Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Witajcie!

Poszukuję ludzi rekuperatora(od projektu do instalacji), jeżeli ktoś kogoś poleca to czekam na info. PZDR

Edku, jak miałbyś jakiś kontakt do fachowców, to też bym prosił.

Wiem, że może pytanie trochę dyletanckie :oops: , ale ...

Czy pod wentylację mechaniczną trzeba specjalnie przeprojektowywać kominy wentylacyjne?

pozdrawiam

 

Ja juz jestem po tym wyborze wiec moge kogos polecic.

Dla mnie najbardziej kompetentni i atkacyjni cenowo okazali sie Panowie z f-my Link-Air. Zebralam oferty od Dospela i Rekuperatory.pl i LinkAir i najatrakcyjniejszy pod wzgledem ceny i sprawnosci okazal sie rekuperator f-my Bartosz. Panowie przyjechali na budowe, doradzili i od razu mi sie spodobał ich profesjonalizm.

 

A teraz odpowiem Lolkowi. My zanim zdecydowalismy sie na wentylacje mechaniczną wybudowalismy 2 wielkie kominy grawitacyjne. Ale nie stanowią one zadnego problemu, nalezy jedynie uzbroic je w kratki z żaluzjami w pomieszczeniach wentylowanych, które zamkną drogę grawitacji.

 

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bo na mapce zagospodarowania mamy od granicy 4,2 m ale wedlug mnie to jest to kreska gruba i to ona oznacza sciane, w prawie budowlany mowa jest o zachowaniu odleglosci od granicy jesli jest okno to nie mniej niiz 4 metry a jak nie ma to nie mniej niz 3.

a geodeta wytyczyl nam osie i odleglosc od granicy 4,2 m i po obliczeniach siany+ocieplenia wychodzi 3,94m wiec za malo :(((.

 

liczy się od krawędzi budynku 3 m bez okna, 4 m z oknem, ale

jeśli ścianę masz pod kątem do ogrodzenia działki (tzn nierównolegle)

to bliższy do ogrodzenia koniec okna musi być min 4m od ogrodzenia,

a dalej ściana może iść bliżej ogrodzenia - tzn do tych 3m

 

pozdr

inka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w warukach wydanych przez wodociągi jest taki zapis:

 

"Kierowanie budową przyłącza należy powierzyć osobie posiadającej uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności, posiadającej aktualne zaświadczenie przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczonej od odpowiedzialności cywilnej. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia Dziennika Robót i okazywania go na żądanie uprawnionych osób"

 

I pytania:

1. Kto u Was kierował budową przyłącza?

2. Czy może robić to kierownik budowy?

3. Cóż to jest ten Dziennik Robót?

4. Czy u kogoś przyłącze robiła osoba z poza terenu Halinowa lub Sulejówka? Czy nie było z tym problemu w wodociągach, bo pewnie woleliby, żeby przyłącze robił miejscowy polecony przez nich?

 

pozdrawiamm Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w warukach wydanych przez wodociągi jest taki zapis:

 

"Kierowanie budową przyłącza należy powierzyć osobie posiadającej uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności, posiadającej aktualne zaświadczenie przynależności do Izby Inżynierów Budownictwa i ubezpieczonej od odpowiedzialności cywilnej. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia Dziennika Robót i okazywania go na żądanie uprawnionych osób"

 

I pytania:

1. Kto u Was kierował budową przyłącza?

2. Czy może robić to kierownik budowy?

3. Cóż to jest ten Dziennik Robót?

4. Czy u kogoś przyłącze robiła osoba z poza terenu Halinowa lub Sulejówka? Czy nie było z tym problemu w wodociągach, bo pewnie woleliby, żeby przyłącze robił miejscowy polecony przez nich?

pozdrawiamm Monika

 

Ad.1. zazwyczaj kazda firma hydrauliczna posiada osobe z uprawnieniami branżowymi sanitarnymi (pełnymi lub ograniczonymi do robót sieciowych) nie wyobrażam sobie firmy bez takiej osoby :roll:

ad.2. nie może tego robic kierownik bubowy, chyba że ma fakultet z inżynierii sanitarnej i posiada uprawnienia budowlane i sanitarne

ad.3. dziennik robót to taki mały dziennik budowy tylko że dotyczy jedynie wykonania przyłącza, wpisują się tam po kolei: geodeta, projektant, kierownik robót-wykonawca i organ odbierający przyłącze do użytku czyli w przypadku Halinowa Zakład Komunalny.

ad.4. u mnie nie robiła bo nie mam wodociągu w ulicy, ale na pewno nie bedzie żadnego problemu jeśli takowe przyłącze zrobi ci osoba spoza 'układu' :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem po tym wyborze wiec moge kogos polecic.

Dla mnie najbardziej kompetentni i atkacyjni cenowo okazali sie Panowie z f-my Link-Air. Zebralam oferty od Dospela i Rekuperatory.pl i LinkAir i najatrakcyjniejszy pod wzgledem ceny i sprawnosci okazal sie rekuperator f-my Bartosz. Panowie przyjechali na budowe, doradzili i od razu mi sie spodobał ich profesjonalizm.

 

A teraz odpowiem Lolkowi. My zanim zdecydowalismy sie na wentylacje mechaniczną wybudowalismy 2 wielkie kominy grawitacyjne. Ale nie stanowią one zadnego problemu, nalezy jedynie uzbroic je w kratki z żaluzjami w pomieszczeniach wentylowanych, które zamkną drogę grawitacji.

 

Pozdrawiam A.

Dzięki za namiar, już dzwoniłem i rzeczywiście z pierwszego wrażenia wnioskuję, że człowiek zna się na rzeczy i przy okazji jest komunikatywny.

Księciu, a jak Twoje wrażenia z używania wentylacji mechanicznej?

Jako, że ja zawsze miałem grawitacyjną, to nie wiem, jaka jest różnica (subiektywna, rzecz jasna :) ) wg Twojej oceny?

Jakie koszty poniosłeś?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księciu,

 

dzięki śliczne za odpowiedź.

 

Jeszcze szukam namiarów na wypożyczalnię barakowozów i jakiś duży samochód do przewiezienia gruzu. Orientujecie się il.e może mnie kosztować taka przyjemność?

 

Monika

Moniko jak dostaniesz namiary na barakowozy to prześlij info na priva.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, już dzwoniłem i rzeczywiście z pierwszego wrażenia wnioskuję, że człowiek zna się na rzeczy i przy okazji jest komunikatywny.

Księciu, a jak Twoje wrażenia z używania wentylacji mechanicznej?

Jako, że ja zawsze miałem grawitacyjną, to nie wiem, jaka jest różnica (subiektywna, rzecz jasna :) ) wg Twojej oceny?

Jakie koszty poniosłeś?

 

pozdrawiam

 

Hej, jeszcze nie wybudowalismy domu a tym samym jeszcze nie mamy instalacji wentylacji, jestem dopiero 'po słowie' i czekam na montaż okien, potem zaprosze Panów od rekuperatora na zamontowanie kanałów a po zrobieniu tynków i wylewek oraz pomalowaniu zamontuja reszte.

 

Pozdrawiam Aga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze nie wybudowalismy domu a tym samym jeszcze nie mamy instalacji wentylacji, jestem dopiero 'po słowie' i czekam na montaż okien, potem zaprosze Panów od rekuperatora na zamontowanie kanałów a po zrobieniu tynków i wylewek oraz pomalowaniu zamontuja reszte.

 

Pozdrawiam Aga :lol:

 

No tak... :o

Dzięki za uświadomienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów .

Widzę że temat reku jest na czasie - ja postanowiłem całość wykonać sam .

Ale tak z czystej ciekawości - ksieciu - jaki rekuperator Wam zaproponowano , no i ile za instalację .

Czy zamierzacie do tego dołożyć jakieś GWC - według mnie warto .

A u nie mury rosną w dość szybkim tempie - możecie mi coś o swoich oknach napisać ? Ile się czeka na wykonanie - może już powinienem zamawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów .

Widzę że temat reku jest na czasie - ja postanowiłem całość wykonać sam .

Ale tak z czystej ciekawości - ksieciu - jaki rekuperator Wam zaproponowano , no i ile za instalację .

Czy zamierzacie do tego dołożyć jakieś GWC - według mnie warto .

A u nie mury rosną w dość szybkim tempie - możecie mi coś o swoich oknach napisać ? Ile się czeka na wykonanie - może już powinienem zamawiać ?

 

Zdecydowalismy sie na reku f-my Bartosz o sprawnosci najwiekszej z oferowanych na rynku ok 86-92% bez koniecznosci stosowania grzałki wiec i bez dodatkowych ukrytych kosztow.

Wycene mam na całość z instalacją - 11500 + 7% VAT

Na GWC sie nie zdecydowaliśmy.

Okna - to temat rzeka :roll: miały być w połowie marca, ale producent sie nie wyrobił z produkcja wiec teraz maja czas do 5 kwietnia. Zobaczymy czy sie tym razem wyrobią. Mam dostać dodatkowy rabat 8)

Jeśli chcesz wstawiać okna w ciągu najbliższych 2 m-cy to juz powinieneś się rozglądać i cos zadecydować.

My zdecydowaliśmy się na Oknoplast Kraków dlatego ze kolor rolet maja bez dopłaty i sumarycznie wyszło najtaniej.

 

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia,

 

u Ciebie powinno być szybciej bo masz działkę przy drodze gminnej. Współudział w drodze to straszna papierologia.

 

Monika

 

Wszystko zależy od pana Mariusza, i jego szefowej. Jak narazie zarządali:

uzgodnienia zjazdu, dodam, ze kupiłam działkę z uzgodnionym zjazdem

numeru domu, działka takowy posiada

nie zażądała zaświadczenia o wycięciu wyrostka, tego nie mam

 

Byle jeszcze w kwietniu dostać ten papierek bo wtedy nasza piwnica nie będzie musiała sama się zawalać co by wam dostarczyć materiału na drogę. A już ledwo sie trzyma :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...