Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Witam,

 

nidawno dość stalem a wlasciwie stalismy sie wlascicielami działki w Hipolitowie. Ulica nie ma jeszcze nazwy:), Stoi jeden domek, narazie bez wody, i kanalizacji. Prąd jest. Problem w tym, że jest wąska (19*40m) , w długości kończy się rowem melioracyjnym. Granica działki jest po środku rowu. orientujecie się czy w taki rów można wpuscic przepusty, pożniej je zasypac i na nim postawić ogrodzenia?

pozdr

arek

Też się przymierzałam do takiej działki. Sytuacja była jednak jeszcze gorsza bo rów ciągnął się od połowy działki, więc jedyne wyjście to właśnie przepusty i zasypać. Dzwoniłam do faceta z naszej melioracji-kazał sobie odpuścić. Drogie a w dodatku zezwolenie trzeba wychodzić.

Ja bym grodziła przed rowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam takie pytanko do was. Może ktoś już jest po odbiorze budynku, ktoś coś słyszał od sąsiada. Jak to się u nas odbywa?

A dokładnie to chodzi mi o to, czy 5-stopniowa różnica w wymaganym kącie nachylenia dachu przejdzie?

Chciałabym 30 stopni. Tak naprawdę to chciałabym 25 stopni, ale nie będę przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinowalabym z katem nachylenia dachu :-?

My tez w gotowym projekcie mielismy dach 30 st. i po konsultacji z architektem w koncu wzielismy projekt indywidualny i dach mamy 35 st taki jakie sa wymogi w PZP.

Jesli to bedzie 'parterowka' to kat nachylenia dachu moze byc pierwsza rzecza jaka nadzor budowlany przed odbiorem sprawdzi i szkoda kasy na przerabianie lub placenie kar :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ekip jak na lekarstwo - teraz ocieplają w Anglii i Belgii, a Ci co zostali to sie drożą na maxa, pewnie teraz znajdziesz ekipe na jesien dopiero, poza tym jeden gość mi powiedział ,ze domki robic to sie słabo opłaca - bloki to jest to, bo tam ma tysiace metrów i nawet jak stawka za m2 nizsza to zarobi o wiele wiecej niz na naszych domkach. Troche sie ludzi ogłasza na forum ale prawde mówiąc nie wiem jak wyglądaja prace ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My zaczynamy swoja przygode z budowaniem w Dlugiej Szlacheckiej (gm. Halinow) Projekt jest wlasnie na ukonczeniu i mysle ze w czerwcu uda nam sie zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe, bylam wczoraj w urzedzie i powiedzieli mi ze na pozwolenie bedziemy czekac ok 3-4 tyg :lol: Przylacza bedziemu ciagnac z naszego kochanego Sulejowka.

 

TAK W RAMACH PRZESTROGI DLA WSZYSTKICH HURRA-OPTYMISTOW:

 

WLASNIE DOSTALISMY POZWOLENIE NA BUDOWE, WNIOSEK ZOSTAL ZLOZONY 5 MAJA !!!

Chodzi oczywiscie o Starostwo w Minsku Mazowieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem w okolicy zawsze robimy sobie trasę Dworcową i oglądamy nowe domki albo nowe fundamenty, no cokolwiek nowego. Mam nadzieję, że następnym razem obejrzę sobie i twoje PiotrMarcin.

 

Jasne, za parę miesięcy jak zauważysz pod koniec Dworcowej zielonkawy drewniany baraczek z białymi oknami i okiennicami to będzie mój dom

:-)

 

Piotr

 

Piotrze: Z jaką firmą budujesz tego szkieletora?

Właśnie oglądalam "Domy i domki" z projektami Biskota. Cacuszka, a ceny całkiem, całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze: Z jaką firmą budujesz tego szkieletora?

Właśnie oglądalam "Domy i domki" z projektami Biskota. Cacuszka, a ceny całkiem, całkiem.

 

Buduję (a przynajmniej mam szczerą nadzieję zacząć WKRÓTCE...) z tą firmą: http://www.polskiedomydrewniane.waw.pl.

Jej przedstawiciel bywa zresztą często tu na forum i na forum Wojciecha Nitki (http://www.szkielet.pl/forum) - pseudonim 'rzyraf'.

 

Domyidomki mają bardzo dobrą opinię, trochę odstraszył mnie ich dom pokazowy w wiosce budowlanej w Urzucie. Ale w sumie to miał być tani dom za 100 tys. więc trudno po tym oceniać firmę. Na forum "szkieletowym" bywa człowiek który budował z kielecką mutacją DiD i naprawdę bardzo sobie chwalił.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sasiadow,

poszukuje dobrego kierownika budowy do prowdzenia robot w Halinowie. moze ktos moglby polecic? Nie musi byc tani ale bez przesady i oczywiscie nie figurant, ktory wypelnia tylko dziennik.

Z gory dziekuje za wszelkie namiary.

Pozdrawiam

Swojego Kiero nie polecam, opier..ał się równo. Natomiast dobre wrażenie zrobiła na mnie inspektor, która kontrolowała budowę, zajmuje się także kierownikowaniem. Namiary podaję na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...