Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki mika :) jak wrażenia apropos fachowości? jak wykonana instalacja? (mocowania na klej? - bo czytałem takie opinie...)

 

tak, to prawda, na klej!!

niestety wlasnie tak zrobione jest u nas przez Solid - zalujemy, ze nie zrobil nam instalacji elektryk ale juz nie bylo czasu...

 

Hello ;)

jeśli macie konkretne pytania dotyczące alarmów to prosze pytać.

 

Postaram się pomóc.

 

Q.

 

PS. Ne klej jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdą czujkę montować na oddzielnym kablu

 

no wlasnie, tego tez trzeba pilnowac poniewaz panowie instalatorzy lubia zaoszczedzic na kablach

 

a co do kleju to moze i jest OK pod warunkiem, ze sie nie odklei przy byle potraceniu kabelka

jednak u nas bylo to zrobione niedbale i tynkarze strasznie narzekali

wierze im zreszta, bo wystarczylo skubnac palcem i juz kabelek odpadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może z Was budował/buduje swój dom z Porothermu?

 

Słyszałem bowiem, że najlepszy Porotherm jest z pod Częstochowy, natomiast ten z Dobrego i Zielonki jest diabła warty. :wink: Czy możecie potwierdzić te informacje? Czy to prawda, że jak się przerżnie taką cegłę na pół to czasem jest czarny pył zamiast "ceglanej cegły"? No i jak to się przedstawia cenowo z np. 24 cm. gazobetonem w naszej okolicy?

 

Ja buduję z Porothermu.

Mogę porównać ten z Zielonki i z Dobrego, bo jeden transport miałam z Z a drugi z D :wink:

Otóż co następuje: z Zielonki jaśniejszy ale ponoć nieco mocniejszy, a z Dobrego w pięknym ceglanym kolorze, równomiernym i z wyglądu dla mnie ładniejszy :oops: ale podobno nieco bardziej kruchy, ale obydwa bardzo dobre(jak twierdzą fachowcy).

Tych czarnych spieków nie ma w żadnym. A odnośnie tych właśnie to ponoć nie wpływają one na jakość cegły negatywnie, wręcz przeciwnie są tak wypalone, że nic cegły nie ruszy i jest dużo mocniejsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi,

 

Pomocy. Potrzebuję dźwigu do wrzucenia krokwi na dach.

Może ktoś wie skąd go wziąść?

chyba żartujesz u mnie 3 osoby 13 metrowe własnoręcznie wrzucali na górę i to w styczniu :lol:

 

Nie, nie żartuję. Mam do wrzucenia 4 belki 16x22 11 m ze świeżego drewna więc mają swoją wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi,

 

Pomocy. Potrzebuję dźwigu do wrzucenia krokwi na dach.

Może ktoś wie skąd go wziąść?

chyba żartujesz u mnie 3 osoby 13 metrowe własnoręcznie wrzucali na górę i to w styczniu :lol:

 

Nie, nie żartuję. Mam do wrzucenia 4 belki 16x22 11 m ze świeżego drewna więc mają swoją wagę.

 

602610466 mnie wrzucał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi,

 

Pomocy. Potrzebuję dźwigu do wrzucenia krokwi na dach.

Może ktoś wie skąd go wziąść?

chyba żartujesz u mnie 3 osoby 13 metrowe własnoręcznie wrzucali na górę i to w styczniu :lol:

 

Nie, nie żartuję. Mam do wrzucenia 4 belki 16x22 11 m ze świeżego drewna więc mają swoją wagę.

 

602610466 mnie wrzucał,

 

Dzięki Tosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam dzialeczke w Halinowie z murami domku typu kostka postawionymi w na początku lat 90-tych, w 2008 ruszam z papierkologią a w 2009 ruszam z kończeniem ... zaczynam od dachu... - czy wiecie co sie robi z eternitem w naszej gminie? czy dofinansowują coś? czy cała utylizacje i zdjęcie z dachu trzeba przeprowadzic na wlasny rachunek? to koszt rzedu 6-10 tysiecy... :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam dzialeczke w Halinowie z murami domku typu kostka postawionymi w na początku lat 90-tych, w 2008 ruszam z papierkologią a w 2009 ruszam z kończeniem ... zaczynam od dachu... - czy wiecie co sie robi z eternitem w naszej gminie? czy dofinansowują coś? czy cała utylizacje i zdjęcie z dachu trzeba przeprowadzic na wlasny rachunek? to koszt rzedu 6-10 tysiecy... :(

 

pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o dofinansowanie to zadzwoń do starostwa w Mińsku Mazowieckim do Wydziału ochrony środowiska. Z tego co pamiętam to utylizację przeprowadza się na własny koszt a potem występuje się z wnioskiem o częściowy zwrot kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...