Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Q ja też siedze w pracy i tez ukradkiem oglądam forum :)

 

Łatwo Ci powiedziec tak zadawaj konkretne pytania jak taka zielona jestem w tym wszystkim :(

Raczej wszystkie zeczy załatwia mój narzeczony wiec on bardziej się w tym orientuje... ALe chce mu pomóc w tym wszystkim ale nie do końca sie orientuje nawet o co mam sie pytac.

 

No dobra Martusia powiedz złożyliscie wniosek o uzgodnienia i za to się chyba płaci 150 zł tak?? a za już prawdziwe przyłącze zapłaciliscie 900 zł tylko?? a skrzynka do prądu ile kosztowała?? macie ziemny prąd czy napowietrzny?? u nas jest napowietrzny.

 

Czy na czas budowy jest jakas inna stawka opłaty za prąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja wnioski o warunki na przyłącza złożyłem ponad 3 tygodnie temu ,.

Z elektrowni już mam .

A pani z gazowni obiecała zrobić przed urlopem ale jakoś jej się nie udało i czekam - wraca po niedzieli to muszę ją ponękać ( gazownia to makabra - żasnych terminów a w biurze obsługi robią łaskę że wogóle rozmawiają ) .

 

madziunia85 - do czego ci badanie geotechniczne ?

Jeżeli chcesz to mogę dać namiar ( robiłem ca=500 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Martusia powiedz złożyliscie wniosek o uzgodnienia i za to się chyba płaci 150 zł tak?? a za już prawdziwe przyłącze zapłaciliscie 900 zł tylko?? a skrzynka do prądu ile kosztowała?? macie ziemny prąd czy napowietrzny?? u nas jest napowietrzny.

 

Czy na czas budowy jest jakas inna stawka opłaty za prąd??

Ha to nie tak prosto, bo wiekszosc tez zalatwia moj facet. Wniosek skladalismy w 2005 roku pozna jesienia, nie wiem ile kosztowal. Potem dostalismy opinie, ze musimy zainwestowac 30 tys zl. Na szczescie Urzad Regulacji Energetyki nakazal zrobic nam przylacze i za to zaplacimy 900 zl (po podpisaniu umowy, co zrobimy pewnie w tym miesiacu).

Prad bedziemy miec pod koniec przyszlego roku, a na czas budowy pociagniemy od sasiadow i bedziemy sie z nimi rozliczac.

 

Tak na czas budowy sa inne stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie geotechniczne po to aby teen kto będzie adaptował projekt wiedział jakie są tam grunta, czy czasem nie jest za słaba ziemia, czy nie nalezy fundamentów wzmocnić, podobno juz tego każdy kto adaptuje projekt-wymaga...

 

A o namiary bardzo prosze:)

a Ty wicekK gdzie budujesz swój domek?? Jak masz w umowie okreslony koszt przyłącza?? tez tak mało czyli około 900 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia no to faktycznie z tym prądem to róznie bywa....

Dobrze ze udało wam sie z tym Urzędem Regulacji bo nie wyobrażam sobie inwestować 30 tysięcy....

 

My mamy linie już zupełnie pociągniętą tylko przyłącze...

 

Ehhh faktycznie cięzko to ....

 

Mój brat miał taką sytuacje że jego żona jest w ciąży i jest w szpitalu bo ma komplikacje i oni akt notarialny zakupu działki podpisywali w szpitalu, i to oczywiscie przeciez w tym akcie jest zawarte...

Wyobraźcie sobie ze jak mój brat poszedł załatwiać te wszystkie rzeczy w urzędach w Michałowicach kPruszkowa to jka ludzie widza ze to w szpitalu to normalnie obsługe ma ekspresowa.Z gazwoni to mu odpowiedzieli następnego dnia że dostanie już uzgodnienia, z kanalizacji też mu zaakceptowali (chociaż mieli problem), elektryczności też lada chwila dostaną- a normalnie tam sie czeka po miesiącu....

 

Kurcze ale on nieźle umie bajerowac że to juz dziecko sie rodzi prawie i wszystko szybko musi załatiwac, niezłe co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilam do gminy:

- wniosek o wydanie warunkow technicznych przylaczenia do wodociagu i kanalizacji sklada sie w Zakladzie Komunalnym w Halinowie (koszt 24,40 zl x 2)

- wniosek o wydanie warunkow technicznych przylaczenia do sieci gazowej sklada sie w jakimkolwiek Oddziale Gazowni Warszawskich (bezplatnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , właśnie odbyłem rozmowę z panem w STOEN :

Przyłącze budowlane robię sam (to znaczy elektryk ) a dla zadeklarowanej mocy 7 kW muszę stoenowi zapłacić 409,92 zł - wynika to z ich stawek zatwierdonych przez URE .

Natomiast zerkając do warunków na przyłącze docelowe mam kwotę 1937,46 zł za 13 kW mocy zainstalowanej i termin wykonania 18 miesięcy .

Aby stoen przystąpił do planowania i uzgodnień muszę im zapłacić połowę -968,73 zł .

Koszmar - ja mam trafo przy samej działce .

A budowa będzie w Rembertowie .

Namiary na geotechnika od wierceń wysyłam na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicekK dzięki bardzo za namiary na geotechnika...

 

A co do prądu to faktycznie jednak na początku płaci się mało ale docelowo trzeba za to przyłącze zapłacić koło 2,5 tysiąca.....

 

Ehhh dom to straszna skarbonka ale za to jakie będa korzyści- własna działka, grille ze znajomymi, kiedyś z dziećmi.... Świeże powietrze.... A nie to co teraz- wynajmowane mieszkanie w kamieniccy koło duzego skrzyżowania z tramwajami:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze!!!!

Pisałem przez 15 min i mnie wywaliło z netu :(

 

Wod-kan: projekty i całą papierologię opłacacie sami. Moje projekty robił facet z Sulejówka po 300 zł/projekt, ale go nie polecę bo:

- kwota brutto okazała się netto

- za załatwienie ZUD-ów jego geodetka wzięła koszmarne pieniądze

- miało to trwać 2-3 tyg, trwało 6.

- finalnie mam studzienkę o metr za daleko, każdy zwala na drugiego

 

ZUDy załatwia szybko i niedrogo geodetka z Halinowa, ma biuro przy Jana Pawła. Jeden forumowicz załatwiał i było ok.

Aha, trzeba mieć aktualne mapy do celów projektowych.

 

Q.

PS. W razie co nazwiska osób "niepolecanych" na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie to wszystko sporo kosztuje..

Ogólnie mojego narzeczonego brat ma uprawnieniabudowlane projektowe do wody i gazu, tylko że on robi z dużych wieżowcach takie rzeczy i musimy sprawdzić cza na projekt przyłącza gazu zewnętrzny moze tez to robić... On by nam zrobił to bezpłatnie ale z drugiej strony każdy nam gada że miejscowych brać bo wtedy szybciej wszystko się załatwia...

Już sami nie wiemy co mamy robic...

 

Q proszę o namiary niepoleconych na priva,

co do mapek do celów projektowych to robią się nam już, za 8 sztuk ( 2 w zapasie) zapłacimy 680 zł, juz robią sie z tydzień, albo i półtora... mamy czekać do 4 tygodni łacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byliśmy dziś na naszej działce, poszliśmy się zapoznać z sąsiadami, starsi ale bardzo fajni i mili ludzie.... (tzn do innych sąsiadów, nie tych koło nas) Ci koło nas mieli właśnie zdarty humus i wytyczony już budynek(nie bylło ich akurat na budowie)

Bynajmniej podsumowując sąsiedzi dali nam sporo namiarów, dużo ciekawych rzeczy też powiedzieli o załatwianiu tych wszystkich przyłączy.

Dowiedzieliśmy sie również że na naszej działce mozemy spokojnie za 1 tysi złotych zrobić sobie studnie i będzie na budowe:) za wodę nie trzeba będzie płacić- tak mają Ci sąsiedzi bo wody jeszcze zupełnie nie maja podłączenia a już wykańczają ten domek...

Woda bardzo czysta, dostaliśmy namiary do pana co sie zna na tych żyłach wodnych wiec prawdopodobnie wodę mamy z głowy, tzn na czas budowy.

Na naszej działce rosną chwasty ale je skosimy i bedziemy działć:)musimy jeszcze melioracje załatwić bo to tez podobno z tym jest problem..

Badań geotechnicznych też podobno nie trzeba robić bo namiary co dostaliśmy na lokalną panią do adaptacji projektu-to nie wymaga tyc badań.

hmm co by tu napisać?? teraz musimy energetyke załatwić, sąsiedzi bezpośrednio koło nas robią sobie ziemnie prąd ale to faktycznie wiecej kosztuje i duzo formalności, wiec zastanawiamy się co by sobie słupa swojego nie postawić i potem podciągnąć kabel tak aby była skrzynka w płocie( bo na domie to bardzo psuje cały widok),

Ci starsi sąsiedzi lektryka swojego nie polecali ( choć zrobił tanio bo tylko 1500 zł) ale robił im to 3 miesiące wiec pozawalał wszystkie terminy prac....

 

Ach przed nami dużo załatwiania ale przebrniemy przez to...

 

Szukamy też ekipy budowlanej, u mnie w domu koło Radomia rodzice znaleźli ekipe która bierze 15 zł/metr wiec chyba nedrogo ale mój brat ją nam chyba podwędzi i zacznie pierwszy budowe.... Nie interesuja nas ani wyżywienie ani ich nocleg.

A my zostajemy bez niczego a chcemy jednak sami kupować materiał bo to jednak taniej wychodzi:( ma ktoś jakies namiary na solidna ekipę ale nie strasznie drogą??

 

Poza tym trzeba też jakieś wc wykonąc dla robotników no i jakiś blaszak albo coś innego też dla robotników...

 

pleeesee namiary proszę na sprawdzone ekipy budowlane-nie strasznie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny ekip:

za robocizne stanu surowego otwartego ze schadami wewnetrznymi, scianami dzialowymi, stropem wiezba dachowa, pokryciem oraz rynnami mialem propozycje od 27 000 do ponad 100 000 zl...

Wybralem oferte nie najtansza, ale z polecenia. Narzedzia, barakowoz, latryna byla po stronie wykonawcy - ja zapewnialem materialy i... kierownika.

Rozwazalem tez opcje wykonania kompleksowego z materialami, gdzie nic by mnie nie interesowalo, ale ceny jakie mi rzucano zblizone byly raczej do kosztu gotowego domu, nie stanu surowego....

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tych elektrykach to i my słyszelismy że robią długo, szczególnie o Wyszczółkowskim- to nas nasi przyszli sasiedzi powiedzieli.

 

Mój narzeczony dziś jedzie do Otwocka żeby energetyke załatwiac- my chcielibysmy ziemnie prąd ale nie wiadomo jak to będzie...

Podobno strasznie to utrudniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...