Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Poszukuę sprawdzonego i taniego składu drewna w okolicach Halinowa. Zaczynam budowę w Hipolitowie. Proszę o pomoc.

 

Marcin

 

Sprawdź w iejscowości Turze niedaleko Halinowa względnia - jak się na Wołomin jedzie. Są tam przynajmniej 3 jak nie 4 tartaki i tam możesz sobie wszystko zamówić. Mam telefon tylko do jednego: 504 235 530.

 

Ja tam tylko dokupowywałem 2 metry desek na budowę bo resztę sam przygotowywałem więc nie wiem jakiej jakości jest tam towar (tzn. deski były ok.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w mazowieckim oddziale PGNiG na ulicy Myślę o założeniu komitetu, a wcześniej poinformowanie wszystkich zainteresowanych poprzez jakieś ogłoszenia lub poświęcę i objadę wszystkich w obrębie ulic: Różanej, Czereśniowej i Polnej.

W samym Kazimierowie będzie budowany gazociąg wzdłuż drogi na Chobot. To już jest zatwierdzona inwestycja. Dlatego jest możliwość odprowadzenia od niego nitki do naszych działek. I koszty będą niższe, bo bliżej.

 

Czy masz jakieś wieści w tej sprawie? Ja po swoim odwołaniu dostałem ponownie odmowę, ale cały czas piszą tylko o moim jedynym wniosku. Nie widziałem aby uwzglęnili, że zebrało nas się już ponad 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem sąsiedzi!

Jakie mniej-więcej obecnie są stawki za ocieplenie domu, położenie kleju, tynku i pomalowanie elewacji? chodzi mi o cenę robocizny za m2?

Mam namiary na dobrych tynkarzy wewnętrznych, właśnie u mnie skończyli, zainteresowani proszęna priv,

Jakby ktoś potrzebował koparki i koparkowego z głową i umiejętnościami - również służę,

 

pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chciałbym poruszyć tutaj pewien problem, który drażni mnie od pewnego czasu. Otóż chodzi mi o pewnego rodzaju praktyki podkupowania sobie - innym forumowiczom budowlańcom (Halinów i okolice) fachowców podczas budowania. Ma to miejsce nawet pomimo faktu, iż inwestor cwaniak zna osobiście pierwotnego inwestora i bez jego wiedzy a najlepiej pod jego nieobecność umawia się na zrobienie jakiś tam robót a u niego robota leży. Przerabiałem to 2 razy tzn. mi podkupowao brygadę albo jej część na jeden dwa dni. Zauważyłem, że co jakiś czas znajduje się jakiś człowiek- cwaniak, co bez żadnych oporów torpeduje napięte plany inwestycyjne. Na forum wszyscy tacy mili i uczynni, a w życiu wychodzi cała prawda jacy co niektórzy są. OK ktoś może powiedzieć, że trzeba sobie pilnować, że to dobra wola ludzi z brygady itd. Uważam jednak, że praktyki takie są nie na miejscu i śmierdzą zwykłym świństwem, nie róbmy sobie takich rzeczy, bo przecież nikt nie lubi jak jakiś cwaniak im się wciska przed nos w kolejce. Jeżeli ktoś nadal będzie tak robił to życzę mu tego samego w momencie kiedy będzie miał napięte terminy.

Życzę zdrowia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Barakowóz sprzedam (do odbioru 29 lipca z Halinowa), ocieplony z dyszlem i na kółkach - najtańszy transport. Posiada instalację wodną - zlew oraz zewnętrzny prysznic podłączone do termy elektrycznej. Oprócz tego lodówkę, 2 źródła światła wewnątrz, światło zew. z czujką ruchu, wyłożony gumoleum, 6 szafek na ubrania, malowany wewnątrz w zeszłym roku. Oprócz tego mam stemple sosnowe 230-280cm w cenie 3,99 za sztukę około 60szt. do odbioru każda ilość. Jak ktoś potrzebuje to poproszę o wiadomość na priva, wyślę zdjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi z bliska i z daleka oto moja kominiarska opowieść i prośba o radę. Jest tak, jak górale dom wznosili to uciekli z koszowej co by komin nie wadził. Wentylacja komina miala być poprowadzona kominkami. Przyszedł dziś do mnie duet braci komininiarskich panów Koll i młodszy zaczął mojemu Wumilowi doradzać:

- przebudowę dachu

- wystawienie 1 m rury spiro

- prosiłam o opinię do gazowni

- kazał wmontowywać wkład do kominka, bo inaczej nie będzie mógł podbic dziennika

I generalnie to jest wszystko do kitu ale da się naprawić za jakieś gigantyczne pieniądze. Dodam, ze piec ma być kondesat 18 Vat i będzie rekuperator. Apel jest o kominarza - budowalńca z poczuciem estetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi z bliska i z daleka oto moja kominiarska opowieść i prośba o radę. Jest tak, jak górale dom wznosili to uciekli z koszowej co by komin nie wadził. Wentylacja komina miala być poprowadzona kominkami. Przyszedł dziś do mnie duet braci komininiarskich panów Koll i młodszy zaczął mojemu Wumilowi doradzać:

- przebudowę dachu

- wystawienie 1 m rury spiro

- prosiłam o opinię do gazowni

- kazał wmontowywać wkład do kominka, bo inaczej nie będzie mógł podbic dziennika

I generalnie to jest wszystko do kitu ale da się naprawić za jakieś gigantyczne pieniądze. Dodam, ze piec ma być kondesat 18 Vat i będzie rekuperator. Apel jest o kominarza - budowalńca z poczuciem estetyki

 

Co to znaczy wentyalcja komina?

P.S.

Znam takich kominiarzy co to najpierw nawijają że wszystko jest źle a później sami oferują pomoc w "naprawie"... sam takiego jednego pognałem:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...