Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Uwaga

W okolicach wieliczki grasuje szajka złodziei.

Radzę nie trzymać zadnych cennijszych rzeczy na budowie.

Ja w czwartek miałem włamanie .

ja słyszałem, że w okolicach Mietniowa, Chorągwicy dają popalić i jedną jakąś grupę złapali, ale ponoć właśnie są jeszcze inni.

a gdzie Ty masz budowę ?

chyba tylko alarm może ich odstraszyć

 

 

Ja buduje w Chorągwicy jeszcze nigy nic mi nie zgineło na budowie i pierwsze słysze żeby kogoś okradil , a nawsi wieści szybko sie roznoszą.(zapomniałem że mnie muraż okradł na kilka stów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja buduje w Chorągwicy jeszcze nigy nic mi nie zgineło na budowie i pierwsze słysze żeby kogoś okradil , a nawsi wieści szybko sie roznoszą.(zapomniałem że mnie muraż okradł na kilka stów)

koleżanka z Mietniowa mi tak powiedziała więc przypuszczam, że mówiła prawdę

 

Nie twierdze że niema włamań bo i pewnie się takie zdażają, ale jeśli było by to seryjnie to było by głośno o tym . Puki co narazie nic mi nie zgimeło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje w Chorągwicy jeszcze nigy nic mi nie zgineło na budowie i pierwsze słysze żeby kogoś okradil , a nawsi wieści szybko sie roznoszą.(zapomniałem że mnie muraż okradł na kilka stów)

koleżanka z Mietniowa mi tak powiedziała więc przypuszczam, że mówiła prawdę

Nie twierdze że niema włamań bo i pewnie się takie zdażają, ale jeśli było by to seryjnie to było by głośno o tym . Puki co narazie nic mi nie zgimeło .

i dobrze

u koleżanki która mieszka z rodzicami a buduje się 100 metrów dalej raz przyszli jak jeszcze nie było okien połazili po domu ijak ona zaczęła z tatą swoim świecić latarkąto dali chodu przez pola, drugim razem kręcili się koło domu ale już były okna i alarm i chyba to dało im do myślenia i szybko zwinęli się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduję na górce na grabówkach niedaleko składu budowlanego .

Sprawę włamania zgłosiłem na policję - w tym samym dniu przyjechali porobili zdjecia spisali zeznania , w rozmowie przyznali ze mają masę zgłoszeń najczęsciej złodzieje kradną okna dachowe , elektronarzedzia , kable .

Niestety trzeba bedzie alarm założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduję na górce na grabówkach niedaleko składu budowlanego .

Sprawę włamania zgłosiłem na policję - w tym samym dniu przyjechali porobili zdjecia spisali zeznania , w rozmowie przyznali ze mają masę zgłoszeń najczęsciej złodzieje kradną okna dachowe , elektronarzedzia , kable .

Niestety trzeba bedzie alarm założyć

 

To tam gdzie stoi takie ustrojstwo do robienia tynków czy wylewek. Przy tej drodze pod zarębistą górkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz po świetach i pora zacząć coś robić, zaczynam robić instalacje elektryczną mam pewne przemyślenia ale chciałbym się dowiedzieć jak to uwas wygląda.Instalacje prądową robie dytem i tu większege dylematu nie mam, natomias instalacje nisko napięciową mam zamiar robić w peszlu w którym mam zamiar włożyć dwa przewody antenowe, kabel eternetowy x 2 tak na przyszłość na rozprowadzenie cyfry +,alarm, oczywiście telefon. w salonie rozprowadzenie kina domowego tylko zastanawiam sie na jakiej wysokośći wypuścić przewody do głośników. Jeśli macie jakieś swoje spostrzeżenia to prosił bym o podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów.

Jak sami widzicie jestem nowy w Waszej grupie, a ponieważ mam nadzieję jeszcze w tym roku rozpocząć budowę postanowiłem się z Wami przywitać.

Moja kochana żona ma na imię Jola, a ja tak zwyczajnie Jacek .Mamy jeszcze latorośl, 15 letnią Olę.

Bardzo chcielibyśmy wybudować sobie nasz wymarzony domek w Mietniowie w którym dwa lata temu kupiliśmy działkę i bardzo liczę na Wasze ewentualne rady i pomoc. Nasza przyszła chatka: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia/ .

Na razie czynimy wstępne przymiarki tzn. wystąpiliśmy do dystrybutorów wszystkich mediów o techniczne warunki przyłączenia, a do wydziału architektury o wypis i wyrys z planu miejscowego. No i najważniejsze skąd na to wszystko wziąć kasę :).

 

Witam, juz po świetach i pora zacząć coś robić, zaczynam robić instalacje elektryczną mam pewne przemyślenia ale chciałbym się dowiedzieć jak to uwas wygląda.Instalacje prądową robie dytem i tu większege dylematu nie mam, natomias instalacje nisko napięciową mam zamiar robić w peszlu w którym mam zamiar włożyć dwa przewody antenowe, kabel eternetowy x 2 tak na przyszłość na rozprowadzenie cyfry +,alarm, oczywiście telefon. w salonie rozprowadzenie kina domowego tylko zastanawiam sie na jakiej wysokośći wypuścić przewody do głośników. Jeśli macie jakieś swoje spostrzeżenia to prosił bym o podpowiedz.

Jeżeli zamierzasz używać peszla to staraj się prowadzić go jak najłagodniejszymi łukami, wtedy nie będziesz miał żadnych problemów z wciąganiem dodatkowych przewodów ( nie oszczędzaj za bardzo na jego średnicy). Poza tym postaraj się zostawić w nim również drut stalowy, który potem posłuży Ci za pilota.

Z OGC pozwolę sobie się nie zgodzić i uważam, a nawet jestem pewny, że WiFi to teraźniejszość i jeszcze większa przyszłość. Sam używam w domu rutera i nie wyobrażam sobie bez niego życia z laptopem w reku. Z dnia na dzień przybywa urządzeń wykorzystujących tą technologię.

Co do rozprowadzania przewodów głośnikowych kina domowego to zasady książkowe są następujące ( oczywiście to ideał): głośniki przednie L i R powinny znajdować się na wysokości głowy słuchacza oraz powinny tworzyć z nią trójkąt równoboczny. Głośnik centralny na tej samej wysokości, najlepiej postawiony tuż nad lub na telewizorze. Głośniki efektowe powinny znajdować się na wysokości 180 cm nad podłogą tuż za linią głowy w odległości takiej między sobą jak głośniki przednie. Ustawienie subwoofera nie ma specjalnego znaczenia, ale zadbaj aby w jego pobliżu znajdowało sie gniazdo zasilające ponieważ na ogół są to głośniki aktywne. Oczywiście musi on stać bezpośrednio na podłodze.

To na razie na tyle mojego "wymądrzania" :).

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, oczywiście WiFi też przewidziałem , nie pisałem z oczywistych przyczyn bo instalacji nie trzebna poza miejscem na Router, gniazdkiem 230 V i telefonicznym. Mam zamiar zastosować cos takiego( Linksys WAG325N-EU).Podobno jest niezły i pokrywa spory obszar. Może ktoś ma z nim doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OGC pozwolę sobie się nie zgodzić i uważam, a nawet jestem pewny, że WiFi to teraźniejszość i jeszcze większa przyszłość. Sam używam w domu rutera i nie wyobrażam sobie bez niego życia z laptopem w reku. Z dnia na dzień przybywa urządzeń wykorzystujących tą technologię.Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

Ależ ja tylko napisałem, że nie lubię WiFi :)

Jak jestem na etapie stanu surowego i mam możliwość pociągnięcia kabli to niech mnie piorun strzeli a zrobię to :wink:

Uważam, że połączenie kablowe jest o niebo pewniejsze. Sam też pewnie zainstaluję sobie access pointa wifi, ale tylko jako dodatek - tak żeby wyjść na taras z laptopem ... Nawet w naszych domeczkach są przegrody, które nieźle tłumią sygnał wifi. U mnie np. jest strop żelbetowy.

Jakbym tylko polegał na wifi to już widzę oczami wyobraźni jak:

- muszę przesunąć się pod okno żeby lepszy sygnał był,

- wymyślić jakie urządzenie kupić żeby był wszędzie zasięg,

- a jak urządzenie za parę stówek się nie sprawdzi to może wymieniać anteny ... kierunkowa może dookólna ... cholera wie,

- a jak zmienią standard z 802.11g na przykład na n a potem na x,y,z itd. to znowu sprzęty do wymiany ... a wymienić trzeba bo np. w wersji x znajdą jakąś dziurę w protokole,

- albo żona włączy kuchenkę mikrofalową i mnie rozłączy przy jakiejś ważnej rozmowie przez Skype.

Reasumując pozostanę przy swoim stanowisku --->>> WiFi tylko jako dodatek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...