Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli chodzi o koszt wywiercenia studni, to ja w kwietniu płaciłem w 60 zł za m. Woda była na 27 metrach. Woda jest zażelaziona, także do studni trzeba doliczyć koszt odpowiednich filtrów ok. 4000 zł.

 

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że wcale ceny nie są takie kolosalne jak mnie straszono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem natomiast juz brame garazowa - Wisniowskiego...

 

pozdrawiam

 

No właśnie też zacząłem intensyfikować działania z zamówieniem bramy. Wczoraj wyszedłem ze średnią miną od przedstawiciela NoVofermu.

Za bramę złąty dąb 240x460 z siłownikiem i montażem - 8000zł

A mogę zapytać jaką dostałeś ofertę u Wiśniowskiego? Swego czasu, zdaje się w kwietniu miałem ich ofertę, ale przypuszczam, że teraz ceny wyglądają innaczej.

 

Co do odkurzacza, to namawiam do kupienia instalacji i założenia jej samemu. Koszt 500 zł z automatyczną szufelką, rurkami, 3 gniazdkami oraz klejem instrukcją, generalnie komplet. Roboty było na 2 godzinki. A na końcu, jak uznam że budżet pozwala, to powiesze jednostkę w sensie kupie, jak nie to trudno, będę czekał, a instalacja już będzie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Radku,

 

Brame o kupilem w Celmecie w Sulejowku na Dworcowej (namiary mozna sciagnac ze strony Wisniowskiego); 225/450, ciemnny braz, kaseton, panelowa z zamkiem - 4,5 tys z montazem. Nie ma wzoru slojow drewna - z rysunkiem drewna sa drozsze, nie ma tez silownika. Czlowiek przyjechal do manie na budowe, wymierzyl, sprawdzil jaka wejdzie i wypisal zamowienie. Podobna, ale wyzsza cene dosatelem tez w Sulejowku i tez na Dworcowej, ale nie Wisniowskiego tylko inna (No name) - w Okna-Grubek.

 

Teraz rozgladam sie za drzwiami antywlamaniowymi...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos potrzebowal stal do zbrojenia to znalazlam taniego dostawce:

ROZ-BUD w Klembowie-Ostrowek sklad w Lipce.

prety fi 12 zebrowane cena 2,56 zl/kg - 12 mb pret - 28,51 zl

prety fi 6 gladkie cena 2,70 zl/kg (w szpulach)

drut wiazalkowy - 5 zl/kg

 

ceny oczywiscie brutto

Transport do Sulejowka i okolic - 60 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

W poniedzialek zaczynam dalszy etap prac...

Instalacja alarmowa, okna, drzwi, ocieplenie, brama garazowa, instalacja elektryczna, tynki wew. instalacja CO i wylewki...

 

Nie moge sie doczekac...

 

aaa.... mam juz wkopane szambo i rozprowadzona instalacje wodna i kanalizacyjna!

 

Jeszcze ogrodzenie frontowe i boczne trzeba wybrac....

 

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłych sąsiadów,

jeśli posiada ktoś wiedzę na temat wolnych działekok 1000m w okolicach Sulejówka, Wesołej lub Halinowa (ew. okolice), proszę o podzielenie się wiedzą. Najbardziej oprócz rozsądnej ceny interesuje mnie bliskość szkoły podstawowej.

Jesteśmy rodzinką posiadającą dwóję wspaniałych maluchów i podobnie jak Wy marzymy o własnym domu z ogrodem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w gm. Halinów.

 

Mam takie pytanka:

 

Ile będzie Was kosztował metr powierzchni domu do zamieszknia (bez wodotrysków, średni standard)? I tu nie bardzo wiem o którą pow. pytać, żeby odpowiedź była zbliżona do stanu faktycznego, pow. uzytkową czy całkowitą?

 

Jaki jest koszt papierkologii?

 

Jaki jest koszt doprowadzenia przyłączy mediów do budynku zakładając, że media są w drodze przy działce?

 

Chciałbym mieć jakieś przybliżone pojęcie o koszczie budowy domu.

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie Was kosztował metr powierzchni domu do zamieszknia (bez wodotrysków, średni standard)? I tu nie bardzo wiem o którą pow. pytać, żeby odpowiedź była zbliżona do stanu faktycznego, pow. uzytkową czy całkowitą?

 

To zalezy z jakich materialow bedziesz budowal, czy z betonu komorkowego czy z ceramiki, czy na podlogach gres, parkiet czy panele, czy 1-2-3 lazienki czy wiecej, czy piwnica czy bez, czy parterowka czy piertowy ect... nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaki bedzie koszt WASZEGO domu.

 

Jaki jest koszt papierkologii?

 

to zalezy czy projekt indywidualny, czy z pracowni (powtarzalny)1400-10000, mapy do projektowania ok 500-700 zl, adaptacja projektu przy powtarzalnym 1000-2000, dodatkowe zaswiadczenia min. melioracja 50 zl, warunki wodociagowe 25 zl, prad umowa ok 1000 zl, gazownia umowa 1000-3000 ect....

 

Jaki jest koszt doprowadzenia przyłączy mediów do budynku zakładając, że media są w drodze przy działce?

 

To tez zalezy od odleglosci od ulicy do domu moze to byc zarowno 6 mb jak i 20 mb zalezy jaka dzialka i jak daleko od drogi dom wybudowany.

Prad ok 1500-2000 zl, woda ok 60 zl/ mb, kanalizacja ok 110 zl/mb, gaz nie mam pojecia.

 

Chciałbym mieć jakieś przybliżone pojęcie o koszczie budowy domu.

 

Najlepsze pojecie bedziesz mial jak sobie juz kupisz projekt, siadziesz do exela rozpiszesz budowe na poszczegolne etapy i przeliczysz po cenach rynkowych materialy. Potem jeszcze dodasz przynajmniej 25% na nieprzewidywane wydatki. Wtedy bedziesz mial orientacyjny koszt budowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Na jakiej głębokości robiliście fundament?

Czy ktoś robił badania geotechniczne pod tym kątem?

No i jeszczę poproszę o namiary na studniarza.

 

Nie wiem czy odpowiem na Twoje pytanie - głębokość fundamentów determinuje strafa przemarzania na danym terenie. Na Mazowszu przyjmuje się 80-100 cm. Jesli chodzi Ci o to czy na bardziej namokłym gruncie wpuszcza się fundament głebiej czy wręcz przeciwnie to tutaj głębokość posadowienia ma mniejsze znaczenie (mówię o domu niepodpiwniczonym) - konstruktor raczej powinien przeliczyć grubość fundamentów i zbrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Zebralem wiekszosc dokumentow potrzebnych do pozwolenia na budowe, ale pojawil sie PROBLEM :evil: - jak sie okazalo przez moja dzialke przebiegaja saczki i itp. W Zarzadzie Melioracji wspomnieli ze koszt ich przebudowy to ok. 2000 projekt + 2000 wykonanie

 

Czy ktos wiek jak ominac przebudowe ?

 

Przeciez te saczki sa poprzerywane w wielu miejsach i nie dzialaja. To jest kompletny bezsens zeby to przebudowywac i wywalac tyle kasy. ABSURD :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

PS chodzi o Jozefin

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Na jakiej głębokości robiliście fundament?

Czy ktoś robił badania geotechniczne pod tym kątem?

No i jeszczę poproszę o namiary na studniarza.

 

Nie wiem czy odpowiem na Twoje pytanie - głębokość fundamentów determinuje strafa przemarzania na danym terenie. Na Mazowszu przyjmuje się 80-100 cm. Jesli chodzi Ci o to czy na bardziej namokłym gruncie wpuszcza się fundament głebiej czy wręcz przeciwnie to tutaj głębokość posadowienia ma mniejsze znaczenie (mówię o domu niepodpiwniczonym) - konstruktor raczej powinien przeliczyć grubość fundamentów i zbrojenie.

Dzięki Kraftz.

Chodziło mi właśnie o strefę przemarzania u nas, czyli w Halinowie.

Przyjmuję, więc 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ksieciu za dobry pomysl. :D

Rzeczywiscie przeciez to, ze jest na mapie, nie musi znaczyc ze jest tam w realu. Na razie wyslalem im mape 1:500 i niech rysuja. Jak juz otrzymam mapke z powrotem to wezme lopate i troche pokopie, jak nic nie znajde to mam argument, zeby dali mi spokoj.

 

P.S.

Ladna dzialka. Gdzie budujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...