Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Cześć Mishkanto,

 

nie chcę Ci źle doradzić, ale na wykonawcę, który tak grymasi, zgodziłabym się tylko, jeśli wiedziałabym, że jest tego absolutnie wart, gdybym widziała jego inne realizacje i słyszała samych zadowolonych inwestorów. Ten wzrost ceny (bo zapomniał... to nie wiedział, co wycenia??) nie wróży dobrze, dopytałabym, czy w cenie kominy (jeśli masz) i schody, bo na koniec może być nieprzyjemnie. Ja bym szukała dalej.

 

 

 

Cześć,

 

Powiedzćie mi proszę - dom z 130 metrów, projekt dom z poddaszem, 135m2, podwójny garaż, dach dwuspadowy, nad garażem obniżenie), jeden balkon. Bez żadnych udziwnień przy adaptacji. Grunt nasz halinowski, normalne warunki do budowy.

 

październik 2014, z pozwoleniem w ręku rozglądam się. Wyszło mi : 30-35.000 budowa od marca, kwietnia. Przed zimą mamy SSO.

 

Wybrałem gościa, który za taki sam dom jak mój wziął 32000. On mówi 35000 i żadnych negocjacji, bo ma już kalendarz zapchany. Wchodzi w lipcu, więźba do końca listopada. Nie pasowało mi to, bo się boje że nie przykryję dachu.

lipiec 2015 , zdjęty humus - Pan majster przyjezdza i mówi, ze wchodzi poczatek sierpnia a w ogóle to 37000, bo zapomniał, że to z Silki.

Miało być drogo, bo szybko, będzie bardzo drogo i z ryzykiem nieprzykrycia dachu przed zimą.

 

Ponieważ nie jestem prezesem banku myślę sobie tak: humus zdjęty, do września znajdę sobie ekipę na same fundamenty, od marca, kwietnia ruszę ze ścianami. Wezmę polecanych Mazurów albo Ukraińców.

 

Geodeta mi wczoraj powiedział, że ekipy są coraz bardziej rozpuszczone. Co Wy o tym sądzicie?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

 

Powiedzćie mi proszę - dom z 130 metrów, projekt dom z poddaszem, 135m2, podwójny garaż, dach dwuspadowy, nad garażem obniżenie), jeden balkon. Bez żadnych udziwnień przy adaptacji. Grunt nasz halinowski, normalne warunki do budowy.

 

październik 2014, z pozwoleniem w ręku rozglądam się. Wyszło mi : 30-35.000 budowa od marca, kwietnia. Przed zimą mamy SSO.

 

Wybrałem gościa, który za taki sam dom jak mój wziął 32000. On mówi 35000 i żadnych negocjacji, bo ma już kalendarz zapchany. Wchodzi w lipcu, więźba do końca listopada. Nie pasowało mi to, bo się boje że nie przykryję dachu.

lipiec 2015 , zdjęty humus - Pan majster przyjezdza i mówi, ze wchodzi poczatek sierpnia a w ogóle to 37000, bo zapomniał, że to z Silki.

Miało być drogo, bo szybko, będzie bardzo drogo i z ryzykiem nieprzykrycia dachu przed zimą.

 

Ponieważ nie jestem prezesem banku myślę sobie tak: humus zdjęty, do września znajdę sobie ekipę na same fundamenty, od marca, kwietnia ruszę ze ścianami. Wezmę polecanych Mazurów albo Ukraińców.

 

 

Geodeta mi wczoraj powiedział, że ekipy są coraz bardziej rozpuszczone. Co Wy o tym sądzicie?

 

pozdrawiam,

 

Witam, ja umówiłam ekipę która buduje na tym terenie, zaczeli w maju, połowa lipca i pod papą jest. Cena podobna, fakt zamawiałam w marcu. Myślę, że dobre ekipy mają dużo zleceń.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja umówiłam ekipę która buduje na tym terenie, zaczeli w maju, połowa lipca i pod papą jest. Cena podobna, fakt zamawiałam w marcu. Myślę, że dobre ekipy mają dużo zleceń.

pozdr.

 

Uściślę, że cena to raczej ta niższa, natomiast też myślę,że wykonawca, który zaproponował taki wzrost...., ja bym szukała gdzie indziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geodeta mi wczoraj powiedział, że ekipy są coraz bardziej rozpuszczone. Co Wy o tym sądzicie?

 

I z tym stwierdzeniem zgadzam się w 100%. Często niestety jest tak, iż to ekipy zaczynają wybierać klienta, a nie na odwrót. Jeżeli uznają, że za bardzo się dopytujesz, przyczepiasz, pilnujesz itd., to nie wezmą roboty, bo chcą mieć święty spokój ze strony inwestora i łatwy zarobek. Tak to się niestety porobiło, że nawet podpisana umowa nie daje gwarancji wykonania roboty wtedy kiedy tego chcesz i się na nią umawiasz:-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Sprzedam prowizorkę budowlaną, erbetkę pozostałą po budowie.

W skład wchodzi:

- słup drewniany ok 7m

- 3 skrzynki (jedna przyłączeniowe, druga z głównym bezpiecznikiem oraz miejscem na licznik, trzecia z różnicówkę oraz bezpiecznikami (3-fazowe oraz 1-fazowe)

- 2szt kabli przyłaczeniowych ok 10-11m, wraz zaciskami

- do słupa domontowane jest gniazdo 380V oraz podwójne 230V

 

http://images66.fotosik.pl/1092/7ff5d3316cde29ddgen.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/1091/7bb18d96b1b9b192gen.jpg

 

http://images66.fotosik.pl/1092/9f034e7f675e8a8bgen.jpg

 

http://images70.fotosik.pl/1090/0dbed62fdad6def3gen.jpg

 

Odbiór Warszaw Wawer. Cena 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...