Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy 10 tys za całość robocizny hydraulika to dużo?? 120 m podłogówki, kotłowni i 8 kaloryferów????

 

Nie wiem co znaczy pojecie "kotlownia", ale mysle ze cena spora.

 

Ja placilem miesiac temu 30 zl za m.kw. podlogowki i 130 zl za punkt - grzejnik.

 

Pozdrowienia

Darek M.

 

kotłownia to montaż pieca itp.

to ja nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 10 tys za całość robocizny hydraulika to dużo?? 120 m podłogówki, kotłowni i 8 kaloryferów????

 

Nie wiem co znaczy pojecie "kotlownia", ale mysle ze cena spora.

 

Ja placilem miesiac temu 30 zl za m.kw. podlogowki i 130 zl za punkt - grzejnik.

 

Pozdrowienia

Darek M.

 

kotłownia to montaż pieca itp.

to ja nie wiem.....

 

OK

jezeli ta cena dla hydraulika obejmuje wszystkie jego prace lacznie z instalacja wodna, kanalizacyjna z pionami i odpowietrzeniem, obsadzeniem i podlaczeniem rozdzielaczy dla co oraz podlaczeniem pieca to mysle ze cena miesci sie w normach. :) :)

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa kolejna. Czy ktoś jest zainteresowany doprowadzenie gazu ziemnego do Kazimierowa? Z tego co widzę w naszej miejscowości, to sporo ludzi ma butlę na gaz płynny i powinni być potencjalnie zainteresowani. Cena ogrzewnia gazem płynnym jest około 2,5 raza droższe od gazu ziemnego. Zatem gra warta jest świeczki.

 

Ja osobiście złożyłem wniosek o wydanie warunków technicznych do przyłączenia gazu w oddziale mazowieckim PGNIG, na ulicy Kruczkowskiego w Warszawie. Z tego co się tam nieoficjalnie dowiedziałem, gazownia wydała niektórym mieszkańcom Kazimierowa warunki na przyłączenie i w 3 kwartale 2007 r. Jak to zwykle bywa nie jest im śpieszno z budową. Na pewno można by przyśpieszyć te sprawę, gdyby więcej osób złożyło tam właśnie wnioski o wydanie warunków przyłączenia.

 

Jestem w szkoku, że ktoś dostał warunki. Też składałem, ale nie dalej niż miesiąc temu przyszła decyzja odmowna o braku możliwości podłączenia. A ciągnąc mają podobno aż z Długiej Kościelnej i im się to 'nie kalkuluje' Donieśliśmy teraz jeszcze parę wniosków od sąsiadów może to w połączeniu coś da.

Aha - mieszkam prawie w Kazimierowie, ale formalnie to jeszcze Długa Kościelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w mazowieckim oddziale PGNiG na ulicy Kruczkowskiego w Warszawie. Niestety wydane warunki wygasają na przełomie kwietnia i maja, bo nikt nie podpisał umowy z gazownią. Tak zostałem poinformowany.

 

Dlatego też, gazownia będzie musiała od nowa skalkulować opłacalność inwestycji i wszyscy zainteresowani powinni składać tam wnioski o wydanie warunków przyłączenia. Potrzeba ok. 20 - 30 chętnych by można było z nimi rozmawiać. Na chwilę obecną wnioski o wydanie warunków złożyło około 6 osób z Kazimierowa. Myślę o założeniu komitetu, a wcześniej poinformowanie wszystkich zainteresowanych poprzez jakieś ogłoszenia lub poświęcę i objadę wszystkich w obrębie ulic: Różanej, Czereśniowej i Polnej.

 

W samym Kazimierowie będzie budowany gazociąg wzdłuż drogi na Chobot. To już jest zatwierdzona inwestycja. Dlatego jest możliwość odprowadzenia od niego nitki do naszych działek. I koszty będą niższe, bo bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanie o stawki robocizny za krycie dachu? Ile płaciciliście za krycie blachodachówką i dachówką ceramiczną? Może znacie też kogoś godnego polecenia?

 

No i może ktoś ma namiary na punkty, gdzie można kupić pokrycie po dobrej cenie?

 

GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam do was pytanie o stawki robocizny za krycie dachu? Ile płaciciliście za krycie blachodachówką i dachówką ceramiczną? Może znacie też kogoś godnego polecenia?

 

No i może ktoś ma namiary na punkty, gdzie można kupić pokrycie po dobrej cenie?

 

Gt

 

ja też jestem zainteresowana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze namiarów na sprawdzonego kierownika budowy. Słyszałem dużo dobrego o panu Ryszardzie Gniado. Może ktoś ma do niego numer telefonu?

 

I jeszcze pytanie, czy przy odbiorze jest duży problem, jak wprowadzę jakieś zmiany podczas budowy?

 

Pozdrawiam,

GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czessc MarcinieMMM....

 

Klopotliwi, gdy ja to zalatwialem raczej nie byli....

Trzeba zlozyc wniosek, bodajze z kopia mapki geodezyjnej dzialki, poczekac dwa tygodnie. Wyrysuja, na niej przebieg instalacji melioracyjnych o ile takowe na Twojej dzialce sa... Zastrzegaja, ze to tylko orientacyjnie, bo tak na prawde nie orientuja sie za bardzo, czy instalacja jeszcze istnieje...

W moim przypadku okazalo sie, ze mam teoretycznie dwie rury przy granicach dzialki, takze udalo mi sie tak wpasowac dom, by z nimi nie kolidowal. Jak sie sprawy maja okazuje sie dopiero przy wykopywaniu rowow pod fundamenty. Moze sie okazac, ze instalacja jest przesunieta wedle tej co na mapce i trzeba bedzie ja przebudowywac. Ja takich doswiadczen na szczescie nie mialem.

 

pozdrawiam i powodzenia

3mam qciuki

 

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Czy ktoś z forumowiczów wie który obszar Hipolitowa jest objęty meliracją (cały???). Pani w gminie wyjęła strasznie starą mapę na której ledwo co widać było ulice, nie wspominając o działkach. Zaś w Otwocku oddali wszystkie mapy do skanowania na dwa tygodnie, więc nie wiedzą nic!!! :evil:

 

 

 

Pozdro dla wszytkich z Halinowa! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...