Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich.

Planujemy budowę w Halinowie, więc pozdrawiam przyszłych Sąsiadów!!!

 

Wczoraj spotkało mnie pierwsze "czołowe zderzenie" z urzędem.

Okazało się, że pomimo mojej zapobiegliwości, nie jestem w stanie zapobiedz nieprzewidzianemu - czyli... brakowi pełnej informacji i nieprzewidywalnym pomysłom urzędników na "usprawnienie" naszych budów. :wink: :roll: :roll:

 

Wasze problemy z nagłym wymogiem udokumentowania rachunkiem wywozu śmieci - jeśli w ogóle jest coś takiego, to chyba powinna być wcześniej informacja...

 

A co za problemy z urzędnem w halinowie masz? Ja po doświadczeniach z Warszawskimi urzędami, mam o UG w Halinowie dobre zdanie i z papierami nie miałem specjalnego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki Lolek!!!!

Właśńie dostałam wycenęna 9m3 plastik 4300 plus vat i montaż :roll:

Wiesz, nie wiem, czy to jest drogo

szambo wybierałem 25 lutego (czwartek) a dzisiaj (1 marca, poniedziałek) mam prawie pełne - może wytrzyma do jutra (zużyłem niecały 1 m3 wody).

Koszt wywozu szamba: 200 zł

Za szambo zapłaciłem coś około 3000 zł z montażem.

Powiedzmy 10 wywozów ponad program i jesteś na zero.

Potem to już tylko" zarabiasz" :)

A ja nie mam wyjścia, tylko płacę za drenaż okolicy :evil:

 

pozdrawiam

 

Nie wiem czy Cie pocieszę ale mi w tym miesiącu moje szambo również nabrało wody, może nie tak szybko jak u Ciebie ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkało mnie pierwsze "czołowe zderzenie" z urzędem.

Dzisiaj byliśmy w urzędzie w Halinowie i muszę powiedzieć, że moje wcześniejsze złe doświadczenie zostało zastąpione takim naprawdę pozytywnym :D

Może w piątek słońce jaśniej świeci? :D :D

Teraz czekamy na pozwolenie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Chce wywiercic studnie.

Mozecie kogos polecić?

Czy wiecie może jakie formalności trzeba przy tym zalatwić? Jakies badania wody?

 

Znalazlem na forum URGOT'a ktory ponoc w Halinowie tez dziala. Macie jakies opinie na temat tego wykonawcy?

http://forum.muratordom.pl/wiercenie-studni-piaseczno-gora-kalwaria-okolice-warszawy,t99356-120.htm

 

pozdrawiam

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Chce wywiercic studnie.

Mozecie kogos polecić?

Czy wiecie może jakie formalności trzeba przy tym zalatwić? Jakies badania wody?

 

Znalazlem na forum URGOT'a ktory ponoc w Halinowie tez dziala. Macie jakies opinie na temat tego wykonawcy?

http://forum.muratordom.pl/wiercenie-studni-piaseczno-gora-kalwaria-okolice-warszawy,t99356-120.htm

 

pozdrawiam

H

u mnie wiezcil polecany na forum. jestem zadowolona.

wiercenie [email protected] tel 608-190-290

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję namiarów na sprawdzoną ekipę cieśli do wykonania więźby.

Do tego byłbym wdzięczny za namiary na jakiś skład z drewnem na konstrukcje dachu w okolicach Halinowa.

 

Pozdrawiam,

P

cześć,

 

Mamy przecież tartak w Długiej Szlacheckiej :-)

Tel. 608 638 732

Przy skręcie asfaltu w stronę drogi Warszawa-Węgrów (Stanisławowska) - ul. Wyszyńskiego, przy skrzyżowaniu z Leśną

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj.... nie mam

ale lubię wiedzieć, ile mnie to będzie kosztowało

przynajmniej orientacyjnie

 

na ten rok się nie zanosi

ale pozwolenie na budowę tego kawałka gmina już ma

ale kasy ni ma :(

 

pozdrawiam

 

Z tego co swego czasu rozmawiałem (jak jeszcze miałem nadzieję że będzie) to koszt w granicach 2,5 - 3 tys... (sam projekt najtaniej za 500 zl robiony przez ludzi co wykonywali projekt sieci...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

czy ktoś podłączał wodociąg na własny koszt??? Gmina podobno zwraca 50%

 

Ciekawa jestem jaka jest rzeczywistość 8) ponieważ zbieram się do formalności :D

 

Studnia wiercona 30 m (pesymistycznie głęboko): ok. 3600 zł

Pompa dobra (np. Pedrollo czy tam jakieś Nocchi): do 1500 zł

Pierdoły, kręgi, sprzątanie terenu: do 200 zł

 

Razem jakieś 5300 zł. Koszt wody minimalny.

 

Dasz radę pobudować samemu wodociąg za 10600? Tam, gdzie ja się buduję to by był absurdalny pomysł. Oprócz ogromnych kosztów jest jeszcze gigantyczna ilość papierologii i załatwiania - prawo do przekopania się przez działki i drogi... No ale jeśli masz np. wodociąg przy działce obok, a ciągnąć trzeba wzdłuż drogi tylko dodatkowe 20 m, to oczywiście super pomysł :)

 

PS. Poluję na niedrogą siatkę leśną. Proszę powiedzcie że ktoś w okolicy ma na zbyciu 100 mb tego ustrojstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...