Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam forumowiczy z gminy Halinów!

Mam pytanko - planujemy wybudować dom bez skosów na tym terenie ale niestety przeraża mnie kąt nachylenia dachu minimum 35 stopni...

Czy jest szansa na uzyskanie pozwolenia na budowę na mniejszy kąt nachylenia np: 25-30 stopni?

Czy macie jakieś informacje czy plan zagospodarowania dla gminy jeżeli chodzi o kąty nachylenia dachu ma się zmienić w przyszłości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczy z gminy Halinów!

Mam pytanko - planujemy wybudować dom bez skosów na tym terenie ale niestety przeraża mnie kąt nachylenia dachu minimum 35 stopni...

Czy jest szansa na uzyskanie pozwolenia na budowę na mniejszy kąt nachylenia np: 25-30 stopni?

Czy macie jakieś informacje czy plan zagospodarowania dla gminy jeżeli chodzi o kąty nachylenia dachu ma się zmienić w przyszłości?

Pozdrawiam

 

Nie ma szans na pozwolenie budowlane niespełniające wymogów planu miejscowego... plan miejscowy rzecz święta...

 

Co do zmiany planu to słyszałem że mają wziąć pod uwagę zmianę jeżeli chodzi o ten durny przepis dotyczący nachylenia dachu... ale kiedy to nastąpi i czy w ogóle nastąpi ...nikt nie wie...

 

Ja niestety mimo iż mam dom parterowy ze strychem nieużytkowym musiałem podnieść dach do 35 stopni... i nie ważne ile więcej zapłaciłem za więźbę, pokrycie dachowe itd.... urzędasów to nie obchodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy z okolic - jeśli ktoś ma namiary i ceny na projektantów i wykonawców wod- kan - błagam niech mi wyśle - dostałam jakieś namiary w Zakładzie komun. ale co jeden to lepszy i droższy :evil:

I jeszcze bardzo uprzejmie pytam - czy ktoś z Was pragnie tak jak ja postawić swój wolnostojący garaż bezpośrednio przy granicy z sąsiadem i drogą prywatną?

Wg rozporządzenia jest to możliwe (dł.do 5,5m, wys. do 3m.) a w praktyce?

Dzięki z góry za podpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczy z gminy Halinów!

Mam pytanko - planujemy wybudować dom bez skosów na tym terenie ale niestety przeraża mnie kąt nachylenia dachu minimum 35 stopni...

Czy jest szansa na uzyskanie pozwolenia na budowę na mniejszy kąt nachylenia np: 25-30 stopni?

Czy macie jakieś informacje czy plan zagospodarowania dla gminy jeżeli chodzi o kąty nachylenia dachu ma się zmienić w przyszłości?

Pozdrawiam

 

Nie ma szans na pozwolenie budowlane niespełniające wymogów planu miejscowego... plan miejscowy rzecz święta...

 

Co do zmiany planu to słyszałem że mają wziąć pod uwagę zmianę jeżeli chodzi o ten durny przepis dotyczący nachylenia dachu... ale kiedy to nastąpi i czy w ogóle nastąpi ...nikt nie wie...

 

Ja niestety mimo iż mam dom parterowy ze strychem nieużytkowym musiałem podnieść dach do 35 stopni... i nie ważne ile więcej zapłaciłem za więźbę, pokrycie dachowe itd.... urzędasów to nie obchodzi....

 

Najlepsze jest to, ze w Hipolitowie jest minimum dla dachu 25 stopni, a dla reszty swiata (gminy) 35 stopni... Niech zgadne Pani burmistrz mieszka w Hipolitowie... no tak... i wszystko jasne.

Przeciez zmiana tego zapisu w MPZP to chwila moment - w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz hydraulik zaproponował nam ceny kaloryferów i pieca Buderusa 40% zniżką. Było to rzeczywiście taniej niż wszystkie (także internetowe) oferty. Całość wykonana fachowo, czysto i sprawnie, no i mam gwarancję serwisu na telefon. .

Mogę poprosić o namiar na solidnego hydraulika? Mam w Cisiu kłopot z wodą i chcę wiedzieć czy to kwestia studni czy instalacji przy pompie. Po ostatniej awarii światła dołożyłem pompę ręczną, ale coś mam kłopot z elektryczną.

Pozdrawiam

Radek_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić o namiar na solidnego hydraulika? Mam w Cisiu kłopot z wodą i chcę wiedzieć czy to kwestia studni czy instalacji przy pompie. Po ostatniej awarii światła dołożyłem pompę ręczną, ale coś mam kłopot z elektryczną.

Pozdrawiam

Radek_

Może zmieniono kolejność faz. Pompy z silnikami 400v w jedną stone mają lepsze parametry. Może to być przyczyna o ile masz pompe z silnikiem siłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poprosić o namiar na solidnego hydraulika? Mam w Cisiu kłopot z wodą i chcę wiedzieć czy to kwestia studni czy instalacji przy pompie. Po ostatniej awarii światła dołożyłem pompę ręczną, ale coś mam kłopot z elektryczną.

Pozdrawiam

Radek_

 

wodex z Wesołej http://wodex.studnie.webpark.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odstapie za symboliczna kwote palete porothermu 30 oraz 750 kg piasku kwarcowego (pakowany w worki po 50 kg). Odbior w Sulejowku.

 

Polecam bardzo dobry i tani sklad budowlany - jarbud. Kontakt przez pania jole, ktora duzo rzeczy daje duzo tanie - prosze sie powolywac na Magde z Sulejowka

jej kom.516 086 847.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesteśmy na etapie wyboru okien do naszego domku. Więc pierwsze pytanie - jakie marki okien i kogo do montażu polecacie/nie polecacie z okolic Mińska Mazowieckiego.

 

Mam też jeszcze jedno pytanie bardziej ogólnopolskie - czy ktoś z was ma zamontowane okna przesuwane? Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice? Może moglibyśmy u kogoś z was takie okna zobaczyć?

 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.

Marta

 

polecam MIRO Stojadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesteśmy na etapie wyboru okien do naszego domku. Więc pierwsze pytanie - jakie marki okien i kogo do montażu polecacie/nie polecacie z okolic Mińska Mazowieckiego.

 

Mam też jeszcze jedno pytanie bardziej ogólnopolskie - czy ktoś z was ma zamontowane okna przesuwane? Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice? Może moglibyśmy u kogoś z was takie okna zobaczyć?

 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.

Marta

 

Witaj,

jakbyś chciała porozmawiać ze znawcą w tych sprawach to polecam firmę Tommar, ew Jareko - namiarami służę. Co do okien/drzwi przesuwnych itp również mają. Ja takie zamawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...