Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Czesc wszystkim!

 

Robota widze idzie pelna para!

U mnie mury pna sie do gory, mam juz polozone pierwsze nadproze w garazu... W polowie tygodnia ma isc strop... I mam problem... Szukam stepmpli - brakuje mi ok 50 szt 3 metrowych i (co gorsza) 40 szt 4m.

Z tymi dluzszymi jest problem, bo nigdzie takich nie moge znalezc.

Moze cos podpowiecie?

 

pzdr

 

Potwierdzam, potwierdzam. Przejezdzalem obok w piatek i jestem pod wrazeniem. Przeciez niedawno jeszcze miales fundamenty kopane. :)

Gratulacje szybkiego tempa prac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obiecalem opisa wspolprace z Kowalczykiem.

 

Nie powiem, podniosl mi cisnienie, ale generalnie wszystko zakonczylo sie pomyslnie.

 

Zaczelo sie w marcu. Firma sciagnela mnie na lep nizszych cen i pozniejszych podwyzek. Zaplacilem, bo musialem, by dostac gwarancje nizszych cen. Przez ponad miesiac skladowali mi material u siebie bezplatnie. Na jakies 2 tygodnie przed dostawa, potwierdzilem jej termin. W sobote, przed wtorkowa dostawa jeszcze raz specjalnie zajechalem do skladu by potwierdzic godzine o otrzymalem obietnice dowozu pierwszej partii we wtorek o godz. 8.00. Uprzedzilem, ze wiele zlego o nich slyszalem, by nie probowali ze mna numerow, typu zepsute auto, czy korek...

We wtorek na budowie zawitalem o godzinie 9.30. Coz... transportu ni widu ni slychu... Postanowilem wiec podjechac do skladu... Na pytanie dotyczace dostawy dostalem odpowiedz, ze oni ni umawiaja sie na godziny i dziwi ich fakt, ze ktos tak sie umowil... Poza tym pokazali mi kartke, z opisem, iz nie odpowiadaja za opoznienia przez nich nie zawinione, a to podobno spowodowane bylo korkiem pod cegielnia.... Widzialem kilka ich dobrze oznakowanych transportow walesajacych sie po okolicy, wiec puscilem te slowa mimo uszu.... Stwierdzilem jedynie, ze mam do wydania jeszcze ok 45 000 na dach, ktorych to pieniedzy na 100% nie zobacza jesli trasport na budowie nie pojawi sie do godziny 11ej...

Nie zdarzylem dojechac do przejazdu na ulicy Stolecznej, kiedy zadzwonil do mnie kierowca z zapytaniem czy zmiesci sie na dzialce z przyczepa....

:)

10:45 MAN z przyczepa zawital przy moich fundamentach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry))

 

Jesteśmy na etapie poszukiwania działki, a chętniej domu w stanie surowym, ostatnio byliśmy właśnie w Halinowie i spodobało się))

Oglądaliśmy dom na osiedlu domków jednorodzinnych - blisko trasy, do stacji jakieś 1,5 km, mam wątpliwości w kwestii dojazdu właśnie, do W-wy , do szkoły, przedszkola, czy to nie budzi Waszych wątpliwości, czy sądzicie że komunikacja z W-wą będzie znośna i nie utrudni życia za mocno ?

Będę wdzięczna za Wasze opinie w tej kwestii coby rozwiały me wątpliwości - na to liczę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jesli chodzi o komunikacje, to ja sie nie martwie. Nie jest zle:

1) jest autobus MZK, jesli ten nie wystarcza, jezdza jakies prywatne

2) jest pociag - co prawda, zdaje sie, ze kolejka nie jest zbyt bezpieczna, jak kazda w tymi czasy (mam jednak nadzieje, ze to sie zmieni)

3) jesli podrozujesz samochodem, po wlasnie robione przebudowie wezla komunikacyjnego - Ostrobramska-Marsa-Plowiecka, powinno byc calkiem dobrze. A bedzie jeszcze lepiej jak wybudowana zostanie obwodnica Warszawy, kotra ma przebiegac w okolicach Konika Nowego

 

-Przedszkole - moja zona pracuje w centrum Warszawy i wydaje nam sie, ze lepiej bedzie znalezc przedszkole w poblizu jej pracy

-szkola - moze byc tak jak w przypadku przedszkola, lub skorzystamy ze szkoly w Halinowie - jest takowa, blisko osiedla o ktorym mowilas - jesli mowilas o nowo budowanym osiedlu przy ul. Dabrowskiego

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź !

Tak to chyba Dąbrowskiego)) - ale pewna nie jestem, nazwy ulic na osiedlu są "leśne", ładnie tam.

Mieszkanie w takiej odległości ciągle mnie nie przekonuje ale to już inny temat, muszę to jeszcze przemyśleć, teraz mamy wszędzie blisko, a tam wydaje się że wszędzie daleko i bez samochodu nie da rady, do kolejki daleko, do W-wy korki, ot niezdecydowana jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo.... ;)

 

Oczywiscie dojazdy zajma wiecej czasu. W tej chwili w godzinach szczytu popludniowego, gdy jezdze samochodem na budowe z firmy w ktorej pracuje (z Mokotowa) zajmuje mi to ok 1 godziny. Nie wiem jak jaest rano w druga strone, ale przypuszczam, ze podobnie.

Ale, jak juz wspomnialem:

1) trasa jest przebudowywana, wiec musi byc lepiej

2) poza szczytem z Mokotwa jedzie sie tam ok 30 minut

3) z ochoty na Mokotow teraz w korkach jade ok 15-20 minut - jest roznica ale moze nie az taka duza... pocieszam sie...

Generalnie przez 27 lat mieszkalem w Falenicy, skad do centrum pociagiem jechalem 35 minut, samochodem w godzinach szczytu ok 1 godz i jakos zylem... Wszystko jest kwestia wyboru...

Halinow jest bodaj 24km od centrum. Mysle, ze blizsze polozenie specjalnie czasu potrzebnego na dojazdy by nie zaoszczedzilo - korki i tak zaczynaja sie na Plowieckiej jadac do centrum, i tam tez sie koncza przy powrocie (no troche wolniej jedzie sie takze dojezdzajac do Wesolej i Zakretu)... A ile wiecej spokoju i czystego powietrza... no i swoj trawnik, ktory mozna skosic i na ktorym moga bezpiecznie bawic sie dzieciaki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź !

Tak to chyba Dąbrowskiego)) - ale pewna nie jestem, nazwy ulic na osiedlu są "leśne", ładnie tam.

Mieszkanie w takiej odległości ciągle mnie nie przekonuje ale to już inny temat, muszę to jeszcze przemyśleć, teraz mamy wszędzie blisko, a tam wydaje się że wszędzie daleko i bez samochodu nie da rady, do kolejki daleko, do W-wy korki, ot niezdecydowana jestem.

 

Nasza działka jest trochę bliżej - w Sulejówku. Jeżdżę codziennie - w stronę działki korków nie ma. Z powrotem do Centrum dojeżdzam w ok. 35 min. Pociąg z Sulejówka do Śródmieścia jedzie 30 min.

 

Dla nas transport to było podstawowe kryterium przy wyborze lokalizacji. Założyliśmy, że do stacji nie może być więcej niż 10 min. z wózkiem (dziecięcym), czyli ok. 1 km.

 

Ale i tak powoli przyzwyczajam się do myśli, że kupno drugiego małego auta mnie nie minie. Jakoś trzeba dzieciaki do szkoy od- i przyprowadzać. Przy pracowych obowiązkach i odległości do szkoły rzędu 2-3km to jest w sumie koło 1,5h/dziennie - bez zmotoryzowania żony będzie ciężko...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednym z wazniejszych kryteriow wyboru dzialki byla mozliwosc szybkiej komunikacji z centrum stolycy. Pociag z Halinowa na Powisle jedzie 33 minuty, rano w szczycie jezdzi co 20 minut.

Nie ma obaw, jezdza nim setki ludzi z Minska czy innych przydroznych stacji i jakos nikomu nic sie nie dzieje.

Tak wiec raczej nastawiamy sie na poranne dojazdy pociagiem.

Oczywiscie mieszkajac poza miastem nie ma sie takiej wygody jak szybkie wyskoczenie do supermarketu czy innej swiatyni konsumpcji ale tak jak pisal Hefalump w sobote dojezdzasz w pol godziny na Mokotow. To chyba nie jest zle.

Problemraczej w tym, ze w Halinowie dzialek zaczyna brakowac a te co sa robia sie coraz drozsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dziękuję za odpowiedzi.

My niestety ciągle niezdecydowani.

Mamy teraz okazję kupić działkę w Halinowie na Dąbrowskiego, 9 arów za 100 tys. poradzcie czy to dobra cena ?

 

Zależy gdzie, Dąbrowskiego jest dość długa.

Cena normalna jak na Halinów.

 

Aha, dzisiaj jechałem z Halinowa do pracy (musiałem zostawić dziennik budowy), na Żoliborz, ul. Powązkowska.

Jechałem od 8.00 do 8.45.

 

45 min. to chyba bardzo dobry wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My zaczynamy swoja przygode z budowaniem w Dlugiej Szlacheckiej (gm. Halinow) Projekt jest wlasnie na ukonczeniu i mysle ze w czerwcu uda nam sie zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe, bylam wczoraj w urzedzie i powiedzieli mi ze na pozwolenie bedziemy czekac ok 3-4 tyg :lol: Przylacza bedziemu ciagnac z naszego kochanego Sulejowka.

 

Druga lokalizacja to Józefów. Tu są wszsytkie media, ale cena dwa razy taka

 

Z tego co sie orientuje to w Jozefowie nie ma kanalizacji. Obecnie jest budowana kanalizacja w systemie podcisnieniowym ale tylko w ul. Jasnej i Stolecznej i przylacza beda budowane tylko do dzialek, ktorych mieszkancy w 2004 r uczestniczyli (kosztowo) w projektowaniu i sa ujeci w projekcie. Samodzielne wykonanie przylacza kanalizacyjnego do tego systemu kosztuje ok 12 tys. zl. Ci ujeci wprojekcie placa kwote 3300 zl.

Zwroc na to uwage przed zakupem, bo sprzedawcy chca wiecej za dzialke mowiac wlasnie o mediach w ulicy :evil: a koszt potem jest ogromny (projekt przylacza 600-1000 zl + 12 tys za studzienke zaworowa i kawalek rury)

 

Jesli macie namiary na jakies sprawdzone ekipy budowlane ktore od wrzesnia mialyby wolne to bardzo prosze o kontakt na PW.

 

Pozdrawiam Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 arow to 900 m kw. Trudno mi soe wypowiadac na ten temat, bo ja kupowalem dzialke ok 2och lat temu - wtedy za m kw zaplacic trzeba bylo ok 100 pln. Slyszalem jednak dzisiaj, ze ktos kupil 1500 m za 105 000 w tym roku.... Chyba to jednak sciema, albo dzialka jakas trefna... Chociaz rowniez przy Dabrowskiego w poblizu tego nowo budowanego osiedla....

 

U mnie w kazdym razie wczoraj wylany zostal strop! :) Dzisiaj ekipa zdemontowala szalunek wienca i.... Domek zaczyna nabierac ksztaltow. Zaczynaja byc widoczne luki nad wejsciami... JEST GIT!

Strasznie sie ciesze! W srodku mam juz schody. Od jutra ciagniemy scianke kolankowa...

:)

aaa... Mam juz wieche... Ekipa mi wstawila do zbrojenia slupka nad stropem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...