Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Gminy Halinów zamierza rozpocząć budowę na przełomie lipca/sierpnia br. i będzie budował z betonu komórkowego? Przy obecnych cenach zamawianie wspólnie ma sens.

 

pozdrawiam

 

ja planuję startować trochę wcześniej tj. czerwiec/lipiec - ale chyba z uwagi na trudności z dorwaniem betonu komórkowego zdecyduję się na ceramikę. Jest trochę droższa ale jest...

dlaczego twierdzisz, że wspólne zamawianie ma sens? dadzą opust czy co?

 

No właśnie taka myśl przeszła mi przez głowę, ze jeśli będzie się zamawiało za jednym razem dużą ilość to coś się ukręci z tego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na cenę za drewno na wieźbę 922 zł netto/m3????????? :evil:

Właśnie na tydzien przed planowaną dostawą dostałam telefon, że cena wzrosła o 172ł na metrze. K...a!!!!

Nie wiem co robić. Szukać dalej? Czy płakać i brać? Mam góra 2 tygodnie.

 

Napisz,

kto Cię tak wyrolował.

Trzeba ich omijać z daleka.

 

A byłaś w Tartaku na Długiej Szalecheckiej?

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym nie polecam zdecydowanie tartaku w Okuniewie. Obsługuje go czy jest właścicielem Pan Jacek (bardzo milutki, ale co z tego).

Jak już wcześniej wspomniałam cena wzrosła z 750zł netto na 922zł netto, ponieważ inaczej jak stwierdził Pan Jacek mu się nie opłaca i nie będzie dopłacał. Mimo, że zaliczka została wpłacona a wieźba zamówiona 2 miesiące temu. Przypominam, że o podwyżce dowiedziałam się na tydzień przed dostawą. Pan Jacek stwierdził, że jakbyśmy całość wpłacili to cena by się nie zmieniła i że nas o tym informował (g..o prawda).

 

Dzięki Bogu jedynie Panu Jackowi się nie opłaca sprzedawać za 750zł netto.

Mamy juz zamówioną wieźbę za 700zł. Przy okazji okazało się, że potrzebujemy nie 9m3 jak nam wyliczył Pan Jacek a 6m3. W rezultacie płacimy 4 000 mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej branży są ludzie,ludziska i taborety:)))Ze wspólnikiem bierzemy 30 zl za pkt.bez materiału,ceny kabli oszalały i osprzętu tez wiec jak ktoś mówi 50 zł z materiałem to jest samobójcą.Metr kabla 3*1,5 mm2 kosztuje ok 2 zł wiec prosty rachunek, średnie przebiegi w domu to ok 15 m a gdzie jeszcze zużycie sprzętu a jest spore! Nie wierzcie w cuda ,nie ma nic za darmo.Jesli chodzi o przyłącza bierzcie ludzi z elektrowni, w pokoju technicznym dadzą wam tel. zaoszczędzicie dużo nerwów,to jest niestety państwo w państwie.Sąsiedzka rada--- jak macie trochę więcej kasy i możliwość zakładajcie oczyszczalnię ścieków.Moja kosztowała 6700 pln i po 1,5 roku użytkowania jestem kupę kasy do przodu,zwrot nakladów po ok 2,5 roku,pózniej czysty zysk,ale trzeba na tych terenach robić nasyp bo woda wysoko,coś za coś.GEODETA---Orzelscy są ok.WODOCIąGI--szukajcie Tomka Witkowskiego z zakładu komunalnego,dużo zdrowia wam zaoszczędzi i czasu w miarę jego skromnych możliwości:))) Mój tel.516744393,[email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozdzielnię bierzemy 10 pln od pola,zajmiesz 40 pól płacisz 400pln.Proste

 

Mam pytanko , w projekcie gosć przewidział w holu rozdzielnice Fael WXL 3X24

czy to możliwe aby w małym domku gdzie jest trzy sypialnie ,salon i dwie łazienki potrzeba było 72 bezpieczniki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej branży są ludzie,ludziska i taborety:)))Ze wspólnikiem bierzemy 30 zl za pkt.bez materiału,ceny kabli oszalały i osprzętu tez wiec jak ktoś mówi 50 zł z materiałem to jest samobójcą.Metr kabla 3*1,5 mm2 kosztuje ok 2 zł wiec prosty rachunek, średnie przebiegi w domu to ok 15 m a gdzie jeszcze zużycie sprzętu a jest spore! Nie wierzcie w cuda ,nie ma nic za darmo.Jesli chodzi o przyłącza bierzcie ludzi z elektrowni, w pokoju technicznym dadzą wam tel. zaoszczędzicie dużo nerwów,to jest niestety państwo w państwie.Sąsiedzka rada--- jak macie trochę więcej kasy i możliwość zakładajcie oczyszczalnię ścieków.Moja kosztowała 6700 pln i po 1,5 roku użytkowania jestem kupę kasy do przodu,zwrot nakladów po ok 2,5 roku,pózniej czysty zysk,ale trzeba na tych terenach robić nasyp bo woda wysoko,coś za coś.GEODETA---Orzelscy są ok.WODOCIąGI--szukajcie Tomka Witkowskiego z zakładu komunalnego,dużo zdrowia wam zaoszczędzi i czasu w miarę jego skromnych możliwości:))) Mój tel.516744393,[email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich na forum

 

dosc doslownie zrozumialem to, ze kupe kasy do rzodu jestes na oczyszczalni... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozdzielnię bierzemy 10 pln od pola,zajmiesz 40 pól płacisz 400pln.Proste

 

Mam pytanko , w projekcie gosć przewidział w holu rozdzielnice Fael WXL 3X24

czy to możliwe aby w małym domku gdzie jest trzy sypialnie ,salon i dwie łazienki potrzeba było 72 bezpieczniki?

 

Pozdrawiam

 

zależy jaka instalacja, jak na tradycyjną to za duża .ja mam na 120 m2 rozdzielnice Merlin gerlin 5x24 (instalacja typu belgijskiego, bezpuszkowa) i po kolejnych nowych pomysłach jest juz za mała. Jeśli juz masz mieć taką dużą to wez lepiej taką jak moja tylko 3x24 jest dużo ładniejsza od faela legranda., a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na 2 salony,4 łazienki,2 kuchnie,5 sypialni i garderobę UFF teraz wiem dlaczego zabrakło mi na wykończenie :o mam zajęte 46 pól przy montażu na puszki łącznikowe i mi to wystarcza w zupełności a i tak mam zapas.Można robić bez puszek i taki jest efekt że nigdy nie spalisz kabli bo ich nie przeciążysz,ale to kosztuje, idzie dużo kabla i bezpieczników ale to zależy co i kto oczekuje od instalacji.Ja nie uważam że twój elektryk przesadził może ty miałeś duże wymagania od instalacji.

Do hefalumpa :ja też nie wiem co to za złącze może chodzi o główny kabel zasilający między skrzynką licznikową a rozdzielnią ale tą pozycję mógłby sobie darowac, mi to podłączyła elektrownia i doprowadziła do rozdzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do hefalumpa :ja też nie wiem co to za złącze może chodzi o główny kabel zasilający między skrzynką licznikową a rozdzielnią ale tą pozycję mógłby sobie darowac, mi to podłączyła elektrownia i doprowadziła do rozdzielni.

 

To do mnie było ;)

Elektryk mi przekazał, że:

złącze licznikowe:

złącze bezpiecz. 50 zł, montaż 50 zł,

to:

"zainstalowanie wyłącznika nadmiarowo-prądowego limitującego moc którego Zakład Energetyczny nie instaluje, właśnie to jest ten bezpiecznik obok licznika + jego montaż".

 

Kurcze, dziwne czasy. Ja tam nikomu w kieszeń staram się nie zaglądać, ale uzbrojenie rozdzielni zajęło elektrykowi 3 godziny. Do zapłacenia za robociznę: 472 zł!!!

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...