Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1 - Czarek.

 

Mógłbyś nieco rozwinąć? Co dla ciebie robił?

Obawiam się o to, czy potrafi wspomóc inwestora w stawiawniu do pionu ekipy jeśli coś dzieje sie nie tak, albo jeśli coś nie podoba sie inwestorowi.

 

hej, prowadzil nadzór budowy. Jesli chodzi o stawianie ekipy do pionu to jest w tym dobry.Posiada też dużą wiedzę.Jest ok.:)..

 

Pozdrawiam Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Z elektrykiem sie spotkalem.

25zl za punkt bez materialow:

- 1 punkt = gniazdo,

lub

wlacznik + odbiornik,

1,5 punktu za wlacznik schodowy,

1,5 punktu za oddzielny obwod, np tylko do pralki

 

Polecil mi go sasiad. Jak sie z nim dogadam co do terminu i zobacze jak robi, bede mogl go polecic (jesli ktos bedzie zainteresowany...)

 

Na razie rozrysowalem instalacje na scianach i w tabeli. Zamierzam sie z nim spotkac w weekend.

 

Co do odkurzacza centralnego do raczej z tej dogodnosci zrezygnuje. Wszystkie oferty, kotre dostalem byly na poziomie ok 1300-1600 zl za instalacje - 2 punkty na gorze, 2 punkty na dole + szufelka w kuchni. Do tego trzeba doliczyc gniazda + szufelke i jednostke centralna... W sumie wyniosloby to min 4000 zl... Za taka kase mozna kupic odkurzacz z wodotryskiem...

 

Czekam jeszcze na oferte na rekuperator. Na razie, z Gruntownym Wymiennikiem Ciepla, wymiennikiem ciepla o spr ok. 96%, nagrzewnica wodna i sterowaniem elektronicznym, najlepsza oferta zamknela sie na poziomie ok. 15000-16000zl...

 

Zamowilem natomiast juz brame garazowa - Wisniowskiego...

 

pozdrawiam

 

 

 

Hefalump,

 

mógłbyś podzielić się wiadomością kto montował Ci rekuperator, czy jesteś zadowolony i ile zapłaciłeś. I jeszcze poproszę o namiary na drewno.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia,

u nas w regionie to elektrycy są mało ciekawi. Masz do wyboru p.Wyczółkowskiego albo Kudlińskiego. Jeżeli chodzi o prowizorkę to raczej nie ma problemu, z przyłączem docelowym strasznie długo się ciągnie. Najlepiej zadzwoń do ZEWTu to podadza Ci namiary na kogoś z Otwocka. Z tego co wiem to zdecydowanie sprawniej idzie im praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Z elektrykiem sie spotkalem.

25zl za punkt bez materialow:

- 1 punkt = gniazdo,

lub

wlacznik + odbiornik,

1,5 punktu za wlacznik schodowy,

1,5 punktu za oddzielny obwod, np tylko do pralki

 

Polecil mi go sasiad. Jak sie z nim dogadam co do terminu i zobacze jak robi, bede mogl go polecic (jesli ktos bedzie zainteresowany...)

 

Na razie rozrysowalem instalacje na scianach i w tabeli. Zamierzam sie z nim spotkac w weekend.

 

Co do odkurzacza centralnego do raczej z tej dogodnosci zrezygnuje. Wszystkie oferty, kotre dostalem byly na poziomie ok 1300-1600 zl za instalacje - 2 punkty na gorze, 2 punkty na dole + szufelka w kuchni. Do tego trzeba doliczyc gniazda + szufelke i jednostke centralna... W sumie wyniosloby to min 4000 zl... Za taka kase mozna kupic odkurzacz z wodotryskiem...

 

Czekam jeszcze na oferte na rekuperator. Na razie, z Gruntownym Wymiennikiem Ciepla, wymiennikiem ciepla o spr ok. 96%, nagrzewnica wodna i sterowaniem elektronicznym, najlepsza oferta zamknela sie na poziomie ok. 15000-16000zl...

 

Zamowilem natomiast juz brame garazowa - Wisniowskiego...

 

pozdrawiam

 

 

 

Hefalump,

 

mógłbyś podzielić się wiadomością kto montował Ci rekuperator, czy jesteś zadowolony i ile zapłaciłeś. I jeszcze poproszę o namiary na drewno.

 

pozdrawiam Monika

 

 

Ja mam zrobiona instalacje (rury, przepusty) w domu i GWC. Nie mam jeszcze podlaczonego samego rekuperatora. Jak na razie jestem zadowolony, ekipa miala kilka poslizgow czasowych, ale wlasciciel firmy (Witold Popiel) to mlody czlowiek z ktorym mozna sie dogadac. Namiary: http://www.klimatyzacja.org.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefalump, wielkie dzięki.

 

Tosia, chyba im się w d...ch poprzewracało. Bierz budowlany i się wiecej nie zastanawiaj. Teraz wydasz 15000 zł a jak na koniec zabraknie to będziesz pluła sobie w brodę, że dorobiłaś jakiegoś oszołoma.

 

Budowlany to ja jak najbardziej tylko za przyłącze pod ziemią nie chcę płacić, bo na powietrzne to już mam a mojemu chłopowi to się nie podoba. A masz rację z tymi wydatkami, że te konieczne to lepiej od razu ponosić, lepiej zyć w domu z prądem niż na super drewnianej podłodze bez prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah!

Tak dla zmiany zagadnieia.

Jak to jest z wyniesieniem ściany fundamentowej powyżej istniejącego stanu gruntu metodą troszkę ławy w ziemię i zasypać to czymś w celu złapania głębokości przemarzania gruntu. Czy musze o tym myśleć na etapie adaptacji projektu czy wolnoć tomku w swoim domku czyli kiero powie to tak się zrobi? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah!

Tak dla zmiany zagadnieia.

Jak to jest z wyniesieniem ściany fundamentowej powyżej istniejącego stanu gruntu metodą troszkę ławy w ziemię i zasypać to czymś w celu złapania głębokości przemarzania gruntu. Czy musze o tym myśleć na etapie adaptacji projektu czy wolnoć tomku w swoim domku czyli kiero powie to tak się zrobi? :o

 

Architekt Ci zrobi to standardowo, natomiast kierownik na budowie po zapoznaniu sie z badaniami gruntu oraz tym co odkryje koparka po zgarnieciu humusu wyda decyzje ile chate do gory ciagnac.

A w Halinowie trzeba wyciagac, bo grunty gliniaste i wysoki poziom wod gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah!

Tak dla zmiany zagadnieia.

Jak to jest z wyniesieniem ściany fundamentowej powyżej istniejącego stanu gruntu metodą troszkę ławy w ziemię i zasypać to czymś w celu złapania głębokości przemarzania gruntu. Czy musze o tym myśleć na etapie adaptacji projektu czy wolnoć tomku w swoim domku czyli kiero powie to tak się zrobi? :o

 

Architekt Ci zrobi to standardowo, natomiast kierownik na budowie po zapoznaniu sie z badaniami gruntu oraz tym co odkryje koparka po zgarnieciu humusu wyda decyzje ile chate do gory ciagnac.

A w Halinowie trzeba wyciagac, bo grunty gliniaste i wysoki poziom wod gruntowych.

. Dzięki Bonzo.

Że wynosic trzeba to wiem, ale chodziło mi o umocowanie prawne tegoż przedwsięzięcia. Wodę w październiku miałem wg geologa na 50-80 cm, więc chyba lekko podkopię a potem dosypię czego trzeba. Rozumiem, że kierownik budowy weźmie na siebie odpowiedzialność za przeprowadzenie ów procederu. A kto z Was robi drenaż odwadnający, w jakim momencie trzeba o nim myśleć, projektować realizować?? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...