Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Apropo wylewek z miksokreta mogę polecić firmę, która wykonywała je u mnie: http://tombud.waw.pl/uslugi/wylewki-betonowe.html

Zrobili b. mocną posadzkę na kruszywie. Jedna z nielicznych ekip, które mogę polecić z czystym sumieniem ;)

 

Witam sąsiada,

To co piszesz jest dobrą zaletą tej firmy, tylko ile ta przyjemność cię kosztowała za m2 i przy jakiej grubości? Czy po prostu mają taki standard usługi, czy coś dopłacałeś?

Pozdrawiam

Sąsiad z Cisia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj msiem,

trochę poczytałem i masz rację z tymi wylewkami. Gdyby różnica między wylewkami była tylko taka to dałbym rade.

słusznie poruszył samboman bardzo ważną kwestię o jakości wylewek z mixokreta. Czasem są tak słabe , że kruszą się w ręku.

 

pewnie zdecyduje się na wylewki anhydrytowe, tylko w garażu zrobiłbym z mixsokreta. Zastanawiam się tylko czy ktoś zrobi mi tak małą powierzchnię?

 

Msiem a ta ekipa od wylewki anhydrytowej robiła ci też garaż?

 

Pozdrawiam

sąsiad z Cisia :)

 

Firma która robiła mi wylewki anhydrytowe wykonała mi też w garaż, tzn. zatarli mi beton który sam zamówiłem. Z mixokreata nie rób bo to słabe. Ja zamówiłem beton b20 z włóknem polipropylenowym i wtopiłem siatke. Tanio i szybko i mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów,

z racji braku gazu w Mrowiskach planujemy piec na pellet czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego rodzaju opałem i kotłami ?

 

mając podobną sytuację zdecydowałem się na własny zbiornik z gazem. tanio i bezobsługowo, a dodatkowo, jeśli kupisz gaz taniej niż 1,5zł/litr to grzejesz się korzystniej niż Ci, którzy mają gaz z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów:)

Czy macie kogoś godnego polecenia do wykonania tynków wewnętrznych? Do końca sam jeszcze nie wiem jakie mają być, gipsowe czy cementowe. Wolałbym cementowe zawierane kwarcem lecz nie fachowe położenie tynków zepsuje cały efekt i zostanie tylko gładzenie tego gipsem, a wolałbym tego uniknąć.

Słyszałem też o jakimś tynku gipsowym wzmacnianym, który rzekomo twardością porównywalny jest do tynku cementowego.

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i jeśli macie kogoś , to ślijcie namiary.

Potrzebuje też jakiś kontakt do ekipy od wylewki. Oczywiście mile widziany kontakt do profesjonalnego wykonawcy , bo w całym domu będę miał ogrzewanie podłogowe i wolałbym aby ekipa nie uszkodziła rur.

Pozdrawiam

sąsiad z Cisia.

 

Polecam

Tynki c-w zacierane pisakiem kwarcowym Antoni Poparda 694 972 569 umawiać nawet już , bo kolejki są.

Wylewki Waldek Werbicki 604 064 734 kolejki mniejsze, bo praca szybsza.

Obie ekipy solidne , konkretne, chyba najlepsze z tych co mieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która robiła mi wylewki anhydrytowe wykonała mi też w garaż, tzn. zatarli mi beton który sam zamówiłem. Z mixokreata nie rób bo to słabe. Ja zamówiłem beton b20 z włóknem polipropylenowym i wtopiłem siatke. Tanio i szybko i mocno.

 

Witaj,

A gdzie ten beton zamawiałeś? Normalnie z betoniarni?

 

Swoją drogą ja mogę polecić beton z betoniarni paw-bud, zawsze byli na czas i cenowo normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów,

z racji braku gazu w Mrowiskach planujemy piec na pellet czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego rodzaju opałem i kotłami ?

 

Witaj,

Co do kotła na pelet to fajna sprawa lecz czas nie ten. Kiedyś pelet był tani i się to opłacało. Mój wujek zainstalował sobie taki sprzęt w kotłowni lecz tylko jak ceny peletu poszybowały w górę, to zainstalował piec kondensacyjny i przyłączył się do sieci gazowej. Dobra jego taka , że miał taką możliwość. Więc wniosek z tego jakiś jest. Fajne lecz nie najtańsze.

 

Ja natomiast mam sytuacje podobną, czyli brak gazu. I zdecydowałem po wielu za i przeciw na kocioł zgazowujący drewno. Nie mogę się doczekać instalacji kotłowni :) jak to wszystko będzie działać. No ale jeszcze sobie poczekam, zima nadchodzi :(

Pozdrawiam

Sąsiad z Cisia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Tynki c-w zacierane pisakiem kwarcowym Antoni Poparda 694 972 569 umawiać nawet już , bo kolejki są.

Wylewki Waldek Werbicki 604 064 734 kolejki mniejsze, bo praca szybsza.

Obie ekipy solidne , konkretne, chyba najlepsze z tych co mieliśmy.

 

Super, dzięki wielkie Moniia i P

Jutro zadzwonię i wybadam sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów,

z racji braku gazu w Mrowiskach planujemy piec na pellet czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego rodzaju opałem i kotłami ?

 

ja założyłem ostatnio piec na pellet. Na razie wypaliłem 1t pelletu i jestem mega zadowolony, czyściutko i cieplutko a w kotłowni pachnie drewnem.

Kocioł z pełną autoamtyką firmy Lazar Smartfire 15. Trzeba tylko pamiętać o dobrej jakości peletu, ja kupuje Lave za 875zł/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem ostatnio piec na pellet. Na razie wypaliłem 1t pelletu i jestem mega zadowolony, czyściutko i cieplutko a w kotłowni pachnie drewnem.

Kocioł z pełną autoamtyką firmy Lazar Smartfire 15. Trzeba tylko pamiętać o dobrej jakości peletu, ja kupuje Lave za 875zł/t.

 

A jaki masz metraż domu i jakie ocieplenie? My mamy małą powierzchnię 95 m2 wiec zastanawiam się nad wydajnością pieca.

Ile czasu korzystasz juz z tego ogrzewania? tzn czy sezon grzewczy masz już za sobą ? i na ile wystarcza tona pelletu?

z góry dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz metraż domu i jakie ocieplenie? My mamy małą powierzchnię 95 m2 wiec zastanawiam się nad wydajnością pieca.

Ile czasu korzystasz juz z tego ogrzewania? tzn czy sezon grzewczy masz już za sobą ? i na ile wystarcza tona pelletu?

z góry dzięki za informacje

 

tak jak napisałem, dopiero zaczynam przygodę z pelletem. Spaliłem na razie 1t pelletu głównie na wygrzanie domu. Dom o pow. całkowitej 180m2, mocno wyizolowany (podłoga 20cm, ściany 20cm, dach 35cm wełna, wszystko w dobrym współczynniku). Wg tego co się dowiadywałem powinienem się zmieścić w 4 tonach na rok. W późniejszym czasie zamierzam założyć powietrzną pompe ciepła, wówczas w okresie wiosna-jesień piec można zupełnie wygasić a c.w.u obsługiwać będzie pompa. To obecnie chyba najrozsądniejsze (cena/wygoda) rozwiązanie w sytuacji gdzie nie ma gazu z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...