Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

lbryndal, ile metrów kwadratowych działki potrzeba mniej więcej na oczyszczalnię ścieków? Bo u mnie się chyba też nie zmieści...

zależy jaką chcesz oczyszczalnię założyć

 

- jeśli z rozsączaniem to trochę miejsca jest potrzebne na rurki i odpowiedni grunt

 

- jeśli biologiczna to mało miejsca bo oczyszczalnia zajmuje kilka m2, ale woda która zostanie w niej oczyszczona musi być odprowadzona gdzieś czyli albo do studni chłonnej (kolejne m2 ale tylko kilka na krąg fi 100 np.), albo do rowu, albo do rzeki oczywiście jeśli są ku temu warunki no i oczywiście można ją rozsączyć rurkami również.

 

może ma ktośjeszcze jakieś pomysły ja mam takie i sąto raczej powszechnie stosowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Poszukuje gruzu (w miare czystego i niezbyt grubego np.tłuczona dachówka) na zrobienie drogi dojazdowej do Podłęża koło Niepołomic.

Czy macie może jakieś namiary na firmy zajmujące się rozbiórkami budynków?

 

Acha szukamy jeszcze projektanta do zrobienia dokumentacji i zaprojektowania zjazdu (ponoć musi mieć uprawnienia do projektowania dróg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś się orientuje - urząd gminy chce wykonać oświetlenie drogi z którą graniczy moja działka. Muszą w tym celu postawić na niektórych działkach słupy. Jeden wypada na mojej. W sumie nie mam nic przeciwko, bo słup ma stanąć w rogu ogrodzenia gdzie nic nie planuję, ale mam pewne obawy odnośnie oświadczenia które muszę podpisać:

 

"Zezwalam / nie zezwalam UG

1. Na budowę linii n.n i oświetlenia ulicznego na działce nr xxx będącą moją własnością położonej xxx

2. Na wykonanie czynności związanych z eksploatacją i konserwacją wybudowanych urządzeń energetycznych t.j. każdorazowego wstępu na przedmiotową działkę, oraz dostępu do tych urządzeń przez czas dokonywania przesyłu energii elektrycznej służącej oświetleniu drogi."

 

Czy ktoś się orientuje:

- co to jest "n.n" - niechciałbym słupa z kablami na działce skoro go nie mam"

- czy mogą sobie później na takim słupie powiesić np kable przesyłowe ?

- czy jak będą chcieli wejść na moją działkę to muszą się dostosować do mnie czy to ja muszę być w domu na wezwanie ?

- jaki mam wpływ na miejsce postawienia i wygląd - konstrukcję samego słupa?

 

Pytam o to wszystko bo z jednej strony nie chcę być osobą która robi problemy - podobno jeśli choć jedna osoba się nie zgodzi to oświetlenia nie będzie - ale z drugiej strony nie chcę sobie narobić problemów w przyszłości...

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje:

- co to jest "n.n" - niechciałbym słupa z kablami na działce skoro go nie mam"

- czy mogą sobie później na takim słupie powiesić np kable przesyłowe ?

nn oznacza niskiego napięcia

- czy jak będą chcieli wejść na moją działkę to muszą się dostosować do mnie czy to ja muszę być w domu na wezwanie ?

podpisujesz że mogą konserwować i wjazd robią kiedy chcą raczej do tej konserwacji i wogóle

- jaki mam wpływ na miejsce postawienia i wygląd - konstrukcję samego słupa?

samym wyglądem słupa się bym nie przejął ale popatrz na to od strony ogrodzenia go, czy nie będzie kolidował jak kiedyś będziesz chciał ogrodzić działkę i tego typu, niedaleko mojej działki wstawiali słupy oświetleniowe to dali takie okrągłe, słabo je widać ale na zdjęciu coś tam można zauważyć:

http://images32.fotosik.pl/23/848898987a238aa8med.jpg

acha popatrz jeszcze czy kabel idzie powietrzem czy ziemią jak ziemią to potem może być kłopot z jakimś wjazdem, u nas szedł powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też troszkę rzeczy do sprzedania. Mam około 200 stempli długości wiekszość 2,7-3m, deski 32mm (raz używane) no i po wylewce zostało mi 6 opakowań włókna szklanego.

Stemple są do wzięcia już a deski musze odbić z okien. Więc myslę, że pod koniec miesiąca też bedą do wzięcia.

 

Zostało jeszcze około 140 stempli i deseczki :wink:

 

Zostało jeszcze około 50-60 stempli długości 250-260 i deseczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka
Zwracam uwage na rosnacy koszt styropianu, wiec jesli zamierzacie robic wylewki czy ocieplenie to lepiej pospieszcie sie z zakupem bo od marca podobno styropian ma byc okolo 15% drozszy. Obecna cena to w granicach 185-200zl za 1m3 FS20 (dach, podlogi) i 145-170zl FS15 (elewacja).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwage na rosnacy koszt styropianu, wiec jesli zamierzacie robic wylewki czy ocieplenie to lepiej pospieszcie sie z zakupem bo od marca podobno styropian ma byc okolo 15% drozszy. Obecna cena to w granicach 185-200zl za 1m3 FS20 (dach, podlogi) i 145-170zl FS15 (elewacja).

a kupował ktoś ostatnio ?

gdzie najtaniej ? bo muszę widzę zrobić zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowy_budowniczy

Witam wszystkich,

w marcu ruszam z budową domu-(południe Krakowa) i poszukuję sprawdzonego kierownika budowy.Takiego co przypilnuje ekipy i doradzi. Wierzę, że tacy są.

Będę wdzięczny za wszelkie namiary.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś napisać ile biorą teraz za zrobienie ocieplenia poddasza ? może robił ktoś ostatnio ?

wełna 15+5cm, stelaż + przykręcenie płyt i zagipsowanie łączeń

 

Miałem dwie oferty i niezły rozrzut 50z/m i 35z/m. Ta druga oferta z ogłoszenia na forum , jak nie znajdzesz to daj znać, poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...