Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Tosia wg mnie troche duzo za sam beton - 9000 pln to lekka przesada. musialby kosztowac ok 300 zl/m2. Ja na jesieni placilam 180 zl/m3 teraz moze wzrosl do 200 zl bo kruszywo podrozalo wiec przy 30m3 wychodzi ok 6000 zl.

Robocizna to pojecie wzgledne i zalezy od wielkosci fundamentow i od tego czy jest piwnica czy nie. Ale wydaje mi sie ze moze byc zwlaszcza ze w to wchodza jeszcze rozne duperele.

Stal - hmmm nie wiem ile koszuje teraz, na jesieni placilam ok 2,6 zl/kg fi 12.

Ogolnie poza tym betonem to moze byc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tosia wg mnie troche duzo za sam beton - 9000 pln to lekka przesada. musialby kosztowac ok 300 zl/m2. Ja na jesieni placilam 180 zl/m3 teraz moze wzrosl do 200 zl bo kruszywo podrozalo wiec przy 30m3 wychodzi ok 6000 zl.

Robocizna to pojecie wzgledne i zalezy od wielkosci fundamentow i od tego czy jest piwnica czy nie. Ale wydaje mi sie ze moze byc zwlaszcza ze w to wchodza jeszcze rozne duperele.

Stal - hmmm nie wiem ile koszuje teraz, na jesieni placilam ok 2,6 zl/kg fi 12.

Ogolnie poza tym betonem to moze byc :wink:

 

 

Dzięki za rozwiązanie równania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania do osób, które robiły przyłącze wodociągowe.

 

1. Do jakiego miejsca doprowadzaliście rurę wodociągową? Czy kończyliście zaraz za granicą działki czy do miejsca, w którym wchodzić ma do domu?

2. Żeby mieć wodę muszę zrobić przyłącze przez działkę sąsiada więc nie ma mowy o zwrocie jakichkolwiek kosztów przez miasto. Czy w takim wypadku konieczna jest inwentaryzacja czy wystarczy odbiór zrobiony przez wodociągi?

3. Projekt będę miała zrobiony do samego domu. Czy mogę narazie zrobić przyłącze tylko do granicy działki a w momencie kiedy bedzie stał dom resztę?

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania do osób, które robiły przyłącze wodociągowe.

 

1. Do jakiego miejsca doprowadzaliście rurę wodociągową? Czy kończyliście zaraz za granicą działki czy do miejsca, w którym wchodzić ma do domu?

2. Żeby mieć wodę muszę zrobić przyłącze przez działkę sąsiada więc nie ma mowy o zwrocie jakichkolwiek kosztów przez miasto. Czy w takim wypadku konieczna jest inwentaryzacja czy wystarczy odbiór zrobiony przez wodociągi?

3. Projekt będę miała zrobiony do samego domu. Czy mogę narazie zrobić przyłącze tylko do granicy działki a w momencie kiedy bedzie stał dom resztę?

 

Monika

 

Na dwa pierwsze pytania odpwowiem Ci w soboę ale co do 3 ja mam pytanie jak chcesz budowac bez wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania do osób, które robiły przyłącze wodociągowe.

 

1. Do jakiego miejsca doprowadzaliście rurę wodociągową? Czy kończyliście zaraz za granicą działki czy do miejsca, w którym wchodzić ma do domu?

2. Żeby mieć wodę muszę zrobić przyłącze przez działkę sąsiada więc nie ma mowy o zwrocie jakichkolwiek kosztów przez miasto. Czy w takim wypadku konieczna jest inwentaryzacja czy wystarczy odbiór zrobiony przez wodociągi?

3. Projekt będę miała zrobiony do samego domu. Czy mogę narazie zrobić przyłącze tylko do granicy działki a w momencie kiedy bedzie stał dom resztę?

 

Monika

Ja mam przyłącze wykoanne które z miejsca wypadło w kotłowni tam gdzie mialo wypasć :wink:

Tylko przy granicy mam zostawiony zawór do odcięcia dopływu

Z tym że ja mogłem się podłączyć do rury która biegła drogą wewnętrzną lub drogą główną. I ze względu na letnie kiepskie ciśnienie po za tym żeby sobie ułatwić podpęcie się pod wodociąg wybrałem z drogi głównej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pytania do osób, które robiły przyłącze wodociągowe.

 

1. Do jakiego miejsca doprowadzaliście rurę wodociągową? Czy kończyliście zaraz za granicą działki czy do miejsca, w którym wchodzić ma do domu?

2. Żeby mieć wodę muszę zrobić przyłącze przez działkę sąsiada więc nie ma mowy o zwrocie jakichkolwiek kosztów przez miasto. Czy w takim wypadku konieczna jest inwentaryzacja czy wystarczy odbiór zrobiony przez wodociągi?

3. Projekt będę miała zrobiony do samego domu. Czy mogę narazie zrobić przyłącze tylko do granicy działki a w momencie kiedy bedzie stał dom resztę?

 

Monika

 

Czesc,

masz na mysli przylacze wodaciagowe czy siec wodociagowa?

Siec wodociagowa to jest rozbudowa wodociagu, ktora ciagniesz jak np. masz wodociag daleko i podciagasz do granicy swojej dzialki. Natomiast przylacze wodociagowe to jes ten odcinek od wodociagu ( w tym przypadku w granicy Twojej dzialki) do domu - Ksieciu popraw mnie please, jezeli pisze pierdoly. :D

Za przylacze wodociagowe nie ma refinasowania przez gmine. Za siec tak ale nie jest to prosta sprawa.

Pytania:

1. Jezeli mowimy o przylaczu to doprowadzasz to do miejsca, gdzie bedziesz miala wodomierz w domu (wodomierz mozesz tez miec w studzience rewizyjnej po drodze). Przebijasz sie pod lawa fundamentowa i wychodzisz w tym miejscu gdzie planujesz miec podlaczenie wody.

2. Na przeprowadzenie przylacza przez dzialke sasiada musisz miec jego zgode. Potem masz inwentaryzacje przez geodete i odbior z wodociagow.

3. mozesz tak zrobic ale wyjdzie Ci drozej, bo wykonawca musi podjezdzac dwa razy. Umow sie z wykonawca na wykonanie przylacza jak juz bedziesz miala wylane lawy to podjedzie i Ci wyprowadzi rure w pomieszczeniu, gdzie tam potrzeba.

 

Co do inwentaryzacji wody to mozna cos tam zaoszczedzic -chyba robic to najlepiej razem z inwentaryzacja domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bonzo,

 

1,2. Chcę zrobić przyłącze, zgodę sąsiada już mam. Wodę muszę mieć przed rozpoczęciem budowy czyli przed wykopaniem fundamentów. Boję się, że jeśli doprowadzę wodę do samego domu to przy kopaniou fundamentów koparka może uszkodzić rurę.

3. A czy przebicie się pod fundamentami może zrobić hydraulić, który będzie wykonywał cała instalację w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

masz na mysli przylacze wodaciagowe czy siec wodociagowa?

Siec wodociagowa to jest rozbudowa wodociagu, ktora ciagniesz jak np. masz wodociag daleko i podciagasz do granicy swojej dzialki. Natomiast przylacze wodociagowe to jes ten odcinek od wodociagu ( w tym przypadku w granicy Twojej dzialki) do domu - Ksieciu popraw mnie please, jezeli pisze pierdoly. :D

 

Po kolei:

- sieć wodociągowa - to rurociąg ułożony zazwyczaj w drodze. Tzw. sieć rozdzielcza z której można podłączyć wiele gospodarstw.

- przyłącze wodociągowe - rurociąg ułożony od sieci rozdzielczej do budynku lub do studzienki wodomierzowej posadowionej na posesji. Przyłącza prowadzone od sieci rozdzielczej po działkach prywatnych nie są sieciami i potrzeba notarialnej zgody właściciela posesji na przeprowadzenie przyłącza.

 

Przyłącze jest własnością prywatną natomiast sieć rozdzielcza nawet jeśli wykonana przez prywatnego inwestora aby mogła być uruchomiona musi być przekazana na własność Gminy.

 

3. Projekt będę miała zrobiony do samego domu. Czy mogę narazie zrobić przyłącze tylko do granicy działki a w momencie kiedy bedzie stał dom resztę?

 

Monika to pozorna oszczędność, dlatego że nie możesz zostawić przyłącza bez elementu pomiarowego, czyli bez wodomierza, takiego przyłącza nie można wykonać. Musiałabyś zaraz za granicą swojej działki wybudować studnie wodomierzową i zamontować w niej wszystkie urządzenia czyli wodomierz, zawór antyskażeniowy, 2 zawory odcinajace, łupki ocieplające rury żeby w zimie nie zamarzało + musiałabyś zrobić punkt czerpalny wyprowadzony ponad studnie. Koszt to ok 1500 zł (same materiały, drugie tyle robocizna)

 

Moja rada. zrób najpierw fundamenty (do tego nie potrzeba wody) a jak będziesz już miała wynane ławy i wymurowaną ścianę fundamentową to wtedy zrób docelowe przyłącze z wodomierzem i punktem czerpalnym.

 

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po kolei:

- sieć wodociągowa - to rurociąg ułożony zazwyczaj w drodze. Tzw. sieć rozdzielcza z której można podłączyć wiele gospodarstw.

- przyłącze wodociągowe - rurociąg ułożony od sieci rozdzielczej do budynku lub do studzienki wodomierzowej posadowionej na posesji. ....

 

Wiedzialem, ze moge na Ciebie liczyc. :D :D

 

Przyłącza prowadzone od sieci rozdzielczej po działkach prywatnych nie są sieciami i potrzeba notarialnej zgody właściciela posesji na przeprowadzenie przyłącza.

 

Tu bym sie nie zgadzal. Ja mam zrobione bez zgody notarialnej. Malem tylko zgode na pismie. Bylas, widzialas rure z woda. :D

Najlepiej dopytac w Zakladzie Komunalnym.

 

Moja rada. zrób najpierw fundamenty (do tego nie potrzeba wody) a jak będziesz już miała wynane ławy i wymurowaną ścianę fundamentową to wtedy zrób docelowe przyłącze z wodomierzem i punktem czerpalnym.

 

Dokladnie tak. Mozesz juz robic po wylaniu law, bo w zasadzie do wymurowania scian fundamentowych woda jest juz potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat ta obwodnica

Na stronie Halinowa jest o tym sporo

Co do obwodnicy mam mieszane uczucia

Z jednej strony podzieli gminę jeśli chodzi o połączenia w ramach Gminy, z drugiej strony tereny zyskają na cenie, z innej znowu bliskość trasy zapewni szybki dojazd, z innej ogromna strata dla środowiska i brak innych korzyści dla mieszkańców. No może jedyna to taka że przy węzłach powstają naogół supermarkety. Ale nie wiem jak w tym przypadku, bo w naszych okolicach chyba nie ma terenów inwestycyjnych. Markety to wygoda ale i dodatkowe korki. Sam nie wiem co lepsze.

Współczuję w każdym razie jak ktoś kupił działkę w tym pasie. Od dawna wiadomo było że ten pas jest zarezerwowany pod drogę szybkiego ruchu. No ale nie obwodnicę. Sam jak kiedyś się interesowałem tematem odwiedziłem GDDiA i zapewniali mnie że wariant Halinów odpada pod wieloma względami. I jedyny realny wariant to Wesoła. No ale zmienili się decydenci.

I skoro można wybudować przystanek we Włoszczowej, to można też pstryknąć i przenieść obwodnicę z Wesołej do Halinowa. I wystarczy że Pan Minister Środowiska z PIS mieszka w Wesołej to se przeniesie obwodnice za miedze do Halinowa:)

Dla mnie to dobrze bo z Kazimierowa do obwodnicy jest daleko. Ale co powiedzą, Ci którzy kupili blisko działki ? Mi tam taki jeden facet też tam chciał wcisnąć piękną działkę. Ale jak mu powiedziałem, że ona graniczy z pasem pod drogę to mi powiedział że to będzie taka niewielka droga i to pewnie za 20 lat. Znając polskie realia sprawdziłem wszystko wcześniej. Ale on tych działek sprzedał tam 20 :) I naprawdę współczuję tym ludziskom co to kupili bo nie będzie w tym miejscu żadnych zjazdów .Co najwyżej ekrany tłumiące hałas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...