Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budujących.

 

Buduje w okolicach Otwocka Jak wszyscy inni zaczynający w 2007r walczę kolejno z brakiem materiałów, potem fachowców, a teraz recesją. Tak naprawdę to do kompletu brakuje tylko potopu i gradobicia.

 

Do końca 2008r. staram się jakoś zamknąć stan surowy. Do szczęścia brakuje mi sprawdzonego dostawcy i montażysty bramy garażowej segmentowej (Hoorman, Wiśniowski, Krispol). Jeżeli ktoś ma namiar na sprawdzonych i przystępnych cenowo ludzi będę zobowiązany za pomoc i informacje na priva. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

woda w wodociagu miejskim jest przebadana i spelnia normy przewidziane wg sanepidu, poza tym za kazdym razem podczas wykonywania przyłącza, wykonawca ma obowiązek zawieźć próbkę wody, po wcześniejszym przepłukaniu rur do sanepidu w celu uzyskania zaświadczenia do odbioru końcowego przyłącza.

Jeśli chodzi o jakość wody, to jest to woda zdecydowanie lepsza od warszawskiej bo pochodzi ze studni głębinowych (nie mylić z oligoceńskimi) a w wawie wode ciągnie 'gruba kaśka' z dna wisły.

Jeśli masz zbędne ok 1,5 tyś. to proponuję zamonowanie zmiękczacza wody. Zaoszczedzisz na kupnie soli do zmywarki, calgonu do pralki i na chemi do czyszczenia wszelki urzadzen sanitarnych (nie bedziesz mial nalotu kamienia).

pozdrawiam

A.

 

Czesc Agnieszka,

dziekuje za informacje. Wiem, ze woda w wodociagu miejskim jest przebadana i spelnia wszelakie normy natomiast chodzi mi czy nadaje sie do spozycia przegotowaniu- czytaj robienia herbaty itd. Na Mokotowie w kranach tez plynie woda przebadana i dopuszczona przez Sanepid a jednak herbaty zrobionej na niej nie da sie wypic.

Protokól z odbioru przylacza wodnego mam ale czy tam byl jakis papierek z badania wody?? :roll:

Czyli wnioskujac z Twojej wypowiedzi mozna przyjac, ze woda z Mrowisk nadaje sie do spozycia. :D

Co do zbednych 1,5 tys. zl to na koniec budowy to musze sie zastanowic, bo za ta sume to mozna sporo calgonu i innych medykamentow do pralki czy zmywarki na dlugie lata nakupic. Natomiast powiedz czy rzeczywiscie jest tak zakamieniona? Pralke czy zmywarke moge jeszcze jakos traktowac chemia ale baterie czy brodzik itd. to troche ciezko co troche skrobac kamien.

Pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast powiedz czy rzeczywiscie jest tak zakamieniona? Pralke czy zmywarke moge jeszcze jakos traktowac chemia ale baterie czy brodzik itd. to troche ciezko co troche skrobac kamien.

Pozdrawiam

marcin

 

Niestety z praktyki moge tylko napisać, że herbatę da się pić ;)

natomiast odnośnie kamienia, to ja mam własne ujęcie z własnymi filtrami i zmiękczaczem - kamienia u mnie brak :)

Myslę, że powinieneś udać cię do Zakładu Komunalnego i poprosić o pokazanie badań wody (parametrów). Z tymi badaniami udać się do pierwszego producenta filtrów i poprosić o interpretację. Wtedy będziesz wiedział jak to wygląda.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

 

Buduje w okolicach Otwocka Jak wszyscy inni zaczynający w 2007r walczę kolejno z brakiem materiałów, potem fachowców, a teraz recesją. Tak naprawdę to do kompletu brakuje tylko potopu i gradobicia.

 

Do końca 2008r. staram się jakoś zamknąć stan surowy. Do szczęścia brakuje mi sprawdzonego dostawcy i montażysty bramy garażowej segmentowej (Hoorman, Wiśniowski, Krispol). Jeżeli ktoś ma namiar na sprawdzonych i przystępnych cenowo ludzi będę zobowiązany za pomoc i informacje na priva. :D

 

Sprawdzonych to nie mam, bo dopiero mi będą montować, ale przystępni cenowo to oni i owszem są.

 

Nr tel 507134542

 

Za bramę segmentową 500x225, Wiśniowski, z automatyką zapłaciłem 6630 brutto.

 

Pozdrawiam,

Kuzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Ceny raczej troszke spadły bo w tej cenie to obecnie można mieć Hoormana. :D Z Wiśniowskm podobno ostatnio bywają problemy. Wyjatek stanowi bramz uchylne, ktore sa OK

Dziękuje za namiar i pomoc. Po montażu bramy podziele się wrażeniemi. Jeżeli ktos jest jeszcze zainteresowany prześle je na priv.

 

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kuzyna :D

 

Nie doczytałem, ze jest automat i przesadziłem :oops: . Hoorman z automatem to min 7000, PLN (przy tych rozmiarach). Przy automacie mogą dać wiekszy upust bo cena katalogowa jest wieksza. O Wiśniowskim sa różne opinie i masa osób też je chwali. Czasami każdej firmie potrafi zdarzyć sie słabsza partia lub niższą cene "na markiet" firma rekompensuje sobie obnizeniem jakości. Jak pokazuje przykład dachówki Creaton nie znaczy to że pozostale partie produktu są złe. Wiśniowski też moze być OK. Trzeba pojechać, zobaczyc i porównać. Ja nie widziałem Wisniowskiego, a swoje opinie opieram wyłącznie na zdaniu znajomych. Jezeli Casting producentów w sklepie wypadnie OK, bardzi chętnie wezmę Wiśniowskiego

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

możecie polecić tartak z dobrą więźbą dachową?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Ja więźbę brałem z tartaku z miejscowości Turze po drodze ze Stanisławowa do Wołomina. Wszystko było na czas, cena atrakcyjna na tle innych ofert, ponadto właściciel dobrze mi doradził gdzie nawet zmniejszył sobie zysk, bo miałem więźbę przewymiarowaną, więc powróciłem do niego po zmianach u kiera. Tutaj namiar http://katalog.pf.pl/Turze/Anpol-Andrzej-Kalata-F8625772G0B9330-m19.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Kuzyna :D

 

Nie doczytałem, ze jest automat i przesadziłem :oops: . Hoorman z automatem to min 7000, PLN (przy tych rozmiarach). Przy automacie mogą dać wiekszy upust bo cena katalogowa jest wieksza. O Wiśniowskim sa różne opinie i masa osób też je chwali. Czasami każdej firmie potrafi zdarzyć sie słabsza partia lub niższą cene "na markiet" firma rekompensuje sobie obnizeniem jakości. Jak pokazuje przykład dachówki Creaton nie znaczy to że pozostale partie produktu są złe. Wiśniowski też moze być OK. Trzeba pojechać, zobaczyc i porównać. Ja nie widziałem Wisniowskiego, a swoje opinie opieram wyłącznie na zdaniu znajomych. Jezeli Casting producentów w sklepie wypadnie OK, bardzi chętnie wezmę Wiśniowskiego

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

:)

 

Zapomniałm dodać, że jest to cena wraz z montażem. To była jedna z najtańszych ofert jakie udało mi się znaleźć a sprawdziłem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...