Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

Witam

Jestem na etapie przymiarek do łazienek a dokładnie wyboru płytek i mamy problem bo nie wiemy co nam się podoba.

do tego jeszcze dochodzą płytki we wiatrołapie, korytarzu i kuchni, będzie tego trochę a wybór jest taki duży, zresztą sami wiecie

 

Czy w jakimś salonie z płytkami spotkaliście się może z projektantami którzy robią jakieś aranżacje, doradzają przy wyborach, projektują ?

 

Na pewno w Maxflizie- nie wiem tylko w jakiej opcji- czy musisz potem wziąc u nich towar bo.... ceny to mają KOSMICZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Jestem na etapie przymiarek do łazienek a dokładnie wyboru płytek i mamy problem bo nie wiemy co nam się podoba.

do tego jeszcze dochodzą płytki we wiatrołapie, korytarzu i kuchni, będzie tego trochę a wybór jest taki duży, zresztą sami wiecie

Czy w jakimś salonie z płytkami spotkaliście się może z projektantami którzy robią jakieś aranżacje, doradzają przy wyborach, projektują ?

LBRYNDAL nawet mnie nie załamuj. My wybieramy kolor na elewację już od trzech tygodni. A jak pomyślę o płytkach do wnętrza to aż dostaję globusa.

no ciężka sprawa z tymi wyborami, szkoda pisać, ale też mnie czeka wybór koloru na początek podbitki a potem również elewacji

 

Ja akurat robię na odwrót. Najpierw wszystko na zewnątrz, właśnie skończyli siatkę na styro, teraz podbitka itd. A środek mnie trzyma dalej prąd. W złączu już jest bo idzie dalej do sąsiada. Ale jeszcze tydzień formalności (mam nadzieję) licznik i już.

A przy okazji masz jakiś namiar na balustrady w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie przymiarek do łazienek a dokładnie wyboru płytek i mamy problem bo nie wiemy co nam się podoba.......

Czy w jakimś salonie z płytkami spotkaliście się może z projektantami którzy robią jakieś aranżacje, doradzają przy wyborach, projektują ?

LBRYNDAL nawet mnie nie załamuj. My wybieramy kolor na elewację już od trzech tygodni.

no ciężka sprawa z tymi wyborami, szkoda pisać, ale też mnie czeka wybór koloru na początek podbitki a potem również elewacji

Ja akurat robię na odwrót. Najpierw wszystko na zewnątrz, właśnie skończyli siatkę na styro, teraz podbitka itd. A środek mnie trzyma dalej prąd. W złączu już jest bo idzie dalej do sąsiada. Ale jeszcze tydzień formalności (mam nadzieję) licznik i już. A przy okazji masz jakiś namiar na balustrady w okolicy?

niestety nie mam nikogo od balustrad i nawet nie szukałem bo nie mam balkonów może to źle może dobrze sam nie wiem, miało być bez i jest bez.

a co do ocieplenia zewnątrz domku to ci sami ludzie robią podbitkę ? znaczy się zakłądają ? ile biorą wogóle i jak u nich z terminami bo na jesień tez mi by się jakaś ekipa przydała do cieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

 

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Monika

 

Czy naprawde nie macie zdania na ten temat? Prosze o jakieś informacje..

 

Pozdrawiam

 

Monika

 

Kiedys słyszałam o składzie w Kielach, który sprowadza MAXa z Chorwacji. Podobno bardzo dobrze im się sprzedawał (to było w zeszłym roku, kiedy ceny cegły dwa razy takie jak teraz). Nie wiem jednak nic wiecej o tej cegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Monika

Czy naprawde nie macie zdania na ten temat? Prosze o jakieś informacje..

Pozdrawiam

Monika

Kiedys słyszałam o składzie w Kielach, który sprowadza MAXa z Chorwacji. Podobno bardzo dobrze im się sprzedawał (to było w zeszłym roku, kiedy ceny cegły dwa razy takie jak teraz). Nie wiem jednak nic wiecej o tej cegle.

a wiecie co ja myślę ?

a myślę sobie, że koszt maxa na dom to taki mały procent całości, że nie ma co patrzeć na jakieś Chorwackie czy Węgierskie wersje bo ile tej oszczędności będzie ? niewiele chyba, a ewentualna gwarancja ? chyba nierealna

sam na tym się przyłapałem że na początku każdą złotówę liczyłem (i dalej zresztą liczę), ale ten koszt pustaków jest niewielki w stosunku do całości i chyba nie ma sensu ryzykować braku gwarancji przy ewentualnym kiepskim materiale.

oczywiście mogę się mylić to tylko taka moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Monika

Czy naprawde nie macie zdania na ten temat? Prosze o jakieś informacje..

Pozdrawiam

Monika

Kiedys słyszałam o składzie w Kielach, który sprowadza MAXa z Chorwacji. Podobno bardzo dobrze im się sprzedawał (to było w zeszłym roku, kiedy ceny cegły dwa razy takie jak teraz). Nie wiem jednak nic wiecej o tej cegle.

a wiecie co ja myślę ?

a myślę sobie, że koszt maxa na dom to taki mały procent całości, że nie ma co patrzeć na jakieś Chorwackie czy Węgierskie wersje bo ile tej oszczędności będzie ? niewiele chyba, a ewentualna gwarancja ? chyba nierealna

sam na tym się przyłapałem że na początku każdą złotówę liczyłem (i dalej zresztą liczę), ale ten koszt pustaków jest niewielki w stosunku do całości i chyba nie ma sensu ryzykować braku gwarancji przy ewentualnym kiepskim materiale.

oczywiście mogę się mylić to tylko taka moja opinia

 

Zgadzam sie z Tobą. Jest nawet takie przysłowie "co tanie, to drogie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie przymiarek do łazienek a dokładnie wyboru płytek i mamy problem bo nie wiemy co nam się podoba.

do tego jeszcze dochodzą płytki we wiatrołapie, korytarzu i kuchni, będzie tego trochę a wybór jest taki duży, zresztą sami wiecie

 

Czy w jakimś salonie z płytkami spotkaliście się może z projektantami którzy robią jakieś aranżacje, doradzają przy wyborach, projektują ?

 

W Hebanie na Kosocickiej jest takie stanowisko :) Jeśli kupisz płytki u nich to projekt masz gratis, jeśli nie to 50zł/m2 licząc po podłodze :lol:

 

u mnie lada dzień zaczynaja kłaść. :p ale niestety tylko popołudniami bo termin nam sie przesunął i teraz maja jakąś robotę. Płyteczki już wszystkie kupione. Została tylko łazienka (raczej pokój kapielowy) na górze, ale to na razie odpuszczamy bo kasy brak.

 

Zrobili mi tez przyłącz gazowy, ale takiej ekipy jeszcze nie widziałam... :o gdybym ja miała za to płacić to wygoniłabym ich po godzinie. :wink:

W poniedziałaek jestem umówiona z kominiarzem na odbiór kominiarski mojej chatki.Zamontowane tez balustradki na balkonach i zrobine pomiary mebli do kuchni. Czekam na wycenę.

Ale jakoś to wszystko marnie idzie... :( plan był taki, że juz powinniśmy kończyć :cry: a tu co krok to obsówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie przymiarek do łazienek a dokładnie wyboru płytek i mamy problem bo nie wiemy co nam się podoba.

do tego jeszcze dochodzą płytki we wiatrołapie, korytarzu i kuchni, będzie tego trochę a wybór jest taki duży, zresztą sami wiecie

W Hebanie na Kosocickiej jest takie stanowisko :) Jeśli kupisz płytki u nich to projekt masz gratis, jeśli nie to 50zł/m2 licząc po podłodze :lol:

 

W poniedziałaek jestem umówiona z kominiarzem na odbiór kominiarski mojej chatki.

a jakie ceny płytek w Hebanie i wybór ? droższe niż gdzieś indziej czy raczej niezauważalne różnice ? kupowałaś u nich ?

 

i jeszcze mam pytanie do tego odbioru kominiarskiego, co trzeba zrobić żeby kominiarz przyszedł i go zrobił znaczy się kiedy się go robi ? kominy spalinowe czy wentylacyjne też ? kratki wentylacyjne wszędzie muszą być ? ile to kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ceny płytek w Hebanie i wybór ? droższe niż gdzieś indziej czy raczej niezauważalne różnice ? kupowałaś u nich ?

 

i jeszcze mam pytanie do tego odbioru kominiarskiego, co trzeba zrobić żeby kominiarz przyszedł i go zrobił znaczy się kiedy się go robi ? kominy spalinowe czy wentylacyjne też ? kratki wentylacyjne wszędzie muszą być ? ile to kosztuje ?

 

Płytek u nich nie kupowałam bo generalnie nie jest tanio. Kupiłam u nich tylko umywalkę, która była na promocji.

Wiekszość płytek kupiłam w castoramie, leroy-u, praktikerze i obi. Jest to o tyle dobre, że w wiekszości tych sklepów można płytki kupwać na sztuki (za wyjatkiem leroy-a) i tak samo oddawać jak sie chce.

 

odnośnie kominiarza odpowiem w poniedziałek bo wiem tyle co i ty. :wink:

a robię już odbiór bo muszę zanieść do gazowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kominiarza odpowiem w poniedziałek bo wiem tyle co i ty. :wink:

a robię już odbiór bo muszę zanieść do gazowni.

 

Robisz juz finalny odbior kominiarski czy tylko opinie do gazowni?

Ja zrobilem najpierw sama opinie (150 PLN) po czym okazalo sie ze w gazowni wcale jej nie potrzebuja bo wystarcza tylko oswiadczenie inwestora ze wszystko jest wykonane OK. Potem robilem finalny odbior kominiarski potrzebny do zgloszenia budynku do PINB i to kosztowalo 200 PLN.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kominiarza odpowiem w poniedziałek bo wiem tyle co i ty. :wink:

a robię już odbiór bo muszę zanieść do gazowni.

Robisz juz finalny odbior kominiarski czy tylko opinie do gazowni?

Ja zrobilem najpierw sama opinie (150 PLN) po czym okazalo sie ze w gazowni wcale jej nie potrzebuja bo wystarcza tylko oswiadczenie inwestora ze wszystko jest wykonane OK. Potem robilem finalny odbior kominiarski potrzebny do zgloszenia budynku do PINB i to kosztowalo 200 PLN.

Pozdrawiam,

Grzesiek

a możesz napisać co wymaga kominiarz do odbioru ? chodzi mi o te otwory wentylacyjne to czy muszą być ? jakieś kratki pomocowane też ?

 

edit a jeszcze co do płytek to słyszałem że w hebanie dają upust więc jak się to ma do różnicy cen ? mają dużo wyższe ceny czy tylko jakieś niewielkie, porównywałaś więc może podasz jakiś przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru finalnego u mnie byly zamontowane wszystkie kratki wentylacyjne - czy jest to wymagane nie wiem. Sprawdzany jest natomiast ciąg takim specjalnym przyrządem i z tego jest zrobiony jakiś protokół z rysunkami kominow. Poza tym kominiarz sprawdza lusterkiem czy przewody są drożne.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliscie za wykonanie dokumentacji przyłącza wodociagowego.

ja usłyszałem 400 zł razem z uzgodnieniem. plus 40 zł jakas opłata.

Dobra cena ?

40zł to chyba uzgodnienia właśnie tyle że w ZUDPie, a 400 to wychodzi z tego, że za projekt cena normalna raczej i uzgodnienia w wodociągach pewnie, ale one raczej są bezpłatne tyle tylko że koleś musi tam iść (albo kolesiówa bo nie wiem kto robi czy facet czy babka :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliscie za wykonanie dokumentacji przyłącza wodociagowego.

ja usłyszałem 400 zł razem z uzgodnieniem. plus 40 zł jakas opłata.

Dobra cena ?

 

cena normalna

 

Ja płaciłam woda -kanalizacja 500zł +40 zud

 

Mam prożbę ..Czy toś posiada jakąś firme do wykonania dachu ?

W prawdzie moja ja robi ale 75zł za 1m2 to mo sie duzo wydaje .W tym orynnowanie ,podbitka itd .Jak myslicie cena wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prożbę ..Czy toś posiada jakąś firme do wykonania dachu ?

W prawdzie moja ja robi ale 75zł za 1m2 to mo sie duzo wydaje .W tym orynnowanie ,podbitka itd .Jak myslicie cena wysoka?

 

Polecam firme Waclawa Wiśniewskiego (662 241 168) zdecydowanie z bialej listy Małopolski, robili u mnie powazne poprawki po poprzedniej ekipie "dekarzy" jestem zadowolony. Z tego co wiem nie bierze az tak duzo.

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420

 

pzdr

dada_krkr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...