Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

A tak w ogóle to czy ktoś mógłby mi polecic kogoś aby załatwic wszystkie formalności od wody, kanalizacji i prądu?? Projekty i przyłacza w ekspresowym tempie??

 

Kogo unikać a do kogo się umawiać??

 

Lepiej w ZUD-zie uzgadniać samemu czy zapłacić komuś żeby to za nas zrobił??

 

Jeden pan który stawia na naszej wiosce :D domek mówił że robił tez to w tempie ekspresowym i ze jeszcze nie było wszystkich papierów a on już na działce i wode i prąd miał..... Do kogo się udaś żeby to zrobić szybciutko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co sie stanie jak sie nie przykryje domu i spadnie śnieg??

 

Ksieciu i Wicekk dziei za rady- troche udało nam sie przyspieszyc te formalności.... szkoda że nie wiedzieliśy o tym wcześniej....

 

Zostały nam tylko 3 osoby z 16 więc myślę ze i tak jest dobrze, pościągalisy cih do urzędu albo przyszły te głupie zwrotki wiec uda sie troszke przyśpieszyć....

Choc wylanie fundamentów to nikłą szansa

Myśmy to przerabiali ostatniej zimy. Przez nieopapowane dechy podczas odwilży woda wciekła na poddasze i stała jak w basenie. W zeszłym roku mrozy trzymały aż do wiosny, więc lód miał ponad 10 cm grubości.

Na wiosnę, skuliśmy to wszytsko żeby cała ta woda nie poszła w strop.

Straty - jeden z wieńców spękał. Oprócz tego nic się nie stało.

Żałuję że nie posłuchałem Kierownika i nie zostawiłem w ścianie na piętrze, na wysokości podłogi otworów w ścianie fasadowej i kolankowej. Wtedy cała ta woda wyciekła by sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraftz dzięki za info , cenne uwagi...

Pytam sie tak aby wiedzieć na przyszłość bo my na razie czekamy nadal na to pozwolenie budpwy....

 

A jakiego mieliscie kierownika budowy?? bo my teraz szukamy :cry:

Kiero nie polecam, nie widziałem go z miarką w ręku przez całą budowę. Natomiast wspierała nas Inspektor nadzoru, która wypatrzyła kilka rzeczy, o których nie miałem pojęcia. Ją mogę polecić, wiem że prowadzi budowy również jako kierownik. Namiary posyłam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Sulejówku jak szukałam stempli budowlanych jeden facet się mnie pytał czy nie chciałabym odkupić od niego takiego wozu 'drzymały' na kółkach ale ja mam drewniaczka więc się nie zdecydowałam.

Może podjedziesz i się podpytasz za ile (niestety nie mam nr tel).

Jak chcesz to na PW moge wytłumaczyć jak dojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i padł nasz plan wylania fundamentów jeszcze w tym roku, zrobienia zresztą czegokolwiek.....

Jedni sąsiedzi ani nie wstawili się w urzędzie ani nie odebrali poleconego i nie ma cały czas zwrotki a listy wysłane były 16 listopada....

Pozwolenie będzie wypisane koło środy 6 grudnia( w Mikołajki :) ) ale zanim wyślą powiadomienia to znowu trzeba będzie czekać na zwrotki z listów i dopiero 14 dni od ostatniej zwrotki i się uprawomocni.....

Pani powiedziała że nei da rady zrobić tego szybciej bo nawet jakby sąsiedzi przyjechali do urzędu i podpisali to pismo to i tak musi minać niby te 14 dni.... Powiedziała że żeby się szybciej uprawomocniło to nie da rady bo sąsiedzi w gminie powinni składac oswiadczenia że nie maja żadnych roszczeń a nasz urząd czegoś takiego nie praktykuje... ( cholera jasna to po co w ogóle mówi takie rozwiązania)....

Koniec końcem nic z tego aby uprawomocniło się w tym roku..

Chyba że wszyscy ciurkiem by pognali do urzędu dnia 7 grudnia i podpisali to pisma i wtedy od tego momentu 14 dni do wypada 21 grudnia ( mamy sąsiadów 14 osób a nie każdy ma zawsze czas i jest tak bardzo do tego chętny ) , zanim do nadzoru się zgłosi to rozpocząć będzie można przy dobrych wiatrach 28 grudnia wiec sami wiecie że już nie ma żadnego sensu....

Nie wiem czy nie pokićkałam pisząc to wszystko ale chyba zrozumiecie...

 

W każdym bądź razie do banku potrzeba równeiż prawomocnego pozwolenia wiec kredytu nie ruszymy w tym roku ;( ;( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co madziunia85 - głęboko Ci współczuję .

Moja sytuacja jest bardzo podobna - tylko ja rozmawiałem ze stronami i jedna sąsiadka powiedziała mi wprost że moja budowa może jej przeczkadzać i chyba mi się nie zgodzi .Wszystko poszło więc pocztą .

Pozwolenie odebrałem 3.11.06 , do dziś nie ma zwrotki od tej ......?

Myślę jednak że mi się do końca roku uda .

A jeśli chodzi o ten przyspieszony tryb to w zasadzie nigdzie nie praktykują , ale jak się ładnie uśmiechnąć , pogadać , poprosić to idzie załatwić .

Jak Ci się uda zlokalizować wszystkich sąsiadów i ustalić że pójdą do urzędu to wal do naczelnika i użyj wszelkich argumentów - nie zapominając o kończącej się uldze .

Walcz i nie poddawaj się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a o co dokładnie chodzi z tą ulgą?? bo niewtajemniczona niestety jestem....

 

sorry jak dla kogos to głupie i proste pytania ale nie we wszystkim sie jeszcze orientuję.....

 

Walczyć będziemy :)

tylko kurna tych jednych sąsiadów nie znamy, nikt nie chce podać do nich telefonów jakby byli jakimś widmem.... i do tego listu poleconego nei odbierają.... Cholercia jak oni będą się starali to też listów nie będę odbierać i też nie podjadę do urzędu....

 

Tak to jest jak droga jest prywatna a nie gminna....

 

 

My jak chcemy zrobić przyłaćze gazu itp to musimy mieć zgode notarialną wszystkich sąsiadów co oczywiscie łaczy sie z opłatami:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąca się ulga odsetkowa pozwala na odliczanie od dochodu odsetek od ktedytów mieszkaniowych/budowlanych zaciągniętych do końca 2006 roku .

Prawa tego nabywa się na kolejne 20 lat !!

Wydaje mi się że jest o co walczyć .

Podpowiem Ci - jeśli wiesz kto nie odebrał zwrotki wal do urzędu , dowiedz się która działka i nazwisko n ie odpowiedziało : jest mało prawdopodobne ale może uda Ci się dowiedzieć o adres .

Niezłym rozwiązaniem jest popytanie sąsiadów -> ktoś ich może zna , może wie gdzie mieszkają .

Ja miałem tak na etapie poprawy WZ. Człowiek nie przebywał pod adresem zameldowania ale sąsiedzi wiedzieli gdzie go namierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zaciągnięty kredyt już od lipca to też sie liczy prawda?? czy nie?? pierwsza transza była na zakup działi, druga po przedstawieniu prawomocnego pozwolenia na budowe będzie wypłacona na budowę domku.....

Zakup działki chyba nie wchodzi , dokładnie nie wiem - ale jest o tym na forum - wpisz do wyszukiwarki "ulga odsetkowa"

Być może sam fakt wzięcia kredytu na cele budowlane wystarczy ?

A moż zapytaj w banku - z tego co wiem to właśnie bank ma naliczyć wysokość odsetek do odliczenia -> skoro tak to może wiedą co i jak .

 

 

Adresy są na tym piśmie jako strony otrzymujace zawiadomienie.....

A u mnie są tylko nazwiska i imiona .

Reszta podlega ochronie danych osobowych .

Jak masz adresy to się przespaceruj po sąsiadach .

Z tym że prawdopodobnie tę ulgę już masz więc może proszenie sąsiadów nic Ci nie da ( i tak do wiosny i tak ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże to jak walka z wiatrakami...

właśnie znaleźliśmy na biurze numerów mając adres naszych ostatnich wiszących nam sąsiadów zwrotkę, ich numer telefonu i zadzwoniła- ja dzielna Madzia walczę z wiatrakami...

Wykręciłam numer i zadzwoniłam a panii mówi że tak przyszło jakieś awizo kilka dni temu ale zapomnieli odebrać... a we mnie się aż zagotowało..

Ja tu czekam na pozwolenie itp a oni listów nie odbierają.... Myslałam że sie popłaczę :cry:

 

 

Na szczęscie pani bardzo miła, jak wypiszą nam pozwolenie na budowę znowu zacznie sie seria telefonów do sąsiadów oraz wizyt i znowu proszenie sie o podpisy.....

Jak dobrze pójdzie to przed wigilią będziemy mieć prawomocne pozwolenie na budowę :D

 

nie mamy tylko telefonów do 3 sąsiadów ale też mając adresy może ida sie ich znaleść w biurze numerów!!!!

 

haaa jest jakaś nadzieja że choć kredyt będziemy mogli ruszyć.... zrobiś spokojnei przyłacza itp..

 

 

MOże nei bedzie jeszcze zimy i da sie zrobićfundamenty- marzeniami żyję prawda?? :-?

 

A moze faktycznie tak jak Wicek napisał jak sie dobrze pogada to się szybciej uprawomocni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy są na tym piśmie jako strony otrzymujace zawiadomienie.....

A u mnie są tylko nazwiska i imiona .

Reszta podlega ochronie danych osobowych .

Jak masz adresy to się przespaceruj po sąsiadach .

Z tym że prawdopodobnie tę ulgę już masz więc może proszenie sąsiadów nic Ci nie da ( i tak do wiosny i tak ) .

 

a u nas są te dane w piśmie na szczęście... właśnie sprawdzamy numery do pozostałych 3 sąsiadów do których nie mamy kontaktów, odebrali co prawda listy ale telefon sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo madziunia85 , teraz to się już nie poddawaj - zaraz w poniedziałek idź do pani w urzędzie , proś , błagaj - mów że ci ulga przepadnie - że musisz do końca roku mieć prawomocne pozwolenie i jeszcze czas na załatwienie kredytu ( tak troszkę naciągnij ) , w razie czego idź do naczelnika , powtórz serię . Ja miałem u siebie w Rembertowie tak załatwione - tylko ta jedna p... sąsiadka . I nie daj sobie wmówić że się tego nie praktykuje - prawo dopuszcza takie rozwiązanie więc dlaczego by z niego nie skorzystać .

Dasz radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Na wstępie przepraszam, jeżeli powtarzam temat.

:oops:

...

Rozglądam się za działką w Halinowie (lub okolicach), w miarę blisko szkoły i komunikacji.

Proszę doradźcie mi jakich rejonów unikać (np. ze względu na poziom wód gruntowych, lub inne uciążliwości).

Oraz co trzeba sprawdzić przed kupniem terenu.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informację.

 

P.S.

Jeżeli ktoś widział jakiś fajny teren na sprzedaż będę wdzięczny za informację :D

 

Pozdr.

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Na wstępie przepraszam, jeżeli powtarzam temat.

:oops:

...

Rozglądam się za działką w Halinowie (lub okolicach), w miarę blisko szkoły i komunikacji.

Proszę doradźcie mi jakich rejonów unikać (np. ze względu na poziom wód gruntowych, lub inne uciążliwości).

Oraz co trzeba sprawdzić przed kupniem terenu.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informację.

 

P.S.

Jeżeli ktoś widział jakiś fajny teren na sprzedaż będę wdzięczny za informację :D

 

Pozdr.

Greg

 

W Halinowie pewnie mało już działek wiec jakbyś oglądał sie za okolicami to jest Józefin w którym my będziemy mieszkać.... W tej miejscowosci warto kupować działki za torami jadąc od trasy Warszawa-Mińska w kierunku Długiej Koscielnej... Tam poziom wód nie jest najniższy ale podobno jest mniej mokro niż przed torami......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo madziunia85 , teraz to się już nie poddawaj - zaraz w poniedziałek idź do pani w urzędzie , proś , błagaj - mów że ci ulga przepadnie - że musisz do końca roku mieć prawomocne pozwolenie i jeszcze czas na załatwienie kredytu ( tak troszkę naciągnij ) , w razie czego idź do naczelnika , powtórz serię . Ja miałem u siebie w Rembertowie tak załatwione - tylko ta jedna p... sąsiadka . I nie daj sobie wmówić że się tego nie praktykuje - prawo dopuszcza takie rozwiązanie więc dlaczego by z niego nie skorzystać .

Dasz radę .

 

zobaczymy jak to bedzie bo jak na razie jeden sąsiad odmawia współpracy... JAk wypiszą nam wreszcie to pozwolenie to moze będziemy błagac.....

 

Aczkolwiek dzieki za wsparcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...