Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

uuu jaka cisza nastała w Halinowie :o

aby przerwac cisze mam pytanię: Czy zna ktoś elektryka Andrzeja Grubka?? polecała nam go projektantka.... Czy faktycznie on nie nawala?? jakoś na forum nie moge o nim nic znaleść:(

 

A po drugie mam pytanie czy zna ktoś kierownika budowy Tadeusz Golędzinowski ( on z Sulejówka jest) ??

 

miał ktoś z nimi doczynienia i może sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak tylko dla przywitania...

Jesteśmy w trakcie podziału działki w Budziskach i mamy nadzieję ruszyć w przyszłym roku...

Pozdrowienia,

Filip

 

Czesc Inmud i Wszyscy Halinowiczo-Budzisko-Cisowi-Dlugo Koscielni!

 

Ciesze sie, ze corsz wiecej ludzi w okolicy sie buduje... :) i ze coraz wiecej jest na forum :)

Ja sie ostanio nieco wyciszylem... ale w robocie zwariowany czas, a i na budowie... Nosem sie podpieram... Nie wyobrazam sobie jakby to bylo jakbym mial sie jeszcze uzerac z robotnikami - ciesze sie, ze trafilem na swoich...

Wiec w skrocie: mam zrobione wewnetrzne tynki cementowo-wapienne, zatarte gladzia gipsowa, ulozone ogrzewanie podlogowe, wylane posadzki, ulozony gres w kotlowni, ocieplony dach (w wiekszosci juz dwoma warstwami welny) - czesciowo skosy przykryte plytami gipsowo-kartonowymi... No a dzis puscili mi gaz i uruchomilem wstepnie kotlownie!... Juz sie grzeje!... :)

 

Tymczasem, zycze Wam wszystkim Wesolych Swiat i radosci w nowym 2007 roku, z tworzenia swojego halinowskiego gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie mam pytanie czy zna ktoś kierownika budowy Tadeusz Golędzinowski ( on z Sulejówka jest) ??

 

miał ktoś z nimi doczynienia i może sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?? :lol:

 

Szczerze odradzam. Wiecej informacji przeslalem na priva.

Pozdrawiam

 

no to faktycznie jego juz odrzucamy.....

 

 

A o elektryku Grubku nikt nie słyszał.. ciekawe czy on w ogóle coś gdzies robił....

Chyba na nic to polecenie projektantki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

A o elektryku Grubku nikt nie słyszał.. ciekawe czy on w ogóle coś gdzies robił....

Chyba na nic to polecenie projektantki :evil:

 

Ale do czego Ci ten elektryk potrzebny? Do przylacza czy do elektryki w domu? Jak do przylacza to Pan Grubek chyba nie ma koncesji z energetyki z Otwocka.

Jak do elektryki w domu to jeszcze zdazysz znalezc. Hefalump robil kabelki to moze Ci cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego elektryka mamy od projektantki od której odbieralismy pozwolenie- on niby miał nam zrobic przyłacze... :x

to po co nam poleca jak nie ma koncesji :x

 

Wiadomo że wszyscy elektrycy opóźniają wszystko ale którego możecie polecić który najmniej opóźnia??

Kogoś z kim było najmniej problemów...

 

Domku niestety jeszcze nie zaczęliśmy :cry:

 

A elektryke w domu zrobi mój przyszły małż i jego tata- bo maja w tym doświadczenie :lol: wiec na szczęście ten koszt odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Kochani ponieważ nie będzie nas przez święta na internecie chcielibyśmy życzyc wam wszystkiego co najlepsze oraz aby nadchodzący rok był mniej obfitujący w problemy niż ten :lol:

chyba każdemu nam się przyda :lol:

A o to i nasz wierszyk:

 

 

W tym dniu radosnym, oczekiwanym,gdzie gasną spory, goją się ranyżyczę wam zdrowia,życzę miłości,niech mały Jezus w sercach zagości,szczerości duszy, zapachu ciasta,przyjaźni, która jak miłość wzrasta,kochanej twarzy, co rano budzi, i wokół pełno życzliwych ludzi.Z okazji Świat BOżego Narodzenia oraz Nowego Roku ,wszystkiego co najlepsze zycza Madzia i Zbyszek:)

http://images3.fotosik.pl/301/5d50bf84bb6881c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ello

moze ktos z szanownych kolezanek lub kolegow borykal sie z problemem tymczasowego przylacza elektrycznego i moze podac ile kosztowalo ? bo z ziemnym to troszke latwiej raz sie placi i jest jedno tylko taryfa inna;)

 

za co musieliscie zaplacic elektrykowi - za skrzynke pomiarowa, zabezpieczenie w postaci bezpiecznika topikowego, kabla ?

 

czy juz dokonaliscie przeniesienia skrzynki ze slupa tymczasowego na budynek ?

 

bo z tego co zrozumialem z warunku tech przylacza docelowego koszt nasz to skrzynki oraz bezpiecznik a ZEW-T daje kabel, licznik oraz robocizne - czy dobrze rozumiemy?

 

a z warunkow tech na potrzeby placu budowy wynika ze musimy zaplacic za kabel, skrzynke, zabezpieczenie oraz robocizne a oni daja jedynie licznik.

ale skoro pozniej i tak beda musieli wydac na kabel to czy nie da sie tak dogadac z elektrykiem aby kabel byl dluzszy i nie placic za ten kabelek do prowizorki ?

 

czy da sie tak i czy wogule wszystko dobrze rozumiem??

 

ps. na terenie naszym tj halinow, sulejowek dziala tylko 2 autoryzowanych w ZEW-cie elektrykow?

 

 

pozdrawiam

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Jesli chodzi o prad to na poczatku bodajze dwa razy bylem w ZEWT w Otwocku (podanie o wydanie warunkow przylacza oraz odbior warunkow i podpisanie umow). Jak juz to mialem umowilem sie z poleconym elektrykiem ktory przywiozl dokumenty do podpisu, a nastepnie postawil late ze skrzynka, licznikiem, bezpiecznikami i przeciagnal kabel nad ulica. Kosztowalo mnie to o ile pamietam 1600 zl. Przylacze stale tez zalatwialem przez elektryka. Szczerze mowiac nie pamieta ile mnie wynioslo, bo oprocz nowej skrzynki doszla jeszcze sztyca na dach i kilka dupereli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuuuuugich zmaganiach z materią (kredyt, projekt, papierologia...) witam ponownie! Mamy już działeczkę (Halinów, przy ul. Zachodniej), załątwiłem warunki tech. wody i kanalizacji, warunki tech. prądu, dziś złożyłem wniosek o warunki tech. gazu... borykam się jeszcze z operatem dla melioracji odnośnie zamknięcia sączka, który oczywiście musiał iść pod naszym przyszłym domkiem... eh! mam nadzieję, że od marca uda nam się ostro ruszyć z budową i kolejne święta spędzić już u siebie :) realne?... pozdrawiam przyszłych sąsiadów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... eh! mam nadzieję, że od marca uda nam się ostro ruszyć z budową i kolejne święta spędzić już u siebie :) realne?...

 

He he,

no to należy Wam życzyć w Nowym Roku:

stalowych nerwów,

dużego konta,

twardej d..py,

itd.

 

;)

 

Pozdrawiam,

Qdłaty,

co też chce przyszłe święta spędzić u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ello

moze ktos z szanownych kolezanek lub kolegow borykal sie z problemem tymczasowego przylacza elektrycznego i moze podac ile kosztowalo ? bo z ziemnym to troszke latwiej raz sie placi i jest jedno tylko taryfa inna;)

 

za co musieliscie zaplacic elektrykowi - za skrzynke pomiarowa, zabezpieczenie w postaci bezpiecznika topikowego, kabla ?

 

czy juz dokonaliscie przeniesienia skrzynki ze slupa tymczasowego na budynek ?

 

bo z tego co zrozumialem z warunku tech przylacza docelowego koszt nasz to skrzynki oraz bezpiecznik a ZEW-T daje kabel, licznik oraz robocizne - czy dobrze rozumiemy?

 

a z warunkow tech na potrzeby placu budowy wynika ze musimy zaplacic za kabel, skrzynke, zabezpieczenie oraz robocizne a oni daja jedynie licznik.

ale skoro pozniej i tak beda musieli wydac na kabel to czy nie da sie tak dogadac z elektrykiem aby kabel byl dluzszy i nie placic za ten kabelek do prowizorki ?

Ja na razie robiłem przymiarkę i ma wyglądać tak :

1. Płacisz STOENowi za przydział budowlany .

2. Szukasz elektryka , on robi Ci projekt i przyłącze - płacisz mu za to .

3. Elektrownia daje Ci tylko licznik - reszta we własnym zakresie .

Jeżeli chodzi o późniejsze wykorzystanie prowizorki to może nie koniecznie -> licznik budowlany masz na placu budowy a przyłącze docelowe w ogrodzeniu .

Jeżeli chodzi o połączenie skrzynka- dom to może dało by się ten kabel z prowizorki wykorzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...