Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja już mam zaprojektowane przyłącza teraz tylko czekam na sesje ZUDU bodaj że 12 maja. Jak sam patrze na to co robię to jest to bardzo szalone i na wariackich papierach. Mam aż 3 tygodnie opóźnienia z projektem i to jest mój jak na razie największy dylemat. Najgorsze jest to że w kółko trzeba płacić i jedyne co można robić to płakać"płać i płacz". Mam do was pytanko. Na stronie BIP Mińska napisane jest jakie potrzebne są papierki na pozwolenie na budowę w halinowie i jest tam dział opłaty 40zł , 5 zł znaczek skarbowy itd poczym dochodzę do punktu : siec energetyczna drogi dojazdowe, wodociągi itd -2000zł jak mam to rozumieć???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam zaprojektowane przyłącza teraz tylko czekam na sesje ZUDU bodaj że 12 maja. Jak sam patrze na to co robię to jest to bardzo szalone i na wariackich papierach.

 

Jak dla mnie to faktycznie na wariackich papierach. Tym bardziej, że u mnie najpierw ustalono na ZUD-zie jak mają iść przyłącza, a potem je projektowano.

 

Na stronie BIP Mińska napisane jest jakie potrzebne są papierki na pozwolenie na budowę w halinowie i jest tam dział opłaty 40zł , 5 zł znaczek skarbowy itd poczym dochodzę do punktu : siec energetyczna drogi dojazdowe, wodociągi itd -2000zł jak mam to rozumieć???

 

Nie wiem, nic nie płaciłem. Olej :)

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek,

jak Twoje ławy?

:)

A dziękuję, dziękuję, pod czujnym okiem 4 letniego Olka i żony zeszło się z wylewaniem w sobotę równo 2 godzinki. 27,5 m3 poszło w piach ;) Teraz sobie stygnie do czwrtku i w czwrtek przyjeżdżają o 8 bloczki betonowe. Swoją drogą jak patrzę na kosztorysy, to wydaje mi się, że robione były w innych realiach. Zazwyczaj dostaję korzystne warunki a i tak daleeeekie oj dalekie od spodziewanych pierwotnie :-) W drugą sobotę długiego weekendu przyjeżdża Ytong. No i przywołam forumowy slogan "niech się mury pną do góry" :-)

Marcin-jogo to my sąsiedzi musimy być, bo ja własnie też Cisie/Halinów z czego administracyjnie Cisie, ale w w znakach drogowych to jeszcze Halinów a do "Cisia znaku" mam tak z 1KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ Mam do was pytanko. Na stronie BIP Mińska napisane jest jakie potrzebne są papierki na pozwolenie na budowę w halinowie i jest tam dział opłaty 40zł , 5 zł znaczek skarbowy itd poczym dochodzę do punktu : siec energetyczna drogi dojazdowe, wodociągi itd -2000zł jak mam to rozumieć???

Hmm nie tak dawno bo z początku tego roku mam decyzję o pozwoleniu i tego typu opłat na bank nie ponosiłem, chyba że ponosiłem, bo w tych urzędach to człowiek trochę jak w amoku teraz Pan potrzebuje to, potem to idzie Pan tu potem tu..:-) Generalnie to nie jest straszne i w naszym urzędzie idzie całkiem sprawnie, to jednak cieszę się, że zająć się mogę już budowaniem. Choicaż dzieje się to w dużej mierze zdalnie tzn. załatwiam z Wawy to co dzieje się w Cisiu, no ale taki los człowieka poczciwego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek,

jak Twoje ławy?

:)

Marcin-jogo to my sąsiedzi musimy być, bo ja własnie też Cisie/Halinów z czego administracyjnie Cisie, ale w w znakach drogowych to jeszcze Halinów a do "Cisia znaku" mam tak z 1KM :)

No ja też tak z kilometr przed znakiem a dokładnie na łuku jak można by tak to nazwać. Bardziej mogę to tylko zlokalizowac okolice sklepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czesc wszystkim!

Jesli chodzi o stal, bloczki, drewno, cement, folie budowlana, pape, cemplast bralem do tej pory od Sledziewskiego. Teraz o wszystko co pozostalo, poza stala zamierzam dogadac sie z sasiadem, ktory prowadzi hurtownie EuroBud w Sulejowku.

Na stal podobno dobra cene mozna uzyskac w hurtowni Konsorcjum Stalowe w Zielonce.

 

U mnie gotowe sa juz fundamenty - zasypane, wylana szlichta. We wtorek 9ego wraca ekipa i ma przyjechac transport porothermu od Kowalczyka - zobaczymy czy bedzie slowny.... Slyszlem, ze roznie z nim bywa - to auto sie popsuje, to cos innego wypadnie.... Mam nadzieje, ze nie tym razem...

Opisze wszystko....

 

Czy macie jakis namiar na drewno na wiezbe?

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sąsiady ;)

 

Jak tam działania taktyczno wojenne idą? :)

Ja jeszcze kończę zabawę z fundamentami tzn. zostało zagęścić i zalać płytę posadzkową. Byłoby szybciej, ale sobie ekipa pod jednodniową nieobecność majstra chciała zrobić na skróty i zasypali piachem bez wybrania humusu z pomiędzy fundamentów. No ale potem mieli do przewalenia nie jeden sztych ziemi a tak w sumie 8 razy tyle (4 w dół na jedną stronę wyrzucenie darni i z powrotem na drugą stronę wybranie i równe rozrzucenie, to tak w sumie wyszło mi tak jakby robili na 10 sztychów....tiaa mam nadzieję, że wyciągną wnioski z lekcji. A tak ponadto to przyjechał ytong i będzie w przyszłym tygodniu właściwe murowanie.

Marcin - Jogo od sklepu "Ramy" to ja mam 100m. Pierwsza uliczka po tej samej stronie w stronę do Halinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sąsiady ;)

 

Jak tam działania taktyczno wojenne idą? :)

 

No witam Przodownika Pracy :)

My z Żoną też zasuwamy jak małe samochodziki.

 

W środę dobiliśmy targu jeśli chodzi wo wod-kan, w przyszłym tyg wchodzi ekipa.

Za 2 tyg. wchodzi ekipa i robi zjazd na działkę.

 

Jeszcze tylko muszę elektryka dorwać, bo coś ostatnio ma ciągle wyłączony telefon.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań:

Skąd braliście cement i stal? I czy korzystaliście lub zamierzacie korzystać ze Składu Kowalczyk Konik Nowy A jak tak , to jak on stoi cenowo

 

Witam sąsiadów, ja Sulejówka, cieszę że tyle w okolicy ludzi jest aktywnych na forum :)

Marcino, Kowalczyk wyszedł mi najdrożej mimo że podawana cena z kg była bardzokonkurencyjna.

Diabeł tkwi w szczegółach - hurtownie podają cenę za kilo, a potem przeliczają na metry - bo pręty są w kawałkach 12 metrowych. Pytajcie o cenę za kilo i o ten przelicznik - Kowalczyk miał najwyższy ze sprawdzonych w okolicy (dla f10 podali mi 7,85 - dla porównania u Zielonki w Zakręcie był 7,4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

 

Robota widze idzie pelna para!

U mnie mury pna sie do gory, mam juz polozone pierwsze nadproze w garazu... W polowie tygodnia ma isc strop... I mam problem... Szukam stepmpli - brakuje mi ok 50 szt 3 metrowych i (co gorsza) 40 szt 4m.

Z tymi dluzszymi jest problem, bo nigdzie takich nie moge znalezc.

Moze cos podpowiecie?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudlaty,

troche spoznione, bo latalem za papierami ale mam tez namiary na dobrego goscia od wod-kan z Sulejowka.

Wlasnie sie zastanawiam czy Lesniewski czy ten czlowiek z Sulejowka.

Mozesz zdradzic na priva ile utargowales za projekt i przylacze? Policzyl ogolnie czy z metra?

U mnie na razie cisza przed burza. Projekt ma byc gotowy w przyszlym tygodniu, elektryk juz dlubie (mam nadzieje) przy projekcie przylacza.

Narazie nasadzilismy tylko brzozek ale cos sie slabo przyjmuja. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...