Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

A ja właśnie chciałam się zapytać czy deklaracja Pana Kudlińskiego że do końca marca będe miała prąd jest rzetelna.

Mamy w warunkach technicznych przyłącze napowietrzne a chcemy kablowe. Jest tylko jedna możliwość załatwienia tego właśnie przez jakiegoś elektryka, który wykona projekt na nasz koszt (ok 1000 zl) no i właśnie Pan Kudliński się zadeklarował że nie będzie to trwało dłużej niż 2 m-ce (czyli do konca marca).

 

Moim zdaniem zupełnie nierealne.

Miałem dokładnie taką samą sytuację i jak pisałem: nadal nie mam prądu (a zacząłem 23.12.2005).

A tysiączek złociszy poszedl......

 

Albo bierz teraz napowietrzne, albo prąd od sąsiada i wtedy spokojnie czekaj na kablowe.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jeszcze jedno pytanie:

napewno częśc robiła stropy terrive... gdzie je kupowaliscie?? my w projekcie mamy monolityczny strop(taki już był a my go zostawiliśy) ale pan kierownik budowy namawia nas na terrive bo mówi że wcale to taniej nie wychodzi ten monolityczny..

 

Teriva od Korzeniaka w Sulejówku. Polecam.

 

Natomiast z zamianami stropów to uważaj, szczególnie jeśli mamy tego samego kierownika ;)

Inne są grubości monolitu, inny terivy. U mnie po zamianie porozpierniczały się wysokości drzwi pod schodami, wysokości schodów, poziom półpiętra itp.

 

Tydzień walki i skuwanie schodów.

Tragedia!!!

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie:

napewno częśc robiła stropy terrive... gdzie je kupowaliscie?? my w projekcie mamy monolityczny strop(taki już był a my go zostawiliśy) ale pan kierownik budowy namawia nas na terrive bo mówi że wcale to taniej nie wychodzi ten monolityczny..

 

Teriva od Korzeniaka w Sulejówku. Polecam.

 

Natomiast z zamianami stropów to uważaj, szczególnie jeśli mamy tego samego kierownika ;)

Inne są grubości monolitu, inny terivy. U mnie po zamianie porozpierniczały się wysokości drzwi pod schodami, wysokości schodów, poziom półpiętra itp.

 

Tydzień walki i skuwanie schodów.

Tragedia!!!

 

Q.

Bo boże jak to skuwanie schodów?? faktycznie tragedia....

 

Co do kierownika to mamy znajomego mojego taty, nie bralismy w końcu nikogo lokalnego... i sprowadzony ode mnie z domu:D

 

jak mam wziaść kogoś kto będzie rzadko bywał na budowie to wole wziasc kogoś znajomego::) do nadzoru juz zgłoszone jest rozpoczęcie budowy.

 

Hmmm a jak uniknąć tego bałaganu z tymi wysokościami?? kurcze ja to cały czas laik jestem i musze sie jeszcze dużo podszkolic :oops: :oops: ... naszczescie ma się znajomych na muratorze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Hmmm a jak uniknąć tego bałaganu z tymi wysokościami?? kurcze ja to cały czas laik jestem i musze sie jeszcze dużo podszkolic :oops: :oops: ... naszczescie ma się znajomych na muratorze:D

 

U mnie afera była ze stropem nad garażem - takie półpiętro.

W projekcie był drewniany 20 cm. Majster z kierownikiem zaproponowali terivę. Pytałem, czy możemy tak zmieniać, wymiary są ok itp.

Wszystko git.

 

A tu nie git - drewniany miał 20 cm, teriva z ociepleniem ma 34 cm (co sobie sam zmierzyłem, jak teriva przyjechała na budowę).

I teraz albo "nadwyżkę opuścić" - wtedy nie mieściły się drzwi do garażu i łazienki (i ledwo co brama garażowa). Jeśli nadwyżkę podnieść - schody na półpiętro wydzodziły prawie 20 cm wysokości.

W końcu po długiej walce jest monolit. Ale i tak na zabiegu trzeba było dodać mały schodek.

 

Więc zanim coś zmienicie, sprawdź wszystko 3 razy. Czy schody się nie popierniczą, wysokość otworów okiennych, wysokość ściany kolankowej itp.

I nie wierz nikomu - sama sprawdź 3 razy.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zanim coś zmienicie, sprawdź wszystko 3 razy. Czy schody się nie popierniczą, wysokość otworów okiennych, wysokość ściany kolankowej itp.

I nie wierz nikomu - sama sprawdź 3 razy.

NO to nieźle.... Hmm trzeba to oblukac...

Czyli terrive musiałes oddać... a cenowo wiesz jakby to wyszło??

 

No nic trzeba obmierzyc i wymierzyć co da rade zrobić....

Dziękuję za cenne rady 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chciałam się zapytać czy deklaracja Pana Kudlińskiego że do końca marca będe miała prąd jest rzetelna.

Mamy w warunkach technicznych przyłącze napowietrzne a chcemy kablowe. Jest tylko jedna możliwość załatwienia tego właśnie przez jakiegoś elektryka, który wykona projekt na nasz koszt (ok 1000 zl) no i właśnie Pan Kudliński się zadeklarował że nie będzie to trwało dłużej niż 2 m-ce (czyli do konca marca).

 

Moim zdaniem zupełnie nierealne.

Miałem dokładnie taką samą sytuację i jak pisałem: nadal nie mam prądu (a zacząłem 23.12.2005).

A tysiączek złociszy poszedl......

 

Albo bierz teraz napowietrzne, albo prąd od sąsiada i wtedy spokojnie czekaj na kablowe.

 

Q.

Agnieszka Ksieciu:

w Twoim przypadku to realne. Mieszkasz w Sulejowku to mozesz elektryka codziennie z wieczora atakowac pod jego chata i sie o prad dopytywac. Jak nie masz cierpliwosci i determinacji to zapomnij o kablowym do konca marca.

Numer jego telefonu wyrzuc sobie z komorki, bo i tak sie nie dodzwonisz.

 

Qudlaty:

no i wszystko w porzadku. Zlozyles w grudniu 2005 to bedziesz mial w listopadzie 2007. Ja zlozylem w styczniu 2006 i mam termin na grudzien 2007. I wszystko normalne. :o

A tysiaczek na co poszedl? Jak na oplate przylaczeniowa to wszystko w normie. :D

Ogolnie: Bedziesz Pan zadowolooony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie:

napewno częśc robiła stropy terrive... gdzie je kupowaliscie?? my w projekcie mamy monolityczny strop(taki już był a my go zostawiliśy) ale pan kierownik budowy namawia nas na terrive bo mówi że wcale to taniej nie wychodzi ten monolityczny..

Poza tym czy monolityczny nie jest lepszy żeby nie było słychać że ktoś chodzi na poddaszu?? czy terriva mniej wycisza?? ( tak czytaliśmy w Muratorze), z kolei pan kierbud mówi że terriva niby lepsza pod tym względem jest bo monolityczny dudni bardziej

 

W ostatnim Muratorze jest porownanie terriva kontra monolit. Ja ma terrive ale chyba jakbym mial mozliwosc wyboru to bralbym monolit. Wtedy scianki dzialowe na podaszu mozesz stawiac gdzie chcesz a nie tylko na zebrach rozdzielczych lub gipskartony.

 

Jak sie zdeydujesz na terrive to polecam betoniarnie w Desnie za Halinowem.

Info jak chcesz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie:

napewno częśc robiła stropy terrive... gdzie je kupowaliscie?? my w projekcie mamy monolityczny strop(taki już był a my go zostawiliśy) ale pan kierownik budowy namawia nas na terrive bo mówi że wcale to taniej nie wychodzi ten monolityczny..

Poza tym czy monolityczny nie jest lepszy żeby nie było słychać że ktoś chodzi na poddaszu?? czy terriva mniej wycisza?? ( tak czytaliśmy w Muratorze), z kolei pan kierbud mówi że terriva niby lepsza pod tym względem jest bo monolityczny dudni bardziej

 

W ostatnim Muratorze jest porownanie terriva kontra monolit. Ja ma terrive ale chyba jakbym mial mozliwosc wyboru to bralbym monolit. Wtedy scianki dzialowe na podaszu mozesz stawiac gdzie chcesz a nie tylko na zebrach rozdzielczych lub gipskartony.

 

 

Jak sie zdeydujesz na terrive to polecam betoniarnie w Desnie za Halinowem.

Info jak chcesz na priva.

Witam!

Mam wrażenie, że stropy gęstożebrowe terriva czy inne są po prostu szybsze i łatwiejsze w wykonaniu, moi przyszli fachowcy już zaczynają gadać o technologii stropu. Monolit, to monolit może troszeczkę droższy (tak piszą w Muratorze) chyba. Ja będę tak budował.

Zgadzam się z przedmówcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudlaty:

no i wszystko w porzadku. Zlozyles w grudniu 2005 to bedziesz mial w listopadzie 2007. Ja zlozylem w styczniu 2006 i mam termin na grudzien 2007. I wszystko normalne. :o

A tysiaczek na co poszedl? Jak na oplate przylaczeniowa to wszystko w normie. :D

 

Nie, tysiaczek poszedl na projekt przyłącza kablowego.

Projekt powinien zrobić ZE, ale za pozytywne i szybkie rozpatrzenie sprawy ja opłaciłem ten projekt.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qudlaty:

no i wszystko w porzadku. Zlozyles w grudniu 2005 to bedziesz mial w listopadzie 2007. Ja zlozylem w styczniu 2006 i mam termin na grudzien 2007. I wszystko normalne. :o

A tysiaczek na co poszedl? Jak na oplate przylaczeniowa to wszystko w normie. :D

 

Nie, tysiaczek poszedl na projekt przyłącza kablowego.

Projekt powinien zrobić ZE, ale za pozytywne i szybkie rozpatrzenie sprawy ja opłaciłem ten projekt.

 

Q.

 

U nas podobnie, napisalismy wniosek do ZEWT za namowa Kudlinskiego z prosba o zmiane warunkow ale skubancy nam odpisali ze nie wyrazaja zgody bo to rodzi dla nich dodatkowe koszty. Wtedy zdzwonilam do Kudlinskiego (zawsze odbiera ode mnie telefon :o ) i powiedzial zebym mu dala 3 dni i zalatwi. Zadzwonilam po tym czasie do niego i powiedzial ze wszystko zalatwil tylko musimy napisac w nowym wniosku ze zaplacimy za projekt wtedy dostaniemy nowe warunki ze zmniana na przylacze kablowe. On zrobi projekt i w marcu bedzie prad.

No i jestem w kropce. Potrzebuje tego pradu w marcu bo nie bede przeciez uruchamiala alarmu na pradzie od sasiada bo jak jego brygadzie cosik sie nie spodoba i mnie odlacza to bedzie wylo :(

 

Chyba zadzwonie jutro do niego i sie zapytam czy mozna na niego liczyc.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zadzwonie jutro do niego i sie zapytam czy mozna na niego liczyc.

 

A.

 

Agnieszka nie badz naiwna. Sorry. Poczytaj pare stron tego watku i sie przekonasz jak mozna liczyc na elektryka. Zwroc szczegolna uwage na posty Qudlatego, jak to mial miec podciete drzewo. :D

Generalnie nic chyba nie tracisz? Wniosek mozesz napisac a rozliczyc sie za projekt po wykonaniu przylacza. Nie mozna tak zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Marcin ze powinnam bardziej realistycznie myslec.

Po przedyskutowaniu z mezem chyba jednak zostaniemy przy tym przylaczu napowietrznym :( niestety..... nie mozemy ryzykowac ze pradu nie bedzie bo opozni nam to wszystkie prace.

 

Dzieki za wylanie kubla zimnej wody na glowe.

 

Czy w takim razie zwykle przylacze napowietrzne jest z kim szybko zalatwiac na tym terenie? Ktos moze polecic swojego elektryka ktory nie zwodzil tygodniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Marcin ze powinnam bardziej realistycznie myslec.

Po przedyskutowaniu z mezem chyba jednak zostaniemy przy tym przylaczu napowietrznym :( niestety..... nie mozemy ryzykowac ze pradu nie bedzie bo opozni nam to wszystkie prace.

 

Dzieki za wylanie kubla zimnej wody na glowe.

 

Czy w takim razie zwykle przylacze napowietrzne jest z kim szybko zalatwiac na tym terenie? Ktos moze polecic swojego elektryka ktory nie zwodzil tygodniami?

 

Ale przylacze napowietrzne tez bedzie robil Pan Kudlinski albo Pan Wyczolkowski. Nie wiem czy sa inni elektrycy obslugujacy rejon halinowsko-sulejowski, ktorzy maja koncesje energetyki Otwock?

A na kiedy masz okreslony termin przylacza w warunkach czy tez umowie z energetyka? Tudziez kiedy tam skladalas papiery?

Jak na marzec to masz problem z glowy. Przyjedzie elektrownia i Wam podlaczy.

Ale jak chcesz na marzec to tu zaczyna sie problem. Bo to jest obojetne czy napowietrzne czy kablowe - u nich sie liczy termin.

Tak wiec jezeli ta druga opcja to oplaca Ci sie powalczyc, bo:

1. Potrzebujesz szybko pradu tak wiec i tak musisz wziasc elektryka i "zalatwic"sprawe.

2. Jak juz "zalatwiasz" to chyba sie oplaca zrobic kablowe?

 

Kudlinski jest skuteczny tylko nastaw sie na ciagle przypominanie i pilnowanie sprawy. I nie wierz w obietnice, ze bedzie za dwa dni, w poniedzialek, wtorek czy inna srode. Moze lepiej ustal z nim termin na poczatek marca, to powinien sie na poczatek kwietnia wyrobic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przylacze napowietrzne tez bedzie robil Pan Kudlinski albo Pan Wyczolkowski. Nie wiem czy sa inni elektrycy obslugujacy rejon halinowsko-sulejowski, ktorzy maja koncesje energetyki Otwock?

A na kiedy masz okreslony termin przylacza w warunkach czy tez umowie z energetyka? Tudziez kiedy tam skladalas papiery?

Jak na marzec to masz problem z glowy. Przyjedzie elektrownia i Wam podlaczy.

Ale jak chcesz na marzec to tu zaczyna sie problem. Bo to jest obojetne czy napowietrzne czy kablowe - u nich sie liczy termin.

Tak wiec jezeli ta druga opcja to oplaca Ci sie powalczyc, bo:

1. Potrzebujesz szybko pradu tak wiec i tak musisz wziac elektryka i "zalatwic"sprawe.

2. Jak juz "zalatwiasz" to chyba sie oplaca zrobic kablowe?

...

 

No chyba to nie do końca tak.

Przyłącze napowietrzne tak na szybko, to będzie prowizorka. Przychodzi Wyczółkowski, stawia słup, ciągnie kabel i koniec. Docelowe przyłącze to i tak będzie do ściany/dachu domu.

 

A przyłącze kablowe to (w skrócie):

projekt

ZUD (1,5 mies)

geodeta - wytyczenie (2 tyg)

uzgodnienie z zarządcą drogi (30 dni)

robota (1 dzień)

geodeta - inwentaryzacja (2 tyg)

odbiór ZE (30 dni)

podłączenie prądu (1 dzień)

 

Jak się wszystko zazębi to i tak jest 5 miesięcy.

 

Można złożyć papiery na prowizorkę napowietrzną a docelowe kablowe.

Ale to 1500 zł w plecy.

 

Wtedy jest prąd w trakcie budowy na prowizorce, a przyłącze kablowe idzie swoim tempem.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trochę z innej beczki: ile czekaliście na warunki przyłącza gazowego? Czy gazownia ma jakiś deadline na wydanie papierów (rozpatrzenie wniosku)? Czy ktokolwiek jest nad nimi w razie czego żeby ich pogonić? (bo właśnie się dowiedziałem że od miesiąca nas nawet do systemu nie wprowadzili a wnioski rozpatrują teraz z października, przecież to chore jakieś...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MazaQ77 ja wniosek o wydanie warunkow budowy sieci gazowej do 6 posesji wyslalam w lipcu, we wrzesniu dostalismy warunki techniczne i formularz wniosku o podpisanie umowy. Wysłaliśmy te wnioski w październiku i w grudniu wszyscy podpisywalismy umowy. Czas budowy to 12 m-cy. Teoretycznie do 12 grudnia 2007 roku powinnam miec gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba to nie do końca tak.

Przyłącze napowietrzne tak na szybko, to będzie prowizorka. Przychodzi Wyczółkowski, stawia słup, ciągnie kabel i koniec. Docelowe przyłącze to i tak będzie do ściany/dachu domu.

 

A przyłącze kablowe to (w skrócie):

projekt

ZUD (1,5 mies)

geodeta - wytyczenie (2 tyg)

uzgodnienie z zarządcą drogi (30 dni)

robota (1 dzień)

geodeta - inwentaryzacja (2 tyg)

odbiór ZE (30 dni)

podłączenie prądu (1 dzień)

 

Jak się wszystko zazębi to i tak jest 5 miesięcy.

 

Można złożyć papiery na prowizorkę napowietrzną a docelowe kablowe.

Ale to 1500 zł w plecy.

 

Wtedy jest prąd w trakcie budowy na prowizorce, a przyłącze kablowe idzie swoim tempem.

 

Q.

 

terminy podales koszmarne :o

A ja caly czas sie zastanawiam. I nie wiem co wybrac.

Czy jest tu ktos kto zalatwial przylacze napowietrzne i moze mi napisac jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwale się przed wczoraj(sprawa z prądem rozpoczęła się w 02.2006r) pojawiła się u mnie na działce skrzynka:)

Wielka radość… tylko nie wiele z tego wynika po kabel od skrzynki do słupa wisi na nim już od października a prądu ja nadal nie widzę jak nie ZUD, to wiatr, a jak nie wiatr to mokro na działce :evil:

Niedługo zacznie się zamykanie stanu surowego mam nadzieje że robiąc wykończeniówkę nie będę musiał dalej korzystać z sąsiedzkiego prądu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...