Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poprosze o namiary na jakiegos notariusza z halinowa na spisanie umowy przedwstepnej

 

Ja to robiłem u tej Pani:

Katarzyna Paszkowska

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 2/129, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon: tel.:(25) 758-63-32 , fax: 758-63-32

Email: e-mail: [email protected]

 

Szybko i sprawnie.

 

Gdzie kupiłeś działkę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie c.-w.

Twardsze i bardziej nadają się na mój ytong.

Nie będę na to gładzi kładła.

Mam teraz w mieszkaniu. Jakoś tak za plaskato. Jak się zarysuje to się zaraz świeci. Jeeeh.

hej

ja nie za bardzo jeszcze orientowałem się w tynkach, ale powiedz proszę, czemu c-w bardziej nadają się na ytong? :o

sorki za lamerkę :-) ale człowiek się uczy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obczaiłeś tani tartak?

 

Jak na razie zamierzamy brać z Turza chyba, że masz coś tańszego?

Co do poszycia to jeszcze nie szukałam może w ten weekend pojeździmy poszukać jak na razie wdłuż Trkatu Brzeskiego. Na początku chcieliśmy ceramikę ale chyba poprzestamy na dachówce cementowej.

Tylko jeszcze nie mamy ekipy, która by to zrobiła.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obczaiłeś tani tartak?

 

Jak na razie zamierzamy brać z Turza chyba, że masz coś tańszego?

Co do poszycia to jeszcze nie szukałam może w ten weekend pojeździmy poszukać jak na razie wdłuż Trkatu Brzeskiego. Na początku chcieliśmy ceramikę ale chyba poprzestamy na dachówce cementowej.

Tylko jeszcze nie mamy ekipy, która by to zrobiła.

 

pozdrawiam

a jakie mają ceny?

bo coś ostatnio ceny drewna chyba poszybowały.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, jakie robiliście tynki ? Cementowo-wapienne czy gipsowe z agregatu ? Jak się przedstawia to cenowo ? Jakie są plusy i minusy? No napewno się różnią pracochłonnością, twardością, gładkością, chłonięciem wody,ceną i innymi. Fajne też są tynki strukturalne. Ale chyba cięższe w utrzymaniu. Podobają mi się . No i na cem-wap też można dać sztablaturę, tylko cenowo to drogo. Powiedzcie jakie są Wasze doświadczenia.

 

Własnie wczoraj rozliczyłam się z moimi tynkarzami.

Na 650 m2 tynków poszło mi:

45 worków cementu 25 kg

85 worków wapna 30 kg

25 worków piasku kwarcowego

1,5 wywrotki piasku wiślanego płukanego

 

koszt materiałów: ok 3000 zł

Robocizna tynkarza: 8500 zł

robocizna pomocnika: 1200 zł

Razem:12700 zł

koszt jednostkowy: 19,54 zł/m2

 

Najtańsza oferta na tynki gipsowe z materiałem to w naszych okolicach 23-25 zł/m2

Oszczędność: 2250-3550 zł

 

Poza tym moim zdaniem tynki tradycyjne są twardsze, mam u siebe w mieszkaniu gładź i mam małe dzieci, efekt - mnóstwo zarysowań i dziur po uderzeniu zabawką :(

A wizualnie tynki c-w z piaskiem kwarcowym są podobne do gipsowych też gładziutkie i bielutkie :)

 

Zdecydowanie polecam.

 

Jedyny minus tynków c-w to czas, u nas trwało to 3,5 tygodnia tynki gipsowe mogliśmy mieć wykonane w 4 dni :)

 

Gipsowe z agregatu. Chcesz zobaczyć - odezwij się na priv.

Ale ekipa mnie trochę powiozła na rozliczeniach.

 

Dobra rada: ustal wszystko: co, gdzie, jak za ile ma być obrobione.

 

U nas przy rozliczeniu tez był mały zgrzyt bo okazało się że otwory okienne i drzwiowe, wszystkie przejścia i filar są liczone jako całe ściana :o wyszło ponad 100 m2 więcej niz nam z wyliczeń na ścianach w rzeczywistości otynkowanych :( załamałam się, ale udało mi się wytargować połowę czyli 50 m2 zapłacone więcej.

Czy u ciebie był podobny problem?

Ciekawa jestem jak u was liczyli powierzchnie otynkowane?

 

Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o namiary na jakiegos notariusza z halinowa na spisanie umowy przedwstepnej

 

Ja to robiłem u tej Pani:

Katarzyna Paszkowska

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 2/129, 05-300 Mińsk Mazowiecki

Telefon: tel.:(25) 758-63-32 , fax: 758-63-32

Email: e-mail: [email protected]

 

Szybko i sprawnie.

 

Gdzie kupiłeś działkę?

 

Pozdrawiam

 

dzieki za namiary a planuje zakup dzialki przy ulicy parkowej tam gdzie mialo byc osiedle budowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy rozliczeniu tez był mały zgrzyt bo okazało się że otwory okienne i drzwiowe, wszystkie przejścia i filar są liczone jako całe ściana :o wyszło ponad 100 m2 więcej niz nam z wyliczeń na ścianach w rzeczywistości otynkowanych :( załamałam się, ale udało mi się wytargować połowę czyli 50 m2 zapłacone więcej.

 

Dokładnie taki sam zgrzyt. Tym bardziej zgrzyt, że wykonawca mnie o tym nie uprzedził. I wielu rzeczy wogóle nie obrobił tłumacząc: Panie, tutaj sobie Pan kupisz futrynę opaskową i będzie git.

I nic się nie udało wytargować.

 

Więc na priva kogo omijać szerokim łukiem.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mika namiary na tynkarza wieczorem, bo przy sobie w pracy nie mam.

Ja płaciłam 13 zł/m2 ale umawialismy się w zeszłym roku teraz cene ma chyba 15 zł/m2 + oczywiście musielismy zapłacic za jego pomocnika 70 zł/doba

Chłopaki uwijali się na prawde rzetelnie nie marudzili.

Tyle że czekaliśmy na nich od marca, weszli na początku czerwca bo ciągle przesuwali termin (czyt. łapali małe robótki na 1-2 tygodnie)

 

Dobrze jest przed robotą ustalić warunki rozliczania ścian bo potem są niezłe klocki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...