Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w takim razie rąbnął cię pacjent montujący skrzynkę z licznikiem to musi(a raczej powinno) być w komplecie z licznikiem i bezpiecznikami ,przeczytaj warunki przyłącz :evil:

 

Chyba to jest po mojej stronie. W warunkach mam:

"Pkt. 8.3. Dodatkowe wymagania: Zalicznikowo w szafce pomiarowej zainstalować wyłącznik nadmiarowo-prądowy 20A w obudowie pezystosowanej do plombowania. Schemat jednokreskowy instalacji odbiorczej dostarczyć do uzgodnienia w R.E. Wszystkie pomiary posesji - w złączu j. w. "

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brak zastrzeżeń i ceny u obu panów są na normalnym poziomie

w tej branży są ludzie,ludziska i taborety:)))Ze wspólnikiem bierzemy 30 zl za pkt.bez materiału,ceny kabli oszalały i osprzętu tez wiec jak ktoś mówi 50 zł z materiałem to jest samobójcą.Metr kabla 3*1,5 mm2 kosztuje ok 2 zł wiec prosty rachunek, średnie przebiegi w domu to ok 15 m a gdzie jeszcze zużycie sprzętu a jest spore! Nie wierzcie w cuda ,nie ma nic za darmo.Jesli chodzi o przyłącza bierzcie ludzi z elektrowni, w pokoju technicznym dadzą wam tel. zaoszczędzicie dużo nerwów,to jest niestety państwo w państwie.Sąsiedzka rada--- jak macie trochę więcej kasy i możliwość zakładajcie oczyszczalnię ścieków.Moja kosztowała 6700 pln i po 1,5 roku użytkowania jestem kupę kasy do przodu,zwrot nakladów po ok 2,5 roku,pózniej czysty zysk,ale trzeba na tych terenach robić nasyp bo woda wysoko,coś za coś.GEODETA---Orzelscy są ok.WODOCIąGI--szukajcie Tomka Witkowskiego z zakładu komunalnego,dużo zdrowia wam zaoszczędzi i czasu w miarę jego skromnych możliwości:))) Mój tel.516744393,[email protected]

 

Pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, anegodotka na Noc Kupały

Wiecie za ile mi wyceniała Pani działkę w stolicy o powieszchni 860m2??

na 20 cerwca2007? Ano dała 250 zł za metr. I co wy na to???

 

Poprosiłam ją aby mi powiedziała gdzie takie dają bo ja chętnie kupię

Ja na razie to kupię sobie pistolet

 

Hej.a tak na marginesie to po ile sa działki w Halinowie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki!

Ja pojeździłem i wybrałem Euro Bud w Sulejówku 13,50 PLN brutto za 30kg, transport na działkę gratis. Pewnie tak jest, że to wyjeżdżone paliwo to ta różnica. Poza tym raz się zaoszczędzi, raz przepłaci. A ja męczę bułę, 66 dni od wbicia łopaty a mam dopiero poziom zerowy. Zazdroszczę. Zagaszę wapno i czekam, czekam, czekam.

Edek ja wszystkie materiały kupuje w ROZ-BUD 029 777-03-17

Wapno - worek 30 kg kupuje po 15 zl/szt. nie wiem czy to drogo czy nie bo nie sprawdzałam w innych składach budowlanych. Tynkarze zadowoleni (nie skarżyli się na jakość), właśnie kończą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, jakie robiliście tynki ? Cementowo-wapienne czy gipsowe z agregatu ? Jak się przedstawia to cenowo ? Jakie są plusy i minusy? No napewno się różnią pracochłonnością, twardością, gładkością, chłonięciem wody,ceną i innymi. Fajne też są tynki strukturalne. Ale chyba cięższe w utrzymaniu. Podobają mi się . No i na cem-wap też można dać sztablaturę, tylko cenowo to drogo. Powiedzcie jakie są Wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam całą naszą Ananasową z Kazimierowa i koleżankę Poziomkę z za miedzy :)

Pitekk vel Gryfik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, jakie robiliście tynki ? Cementowo-wapienne czy gipsowe z agregatu ? Jak się przedstawia to cenowo ? Jakie są plusy i minusy? No napewno się różnią pracochłonnością, twardością, gładkością, chłonięciem wody,ceną i innymi. Fajne też są tynki strukturalne. Ale chyba cięższe w utrzymaniu. Podobają mi się . No i na cem-wap też można dać sztablaturę, tylko cenowo to drogo. Powiedzcie jakie są Wasze doświadczenia.

 

pozdrawiam całą naszą Ananasową z Kazimierowa i koleżankę Poziomkę z za miedzy :)

Pitekk vel Gryfik

 

Ja zdecydowanie c.-w.

Twardsze i bardziej nadają się na mój ytong.

Nie będę na to gładzi kładła.

Mam teraz w mieszkaniu. Jakoś tak za plaskato. Jak się zarysuje to się zaraz świeci. Jeeeh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

My też się porwaliśmy z motyką na słońce i zaczęliśmy budowę w tych trudnych czasach naszego nowego domu w Hipolitowie .

Jak na razie mamy zalany fundament i już mnie szlag trafia miało być wykopane 50 cm ale koparkowy pokłócił się z majstrem i wykopali 70 cm w efekcie zamiast 25 m^3 weszło 36m^3. Tak to jest jak się nie ma czasu siedzieć cały dzień na budowie.

W chwili obecnej jestem na etapie szukania taniego ( :cry: ) gazobetnu jak na razie Sledziewscy wygrywają w poszukiwaniach. Mieliśmy zamówiony ytong ale okazało się że dostawa będzie w lipcu, a od lipca ceny idą w gorę o 20% więc dziś zrezygnowaliśmy.

Ze stropami też jest problem obdzwoniłam okoliczne firmy i wszędzie cena jednakowa ok 8600 za materiał i czekać trzeba ok miesiąca.

 

Macie może namiary na ekipę, która robi dobrze i niedrogo więźbę i kryje dach?

będę wdzięczna za pomoc.

 

pzdr.

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...