Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Witajcie!

Ja mam pytanie, za pomocą kogo zrobić przyłącze- nie zależy mi mocno na czasie a bardziej na pieniądzach i jakośći oraz minimalnym zaangażowaniem w kwitologię. Pytanie brzmi czy przyłącze zrobi lepiej prywaciarz czy gazownia. Mówimy o projekcie i przyłączu do linii ogrodzenia. Pamiętajcie o kwestii płatności za stałą opłatę (abonament) cghciałbym to opóźnić do momentu zasiedlenia.

PZDR

 

witam po przerwie w bojach :-)

ja także byłbym zainteresowany odpowiedzią na takie pytanie...

jak byłem w gazowni i chciałem już podpisywać umowę, to pani mi z mańki, że mam się już decydować, kto ma mi to robić i... zbaraniałem

no i dałem spokój, bo na razie gaz mi nie jest aż taki potrzebny a warunki są ważne przez jakiś czas...

 

pozdrawiam

 

Z racji wykonywanego zawodu mam kontakt z wieloma instalatorami i wszyscy jak jeden twierdzą żeby lepiej brać gazownię bo potem nie ma problemu z papierkologią i odbiorami (swoj swojego itp...) Ale to tylko opinia wykonawcow nie z tego terenu, moze tzw "swoi" nie mają później problemów z kwitologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj jechałam przez Halinów i zobaczyłam, że na ul Powstania Styczniowego, w strone Cisia, otworzyli punkt z piachem, żwirem, koparkami itp. O ceny nie pytałam, spisałam tylko telefon 603 924 645

 

Monika

 

To nie nowe tylko najwyraźniej był zmuszony tam zrzucać ;)

Właściciel firmy ma dom na przeciwko mnie można by żec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie namiarów na koparkowego???? Mąż kazał poszukać. I strasznie pilnie potrzebuję kogoś TANIEGO z wiedzą ogrodniczą o przycinaniu drzew

 

Koparka:

603 67 19 63

Polecam - zasypywal u mnie fundamenty, mlody chlopak z Cisia, szybko i sprawnie

Nie polecam: 602 33 78 08 - humus zebral niedbale i jak przyjechal na poprawke to jeszcze mnie skasowal na pare stowek.

 

Co do przyciecia drzewa, to spytaj Qdlatego. On tam mial dobrego i szybkiego fachowca. :wink: :wink:

A tak naprawde to nie znam nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bonzo,

 

Nie mam niestety zadnych nowych wiadomosci od Ciebie....

 

pzdr

 

Doszedlem wlasnie do tego etapu i szukam informacji i porad na temat cen i wynowacow

1) malownia wnetrz

2) ukladania glazury

3) ukladania paneli podlogowych

 

Zastanawiam sie tez nad parapetami - nie mam pojecia jakie i ile to moze kosztowac (moze ktos z Was cos na ten temat wie)

 

Chcialbym sie tez zorientowac w kosztach ukladania kostki betonowej. Moze wiecie tez na jakie rabaty mozna liczyc w przypadku kostki. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Szukam tez farby do malowania podlogi w garazu - chodzi mi o taka szorstka antyposlizgowa.

 

pozdrawiam

 

Hefalump,

1. malowanie licza ok. 10 zl/m2 - dwukrotne malowanie z gruntowaniem. Ja np. bede robil to samemu - rzecz nie jest trudna tylko trzeba znalezc troche czasu i przylozyc sie

2. glazura - od 30 zl do 60 zl. Przyzwoicie robia po 40 zl. Jezeli chcesz to moge spytac mojego kierbuda. On tam ma kogos ale nie widzialem dokonan glazurnika.

3. o panelach i kostce nic nie wiem

 

Wyslalem Ci tez zapytanie na priva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyciecia drzewa, to spytaj Qdlatego. On tam mial dobrego i szybkiego fachowca. :wink: :wink:

A tak naprawde to nie znam nikogo.

 

He he he,

to prawda. Jeśli drzewo duże i trzeba ciąć z wysięgnika,

to tylko Kudliński.

Kwestie szybkości oczywiście pominę.

 

Ale tanio i dobrze,

bo dobrze i tanio ;)

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyciecia drzewa, to spytaj Qdlatego. On tam mial dobrego i szybkiego fachowca. :wink: :wink:

A tak naprawde to nie znam nikogo.

 

He he he,

to prawda. Jeśli drzewo duże i trzeba ciąć z wysięgnika,

to tylko Kudliński.

Kwestie szybkości oczywiście pominę.

 

Ale tanio i dobrze,

bo dobrze i tanio ;)

 

Q.

 

To poproszę o namiary na tego pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku

mam jedno ważne i pilne pytanie

Ile mapek dawaliściie projektantowi przyłączy, nasz zażądał 9 orginałów. Czy do pozwolenia na budowę dołączaliście projekt przyłączy???? Jeśli nie to na czym wam je wrysowano, te przyłącza??? Proszę o odpowiedź w komentarzach sprawa arcy pilna, znowu mnie wstrzymano ze złożeniem pozwoleniem a czas mi ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do pozwolenia na budowę dołączaliście projekt przyłączy????

 

Do pozwolenia na budowę należy dołączyć:

-warunki techniczne wody, prądu i ewentualnie gazu (ale nie jest wymagane)

-plan zagospodarowania miejscowego (wykonuje architekt)

-wypis z MZP (=Miejscowego Planu Zagospodarowania)

-projekty domu (4 szt.) z naniesionymi zmianami przez projektanta

-melioracja (naniesione urządzenia melioracyjne i sączki na mapę do celów projektowych)

-decyzję ze Starostwa Powiatowego o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej (nie zawsze wymagane)

-oświadczenie do władania nieruchomością (druk można wziąć z gminy i jeśli jest współwłasność, to najlepiej jak złoży każdy z małżonków)

-wniosek o pozwolenie na budowę

 

To chyba komplet...

Z pewnością projektów przyłączy nikt nie wymaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosiu nie wiem jak jest po zmianach ustawy ale do tej pory to budowa domu była na pozwolenie na budowe a przyłącza jedynie na zgłoszenie. Teraz z tego co wiem budowa też jest na zgłoszenie ale to i tak dwie oddzielne sprawy i dwa oddzielne projekty wiec nie ma znaczenia czy złożysz je w jednym terminie czy nie.

Teraz przyłącza. Jeśli robi wszystkie ten sam projektant to wszystkie przyłącza może zaprojektować na jednej mapie i wtedy potrzebna jest 1 mapa ! (jeden oryginał projektu a reszta to kopie) natomiast jeśli chcesz mieć do każdego przyłącza odzielny projekt wtedy trzeba mieć tyle oryginałów ile projektów przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...