czy dla samych parapetów bedzie im się opłacało z Rabki przyjechać...Acha- robione w grudniu 2007, więc nie wiem czy nadal taka cena.

Fotek nie mam, ale są naprawdę bardzo ładne. a przede wszystkim pasują do schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibryndall- tak, pan Stanisław Wcisło. 3300 mnie kosztowało z przywozem, włożeniem do gotowego wykopu i zasypaniem. Dają oczywiście papier na to.

Koparkę załatwiałam oddzielnie. Kosz- około 300 zł za kilka godzin kopania.

no to taniej niż w probudzie mają bo dalej jest i większy koszt przywozu.

 

kupował ktoś ostatnio styropian ? ponoć podrożał ? może macie namiar jeszcze na jakieś tanie źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...