Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja pytałem na forum Halinowa, Inmud szukał chętnych (post)

znalazło się dwóch: ja i jeszcze czosnek69, ale temat chyba umarł :-(

 

pozdrawiam

 

Ja chętnie się dołącze, ale w przyszłym sezonie (niestety podobnie jak Ty nie mam gdzie tego w tym roku skladować)... póki co kupiłem 3m3 ...a na wiosnę jak postawię drewutnię z prawdziwego zdarzenia bede na pewno zainteresowany drewnem za taką cene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się usmiechnę o namiary na pana kominiarza :D

 

HEFALUMP WRÓCIŁ!!!!

 

Komin odbierał mi P. Ostrowski - namiary podam na priva, jesli sprawa jeszcze aktualna.

 

Co do drewna tez w przyszlym roku chetnie sie dolacze. Na razie od czasu do czasu podpadalam jeszcze deskami z budowy...

 

pozdrawiam wszystkich, w szczegolnosci Qdlatego i Lolka... :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem na forum Halinowa, Inmud szukał chętnych (post)

znalazło się dwóch: ja i jeszcze czosnek69, ale temat chyba umarł :-(

 

pozdrawiam

 

Ja chętnie się dołącze, ale w przyszłym sezonie (niestety podobnie jak Ty nie mam gdzie tego w tym roku skladować)... póki co kupiłem 3m3 ...a na wiosnę jak postawię drewutnię z prawdziwego zdarzenia bede na pewno zainteresowany drewnem za taką cene...

 

Woju,

 

Z czego bedziesz budował drewutnię... Tez coś takiego raczej jest mi potrzebne, ale nie chialbym żeby jakaś szopa straszyła na ogródku mnie i moją kochaną żonę oraz dziecko... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się usmiechnę o namiary na pana kominiarza :D

 

HEFALUMP WRÓCIŁ!!!!

 

Komin odbierał mi P. Ostrowski - namiary podam na priva, jesli sprawa jeszcze aktualna.

 

Co do drewna tez w przyszlym roku chetnie sie dolacze. Na razie od czasu do czasu podpadalam jeszcze deskami z budowy...

 

pozdrawiam wszystkich, w szczegolnosci Qdlatego i Lolka... :)

 

pzdr

 

Mam juz namiary na jednego pana kominiarza ale i drugi się przyda.

Zawsze mozna porównać ceny :D

 

pozdrowionka monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem na forum Halinowa, Inmud szukał chętnych (post)

znalazło się dwóch: ja i jeszcze czosnek69, ale temat chyba umarł :-(

 

pozdrawiam

 

Ja chętnie się dołącze, ale w przyszłym sezonie (niestety podobnie jak Ty nie mam gdzie tego w tym roku skladować)... póki co kupiłem 3m3 ...a na wiosnę jak postawię drewutnię z prawdziwego zdarzenia bede na pewno zainteresowany drewnem za taką cene...

 

Woju,

 

Z czego bedziesz budował drewutnię... Tez coś takiego raczej jest mi potrzebne, ale nie chialbym żeby jakaś szopa straszyła na ogródku mnie i moją kochaną żonę oraz dziecko... :)

 

Konstrukcja bedzie pospawana z profili zamknietych, a że bedzie to z przodu dwa słupki ogrodzeniowe będą służyły również za konstrukcję. Daszek spadzisty a na nim dachówka bitumiczna która mi pozostała... Jeden bok już jest (płot sąsiada), co do reszty jeszcze nie wiem, ale skłaniam się raczej ku otwartej / przewiewnej konstrukcji... zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam wszytskich budowniczych.

 

PS nie omieszkam sie pochwalic ze już od dwóch tygodni jesteśmy na swoim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się usmiechnę o namiary na pana kominiarza :D

 

HEFALUMP WRÓCIŁ!!!!

 

Komin odbierał mi P. Ostrowski - namiary podam na priva, jesli sprawa jeszcze aktualna.

 

Co do drewna tez w przyszlym roku chetnie sie dolacze. Na razie od czasu do czasu podpadalam jeszcze deskami z budowy...

 

pozdrawiam wszystkich, w szczegolnosci Qdlatego i Lolka... :)

 

pzdr

 

A ja go ODRADZAM!!!!

Szczegóły na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odradzasz, to jakiego kominiarza polecasz?

A tak z innej beczki. Czy ktoś z Was dostał może wizytówkę szklarza Aleksandra Rosy? Właśnie wrzucił mi ją do skrzynki. W zeszłym roku wrzucił ją znajomym z sąsiedztwa w poniedziałek, a w środę ktoś z wiatrówki strzelił im w szybę. Czy mnie też to czeka? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie odbioru budynku... tzn dokładnie co MUSI być wpisane w Dzienniku Budowy i jakie protokoły odbioru są potrzebne.... Może ktoś natrafił na w/w wątek na tym forum... wdzięczny będę za linka...

Pzdr

http://powiatminski.pl/bip/index.php?ID=900&kat=15

formularz zawiadomienia o zakonczeniu budowy

pozdr.

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie odbioru budynku... tzn dokładnie co MUSI być wpisane w Dzienniku Budowy i jakie protokoły odbioru są potrzebne.... Może ktoś natrafił na w/w wątek na tym forum... wdzięczny będę za linka...

Pzdr

 

Czesc

jesli chodzi o formalnosci to:

1.musisz mniec odbior przylacz elektrycznego bez wzgledu czy to jest przylacze ziemne czy napowietrzne - ja mam napowietrzne i musialem dymac do otwocka z wnioskiem o wydanie zaswiadczenia ze przylacze choc przez nich zrobione oni odbieraja.

2. jesli masz gaz to odbior przylacz gazowego, protokol z wykonania prob szczelnosci oraz protokolo z wykonania proby szczelnosci przylacza od skrzynki w plocie do budynku lub w budynku rozprowadzone

3. woda - protokolo odbioru przylacza wodnego

4. jesli masz kanalizacje to tez odbior przylacza kanalizacyjnego

5. protokol z wykonania przegladow kominowych

6. musisz rowniez mniec protokol z pomiarow instalacji elektrycznej wew

7. oswiadczenie kierownika ze masz juz gotowy do odbioru dom i ze wszystko wokol posprzatane

 

zlozyc dokumenty i czekac 21 dni aby nie przyszli i sie nie czepiali ;)

a pozniej to juz meldunek i mieszkac :D

jak mi sie cos przypomni to dam znac

 

pozdrawiam i zycze szczescia w bojach ;)

 

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczac i tak trzeba od inwentarki powykonawczej, bo z nia chyba najdluzej sie schodzi (ok 2 miesiace). Reszta to pikus. Sprawdz tez czy od nowego roku nie jest wymagany audyt energetyczny.

 

Ja inwentaryzację miałam zrobioną w 2 tygodnie.

Widać miałam szczęście :D

 

Tak zacznę o d geodety ... jeszcze pytanko odnosnie gazu... przecież przyłącze trzeba było budowac na oddzielnym pozwoleniu z oddzielnym dziennikiem budowy itd. W związku z tym jeżeli będę miał odebraną ta inwestycję przez PINB to już przy odbiorze domyu nie powinni o " sprawy" gazowe pytac czy tak????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zacznę o d geodety ... jeszcze pytanko odnosnie gazu... przecież przyłącze trzeba było budowac na oddzielnym pozwoleniu z oddzielnym dziennikiem budowy itd. W związku z tym jeżeli będę miał odebraną ta inwestycję przez PINB to już przy odbiorze domyu nie powinni o " sprawy" gazowe pytac czy tak????

 

Tak masz racje przylacze gazowe wymaga pozwolenia ale i tak PINB przy odbiorze budynku wymaga tych dokumentow tzn protokol odbioru, niestety taka polityka zbierania papierkow ;)

powodzenia w bojach

 

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...