Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA WIELICKA (Powiat Wielicki)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

edit a jeszcze co do płytek to słyszałem że w hebanie dają upust więc jak się to ma do różnicy cen ? mają dużo wyższe ceny czy tylko jakieś niewielkie, porównywałaś więc może podasz jakiś przykład

 

może i dają, ale ja jakoś nie wnikałam w szczegóły.

Może napiszę ci tylko, że płytki z opoczna, które kupowałam do łazienki w Hebanie kosztowały 54zł/m2 a na wyprzedaży w Castoramie płaciłam po 33zł/m2. Brakło mi jednego koloru z serii i kupowałam u "Wójcika" cena 47zł/m2. Tak więc nawet tam taniej niż w Hebanie :wink:

Generalnie w Hebanie maja dużo ekskluzywnych płytek, których cena zaczyna sie w okolicach 50zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit a jeszcze co do płytek to słyszałem że w hebanie dają upust więc jak się to ma do różnicy cen ? mają dużo wyższe ceny czy tylko jakieś niewielkie, porównywałaś więc może podasz jakiś przykład

 

może i dają, ale ja jakoś nie wnikałam w szczegóły.

Może napiszę ci tylko, że płytki z opoczna, które kupowałam do łazienki w Hebanie kosztowały 54zł/m2 a na wyprzedaży w Castoramie płaciłam po 33zł/m2. Brakło mi jednego koloru z serii i kupowałam u "Wójcika" cena 47zł/m2. Tak więc nawet tam taniej niż w Hebanie :wink:

Generalnie w Hebanie maja dużo ekskluzywnych płytek, których cena zaczyna sie w okolicach 50zł/m2

a gdzie ten WÓJCIK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit a jeszcze co do płytek to słyszałem że w hebanie dają upust więc jak się to ma do różnicy cen ? mają dużo wyższe ceny czy tylko jakieś niewielkie, porównywałaś więc może podasz jakiś przykład

 

może i dają, ale ja jakoś nie wnikałam w szczegóły.

Może napiszę ci tylko, że płytki z opoczna, które kupowałam do łazienki w Hebanie kosztowały 54zł/m2 a na wyprzedaży w Castoramie płaciłam po 33zł/m2. Brakło mi jednego koloru z serii i kupowałam u "Wójcika" cena 47zł/m2. Tak więc nawet tam taniej niż w Hebanie :wink:

Generalnie w Hebanie maja dużo ekskluzywnych płytek, których cena zaczyna sie w okolicach 50zł/m2

a gdzie ten WÓJCIK ?

 

np na Makuszyńskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit a jeszcze co do płytek to słyszałem że w hebanie dają upust więc jak się to ma do różnicy cen ? mają dużo wyższe ceny czy tylko jakieś niewielkie, porównywałaś więc może podasz jakiś przykład

może i dają, ale ja jakoś nie wnikałam w szczegóły.

Może napiszę ci tylko, że płytki z opoczna, które kupowałam do łazienki w Hebanie kosztowały 54zł/m2 a na wyprzedaży w Castoramie płaciłam po 33zł/m2. u "Wójcika" cena 47zł/m2.

a gdzie ten WÓJCIK ?

np na Makuszyńskiego :wink:

no ja jeszcze nie zorientowany w tych wszystkich płytkowych salonach bo jak auta nie ma to nie ma jak pojeździć i popatrzeć, najgorsze to w ogóle jest to, że żonie spodobały się takie zielone płytki z jakimiś motywami bambusa tfuj strasznie brzydkie jak dla mnie oczywiście nie widzę ich jakoś ich w naszej łazience.

acha a jeszcze jedno:

jest ponoć jakiś salon z płytkami w Sygneczowie ponoc duzo płytek i ceny przystępne, robił ktoś tam zakupy i ma jakieś rozeznanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłam, ale też mi coś o nim wspominał mój fliziarz, że podobno dobre ceny. Ja generalnie korzystałam z promocji w marketach. :wink: Za wyjątkiem płytek do łazienki wszystkie inne kupiłam poniżej 25zł/m2( acha gres polerowany po 29,99 ale to i tak tanio). Ciężko znależć np dobry gres za te pieniądze w jakimś salonie z płytkami. Rozeznanie robiłam w Paneluxie przy wiadukcie w Wieliczce. Wybór tez niezły, ale generalnie drogo.

 

Jesli chcesz tanio kupić płytki to ja bym ci jednak zdecydowanie polecała markety. Jedno co mi tylko przeszkadzało to fatalna obsługa w OBI na Wielickiej :evil: Poprostu masakra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon w Sygneczowie ma sporo płytek, ale tylko polskich firm, ceny mają dobre. Ponadt jeszcze oferują ceramikę, kabiny prysznicowe i oczywiście mebelki łazienkowe. Na pewno warto sprawdzić.

 

Moim ostatnim odkryciem jest Instalbud (chyba w Bodzanowie, lub niedaleko za, w każdym razie zaraz przy E4 w kierunku na Tarnów, jakieś 8km od Wieliczki)

Przypadkowo tam trafiłłam i zobaczyłam całkiem sporo aranżacji łazienek. Mają dużą ekspozycję armatury, z flizami jest trochę gorzej (tzn mniej na ekspozycji, ale mają firmy hiszpańskie i włoskie)

Generalnie można obejrzec gdzie indziej, a u nich zamówić, bo ceny mają sporo obniżone w stosunku do krakowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Moim ostatnim odkryciem jest Instalbud (chyba w Bodzanowie, lub niedaleko za, w każdym razie zaraz przy E4 w kierunku na Tarnów, jakieś 8km od Wieliczki)

Generalnie można obejrzec gdzie indziej, a u nich zamówić, bo ceny mają sporo obniżone w stosunku do krakowskich.

 

Ja tam sprawdzałam ceny kaloryferów kermi i wymiennika płytowego.

Pan zaproponował ceny katalogowe kermi a wymiennik płytowy o ile pamietam za 1300 zł :o (w Wieliczce w gaz serwisie ten sam wymiennik kosztował 900zł). Koniec końców kaloryfery kupiłam z 40% upustem od cen katalogowych w małej firemce koło Łapczycy a wymiennik za 700 zł na allegro.

O więcej rzeczy juz nie miałam ochoty tam pytać :wink:

Ale moze na inny asortyment maja lepsze ceny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Rozpoczynamy w tym roku budowę domu w Pawlikowicach.

Czy ktoś mógłby polecić studniarza z okolic Wieliczki lub Krakowa? Planujemy wykopać studnię aby mieć wodę już na budowę - jak na razie nie ma innej możliwości dostarczenia wody do budowy.

Bardzo proszę o info - może ktoś z was robił studnie i wie jakie kroki trzeba podjąć aby to zrealizować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Jak wyglada obecnie sytuacja z kupnem dachowek? Ktore firmy sa slowne?

Ja z wlasnego doswiadczenia odradzam Dach Centrum z Zawilej. W momencie zamawiania obsluga jest mila natomiast jak dasz im juz pieniadze to masakra.

Opoznienie w terminie realizacji zamowienia do 4 miesiecy (wyobrazcie sobie, ze macie umowionego dekarza). Zwrot nadmiaru niewykorzystanej dachowki, de facto wynikajacy z ich obliczen, nie mozliwy.

Czy sa w Krakowie jakies normalne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Moim ostatnim odkryciem jest Instalbud (chyba w Bodzanowie, lub niedaleko za, w każdym razie zaraz przy E4 w kierunku na Tarnów, jakieś 8km od Wieliczki)

Generalnie można obejrzec gdzie indziej, a u nich zamówić, bo ceny mają sporo obniżone w stosunku do krakowskich.

 

Ja tam sprawdzałam ceny kaloryferów kermi i wymiennika płytowego.

Pan zaproponował ceny katalogowe kermi a wymiennik płytowy o ile pamietam za 1300 zł :o (w Wieliczce w gaz serwisie ten sam wymiennik kosztował 900zł). Koniec końców kaloryfery kupiłam z 40% upustem od cen katalogowych w małej firemce koło Łapczycy a wymiennik za 700 zł na allegro.

O więcej rzeczy juz nie miałam ochoty tam pytać :wink:

Ale moze na inny asortyment maja lepsze ceny. :)

 

Polecam zakup grzejników przez internet, kupowałem purmo w sklepach dostawałem 30% upustu przez neta zaoszczędziłem dodatkowo jeszcze 90 zł na grzejniku, transport do Wieliczki był gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Moim ostatnim odkryciem jest Instalbud (chyba w Bodzanowie, lub niedaleko za, w każdym razie zaraz przy E4 w kierunku na Tarnów, jakieś 8km od Wieliczki)

Generalnie można obejrzec gdzie indziej, a u nich zamówić, bo ceny mają sporo obniżone w stosunku do krakowskich.

 

Ja tam sprawdzałam ceny kaloryferów kermi i wymiennika płytowego.

Pan zaproponował ceny katalogowe kermi a wymiennik płytowy o ile pamietam za 1300 zł :o (w Wieliczce w gaz serwisie ten sam wymiennik kosztował 900zł). Koniec końców kaloryfery kupiłam z 40% upustem od cen katalogowych w małej firemce koło Łapczycy a wymiennik za 700 zł na allegro.

O więcej rzeczy juz nie miałam ochoty tam pytać :wink:

Ale moze na inny asortyment maja lepsze ceny. :)

 

 

Porównywałam ceny jednego rodzaju płytek w jednym z droższych salonów w Krakowie i właśnie w Instalbudzie różnica 100zł na metrze, ale płytki (Ceracasa) bardzo drogie. NIe wiem jak inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!:)

Czy są jakieś przepisy na ten temat?

Ja znalazłam takie coś: Zgodnie z § 69 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 92, poz. 460 ze zmianami) dopuszcza się wypalanie pozostałości roślinnych (słoma, łęty ziemniaczane, itp.) na polach uprawnych w odległości co najmniej 100 m od zabudowań, miejsc ustawiania stert i stogów, lasów oraz zboża na pniu, przy zapewnieniu stałego nadzoru miejsca wypalania oraz w sposób nie powodujący zakłóceń w ruchu drogowym.

 

W praktyce zależy najwięcej od sąsiedztwa i samych sąsiadów; jeśli mieszkasz w gęstej zabudowie nie radzę palić - zawsze się znajdzie ktoś kto zadzwoni np po straż miejską lub, co gorsza, po pożarną.

W moim sąsiedztwie pali wiele osób, ale przynajmniej starają się to robić tak, by nie uprzykrzać innym życia (palą dosuszone, blisko swoich domów a nie granic, przy niewielkim wietrze dym idzie w górę) a i domki są od siebie oddalone o te kilkadziesiąt metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich budujących. Mam ogromny dylemat dotyczący ceny jaką "krzyknęła sobie" ekipa za wybudowanie domu 140 metrów kw. Za stan surowy 45 zł ( są w tym fundamenty, ocieplenie fundamentów, murowanie ścian i stropy). Reszta czyli wylewki, tynki wewnętrzne i zewnętrzne to osobna cena. Pomóżcie mi czy nie liczą za dużo????

 

Pozdrawiam

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Na dniach zaczynam budowę garażu i w tym celu potrzebuję dokupić niewielką ilość materiału. Może komuś zostało:

 

1. ok 500 maxów (mogą być w gorszym stanie ;))

2. Stal - 7 szt prętów - 10mm, 4szt - 12mm, 12 szt - 6mm (12m)

 

Potrzebne na 1 lipca.

Wiem, że tego typu ogłoszenia powinny być w innym dziale, ale zależy mi na tym aby to było gdzieś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...