Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Krakusie 73, witaj! Ja już czekam na wydanie warunków zabudowy w Gdowie 3 miesiące. Mam nadzieję, że "lada tydzień" dostanę. Następnym krokiem będzie pozwolenie na budowę wydawane w starostwie w Wieliczce - 60 dni. To daje człowiekowi szansę popracować nad charakterem. A jeśli doliczyć do tego rosnące koszty i malejące zasoby finansowe własne - powstaje geniusz budowlany. Faktycznie, fajnie, że ładna pogoda... 8)

 

Dzieki za info, na szczescie (???) my podlegamy pod Gdow wiec licze (zebym sie nie przeliczyl), ze tu czas oczekiwania bedzie krotszy niz w Wieliczce.

 

Hanika a gdzie Ty sie budujesz??

 

A pogoda faktycznie super !!!

Chyba wlasnie ta pogoda skusila mnie i pojechalem sobie na dzialke i "pomachalem" troche lopata co by przygotowac grunt pod "blaszaka", oczywiscie teraz wszystko mnie boli i ze slonca i od kopania (tak to jest jak sie na codzien siedzi na d...) :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy !!!

Byliśmy dzisiaj na swojej działeczce, czyściliśmy słupki pod ogrodzenie.

Mieliśmy w planach wykosić drogę dojazdową bo przez kilka lat nieużywania zarosła niesamowicie ale okazało się że nici z tego i musimy poprostu ją zrobić od nowa dlatego też prośba, czy ma ktoś z was namiary na jakąś spycharko-koparkę aby wybrać ziemię i ją wyrównać a potem rozwieść na tej drodze(ok 80m) lub może znacie ekipę która niedrogo i szybko to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakusie! Pogoda była super, ale ja też podlegam pod Gdów i niestety Twoja "droga do własnego domu" będzie wyglądała tak, jak moja. Gdów nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i dlatego trzeba najpierw wnosić o ustalenie warunków zabudowy. Chyba że się takowe juz posiada. A pozwolenie wydaje Wieliczka. I nie liczyłabym, że zrobi to szybciej, niż powinna.

A my będziemy budować się w Gdowie. Ale pewnie nie wcześniej niż jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakusie! Pogoda była super, ale ja też podlegam pod Gdów i niestety Twoja "droga do własnego domu" będzie wyglądała tak, jak moja. Gdów nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i dlatego trzeba najpierw wnosić o ustalenie warunków zabudowy. Chyba że się takowe juz posiada. A pozwolenie wydaje Wieliczka. I nie liczyłabym, że zrobi to szybciej, niż powinna.

A my będziemy budować się w Gdowie. Ale pewnie nie wcześniej niż jesienią.

 

My sie budujemy - a raczej bedziemy budowac w Niegowici, a ta na szczescie ma PzP :D Ale za to jestesmy w strefie "ochronnej" wyznaczonej przez kościół w Niegowici i musimy mieć dodatkową akceptacje...

Ale tak czy siak chyba uda mi sie "ominac" Wieliczke :lol:

 

A w Gdowie mamy rodzinke, czyli mozna rzec ze bedziemy "prawie" sasiadami.

A co bedziecie budowac jaki macie projekt?? Bo my narazie jeszcze nie wybralismy na 100%, bo zastanawiamy sie nad domem z bali, z tym ze jeszcze nie gadalismy ze "znajomymi goralami" wiec ciezko cos wiecej powiedziec. Jesli jednak stanie murowany to bedzie to ten domek:

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-55,67,61,parter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe szczęście, bo to czekanie na WZ jest dobijające. Nam spodobał się projekt z Archonu "Dom pod pistacją" bez garażu. Po drodze było oczywiście jeszcze wiele innych pięknych domków, ale ten jeden ma wszystko "z odpowiedniej strony", tzn. pasuje do działki, ma odpowiednią liczbę pomieszczeń, niedrogi (?) dach, duży wiatrołap, spory salon. Projektu jeszcze nie mamy, ale pewnie wkrótce kupimy. Teraz, kiedy ceny galopują w górę, nachodzi mnie refleksja, czy nie zminimalizować wymagań, ale przecież wybudowac dom i mieć ciasno i się wkurzać, to jest bezsens. Koszmar z tym budowaniem w naszej kochanej ojczyźnie... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zorganizować wykonanie płyty pod garaż, ale potrzebny mi jest gruz, w sumie nie duzo go potrzebuje ale zawsze, jesli ktos z Was moglby mi podpowiedziec gdzie w okolicy mozna go zdobyc bede zobowiazany :-)

 

Gruz wstepnie sobie zaklepalem w Krakowie na Oświecenia, ale teraz potrzebny mi transport, może ktoś polecić jakiś transport?? Zaznaczam ze nie potrzebuje tego gruzu duzo wiec i auto nie musi byc wielkie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się ...

Mam wreszcie zaklepaną brygadę górali.

Ugadaliśmy 28000 za stan surowy otwarty (roboty ziemne, ławy, fundamenty,chudziak na gruncie, komin, strop monolityczny, schody betonowe, ścianki działowe, dach,orynnowanie, montaż okien dachowych).

Aha dotyczy to projektu Dandys z pracowni DOMENA.

Chyba dobra cena.

Oczywiście był kłopot z terminami - wcisnęli mnie dopiero na sierpień, ale jedno z głowy przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sie budujemy - a raczej bedziemy budowac w Niegowici, a ta na szczescie ma PzP :D Ale za to jestesmy w strefie "ochronnej" wyznaczonej przez kościół w Niegowici i musimy mieć dodatkową akceptacje...

Ale tak czy siak chyba uda mi sie "ominac" Wieliczke

 

Niegowić - gmina Gdów , powiat wielicki. Pozwolenie uzyskuje się w starostwie czyli w Wieliczce ( starostwa nie ominiesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Prosimy o dołączenie nas do elitarnej grupy wielickiej. Budujemy się w Wieliczce (bliżej nie można) na pograniczu z Czarnochowicami. Dom Wiera z pracowni Dom na Horyzoncie z takimi łukowatymi oknami. Zaawansowanie budowy - wykończeniowe (finansowo przede wszystkim). Jeżeli ktoś byłby tak miły i dał dobry namiar na ogrodzeniowca (gość od budowania ogrodzeń) , to będziemy wdzięczni. Mamy kilka, wydaje się nam solidnych kontaktów i równie chętnie służymy pomocą (generalny wykonawca, elektryk, instalator gazowy, tynki i wylewki, tynki zewnętrzne...). Życzymy udanego dłuuuuugiego weekendu.

A+R

PS Pierwszy post wybaczcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym się dopisać do grupy.

 

Co do miejscowości budowy to będzie to Raciborsko o ile właściciel który lekko drinkuje pofatyguje się ze mną do urzędu i notariusza. Narazie gość jest "na fali" więc nie zawracam mu głowy jakimiś tam papierkami.

 

Tak więc jeśli się uda to za niedługo będę miał działeczkę 10,59 ara dokładnie z czego część odchodzi na drogę około 2,5 ara. Niedawno zarezerwowałem sobie u gościa około 2000 pustaków MAX, dowiedziałem się przypadkiem że ma do sprzedania 17-letnie pustaki z Zasławic. Trochę stare, ale były przykryte i wyglądają dość nieźle. Cena 5,5/sztukę co o tym sądzicie ??

 

Pozatym drogę muszę utwardzić więc może jak ktoś ma jakiś namiar na koparkę w okolicach Raciborska w ludzkiej cenie (po ile wogóle biorą ??) to bardzo proszę o podesłanie. Wogóle to na działce trzeba zrobić porządki bo są drzewka jakoś tak nawalone, że jest nieład ale to jak podpiszę kiedyś umowę kpna-sprzedaży czyli jak będzie MOJA no NASZA czyli moja i Mojej Żonki no i Synka.

 

A tak wogóle to powinienem napisać na początku co chcę budować. Miał być to Cyrkon z pracowni Wunsch Wolanowski ale niestety rodzinka się burzyła i wogóle że mały i jeszcze kilka mieli zastrzeżeń no i sami byliśmy niepewni trochę bo wielkość salony była poprostu nie zadziwiająca (16m2 z hakiem). Tak więc znaleźliśmy pracownię Z500 i strasznie spodobał nam się projekt domku o nazwie Z14 ( http://projekty.z500.pl/projekt/z14.html ) nam on odpowiada. Co do szczegółów to na początku będzie wykonane chyba tylko poddasze a reszta później. Oczywiście budowa na kreskę mamy nadzieję że jak tylko parter bez poddasza będziemy wykańczali to jakoś nie dużo kasy na to pójdzie.

 

Tak że projekt mniej więcej jest no i należałoby ciągnąć papaierki dalej po załatwieniu spraw własności działki dlatego jeśli mogę nieśmiało prosić to prosze o namiary na jakichś architektów coby mi ktoś zrobił adaptację tego projektu. Widziałem w Wieliczce są na Kilińskiego 2 takie biura nie iwem czy je ktoś zna. A może macie swoich sprawdzonych. No i trzeba będzie robić projekty wody, kanalizacji, prądu, gazu może macie jakichś niedrogich projektantów ??

Acha i jeszcze jedno Z14 jest domyślnie zrobiony z betonu komórkowego a co jak chcę go zrboić z maxa ??? może ktoś wie co trzeba zrobić w taki mwypadku musi być wszystko w projekcie uwzględnione i przeliczone ??

 

Sam nie wiem o co jeszcze miałem zapytać: koparka była, projekty były, projektanci do mediów byli, no i architekt do adaptacji był no chyba narazie tyle pytań.

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha zapomniałem o garażu.

 

przez działkę przechodzi do sąsiedniego domu prąd pod ziemią w kablu oczywiście i akurat tam gdzie on biegnie to by było idealne miejsce na garaż.

A pytanie brzmi:

Czy na kablu elektrycznym można postawić garaż blaszak ??

 

a jeśli o garażu blaszaku to może ktoś kupował niedawno albo zna firmę co sprzedaje garaże blaszane ?? Ja chcę taki kupić z podnoszonymi do góry drzwiami i szerszy coś o metr od standartowego czyli nie 3x5 tylko 4x5.

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem taka firme ktora robi garaze (blaszaki) dosc tanio, akurat w sam raz na budowe ale nie tylko. Mam zamiar sobie u nich kupic tylko musze przygotowac podloze :lol:

Transport i montaz masz w cenie.

To adres ich strony http://www.maritom.pl/

 

przypadkiem natknąłem się na takie coś

 

http://www.konstal.tit.pl/

 

jeszcze nie dzwoniłem więc nie znam szczegółówale ceny nawet nawet.

 

A w tym Maritomie po ile mają ??

 

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Pozatym drogę muszę utwardzić więc może jak ktoś ma jakiś namiar na koparkę w okolicach Raciborska w ludzkiej cenie (po ile wogóle biorą ??) to bardzo proszę o podesłanie.

Łukasz

 

 

 

Masz na miejscu gościa z koparka . Zjeżdzając od kościoła w dół na pierwszej krzyżówce w lewo . Kolega korzystał i był zadowolony skóry zniego nie zdarł

 

pozdrawiam

 

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Robił ktoś może ostatnio szambo? Ja chce jakieś 10m3. Na razie mam oferty w granicach 4000 pln z zbiornikiem. Jak się ma ta cena do waszych doświadczeń? Może możecie kogoś polecić? :)

 

 

 

Mariusz poruszył kwestie szamba, ja mam pytanie czy ktoś ma lub się zastanawia nad przydomową oczyszczalnia . Jeśli ktoś ma to poprosze o informacje , jak się sprawuje i czy jesteście zadowoleni.

http://www.avitech.lap.pl/oczyszczalnie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...