Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Naszła mnie myśl o podatku od nieruchomości i na stronie http://www.muratordom.pl/6480_4101.htm znalazłem taką oto informację (pierwszy akapit - Kupiliśmy działkę) Naprawdę coś takiego należy złożyć w gminie?

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

 

Dzwoniłem dzisiaj do gminy w tej sprawie i ... rzeczywiście obowiązek jest !!

Uchwała, na którą pani urzędnik się powołała: Nr XXXIV/385/05.

Informacje można znaleźć na http://www.bip.halinow.pl ->menu uchwały -> Podatki i opłaty. Potem jest mniej intuicyjnie, bo trzeba znaleźć "2005 r. - podatki i opłaty" i dopiero tą uchwałę.

Mamy 14 dni na zgłoszenie:

-jeśli jesteśmy współwłaścicielami drogi - to zgłoszenie informacji w sprawie podatku rolnego

-jeśli działka - w sprawie podatku od nieruchomości

Oczywiście współwłaściciele też.

Po tym czasie grozi nam, że urząd wyśle nam pismo nakazujące złożenie takowej informacji.

UWAGA: grzywna może być do 2.500 zł

Plik do pobrania i wypełnienia: http://www.bip.halinow.pl/public/get_file.php?id=91891.

 

No, ja też nie wiedziałem, że takie coś trzeba złożyć :evil:

Ale pani mnie pocieszyła, że skoro jeszcze mi nie wysłali, to mam jeszcze szanse to złożyć bez konsekwencji...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko, że robiąc przez P.Lesińskiego zapłacę 6 tys. a przez mojego hydraulika ok. 1 tys. mniej. Dlatego wolę wiedzieć wszystko teraz, żeby potem nie stanąć z robotą.

 

Monika

 

Monika,

Lesiński jest "elastyczny" cenowo.

 

Może zbijesz cenę na tyle, żeby nie opłacało się samemu latać

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawda :) juz fundamenty zrobione i nawet sciany garażowe sie juz stawiaja choc nie ma jeszcze zasypanego piaskiem i chudziaka ale to sie zrobi na dniach:) piasek jutro a chudziak w poniedziałek:)

 

niech sie mury pną do góry :)

 

a tak w ogóle to dzis płacilismy 350 zł za 12 metrów piasku, to dużo?? taki do zasypywania fundamentów... cholera a jeszcze w tamtym roku chyba po 200 było :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a tak w ogóle to dzis płacilismy 350 zł za 12 metrów piasku, to dużo?? taki do zasypywania fundamentów... cholera a jeszcze w tamtym roku chyba po 200 było :(

Piasek to drobiazg - jak przyjdzie do kupowania żwiru to dopiero szok .

Właśnie niedawno kupowałem 15 ton- taka niezbyt duża kupka , z transportem 1350 zł ( 80 zł za tonę - a byli i tacy co chcieli ponad 100 )

Ceny materiałów do budowania oszalały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a tak w ogóle to dzis płacilismy 350 zł za 12 metrów piasku, to dużo?? taki do zasypywania fundamentów... cholera a jeszcze w tamtym roku chyba po 200 było :(

Piasek to drobiazg - jak przyjdzie do kupowania żwiru to dopiero szok .

Właśnie niedawno kupowałem 15 ton- taka niezbyt duża kupka , z transportem 1350 zł ( 80 zł za tonę - a byli i tacy co chcieli ponad 100 )

Ceny materiałów do budowania oszalały .

 

hmm zadam glupie pytanie wiec sie nie smiejcie ale do czego będzie żwir potrzebny?? do domu gdzies sie stosuje.. hihih

czy na podwórko po prostu na droge??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wyjaśniam - moja ekipa chudziaka robiła sama - z piasku podobno jest kiepski - bo piasku , za darmo , mam na działce w bród .

 

 

 

aaaaa czyli nie taki lany z gruchy tylko w betoniarce robiony :)

 

nam ostatnio przywieżli beton z gruchy na ławy B20 z Paw-Budu ale był OK- widać było własnie to kruszywo i mocny byl. nie jak woda.

Zobaczymy jaki B15 będzie na tego chudziaka albo B10, mam nadzieje ze też dobry :lol:

a wiecie po ile on jest tak mniej wiecej??musimy sie dopytac bo kurcze zapomnielismy :( chudziaka zalejemy w wielki czwartek przed świetami choć sciany juz ida w góre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prawda :) juz fundamenty zrobione i nawet sciany garażowe sie juz stawiaja choc nie ma jeszcze zasypanego piaskiem i chudziaka ale to sie zrobi na dniach:) piasek jutro a chudziak w poniedziałek:)

 

niech sie mury pną do góry :)

 

a tak w ogóle to dzis płacilismy 350 zł za 12 metrów piasku, to dużo?? taki do zasypywania fundamentów... cholera a jeszcze w tamtym roku chyba po 200 było :(

No niestety ja w tamtym też tyle płaciłem z tym że tu brak precyzji bo piasek piaskowi nie równy a ciężarówka ciężarówce też nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maxem jest fatalnie, wogóle z ceramiką jest problem. Ja zamawiałam na początku marca na połowę maja i juz był problem. O cenach nie wspomnę, szkoda gadać.

 

Bonzo,

 

jeszcze raz dzięki za namiary na kierownika budowy. Dzisiaj byłam na rozmowie i odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.

 

pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Madzia

 

ale z Ciebie poranny ptaszek. B15 jest niewiele tańsza od B20, mniej więcej ok. 15 pln.

 

pozdrawiam Monika

 

Monia no wiesz teraz jeździ sie na działke od samiutkiego ranka do samego wieczora, własnie wrócilismy do domu :) dzięki za info odnośnie cen

 

 

dziś była koparka i zasypała fundamenty wiec po niedzieli ubijanie piasku nas czeka :)

dlugo trwa ubijanie piasku?? trzeba na jakies wazne rzeczy zwracac uwage?? Bo mój mąż już nie ma urlopu i musze za ten czas przejąć odpowiedzialnosć za budowe...

Poza tym sciany juz są murowane :) po niedzieli dalej mury w góre bedą się pieły do góry a wtedy też w czwartek na koniec roboty zalanie chudziaka:) tak zeby akurat postał przez świeta

achhh tak sie człowiek cieszy ze to idzie wszystko w góre:)

 

Marcin z tym piaskiem to mnie pocieszyłes troche:) juz myslalam ze tylko my taki mielismy, tzn w takiej mniej wiecej cenie. A za wislany płacilisy 550 za 12 metrów, taki jzu do murowania

 

Mazaq dzieki za ceny

 

teraz musimy juz zamawiac drewno na wieźbe tylko jeszcze nie wiemy gdzie dokładnie, wszelkie namiary mile widziane bo będziemy dawac to do wyceny :D

 

dachówke oprócz Dachluxu i tego drugiego punktu naprzeciwko gdzie polecacie?? raczej cementowa bo niestety cena tu gra rolę

:cry: i okna dachowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo,

 

jeszcze raz dzięki za namiary na kierownika budowy. Dzisiaj byłam na rozmowie i odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.

 

pozdrawiam Monika

 

Ja jestem naprawde bardzo zadowolony. Gdyby nie on, to mialbym sporo rzeczy spartolonych w domu. Po prostu ten czlowiek wykonuje bardzo sumiennie swoja prace, duzo doradza, ma zawsze czas - a teraz spotkac kogos takiego to rzadkosc.

Tylko nie wiem kiedy on sie zdazyl spotkac z Toba w sobote, bo jeszcze rano biegal u mnie po dachu i odbieral stan surowy przykryty. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlugo trwa ubijanie piasku?? trzeba na jakies wazne rzeczy zwracac uwage?? Bo mój mąż już nie ma urlopu i musze za ten czas przejąć odpowiedzialnosć za budowe...

Piasek musi byc ubijany warstwami a nie jak lubia budowlancy nasypac calosc i ubic tylko ostatnia warstwe. Dobry kierbud powinien sprawdzic ubicie piasku przed wylewaniem chudziaka.

 

 

dachówke oprócz Dachluxu i tego drugiego punktu naprzeciwko gdzie polecacie?? raczej cementowa bo niestety cena tu gra rolę

:cry: i okna dachowe??

Jakbym mogl jeszcze raz wybierac z tych dwoch punktow to wzialbym Dachlux.

 

Polecam Michala Dabrowicza z Dachluxu, ktory oglasza sie tu na forum. Zaluje, ze nie kupilem ostatecznie u niego dachu a wzialem z tego punktu naprzeciwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo,

 

jeszcze raz dzięki za namiary na kierownika budowy. Dzisiaj byłam na rozmowie i odniosłam bardzo pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że tak będzie do końca.

 

pozdrawiam Monika

 

Ja jestem naprawde bardzo zadowolony. Gdyby nie on, to mialbym sporo rzeczy spartolonych w domu. Po prostu ten czlowiek wykonuje bardzo sumiennie swoja prace, duzo doradza, ma zawsze czas - a teraz spotkac kogos takiego to rzadkosc.

Tylko nie wiem kiedy on sie zdazyl spotkac z Toba w sobote, bo jeszcze rano biegal u mnie po dachu i odbieral stan surowy przykryty. :D

 

Pozdrawiam

 

 

 

Spotkaliśmy się o godz. 13 w M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...