Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Witam Forumowiczow,

 

Coz, od czego by zaczac... Planuje budowac sie w Haliowie... Jest dzialka, jest projekt w adaptacji, zlozony wniosek o warunki przylaczy wody... Piszac krotko, zabawa rozpoczeta...

Chetnie skorzystam z Waszych doswiadczen i podziele sie swoimi...

Oboje z zono pracujemy, wiec i czasu nie za wiele, gdamay z kilkoma ekipami... Ale ceny jakie rzucaja zwalaja z nog... Moze kogos polecicie...

 

pozdravki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Jestem na tym samym etapie i co więcej do złatwiania spraw mamy ten sam urząd :-) Ja mam dziłakę w Cisiu, chociaż na dobrą sprawe jest na końcu Halinowa. Również mogę zgłosić się po projekt przyłącza wodociągowego i składać dokumentację o pozwolenie na budowę. Jeszcze nie rozglądałem się za ekipą, ale na pewno też będę śledził ten wątek :-)

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czesc Radku,

 

A ja tymczasem odebralem warunki przylaczy wodnych!!! Jest pierwszy sukces.... O gaz tez juz zlozylem - w Sulejowku. Mam otrzymac po 10 pazdziernika. Mam nadzieje, ze w poniedzialek uda mi sie wyrwac do Otwocka z podaniem o przylacza pradowe.... Potem czekac i do architekta, a poznie do Minska po wylaczenie z terenow rolnych i jeszcze raz do Otwocka do Zarzadu Melioracji...

Rozmawialem z ekipa, ktora buduje domy przy przejezdzie kolejowym na ulicy podajze Stolecznej - we wtorek mam dostac wycene... Hmmm gosc wygladal troche dziwnie i przkonywal mnie, ze porotherm i Max to to samo, tylko ze w Porothermie "chemia" siedzi... ale zobaczymy jak sie wyceni....

Pozdrawiam! Bede klikal, gdy cos nowego sie wydazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ciag dalszy staran o przylacza.

W ubieglym tygodniu zawitalem do Otwocka po warunki przylacza elektrycznego. Zajzalem tez do Zarzadu Melioracji i zlozylem ppodanie o naniesienie na mapke mojej dzialki ewentualnych urzadzen meioracyjnych.

I co sie okazuje? Po tygodniu dostalem juz poczta fakture za wydanie warunkow przez Zaklad Energetyczny!!!

Mam wiec w reku juz warunki przylaczy wodny, odebrac musze gotowe pradu, mam nadzieje, ze rowniez gazowe na mnie czeka w Sulejowku.... :p

Rozmawialem juz z kilkoma ekipami. Za postawienei murow, z tarasem, schodami zewnetrznymi i wewnetrznymi zycza sobie od 21 do 45 tys... Ta nizsza kwota oczywiscie bez faktur.... Trzeba bedzie wszystko przemyslec... A w pracy huk roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Czas leci.... wiosna zbliza sie duzymi krokami...

:)

Papiery zalatwione. Generalnie bez problemu. Zacialem sie tylko przy urzadzeniach melioryzacyjnych, bo okazalo sie ze sa w planach na mojej dzialce... Ich rozmieszczenie nie kolidowalo jednak z moja wizja posadowienia domu, wiec problem sie rozwiazal.

Adaptacja zrobiona, odebrane prawomocne pozwolenie na budowe wraz z dziennikiem budowy- w styczniu!

Mam ekipe polecona przez sasiada oraz hurtownie materialow na dach (z Lublina) i materialy scienne. Material kupi ekipa, wiec budowa bedzie z 7% VATem.

Dogaduje sprawe wykonania przylacza wodnego (rowniez jego projektu) oraz gazowego z miejscowa firma - to dobre rozwiazanie bo maja juz przetarte szlaki. Mam rowniez umowionego wykonawce przylacza elektrycznego - polecony z zakladu...

Szukam jeszcze inspektora nadzoru, ktory bedzie odbieral prace budowlane.

Przed soba mam jeszcze kosztorys oraz rozmowy i wybor banku.... No i juz na wiosne z poczatkiem kwietnia planuje rozpoczac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no to jestes bardziej "zaawansowany".

My czekamy na projekt zagospodarowania (ma byc jutro).

Mamy warunki pradu, wody i kanalizacji. W poniedzialek dogadamy szczegoly projektu tych przylaczy.

W przyszlym tyg. chcemy tez zlozyc wszystkie dokumenty o pozwolenie.

 

Zaczniemy rozmawiac z ekipami.

Na pierszy ogien zajmiemy sie wjazdem na dzialke.

 

Qdlaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No a ja w sobotę wytyczam budynek i od poniedziałku kopanie fundamentów. Nie zdejmję teraz humusu. Majster woli wywieźć (na sztych szpadla) z pomiędzy wykopów niż żeby mu się owalało, no to się nie będę upierał ;-) Jest na działeczce woda i prąd. Umowę z bankiem podpisuję jutro.

Pozdrawiam sąsadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja w sobotę wytyczam budynek i od poniedziałku kopanie fundamentów. Nie zdejmję teraz humusu. Majster woli wywieźć (na sztych szpadla) z pomiędzy wykopów niż żeby mu się owalało, no to się nie będę upierał ;-) Jest na działeczce woda i prąd. Umowę z bankiem podpisuję jutro.

Pozdrawiam sąsadów

 

Bomba bombeczka!

A z jakim bankiem umowe podpisujesz. Ja mam na widelcu Millenium i MBank. Zobaczymy kto bedzie ciekawszy. W Millenium dochodzi jeszcze obowiazkowe ubezpieczenie... no ale zobaczymy...

 

Super! Zazdroszcze Ci....

Ja wciaz sie miotam, ale pewnie najpierw humus sciagne "na oko", pozniej wezwe geodete, no i do dziela...

A teraz konkrety.. he he... Skad bierzesz beton, stal, bloczki, stemple?

Robisz ogrodzenie tymczasowe?

Z czego budujesz?

ufff

Sorry, ze tak wypytuje, ale z tego wszystkiego nie moge spac...

Zona z synkiem juz z Morfeuszem po lakach chodza, a mnie w glowie budowa i praca...

Jak to mowia, jak nie urok to... Budowa, awans, nowe obowiazki i co jeszcze ja pytam ;)

 

dobrze, ze chociaz "łyski" z cola w domu mialem, to sie wyluzuje szklaneczka...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przecierajcie szlaki

Ja szukałem tam działki od 2 lat i się w międzyczasie zastanawiałem nad innymi lokalizacjami

W przyszłym roku bedę miał pewnie podobne problemy jak Wy

Na dzień dzisiejszy chyba w tym tygodniu podpiszę umowę wstępna na zakup działki

A Wy jakie lokalizacje Halinowa?

Co do Banku przeanalizuj ofertę obu. Każdy ma inną ofertę. Ja pracuję w Banku dlatego nie śledzę rynku . Szewc bez butów chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że jest już tylu forumowiczów

Bedzie łatwiej

Ja dzisiaj mam spotkanie z właścicielami działki

Jak się dogadam to do Was dołączam

Hehe

Co do materiałów mogę Wam polecić w Sulejówku fabrykę pustaków stropowych , belek stropowych i bloczków fundamentowych. Jak ktoś będzie zainteresowany. Jest to mój znajomy, ale nie przez protekcje :) Przyjeżdzają do nich ludzie z całej Polski bo podobno robią bardzo dobrze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielibyśmy do "Centrum " 2,4 km

Jesteście lepiej zlokalizowani

No z ekipami to jest problem

I trzeba się naużerać z "fachurami" :)

U mnie na działce jest wodociąg u sąsiada i ma iść prąd . Sąsiad narazie na pożyczonym. Miałem obok tej działki upatrzoną fajną działeczkę z nowymi słupami. Ale negocjacje skończyły się na niczym :( Gospodarz 3 razy zmieniał zdanie co do ceny i nie trzeźwiał . W końcu pomyśleliśmy , że przepiłby całą zaliczkę i zapomniał że sprzedaje działkę . No i podziekowaliśmy mu :) Zobaczymy co ustlimy dzisiaj. Ale szukaliśmy w okolichach bardzo długo . I chcieliśmy bliżej centrum Halinowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O może wiecie jaka jest różnica między działką budowlaną i rolną? Bo tam gdzie kupuję w księdze jest wpisane grunt orny i mieszkaniowo usługowy .

Ale w gminie mówią, że zgodnie z planem zagospodarowania grunt mozna zabudować w 40 % . Wiem że np w sulejówku są działki typowo budowlane . Ale płaci się podatek ok 200 zł rocznie . Od rolnej chyba się nic nie płaci. Pytam bo mi nie o podatek chodzi, a o stronę prawną gruntu.

W kazdym razie ja to rozumuję tak. W 60 % rolna w 40 % mieszkaniowo- usługowa ?

Trochę to pokomplikowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...