Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi kopał Markop 603 924 645

 

Nie polecam jeśli oszczędzasz pieniądze

Korzystałem z jego usług dwa razy. Za każdym razem był droższy od konkurencji o 50 % - 70 % I później taką samą usługę miałem dużo taniej i także solidnie

 

Trzeba się umieć targować.

 

Super. Dzięki za radę.

Podam Ci przykład. Pół roku temu firma ta nawoziła mi ziemię. Gwarantowała jej super jakość. Cena 400 zł/samochód ok 13m. Jakość jej okazała się marna. Po pół roku taką samą usługę świadczyła mi inna firma po 230 zł/sam

 

Następny?

Potrzebowałem rozładować samochód z dachówką.Tą samą usługę sąsiad załatwił za 100 zł, ja za 250 zł, a firma chciała 300 zł. Pan powiedział później, że koparka pracowała ponad trzy godziny i należy się 300 zł . Z dwóch źródeł dowiedziałem się po kilku dniach , że pracowała godzinę max półtorej z dojazdem.

 

Fakt jest tylko taki, że facet był słowny co do terminu i tu nic nie mogę mu zarzucić. Tym też argumentował wysokie ceny. Może płaciłem za ten luksus hehe. Ale dzieki za radę, będę się targował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kopał Markop 603 924 645

 

Nie polecam jeśli oszczędzasz pieniądze

Korzystałem z jego usług dwa razy. Za każdym razem był droższy od konkurencji o 50 % - 70 % I później taką samą usługę miałem dużo taniej i także solidnie

 

Trzeba się umieć targować.

 

Super. Dzięki za radę.

Podam Ci przykład. Pół roku temu firma ta nawoziła mi ziemię. Gwarantowała jej super jakość. Cena 400 zł/samochód ok 13m. Jakość jej okazała się marna. Po pół roku taką samą usługę świadczyła mi inna firma po 230 zł/sam

 

Następny?

Potrzebowałem rozładować samochód z dachówką.Tą samą usługę sąsiad załatwił za 100 zł, ja za 250 zł, a firma chciała 300 zł. Pan powiedział później, że koparka pracowała ponad trzy godziny i należy się 300 zł . Z dwóch źródeł dowiedziałem się po kilku dniach , że pracowała godzinę max półtorej z dojazdem.

 

Fakt jest tylko taki, że facet był słowny co do terminu i tu nic nie mogę mu zarzucić. Tym też argumentował wysokie ceny. Może płaciłem za ten luksus hehe. Ale dzieki za radę, będę się targował

 

Widzisz, każde z nas ma inne doświadczenia. Piszesz, że pół roku temu przywozili Ci ziemię po 400 a teraz inna firma po 230. Tylko weź pod uwagę, że kwiecień i maj tego roku był najgorszy pod względem kosztów. Ceny szły w górę z dnia na dzień. Za kamaza piachu do zasypywania fundamentów w Mińsku krzyczeli 350 dzisiaj za piach do murowania biorą 300. Jest różnica?

 

Ja piach do zasypywania fundamentów brałam w Markopie po 400 za samochód 3-osiowy. Do tego gratis dostałam koparkę. Za kamazy krzyczeli po 350. Czyli jakieś 1400 do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję z Porothermu.

Mogę porównać ten z Zielonki i z Dobrego, bo jeden transport miałam z Z a drugi z D :wink:

Otóż co następuje: z Zielonki jaśniejszy ale ponoć nieco mocniejszy, a z Dobrego w pięknym ceglanym kolorze, równomiernym i z wyglądu dla mnie ładniejszy :oops: ale podobno nieco bardziej kruchy, ale obydwa bardzo dobre(jak twierdzą fachowcy).

Tych czarnych spieków nie ma w żadnym. A odnośnie tych właśnie to ponoć nie wpływają one na jakość cegły negatywnie, wręcz przeciwnie są tak wypalone, że nic cegły nie ruszy i jest dużo mocniejsza.

Pozdrawiam

 

Dzięki za info, ale mam jeszcze pytanie - czy Ty brałaś bezpośrednio z cegielni czy też z któregoś ze składów w okolicy? Chciałbym wiedzieć skąd się dowiedziałaś, że jeden jest z Zielonki a drugi z Dobrego? Pitekk pisał kiedyś, że na każdej cegle jest napisane, ale jak ja ostatnio byłem na składzie to widziałem tylko jakiś numer na jednej z cegieł a nazwy nie było. Laik jestem więc może źle szukałem lub nie potrafiłem przetłumaczyć kodu.

 

Do Pitekk: zastanawiałem się czy nie kupić od Ciebie tych cegieł, ale na razie zbieram kasę by jak najwięcej ich kupić ze składu, więc jednak na razie zrezygnuję. Jak będę miał kogoś kto będzie chciał to podeślę go do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiagalny opłacony przeze mnie kierowca mi przywoził, stąd wiem skąd :wink: .Prawdą jest, że sprawdzałam te oznaczenia na cegle, ale ja też jestem laik i po numerach też nie doszłam.

Zamawiałam w jednej z firm handlujących porothermem, ale nie w okolicznym składzie, okoliczne składy przebijali ofertą, dali mi bardzo dobre warunki i możliwość wyboru z której z tych 2 cegielni chcę...Jestem zadowolona.

Mają też ponoć dojścia do tanich kominów Schiedla, ale z tego nie korzystałam, buduję z pełnej cegły.

Aha, 11,5 na działówki są dostępne tylko z Dobrego

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiagalny opłacony przeze mnie kierowca mi przywoził, stąd wiem skąd :wink: .Prawdą jest, że sprawdzałam te oznaczenia na cegle, ale ja też jestem laik i po numerach też nie doszłam.

Zamawiałam w jednej z firm handlujących porothermem, ale nie w okolicznym składzie, okoliczne składy przebijali ofertą, dali mi bardzo dobre warunki i możliwość wyboru z której z tych 2 cegielni chcę...Jestem zadowolona.

Mają też ponoć dojścia do tanich kominów Schiedla, ale z tego nie korzystałam, buduję z pełnej cegły.

Aha, 11,5 na działówki są dostępne tylko z Dobrego

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

 

A czy mogłabyś mi wysłać kontakt do tej "firmy handlującej porothermem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...