Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

My dopiero na początku drogi: szukamy działki w Halinowie, mam nadzieje że wkrótce uda się dołączyć do budujących. Tak sobie pomyślałam że zapytam tutaj: może w waszym sąsiedztwie jest jakaś fajna działka do kupienia, może ktoś z was ma działkę pod bliźniaka i chciałby się połowy pozbyć? Zależałoby nam na tym żeby było w miarę blisko dworca (do 1,5 km, tak żeby realnie dało się piechotą codziennie chodzić), a jednocześnie nie tuż przy torach ani nie w innym głośnym miejscu (np. nie przy planowanej autostradzie). No i bez wad uniemożliwiających budowanie, z daleka od linii wysokiego napięcia. Do tego jeszcze najlepiej nieduża (ze względu na koszty). Jakby ktoś coś wiedział to bardzo bym prosiła o wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witka

własnie finalizujemy działkę na ul.zachodniej w halinowie, tak wiec cała historia przed nami...., ale dzięki postom duzo już wiemy.

Mam pytanie o fachurę z halinowa lub okolic który zająłby sie wycięciem chaszczy z działki i małych drzewek, bo troche tego rośnie....jakby ktoś znał kogoś to chetnie proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dopiero na początku drogi: szukamy działki w Halinowie, mam nadzieje że wkrótce uda się dołączyć do budujących. Tak sobie pomyślałam że zapytam tutaj: może w waszym sąsiedztwie jest jakaś fajna działka do kupienia, może ktoś z was ma działkę pod bliźniaka i chciałby się połowy pozbyć? Zależałoby nam na tym żeby było w miarę blisko dworca (do 1,5 km, tak żeby realnie dało się piechotą codziennie chodzić), a jednocześnie nie tuż przy torach ani nie w innym głośnym miejscu (np. nie przy planowanej autostradzie). No i bez wad uniemożliwiających budowanie, z daleka od linii wysokiego napięcia. Do tego jeszcze najlepiej nieduża (ze względu na koszty). Jakby ktoś coś wiedział to bardzo bym prosiła o wiadomość.

 

na pewno na tablicy ogloszen www Halinowa beda ogloszenia.

http://www.halinow.pl/135-4314262d392ff.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielcie sie namiarem na kontener nie koniecznie najdrozszy, a moze ktos chcialby wziac na spolke?

 

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

 

W Lekaro biorą 400 PLN za kontener.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ja nie mam kregow, ale karbowane rury z pomaranczowego tworzywa sztucznego o srednicy nie pamietam dokladnie ale jakies 35cm-40cm. Kupowalem razem z deklami, chyba u Sledziewskich.

 

Bardzo jestem z tego zadowolony, chociaz teraz moze zrobilbym moze o wiekszej srednicy, bo glebiej wkopac nie moge - wody gruntowe podchodza i nie ma to sensu.

Rozwiazuje spraw kaluz, lisci, podmywania kostki i wyplukiwania trawy przez struzki splywajacej z rynien wody.

Co bym jeszcze zmienil? Dekle sa plastikowe w zwiazku z tym lekkie. Dobra strona jest to, ze gdy rury napelnia sie woda, woda wypycha dekle i wylewa sie swobodnie na trawe nie obciazajac rynien. Minusem jest to, ze dziecko przy odrobinie sprytu i samozapracia moze to otworzyc, a jak moze otworzyc to moze i tam wpasc (chociaz przez 35 cm sr moze nie przejdzie...). W zwiazku z tym zastanawiam sie na zrobieniem/kupieniem ciezszych stalowych z otworami pozwalajacym na wyplywanie wody, ale tudniejszymi do otworzenia (moze jakos zabezpieczonymi?).

 

pozdrawiam

H

 

Dużo czasu mi dziś zajęło by znaleźć tą informację podaną przez "Padrino naszego wątku", Hefalumpa. Jako, że Hefalump się tu od zarania dziejów nie ujawniał może ktoś z sąsiadów ma podobne rozwiązanie u siebie? Czy to można podłączyć samemu? Na jakiej głębokości jest zakopana rura łącząca te "studzienki" z rynną? Czy może komuś udało się przekonstruować te dekle, tak by ciekawski dzieciak tam nie wpadł?

Generalnie uważam to rozwiązanie za najlepsze na naszym terenie jeżeli ktoś nie ma rowu, zbędnego zbiornika po szambie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze najtaniej wychodziło w Lekaro. Ale nie pamiętam już ile. Niestety w spółkę nie wchodzę, bo nie mam tyle odpadów. Ale za ta cenną informację oczekuje, że będę mógł Ci podrzucić dwa wiaderka z zaschniętą farbą. :-)

 

bezinteresowny kolega... dzięęęęęęęęęęęęęęeeki :)

jak mi się uda już to załawtić to może się dogadamy :p

 

kuzyn dziękuję. Ty też chciałbyś dorzucić farbę? może jednak wyjdzie na spółkę :) hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezinteresowny kolega... dzięęęęęęęęęęęęęęeeki :)

jak mi się uda już to załawtić to może się dogadamy :p

 

kuzyn dziękuję. Ty też chciałbyś dorzucić farbę? może jednak wyjdzie na spółkę :) hahah

Ja mówię serio o tych wiaderkach, bo nie mam gdzie tego wyrzucić. :-) Mam jedno większe z masą szpachlową, drugie mniejsze z farbą i chyba jedno małe z jakąś masą uszczelniającą. Przecież w krzaki tego nie wyrzucę.

Zrewanżować się mogę cennymi kontaktami z branży budowlanej bądź paczką dropsów.:-)

Ewentualnie może chcesz ziemię na podniesienie terenu w mojej cenie, bo jeszcze będę domawiał. Ale ta opcja tylko jeżeli się z dostawcą ziemi dogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...