Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

u mnie za 120l

no to 13 zł za pojemnik to taniocha! może się na nich przerzucę?

ale pewnie nie dają pojemnika?

 

pozdrawaim

 

Hej.

Pojemnika nie dają. Za to dają worki (w różnych kolorach, w zależności co tam pakujesz). Aha, do czarnych (odpadów bytowych), tych po 13 PLN, nie można pakować plastiku, papieru itp.

Cały recykling jest odbierany 1 raz w miesiącu za 4 PLN ryczałtowo.

 

Dzięki za info.

 

Pzdr,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam pytanko do osób które już przechodziły odbiór budynku, baź mają wiedzę na ten temat, o nadzór budowlany w minsku mazowieckim, czy często przychodzą na odbiory, czy są czepialscy itd, itp.

Wiadomo że jak będą upierdliwi i jak będą chcieli to zawsze coś tam znajdą....

może macie jakieś doświadczenia... bądź coś słyszeliście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat korzystam z EkoSam i mi się to opłaca.

Może i płaci się za worek odpadów bytowych 18 zł ale do tego dochodzi mi około 5 worków odpadów segregowanych w miesiącu (dużo nam idzie plastików).

Za segregowane płacę ryczałtem 9 zł (dzisiaj dostałam pismo o podwyżce) a gdybym miała je wywieźć w cenie odpadów bytowych - łatwo policzyć.

A i dla środowiska lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat korzystam z EkoSam i mi się to opłaca.

Może i płaci się za worek odpadów bytowych 18 zł ale do tego dochodzi mi około 5 worków odpadów segregowanych w miesiącu (dużo nam idzie plastików).

Za segregowane płacę ryczałtem 9 zł (dzisiaj dostałam pismo o podwyżce) a gdybym miała je wywieźć w cenie odpadów bytowych - łatwo policzyć.

A i dla środowiska lepiej.

Pozdrawiam

 

Ja jeszcze pisma o podwyżce nie dostałem, ale 9 pln za segregację to bandyterka.... Myślałem że te 5 zł (tak było dotychczas) to tylko czasowo (bo faktycznie kryzys w branży był).... ale teraz gdzie ceny surowców wtórnych rosną????

Za co te 9 pln???? Dla niezorientowanych podam że KILO przykładowo odpadowej folii strecz (oczywiście czystej...) kosztuje nawet 1,3pln!!! już o cenach metali nie wspomnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko do osób które już przechodziły odbiór budynku, baź mają wiedzę na ten temat, o nadzór budowlany w minsku mazowieckim, czy często przychodzą na odbiory, czy są czepialscy itd, itp.

Wiadomo że jak będą upierdliwi i jak będą chcieli to zawsze coś tam znajdą....

może macie jakieś doświadczenia... bądź coś słyszeliście....

Nie wiem o co chodzi z tym przychodzeniem na odbiory - jak nic takiego nie miałem. Kilka praktycznych rad:

- dostarcz komplet wymaganych dokumentów (teraz już nie pamiętam wszystkich ale możesz to u nich się wcześniej dowiedzieć - najlepiej poproś o odpowiedź na piśmie, bo będziesz parę razy donosił :D ) oraz jeżeli w pozwoleniu na budowę masz coś tam wpisane, że w przypadku kolizji z urządzeniami melioracyjnymi musisz zawiadomić Wydziału Melioracji w Otwocku to do nadzoru budowlanego musisz dostarczyć oświadczenie kierownika budowy, że podczas budowy domu takowej kolizji nie było. To wg pracujących tam bardzo ważny dokument a nie figuruje na liście wymaganych dokumentów.

- jak będziesz składał wniosek to wyszczególniasz na nim wszystkie papiery jakie oddajesz (protkół odbioru wody, kanalizacji, prądu, gazu, kominarz, świadectwo energetyczne itd.). Wypełnij taki wniosek w dwóch egzemplarzach i każ na dole niech Pani Ci pokwituje, że odebrała od Ciebie wszystkie te dokumenty i kopie zachowaj dla siebie.

Pisze to na podstawie własnych doświadczeń, gdzie po upłynięciu ustawowego terminu okazało się, że brakuje jednego dokumentu. I jak im wtedy udowodnisz, że oddałeś?

Podsumowując bądż miły, szczególnie dla pani tam pracującej gdyż jest to osoba "szczególnie zorientowana" na petenta. :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pisma o podwyżce nie dostałem, ale 9 pln za segregację to bandyterka.... Myślałem że te 5 zł (tak było dotychczas) to tylko czasowo (bo faktycznie kryzys w branży był).... ale teraz gdzie ceny surowców wtórnych rosną????

Za co te 9 pln???? Dla niezorientowanych podam że KILO przykładowo odpadowej folii strecz (oczywiście czystej...) kosztuje nawet 1,3pln!!! już o cenach metali nie wspomnę....

 

Ja też jeszcze nic nie wiem o podwyżce. Olej napędowy podrożał a śmieciarki takowy konsumują. :D

Jest to bandyterka jak piszesz ale co zrobisz? Dla tych 4 zł miesięcznie nie opłaca się zmieniać odbiorcy a i chyba konkurencji za silnej w odbiorze segregowanych smieci Eko Sam nie ma? Lekaro bierze niesegregowane jak leci i wychodzi to sporo drożej.

W gminie, gdzie mieszkają moi teściowie, segregowane śmieci są odbierane za free. I to jest logiczne, bo przecież firma odbierająca na nich jeszcze zarabia. Ale tam gmina jest w jakiś sposób zaangażowana w tego typu projekty a u nas nawet nie ma miejsc gdzie można by odwieźć folię czy makulaturę. Jak pytałem w gminie gdzie są pojemniki na folie to powiedzieli, że nie ma, bo ludzie tam syf wrzucali. Referendum śmieciowe okazało się porażką ale jak miało być inaczej, jak cały projekt był przygotowany nieklarownie i ludzie nie wiedzieli ile mieliby płacić za wywóz śmieci przez firmę wybraną przez gminę.

Jak jechałem w sobotę ulicą Mazowiecką to co jakiś czas mijałem porzucone przy drodze reklamówki/worki ze śmieciami.Niby miały być wzmożone kontrole sprawdzające czy dany dom posiada umowę na wywóz śmieci - do mnie jak na razie nikt nie zawitał a jeden dom w mojej okolicy na 100% umowy nie ma ale za to bury dym z komina wali, że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie też sporo plastiku się produkuje i wywóz recyklingu raz w miesiącu (jak w EkoSam) to trochę mało....

 

I kwota w EkoSam robi się spora:

18 PLN x 2 + 9 PLN = 45 PLN ;(

 

Podobno można też odwieźć sortowane do Eko Sam i przyjmą. A te 9 zl to przecież ryczałt - niezaleznie ile tych worków z odpadami recyklingowanymi naprodukujesz. Zawsze możesz przecież plastiki w kolejne worki poupychać.

Możesz też sie dogadać na odbiór komunalnych raz w miesiącu i wtedy jest płacisz tylko 18 zł (zakładając, że sam wozisz segregowane do nich).

Mi raczej chodzi o zasadę - jak można podnosić stawki za wywóz sortowanych śmieci jak folia, makulatura idzie w skupie do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie też sporo plastiku się produkuje i wywóz recyklingu raz w miesiącu (jak w EkoSam) to trochę mało....

 

I kwota w EkoSam robi się spora:

18 PLN x 2 + 9 PLN = 45 PLN ;(

 

Podobno można też odwieźć sortowane do Eko Sam i przyjmą. A te 9 zl to przecież ryczałt - niezaleznie ile tych worków z odpadami recyklingowanymi naprodukujesz. Zawsze możesz przecież plastiki w kolejne worki poupychać.

Możesz też sie dogadać na odbiór komunalnych raz w miesiącu i wtedy jest płacisz tylko 18 zł (zakładając, że sam wozisz segregowane do nich).

Mi raczej chodzi o zasadę - jak można podnosić stawki za wywóz sortowanych śmieci jak folia, makulatura idzie w skupie do góry?

 

Dokładnie o tym mówiłem, Eko-Sam bis wykorzystuje pozycję de facto monopolisty, bo nie ma w okolicy specjalnej konkurencji, o gminie nie chcę mi się mówić bo to tragedia (dlaczego np w podobnie "biednej" Wiązownej można zorganizować bezpłatną zbiórkę surowców wtórnych - a tu nie... I CZY W OGÓLE POTRZEBA DO TEGO REFERENDUM???)

Mnie krew zalewa bo np mam co miesiąc pełen wór aluminium (niezły ze mnie piwożłop) - i mam za łaskawe oddanie tego cennego surowca jeszcze tyle dopłacać???

Jeszcze chwila i wypowiem im umowę --- a surowce będę woził sam do skupu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można też odwieźć sortowane do Eko Sam i przyjmą. A te 9 zl to przecież ryczałt - niezaleznie ile tych worków z odpadami recyklingowanymi naprodukujesz. Zawsze możesz przecież plastiki w kolejne worki poupychać.

 

No tak, ale odbierają raz w miesiącu i muszę gdzieś te worki trzymać. A miejsca mam mało....

 

Możesz też sie dogadać na odbiór komunalnych raz w miesiącu i wtedy jest płacisz tylko 18 zł ...

 

Nie, nie chcieli takiej umowy podpisać. 2 worki bytowe w miesiącu to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, ale odbierają raz w miesiącu i muszę gdzieś te worki trzymać. A miejsca mam mało....

No jak to? Dom postawiłes i miejsca nie masz???:o :wink:

Nie, nie chcieli takiej umowy podpisać. 2 worki bytowe w miesiącu to minimum.

Ja w umowie mam wpisane, że dopuszcza się opcję wywozu bytowych raz w miesiącu ale po uprzednim uzgodnieniu ze Zleceniobiorcą. Czyli pewnie też byłyby schody.

 

Z drugiej strony patrząc na ilość śmieci produkowanych przez moją rodzinę obawiam się, że 120 litrów na miesiąc by nie starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie o tym mówiłem, Eko-Sam bis wykorzystuje pozycję de facto monopolisty, bo nie ma w okolicy specjalnej konkurencji, o gminie nie chcę mi się mówić bo to tragedia (dlaczego np w podobnie "biednej" Wiązownej można zorganizować bezpłatną zbiórkę surowców wtórnych - a tu nie... I CZY W OGÓLE POTRZEBA DO TEGO REFERENDUM???)

 

Referendum miało być w sprawie wywozu śmieci (zapewne bytowych i segregowanych) organizowanego przez gminę czyli w drodze przetargu zostałaby wyłoniona jedna firma, która obsługiwałaby wszystkie gospodarstwa a opłata z wywóz tych śmieci miałaby zostać doliczona do podatku, który odprowadza się do gminy. To chyba tak o ile pamiętam. Natomiast nie referendum nie miało nic wspólnego ze zbiórką surowców wtórnych.

Ja też myślałem by sam wozić te surowce do punktu, gdzie mogę je oddać ale nie bardzo mam na to czas, auta brudzić nie chce a czasami tektury mam tyle, że i do kombi nie wejdzie. Zapewne takich osób jest więcej i dzięki temu działa Eko Sam.

Ale tu jest właśnie pole popisu dla gminy. Robi się (to nie muszą byc koniecznie firmy z naszej gminy, jak będzie do obsługi cała gmina to się będzie opłacało firmom z okolicy po te śmieci przyjeżdzać) przedwstępne rozeznanie rynku z założeniami: odbiór bytowych płatny, segregowane bezpłatnie, zbiera oferty, wybiera najkorzystniejszą i przedstawia mieszkańcom. I wtedy dopiero się organizuje referendum, jak ludzie wiedzą ile +/- będą mieli płacić ( a zapewne było by to mniej niz 18 zl za bytowe + 9 za segregacje). I sprawa jest rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko do osób które już przechodziły odbiór budynku, baź mają wiedzę na ten temat, o nadzór budowlany w minsku mazowieckim, czy często przychodzą na odbiory, czy są czepialscy itd, itp.

Wiadomo że jak będą upierdliwi i jak będą chcieli to zawsze coś tam znajdą....

może macie jakieś doświadczenia... bądź coś słyszeliście....

hej

 

to co napisał Bonzo, to wszystko prawda :-)

Mnie pani w PINBie rozluźniła, kiedy to powiedziała: "ale Pan nazbierał tych papierów..." Zabić chciałem... :p

Nikt z wizytą nie przyszedł.

Co więcej, przy odbiorze papierów okazało się, że nikt chyba nawet do tej teczki nie zajrzał... Ale wcześniej musiałem odświeżyć parę papierów, bo np. przegląd kominiarski miał ponad rok...

 

powodzenia przy odbiorze

i weź potwierdzenie, że złożyłeś, koniecznie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko do osób które już przechodziły odbiór budynku, baź mają wiedzę na ten temat, o nadzór budowlany w minsku mazowieckim, czy często przychodzą na odbiory, czy są czepialscy itd, itp.

Wiadomo że jak będą upierdliwi i jak będą chcieli to zawsze coś tam znajdą....

może macie jakieś doświadczenia... bądź coś słyszeliście....

hej

 

to co napisał Bonzo, to wszystko prawda :-)

Mnie pani w PINBie rozluźniła, kiedy to powiedziała: "ale Pan nazbierał tych papierów..." Zabić chciałem... :p

Nikt z wizytą nie przyszedł.

Co więcej, przy odbiorze papierów okazało się, że nikt chyba nawet do tej teczki nie zajrzał... Ale wcześniej musiałem odświeżyć parę papierów, bo np. przegląd kominiarski miał ponad rok...

 

powodzenia przy odbiorze

i weź potwierdzenie, że złożyłeś, koniecznie

 

pozdrawiam

 

Pierwsze podejście nieudane:(

 

Nie miałem aktualnego potwierdzenia wpisu kier. budowy do izby .... nie wiedziałem w ogóle że to bedzie potrzebne....

 

No i potwierdzenie odbioru przyłącza energ. - nie miałem takiego jak trzeba....więc teraz się przepycham w Otwocku... Pani co wypisuje ten papierek jest na urlopie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, ale odbierają raz w miesiącu i muszę gdzieś te worki trzymać. A miejsca mam mało....

No jak to? Dom postawiłes i miejsca nie masz???:o :wink:

 

Bo wielkośc domu przewidziałem pod kątem mieszkających tam osób, a nie ilości składowanych śmieci ;)

 

Ale fakt, teraz budowałbym większy.

 

Nie trzeba jeździć - przy oczyszczalni jest punkt zbiórki.

Czynny od 11:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku.

 

Racja, byłem, wywaliłem ;)

Ale wisi kartka, że do pojemników na plastik można wrzucać tylko "plastik PET" (cyctat). Zakaz wrzucania folii ;)

Też dziwnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...