Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

A ja się naczytałem że jest obowiązek ogrodzenia na czas budowy :-?

 

a są jakieś przepisy regulujące grodzenie placu budowy?

gdzie się naczytałeś?

 

pozdrawiam

 

W przepisach mówi się o "zabezpieczeniu placu budowy", a dla mnie to jest równoznaczne z ogrodzeniem.

Czytałem oczywiście na forum Muratora.... :wink: :wink:

 

Pozdrowienia

Darek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowi Już-Pobudowani,

Jakie dokumenty wymaga inspektorat w Mińsku do odbioru budynku?

 

Dzwoniłem do nich ale Pani przez telefon udzieliła mi zamglonej informacji, którą można by streścić stwierdzeniem że "najlepiej się za dużo nie wyrywać z papierami".

 

Nadal nie wiem jednak co zawiera żelazny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sąsiedzi!

Potrzebuję namiary na podsypkę. Najlepiej super tanio oczywiście.

Potrzebuję tego ok 160m3.

 

Szukam też koparko-ładowarki z przednią łyżką otwieraną.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

 

Koparka:

603 67 19 63

JCB z otwierana lycha przednia. Chlopak dziala szybko i sprawnie.

 

Zasypka: 604 56 16 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam pytanie: co zrobic w sytuacji kiedy gmina wydala pozwolenie i wykonala odcinek sieci wodociagowej dla dwoch domow rurka o malutkiej srednicy co uniemozliwia podlaczenie kolejnych domow z racji za niskiego cisnienia a w warunkach dla przylacza wod-kan mamy napisane ze mamy sie podlaczac do istniejacej (zbyt malej) sieci? no przeciez to absurd, wojna z gmina o zmiane sieci? (to potrwa lata...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na tym forum. Kupiłem działkę w Kazimierowie i mam już dokumenty potrzebne do wydania pozwolenia. Brakuje mi jeszcze adaptacji projektu domu do warunków zagospodarowania.

 

Moja prośba. Polećcie mi jakiegoś architekta, który to tanio i co najważniejsze szybko to zrobi. Nie wiem czy jestem niepoprawnym optymistą, ale chciałbym dostać pozwolenie na budowę na początku maja .

 

Proszę o jakieś komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wczoraj geodeta wytyczyl nam domek ale nie wiemy czy czasem sie nie walna w wymiarach i mam pytanie

czy wymiar odleglosci od granic to macie do budynlu czy osi symetrii?

 

bo na mapce zagospodarowania mamy od granicy 4,2 m ale wedlug mnie to jest to kreska gruba i to ona oznacza sciane, w prawie budowlany mowa jest o zachowaniu odleglosci od granicy jesli jest okno to nie mniej niiz 4 metry a jak nie ma to nie mniej niz 3.

a geodeta wytyczyl nam osie i odleglosc od granicy 4,2 m i po obliczeniach siany+ocieplenia wychodzi 3,94m wiec za malo :(((.

 

mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem ;) i dzieki za pomoc

 

pozdrowiatka

zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...geodeta wytyczyl nam osie i odleglosc od granicy 4,2 m i po obliczeniach siany+ocieplenia wychodzi 3,94m wiec za malo :(((.

 

mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem ;) i dzieki za pomoc

 

pozdrowiatka

zbyszek

 

Zbyszek,

ja Ci się nie worzę w działkę na 3 palce :-) i jak będzie te 6 cm mniej to z widłami Cię ganiać nie będę :p

Z tego co wiem, to odległość powinna być do ściany budynku, a nie do osi symetrii.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowi Już-Pobudowani,

Jakie dokumenty wymaga inspektorat w Mińsku do odbioru budynku?

 

Dzwoniłem do nich ale Pani przez telefon udzieliła mi zamglonej informacji, którą można by streścić stwierdzeniem że "najlepiej się za dużo nie wyrywać z papierami".

 

Nadal nie wiem jednak co zawiera żelazny zestaw.

 

Nikt jeszcze nie odbierał budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Poszukuję ludzi rekuperatora(od projektu do instalacji), jeżeli ktoś kogoś poleca to czekam na info. PZDR

Edku, jak miałbyś jakiś kontakt do fachowców, to też bym prosił.

Wiem, że może pytanie trochę dyletanckie :oops: , ale ...

Czy pod wentylację mechaniczną trzeba specjalnie przeprojektowywać kominy wentylacyjne?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie myśl o podatku od nieruchomości i na stronie http://www.muratordom.pl/6480_4101.htm znalazłem taką oto informację (pierwszy akapit - Kupiliśmy działkę) Naprawdę coś takiego należy złożyć w gminie?

 

Pozdrawiam

 

mnie też coś naszło niedawno a ponieważ byłam w gminie przy okazji opłacania przyłącza wodociagowego to zapytałam o podatek

pani sprawdziła w komputerku naszą działkę w Sulejówku i powiedziała, ża podatek się należy jak budynek zostanie oddany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...