Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie wiedziałem że jest grupa wielicka

ja buduje wraz z 4 sąsiadami w Pawlikowicach - obecnie stany surowe

 

mam pytanie o wodę w pawlikowicach

z którego ujęcia jest woda

bo ponoć jest bardzo twarda i jest z wisły

 

znalzałem badanie wody w necie ale nie wiem które ujęcie

 

dla zainteresowanych - budujemy przydomową oczyszczalnie dla 5 domów ze zrzutem do wilgi

operat wodno prawny mamy teraz musimy nową mape zrobić bo pani nie pasowały zmiany na starej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że jest grupa wielicka

ja buduje wraz z 4 sąsiadami w Pawlikowicach - obecnie stany surowe

 

mam pytanie o wodę w pawlikowicach

z którego ujęcia jest woda

bo ponoć jest bardzo twarda i jest z wisły

 

znalzałem badanie wody w necie ale nie wiem które ujęcie

 

dla zainteresowanych - budujemy przydomową oczyszczalnie dla 5 domów ze zrzutem do wilgi

operat wodno prawny mamy teraz musimy nową mape zrobić bo pani nie pasowały zmiany na starej

 

co do ujęcia wody polecam lekturę:

http://www.mpwik.krakow.pl/o_nas/obiekty/zuw_raba/

 

i tu

 

http://www.krakow.pl/gospodarka/html/raport-2001/gosp_kom.html

 

możesz podać jakie były koszty budowy tej oczyszczalni i papierków ?

a u kogo ta podbitka ? brksego kto to ? może lepiej napisz gdzie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i nie wiem skąd jest ta woda

w pawlikowicach

- jutro zadzwone do wodociągów i powiedzą

 

tu są ujęcia wody z testem i nie wiem które bo nie ma tam bieżanowa:

http://www.mpwik.krakow.pl/_files/Komunikat_IVkw_2007.pdf

 

 

 

Bryksy - 501-523846 - to jest koło gdowa w drodze na dobczyce

 

uwaga gość jest dość nieterminowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam pisze:

Ponadto funkcjonują: lokalne ujęcie wód podziemnych w Bieżanowie (w zarządzie Gminy Wieliczka)

 

co to oznacza na tle powyższych badań?

 

skąd jest ta woda w palikowicach

 

czy jest ktoś kto to wie?

źródeł jest kilka i jak z jednego jest mniej to z drugiego więcej i już, a Dobczyckie ujęcie zasila Wieliczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupował ktoś ostatnio styropian ? ponoć podrożał ? może macie namiar jeszcze na jakieś tanie źródło

 

W połowie stycznia kupowałem za 99 zł fasada, 111 akustyczny, 129 podłoga - ceny netto - teraz średnio 20 zł więcej. Tylko długi czas oczekiwania - awizują się dopiero na połowę lutego. Styropian Swisspor.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

już na dniach uprawomocni mi się pozwolenie na budowę :D

ale mam problem ponieważ nie mam kierownika budowy.

 

Jeżeli możecie kogoś podpowiedzieć (u nas mówiło się naraić) to proszę o wiadomosć na priva. Wybrany wykonawca stwierdził, że chciałby mieć kierownika "mówiącego" bo ostatnio trafiają mu się niemowy a woli niektóre rozwiązania przedyskutowac z kierownikiem.

Aha, proszę nie odsyłacie mnie na Biała listę wykonawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może z trochę innej beczki. Zaczynamy przygotowania do budowy fundamentów. I dlatego pytanie.

Ma ktoś do odsprzedania kołki pow.1,10 m, stemple i deski 32mm?

Budować będziemy w Biskupicach więc im bliżej tym lepiej :-)

 

Jeśli ktoś ma to prosze przysyłajcie odpowiedź na priva.

 

A co do temato wody. To w Biskupicach jest brana z Bieżanowa. Plusem jest to że nie jest chlorowana ale za to będzie pewnie w niej dużo kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko po długaśniej przerwie.... :D

 

mam pytanie odnośnie załatwiania papierkologi dotyczacej zjadu z działlki na drogę (wieliczka) ...czy ktoś juz to załatwiał? jakie są etapy? proszę o namiar na projektanta jesli takiego możecie polecic.... jesli była juz mowa o tym, to proszę o info na której stronie....bo strasznie dużo się ich natworzyło a czasu brak.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko po długaśniej przerwie.... :D

 

mam pytanie odnośnie załatwiania papierkologi dotyczacej zjadu z działlki na drogę (wieliczka) ...czy ktoś juz to załatwiał? jakie są etapy? proszę o namiar na projektanta jesli takiego możecie polecic.... jesli była juz mowa o tym, to proszę o info na której stronie....bo strasznie dużo się ich natworzyło a czasu brak.... :oops:

 

Procedura jest taka jak pozwolenie na budowę. cztery projekty itd. Ja zlecałem to w biurze u p. Mariana Łukasika. Odebrałem pozwolenie na budowę w grudniu.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko po długaśniej przerwie.... :D

 

mam pytanie odnośnie załatwiania papierkologi dotyczacej zjadu z działlki na drogę (wieliczka) ...czy ktoś juz to załatwiał? jakie są etapy? proszę o namiar na projektanta jesli takiego możecie polecic.... jesli była juz mowa o tym, to proszę o info na której stronie....bo strasznie dużo się ich natworzyło a czasu brak.... :oops:

 

Procedura jest taka jak pozwolenie na budowę. cztery projekty itd. Ja zlecałem to w biurze u p. Mariana Łukasika. Odebrałem pozwolenie na budowę w grudniu.

P.

jaki koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...