Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Madziunia i niestety na twoja niekorzysc wplywa protest poczty ktory skutecznie opozni splyniecie zwrotek do urzedu :(

Jezeli nie masz za wielu sasiadow to moze uda ci sie ich osobiscie naklonic do wizyty w urzedzie (w poniedzialek czynny jest do 18.) wtedy podpisza pismo ze zapoznali sie i nie wnosza sprzeciwu i uprawomocnienie bedzie w ciagu 7 dni.

 

A budowa stanu ZERO to kwestia 1,5 tygodnia (max 2 tyg)

1 dzien - wykopy i zalewanie law.

3 dni przerwy

2 dni murowanie bloczkow

1 dzien szalowanie wienca + wylewanie betonu

2 dni przerwy

1 dzien zasypywanie piachem i zageszczanie

1 dzien zalewanie chudziaka

 

Stan ZERO gtowy

Powodzenia

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madziunia i niestety na twoja niekorzysc wplywa protest poczty ktory skutecznie opozni splyniecie zwrotek do urzedu :(

Jezeli nie masz za wielu sasiadow to moze uda ci sie ich osobiscie naklonic do wizyty w urzedzie (w poniedzialek czynny jest do 18) wtedy podpisza pismo ze zapoznali sie i nie wnosza sprzeciwu i uprawomocnienie bedzie w ciagu 7 dni.

Powodzenia

A.

Z tymi sąsiadami to i owszem - tylko jak pani w urzędzie powie że już wysłała i musi dostać zwrotki to nadaremny trud i chodzenie sąsiadów - proponuję najpierw ustalić z panią w urzędzie , potem ewentualnie nakłaniać sąsiadów do wizyty w urzedzie .

Jeżeli wszyscy sasiedzi przyjdą do urzędu , podpiszą odbiór zawiadomień i napiszą oświadczenie o zapoznaniu się z dokumentami i braku sprzeciwu to prawomocność jest praktycznie natychmiastowa - u mnie w Rembertowie byłaby najpóźniej następnego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achh że też ta poczta musiała akurat teraz strajkować???

 

poczekajcie chwilke... ile razy dostaje się takie pismo?? bo kurcze właśnie sie dowiedziałam że do mojego domu doszło jakieś zawiadomienie o tym że toczy się postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę.. czy to o to chodzi?? to jest to pismo na którego trzeba czekać zwrotki?? czy to jeszcze kolejne dostaniemy... ?? sorrki ale jeszcze niedoświadczona jestem :oops:

 

jak to jeszcze kolejne pismo dostaniemy to można by sie zakręcic w urzędzie ale jak to jest pismo juz docelowe not o czekamy na ostatnią zwrotke...

 

 

boze jak dobrze że jest ktoś kto chce opowiedzieć o swych doświadczniachh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madziunia85 - dla twej wiadomości .

Od momentu złożenia dokumentacji architektonicznej wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę czeka cię dwa etapy , w obu sąsiedzi ( uznani za strony postępowania i wczale nie muszą to być ci sami co przy warunkach zabudowy ) dostają zawiadomienia i mają czas ( chyba 2 tygodnie od daty odebrania ) na wniesienie uwag , protestów i zapoznawanie się z dokumentacją .

etap 1 - wszczęcie postępowania ( dla mnie to skrajny idiotyzm to wszczęcie - ale cóż ..) zawiadomienie stron , zwrotki oczeliwanie .

etap 2 - wydanie pozwolenia ( dostajesz 2 egzemplarze dokumentacji , pisemko p.t. Pozwolenie na budowę ) , znowu zawiadomienie stron , zwrotki i oczekiwanie .

Dopiero po spełnieniu tej drogi administracyjnej i uprawomocnieniu się decyzji ( zanosisz swoje pozwolenie do urzędu i oni Ci stawiają stempelek - Uprawomocniło się dnia... ) składasz zawiadomienie do PINB i po upływie 7 dni możesz zacząć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeszcze jest szansa aby pozwolenie na budowe stało sie prawomocne wczęsniej.... o ile dogadamy sią z panią aby wszyscy podskoczyli do urzędu i aby nie wysyłała tego pocztą bo przeciez poczta nasz cudowna strajkuje...

Czy tak czy tak jutro dzwonimy do urzędu i dowiadujemy sie... a jak dobrze pójdzie to może sie uda!!

Ekipę mamy już nakręconą do roboty.. tzn miało być na wiosne ale moze dałoby radę jeszcze teraz, tzn panowie sa wolni...

Zalezy nam na tym bardzo ale to nie do pisania na forum...

MOże w naszym urzędzie w Halinowie jakoś to pójdzie??

 

nei mamy tylko jeszcze kierownika budowy czy też inspektora nadzoru-a właściwie czym oni sie różnią?? nie wiemy też ile te przyjemnosci kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wizytę w urzędzie i rozmowę z inspektorem prowadzącym , ten musi uzgodnić to z naczelnikiem czy innym przełżonym podpisującym zawiadomienia i decyzje .

A - proponuję także ustalić czy bieżący etap postępowania można przyspieszyć w ten sposób .

No i jeszcze - to co najważniejsze , wszyscy sąsiedzi muszą wykazać się odrobiną dobrej woli .

Już to opisywałem , ale powtórzę raz jeszcze :

W urzędzie miałem już od złożenia wniosku uzgodnione że mogę przyprowadzić sąsiadów i wtedy oba etapy można skrócić do tygodnia .

I co z tego jak jedni sąsiedzi stanęli okoniem i to co mogło odbyć się w tydzień trwa już półtora miesiąca i nie wiem kiedy będę miał prawomocne pozwolenie (możesz poczytać u mnie w dzienniku).

Nie mniej jednak trzymam kciuki i życzę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż czy tak czy ta dzięki za wiele cennych wskazówek!! :D

napewno te informacje się przydadzą....

Sąsiadów raczej mamy OK i nie byłoby z tym problemu ale nigdy nic nie wiadomo prawda?? bo jesli oni nam nie pomogą to my im tez mozemy nei pomóc i błedne koło będzie...

 

dzięki za odpowiedzi... :D

 

a dziennik przeczytałam już wcześniej...

Dużo do przemyślenia ale jest na to noc...

DObranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achhh no i zaczęło się kombinowanie o przyśpieszenie pozwolenie na budowe....

 

Wicekk i ksieciu dzieki za info bo może jakoś da radę to przyśpieszyc...

Okazało się że mogą sąsiedzi przychodzić i podpisywać...

Dopiero faktycznie poszło pierwsze zawiadomienie o tym że toczy się postepowanie ..do urzędu przyszłą dopiero jedna zwrotka o tym że adresat nie mieszka już w tym miejscu wiec widzicie jak cudownie poczta funkcjonuj(my pisma odebralisy już tydzień temu a urząd o tym nie wie).. Pani w urzedzie mimo wszystko zgodziła się aby skserować te powiadomienia i aby sąsiedzi przychodzili i podpisywali w urzędzie ze otrzymali i nie wznoszą sprzeciwku (kochana kobieta :D).... Potem jak wszyscy przyjdą to wtedy będzie możńa dopiero wypisac pozwolenie na budowę a potem znowu ponownie wezwać sąsiadów aby podpisali że nie wnoszą sprzeciwu zadnego....

 

Niestety trzeba ich kłopotac 2 razy ale dobrzy ludzie wiec może jakos da rade..... Na sąsiadów raczej nie narzekamy....

 

Ehhh może się jedna uda uprawomoćnić to szybko...

 

TYle zabawy dla jednego papierka...

 

No nic.. dzis jedziemy prosić sąsiadów o wycieczke do urzędu w Halinowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziunia trzymam mocno kciuki za powodzenie i szybkie uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę.

A Panie w urzedzie w Halinowie rzeczywiscie sa super. My tez nie moglismy czekac w wakacje na pismo bo wyjezdzalismy na wczasy na 3 tyg i nie chcielismy zeby to sie przedluzalo niepotrzebnie i Pani w urzedzie nam wlasnie podpowiedziala ze zrobi xero pisma i ze podpiszemy na miejscu ze zapoznalismy sie z warunkami.

Oby Twoi sasiedzi okazali sie ludzcy i bez problemu zglosili sie do urzedu w celu podpisania dokumentów.

 

A odnosnie kierownika, to musisz go szybciutko znalezc bo jego podpis jest wymagany na zgloszeniu do nadzoru budowlanego.

 

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi napisać co się konkretnie kryje pod punktem 3 w załącznikach w tym wniosku?? Szukałem odpowiedzi w innych postach, ale okazuje się, że co zakład to inna interpretacja.

 

Sprawa kolejna to do kogo mam się zgłosić w celu wydania warunków i zaprojektowania zjazdu na działkę w ulicy Głównej w Cisu? Któryś z wydziałów w UG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi napisać co się konkretnie kryje pod punktem 3 w załącznikach w tym wniosku?? Szukałem odpowiedzi w innych postach, ale okazuje się, że co zakład to inna interpretacja.

 

Sprawa kolejna to do kogo mam się zgłosić w celu wydania warunków i zaprojektowania zjazdu na działkę w ulicy Głównej w Cisu? Któryś z wydziałów w UG?

 

jesli chodzi Ci o punkt 3 tymi malymi literkami to jesli skladasz o wydanie warunkow przylacza elektrycznego do budowy domu to potrzebujesz mapki zasadniczej na ktorej beda naniesine Twoja dzialka oraz istniejace linie NN lub SN i trafo z ktorych beda Cie mogli podpiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do kogo mam się zgłosić w celu wydania warunków i zaprojektowania zjazdu na działkę w ulicy Głównej w Cisu? Któryś z wydziałów w UG?

Z tego co mo wiadomo to wydział infrastruktury . Możesz także w ewidencji gruntów dowiedzieć dię czyja jest droga - może to jakiś lokalny ZDM , a może to droga powiatowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiamdrodzy budujący:)

 

Kupilismy w końcu działkę: Halinów, ul. Baśniowa. Dołączam więc do grona planujących budowę w Halinowie. Na razie wybraliśmy projekt (gotowiec z Archonu), a na dniach ma być gotowa mapka dla celów projektowych.

Chyba marne początki jak na rozpoczęcie budowy w przyszłym roku...

 

Póki co moja wiedza nie sięga poza wystąpienie o warunki przyłączy do elektrowni i kanalizacji.

 

Podpowiedzcie, co powinniśmy po kolei zrobić, bo gubię się w tych papierkowych sprawach.

 

Aha, i jeszcze jedno. szukam architekta, najlepiej z gminy, albo Halinowa, który zrobi mi adaptację projektu. Jak to było u was, kto adoptował? I czy ten sam architek jest potem inspektorem??? Albo wszystko mi się pomieszało...

 

Ale za to już wiem jak będzie wyglądać łazienka... i nie mogę się doczekać:)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zaczniecie teraz załatwiać formalności to spokojnie rozpoczniecie na wiosnę....

Nam formalności zajęły od lipca i juz prawie dostalismy pozwolenie na budowe...

 

Teraz jak widzisz staramy sie szybciej przyśpieszyć wydanie i uprawomocnienie pozwolenia na budowę..

Żeby w tym roku przed świętami jeszcze wylać fundamenty....

 

Pamiętajcie tylko że mapki do celów projektowych są ważne 3 miesiące :( (prawda forumowicze??) zreszta każdy gada co innego... jedni że 3 miesiace, drudzy że 6 miesięcy a jeszcze inni ze do momentu kiedy sie cos nei wybuduje...

 

 

wiec najlepiej wtedy zrobić projekty wody, gazu i uzgodnić... Bo potem tracą ważność po 3 miesiącach i będziemy musieli robić je od nowa czyli znowu ponad 500 zł;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko że mapki do celów projektowych są ważne 3 miesiące :( (prawda forumowicze??) zreszta każdy gada co innego... jedni że 3 miesiace, drudzy że 6 miesięcy a jeszcze inni ze do momentu kiedy sie cos nei wybuduje...

Tak. 3 miesiące

Mi dostanie pozwolenia zajeło jakieś 4-5 tygodni. Problem ze zwrotkami wiele osób było zameldowanych w warszawie ale mieszkało już w Halinowie i było awizowane a to około 2 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiec mapki znowu musimy robic 2 raz:( bo zabrakło fundszu na zrobienie gazu itp... po prostu cos strasznego...

Choc pani projektant u ktorej wiekszosc z nas robila adaptacje projektu( z Halinowa) powiedziala że są ważne do momentu jak sie coś nie wybuduje...

Ogólnie ważnosć mapki nie jest określona , powinna być"aktualna" a jeśli nic sie przez 3 miesiace nie zmienia to powinna być ważna....

tylko nasz pewnie kochany urzad czy zud określa sobie że jest to 3 miesiace.....

 

a potem cholercia znowu płać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...